Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Cours d'eau

Ihráčsky potok

Bassin versant : HronSalmonidés – zone à truite
parcours de pêche
1
longueur des parcours de pêche
15,8km
région
Région de Banská Bystrica

Au bord de l’eau en ce moment

Aujourd'hui sur le cours d'eau Ihráčsky potok

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.

Meilleure plage horaire du jour

06:00–08:00

Ihráčsky potok, score de la fenêtre 34.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 09:05.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    Profil altimétrique du cours d'eau

    Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau.

    Bystrina Un ruisseau de montagne à forte pente, cascades et fond rocheux. L'eau est claire et froide ; la pêche exige une approche prudente.

    2004006008001 0001 2000 km5 km10 km15 km
    Profil altimétrique du cours d'eau : de 974 à 276 m au-dessus du niveau de la mer sur 15,8 km.
    Parcours de pêche dans l'ordre du plus haut (à gauche) au plus bas. Il peut y avoir un tronçon sans parcours de pêche entre les parcours ; il n'est pas affiché.
    Point le plus haut
    974 m a.s.l.
    Point le plus bas
    230 m a.s.l.
    Chute des parcours de pêcheChuteLa différence d'altitude entre l'extrémité supérieure et inférieure du parcours de pêche en mètres. Plus la chute est grande sur une longueur courte, plus l'eau est rapide.
    744 m
    Pente moyennePente du cours d'eauChute par kilomètre en pour mille (‰, mètres par kilomètre). Jusqu'à 2 ‰, c'est une rivière de plaine lente, de 5 à 10 ‰ une rivière de piémont (ombre, truite), au-dessus de 10 ‰ un ruisseau rapide.
    47 ‰
    SinuositéSinuositéLa longueur du cours d'eau divisée par la distance en ligne directe entre ses extrémités. 1,0 est un cours d'eau droit ; au-dessus de 1,3, il méandre fortement. Les méandres créent des fosses sous les berges et des hauts-fonds dans les biefs intermédiaires.
    1,16

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche.

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2018 à 2024 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau Ihráčsky potok de 2018
    2018imagé 18 sept. 2018
    Vue aérienne du cours d'eau Ihráčsky potok de 2021
    2021imagé 6 sept. 2021
    Vue aérienne du cours d'eau Ihráčsky potok de 2024
    2024imagé 17 oct. 2024

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau Ihráčsky potok

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    1 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur.

    • substances nocives au-dessus de la norme sur au moins une station (métaux, pesticides, PFAS, solvants)1

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku Ihráčsky potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 16 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Roches volcaniques100 % čiary vody

    Silikátové horniny; voda býva mäkká až stredne mineralizovaná. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,8modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 115 mg/l, mäkká voda (3,4 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Vanád 96,0 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 87. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km50 °C78 °C

    Teplo pod nohami

    50°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 92 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 78 °C (prírastok 28 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    61nGy/h dávkový príkon

    88. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    66objektov do 3 km

    ťažené: Hg, Au, Ag

    Najbližšie: Jazero (iný druh objektu), 2,0 km od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    4vzorky so zlatom

    15 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 1 zrno v jednej vzorke (220 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    2 de 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Arzén 16,5 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 97. percentil (Hron).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    304vrtov do 3 km

    464 rozborov vody v okolí

    Z toho 304 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    54°C na ústí vrtu

    13 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Sklené Teplice – ST-4, výdatnosť 13,3 l/s, 9,4 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    5lokalít do 3 km

    5 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    59záznamov do 5 km

    34 ložísk, 25 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    91plôch do 3 km

    1 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Roches volcaniques100%SR 3,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Roches volcaniques: Silikátové horniny; voda býva mäkká až stredne mineralizovaná.

    Geologický vek hornín

    • neovulkanity100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPoints
    neovulkanitystredný miocénformácie: I. etapa štiavnického stratovulkánu vrátane sebechlebskej formácie, zlatostudnianska, šútovská, starohutská,…1×

    Kvartérny pokryv

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu2,3m
    • 2 – 550%SR 48 %
    • 0 – 250%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľký zdvih100%SR 26 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón efuzívnych hornín100%SR 3,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia neovulkanitov100%SR 4,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 1 z 6 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Bázické vulkanity50%SR 6,6 %
    • Kyslé vulkanity33%SR 3,2 %
    • Gravier17%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Bázické vulka)50%SR 6,4 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Kyslé vulkani)33%SR 3,2 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)17%SR 22 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • neovulkanity Kremnických vrchov83%SR 0,0 %
    • kvartér nivy Hrona a Slatiny od Slovenskej Ľupče po Tlmače17%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Žiarska kotlina83%SