Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…
Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.
Kaprová vodaSalmonidní voda (pstruh)Salmonidní voda (lipan)
nižšívyšší
Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. U každého revíru vidíte, z čeho se skládá, jak dobře je podloženo daty a odkud data pocházejí.
Výškový profil toku
Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody.
BystrinaHorský potok se strmým sklonem, kaskádami a skalnatým dnem. Voda je čistá a studená, lov vyžaduje opatrný přístup.
Výškový profil toku: od 974 do 276 m n. m. na 15,8 km.Revíry v pořadí od nejvyššího (vlevo) po nejnižší. Mezi revíry může být úsek bez revíru, ten se nezobrazuje.
Nejvyšší bod
974 m a.s.l.
Nejnižší bod
230 m a.s.l.
Spád revírůSpádRozdíl nadmořské výšky mezi horním a dolním koncem revíru v metrech. Čím větší spád na kratší délce, tím rychlejší voda.
744 m
Průměrný sklonSklon tokuSpád na kilometr v promile (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ je pomalá nížinná řeka, 5 až 10 ‰ podhorská řeka (lipan, pstruh), nad 10 ‰ rychlý potok.
47 ‰
SinuozitaKličkovatěníDélka toku vydělená vzdáleností jeho konců vzdušnou čarou. 1,0 je přímý tok, nad 1,3 silně meandruje. Meandre vytvářejí tůně pod břehy a plytčiny v úsecích mezi nimi.
1,16
Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů.
Terén ve 3D
Načítám 3D model terénu…
Historické snímky
Vývoj okolí a přírody od 2018 do 2024: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.
Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.
Geológia a geochémia toku Ihráčsky potok
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 16 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Staré banské diela
66objektov do 3 km
ťažené: Hg, Au, Ag
Najbližšie: Jazero (iný druh objektu), 2,0 km od vody.
Zlato v riečnom sedimente
4vzorky so zlatom
15 rudných minerálov v sedimente
Najviac 1 zrno v jednej vzorke (220 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Stopové prvky vo vode toku
2 z 10ukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Arzén 16,5 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 97. percentil (Hron).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
304vrtov do 3 km
464 rozborov vody v okolí
Z toho 304 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
54°C na ústí vrtu
13 geotermálnych vrtov do 10 km
Najteplejší: Sklené Teplice – ST-4, výdatnosť 13,3 l/s, 9,4 km od vody.
Environmentálne záťaže a skládky
5lokalít do 3 km
5 skládok
V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.
Ložiská a rudné výskyty
59záznamov do 5 km
34 ložísk, 25 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
91plôch do 3 km
1 aktívnych
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
ArsenAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 16,5 μg/lmedián 1,45 μg/l16 vzoriek25 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Hron, 1993, 970 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Hron, 1993, 970 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,250 μg/l16 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 750m S od K334 pravostranný prítok potoka Ihráč, 100 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromCrzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 4,90 μg/lmedián 1,00 μg/l16 vzoriek63 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 500m JZ od K334 pravostranný prítok potoka Ihráč, 1993, 340 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
BáriumBamierne zvýšená
najvyššie 80,0 μg/lmedián 20,0 μg/l16 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 750m S od K334 pravostranný prítok potoka Ihráč, 1993, 100 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
MěďCumierne zvýšená
najvyššie 3,20 μg/lmedián 1,00 μg/l16 vzoriek63 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 750m JV od K499 Borovica, 1993, 970 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 13,0 μg/lmedián 5,00 μg/l16 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 1600m JV od K606, 1993, 960 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
StronciumSrbežná hodnota
najvyššie 220 μg/lmedián 90,0 μg/l16 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Hron, 1993, 970 m od vody. Porovnanie: 58. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 1250m S od K Horná Složa, 1993, 650 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
OlovoPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 1250m S od K Horná Složa, 1993, 650 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2extrémna (horný 1 %)
najvyššie 58,1 mg/lmedián 34,0 mg/l16 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 1500m Z od K899, 1993, 780 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Pyrit (FeS₂)61 vzoriek, najviac 315 zŕn
Ilmenit (FeTiO₃)21 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Magnetit (Fe₃O₄)20 vzoriek, najviac 815 zŕn
Cinabarit (HgS)20 vzoriek, najviac 57 zŕn
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)16 vzoriek, najviac 315 zŕn
Rutil (TiO₂)12 vzoriek, najviac 315 zŕn
Hematit (Fe₂O₃)11 vzoriek, najviac 315 zŕn
Barit (BaSO₄)7 vzoriek, najviac 5 zŕn
Chalkopyrit (CuFeS₂)7 vzoriek, najviac 3 zŕn
Zlato (Au)4 vzorky, najviac 1 zŕn
Antimonit (Sb₂S₃)4 vzorky, najviac 2 zŕn
Sfalerit (ZnS)3 vzorky, najviac 2 zŕn
Anatas (TiO₂)2 vzorky, najviac 15 zŕn
Scheelit (CaWO₄)1 vzorka, najviac 3 zŕn
Arzenopyrit (FeAsS)1 vzorka, najviac 2 zŕn
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka
Zlato vo vzorke
Od vody
223/H
1 zrno
60 m
234/H
1 zrno
90 m
220/D
1 zrno
220 m
351/A
1 zrno
940 m
Horninotvorné a doprovodné minerály
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)21 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)20 vzoriek, najviac 2815 zŕn
Zirkón (ZrSiO₄)19 vzoriek, najviac 315 zŕn
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)18 vzoriek, najviac 315 zŕn
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))10 vzoriek, najviac 315 zŕn
Korund (Al₂O₃)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))3 vzorky, najviac 5 zŕn
Titanit (CaTiSiO₅)2 vzorky, najviac 697 zŕn
Turmalíny (komplexný borosilikát)2 vzorky, najviac 55 zŕn
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
Sillimanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Kovy v podzemnej vode
ArsenAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 18,2 μg/lmedián 1,00 μg/l36 vzoriek47 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
HliníkAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,190 mg/lmedián 0,0150 mg/l36 vzoriek33 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,6 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
OlovoPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,00 μg/lmedián 0,500 μg/l36 vzoriek86 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,8 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,100 μg/l36 vzoriek64 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,0 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
MěďCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 5,10 μg/lmedián 0,800 μg/l36 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,8 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ZinekZnmierne zvýšená
najvyššie 260 μg/lmedián 4,50 μg/l36 vzoriek17 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,4 km od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromCrmierne zvýšená
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,250 μg/l36 vzoriek89 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,0 km od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 17,0 μg/lmedián 1,50 μg/l36 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,4 km od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ŽelezoFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l36 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,6 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
RtuťHgnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l36 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,6 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l36 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,6 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Vzoriek
Najvyšší radón
Medián
vodný zdroj pre individuálne zásobovanie
3
19,6 Bq/l
18,0 Bq/l
zdroj
11
51,2 Bq/l
7,66 Bq/l
upravený prameň
4
24,2 Bq/l
8,53 Bq/l
vodný zdroj pre hromadné zásobovanie
1
3,03 Bq/l
3,03 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Hg56×
Au6×
Ag2×
Druhy banských objektov
halda28×
štôlňa17×
pinga, pingový ťah15×
šachta4×
iný druh objektu2×
Najbližšie staré banské diela
Název
Druh
Ťažené
Ukončenie
Od vody
Jezero
iný druh objektu
Hg
19.storočie
2,0 km
Halda
halda
Hg
19.storočie
2,0 km
Halda
halda
Hg
19.storočie
2,0 km
Štôlňa
štôlňa
Hg
19.storočie
2,1 km
Halda
halda
Hg
19.storočie
2,1 km
Halda
halda
Hg
19.storočie
2,1 km
Halda
halda
Hg
19.storočie
2,1 km
Halda
halda
Hg
19.storočie
2,1 km
Halda
halda
Hg
19.storočie
2,1 km
Pinga
pinga, pingový ťah
Hg
19.storočie
2,1 km
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko
Nerast
Stav a organizácia
Od vody
Jastrabá – lom Legio
stavebný kameň
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie
70 m
Malachov
ortuťové rudy
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
2,3 km
Jastrabá
perlit
Ťažené ložisko – LBK PERLIT, s.r.o.
2,4 km
Jastrabá
perlit
Ťažené ložisko – LBK PERLIT, s.r.o.
2,4 km
Bartošova Lehôtka
zlaté rudy
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
3,2 km
Stará Kremnička I., časť Lutila
bentonit
Ťažené ložisko – REGOS s.r.o.
3,4 km
Stará Kremnička I., časť B. Lehôtka – D. Ves-sev.
keramické íly
Ložisko s predpokladom využívania zásob – TEban, s.r.o.
4,2 km
Bartošova Lehôtka – Paseka
zeolit
Ťažené ložisko – Sedlecký kaolin – Slovensko s.r.o.
4,2 km
Bartošova Lehôtka – Paseka
zeolit
Ťažené ložisko – Sedlecký kaolin – Slovensko s.r.o.
4,2 km
Stará Kremnička I., časť Bart. Lehôtka – Dolná Ves
keramické íly
Ťažené ložisko – TEban, s.r.o.
4,2 km
Stará Kremnička I., časť Bart. Lehôtka – Veľký Háj
keramické íly
Ložisko s predpokladom využívania zásob – TEban, s.r.o.
4,2 km
Stará Kremnička I., časť B. Lehôtka – D. Ves-sev.
keramické íly
Ložisko s predpokladom využívania zásob – TEban, s.r.o.
4,2 km
Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt
Typ rudy
Kovy
Druh
Od vody
Malachov
Ortuťové rudy
Hg
ložiskový výskyt
2,2 km
Králiky
Antimónové rudy
Sb
mineralogický výskyt
2,7 km
Kremnica – Horná Ves
Zlaté rudy
Au
mineralogický výskyt
2,8 km
Bartošova Lehôtka
Zlato-strieborné rudy
Au, Ag
ložiskový výskyt
3,1 km
Králiky – Farbená
Arzénové rudy
As
mineralogický výskyt
3,3 km
Bartošova Lehôtka
Zlaté rudy
Au
mineralogický výskyt
3,4 km
Horná Ves – Čertov vrch
Ortuťové rudy
Hg, Au
mineralogický výskyt
4,1 km
Malachov – Nemecký vrch
Ortuťové rudy
Hg
ložiskový výskyt
4,4 km
Železná Breznica
Železné rudy
Fe
mineralogický výskyt
5,0 km
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
304 vrtov v pásme 3 km, z toho 8 hydrogeologických a 296 ostatných; s číslom archívnej správy 304.
Hĺbky vrtov
do 10 m8×
10–30 m92×
30–100 m101×
100–300 m85×
nad 300 m18×
Najbližšie vrty
Lokalita
Druh
Hloubka
Archívna správa
Od vody
Ihráč
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou s artézskym prelivom
144,0 m
74655 110Dd6.pdf
50 m
660/73
ložiskový
278,3 m
83223
180 m
Ihráč
širokoprofilový vrt
100,0 m
74655 122Bb18.pdf
230 m
JP-1
mapovací
1 164,0 m
27931
520 m
661/73
ložiskový
140,0 m
83223
720 m
MP-15/81
ložiskový
410,0 m
56502
960 m
SNV-20
ložiskový
120,0 m
48751
970 m
SNV-21
ložiskový
51,0 m
48751
1,1 km
VS-21
ložiskový
576,0 m
54560
1,3 km
Jastrabá
širokoprofilový vrt
29,0 m
15794 122Bb2.pdf
1,4 km
610/73
ložiskový
370,3 m
83223
1,7 km
VS-19
ložiskový
275,0 m
54560
1,9 km
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Vrt
Teplota
Výdatnosť
Hloubka
Chemický typ vody
Využívanie
Od vody
Kremnica – KŠ-1
47 °C
23,2 l/s
531 m
Ca-Mg-SO4-HCO3
nevyužívaný
5,0 km
Žiar nad Hronom – RGŽ-2
–
–
2500 m
–
nevyužívaný
6,2 km
Sklené Teplice – ST-5
46 °C
–
1001 m
Ca-Mg-SO4-HCO3
nevyužívaný
8,3 km
Sklené Teplice – STH-2
45 °C
3,0 l/s
81 m
Ca-SO4-HCO3
využívaný bez nahlasovania údajov
8,8 km
Sklené Teplice
43 °C
0,0 l/s
–
Ca-SO4
nevyužívaný
9,1 km
Sklené Teplice
46 °C
4,5 l/s
29,7 m
Ca-SO4
nevyužívaný
9,1 km
Sklené Teplice – ST-2
51 °C
4,5 l/s
107 m
Ca-SO4
využívaný
9,1 km
Sklené Teplice
48 °C
0,2 l/s
–
Ca-SO4
nevyužívaný
9,2 km
Sklené Teplice
49 °C
0,1 l/s
2,5 m
Ca-SO4
nevyužívaný
9,2 km
Sklené Teplice – ST-1
52 °C
22,3 l/s
69,7 m
Ca-SO4
využívaný
9,3 km
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Zdroj
Druh
Teplota vody (°C)
Výdatnosť (l/s)
Počet
Najbližší od vody
kategória Kremnica
termálne kúpalisko
–
–
1
2,5 km
KŠ-1
geotermálna voda
38 – 55
31 – 50
1
3,8 km
kategória c1
minerálna voda
23-38
< 5
1
4,2 km
kategória d1
minerálna voda
39-55
< 5
3
9,1 km
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
2
9,2 km
kategória Sklené Teplice
termálne kúpalisko
–
–
1
9,2 km
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Skládky odpadov
Skládka
Plocha
Rok vzniku
Monitorovanie
Od vody
Nevoľné
600 m²
1985
–
440 m
Pitelová
–
1968
–
860 m
Jastrabá
–
1970
–
1,7 km
Kremnica – Horná Ves – Horná Ves pri Kremnici
–
1960
–
2,6 km
Hronská Dúbrava
–
1975
–
2,7 km
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Zosuvy63×
Blokové polia18×
Blokové rozpadliny8×
Skalné zrútenia2×
Stupeň aktivity
Stabilizovaný47×
Potenciálny43×
Aktívny1×
Súčasný stav
Nedostatočne doložené31×
Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0005×
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova3×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.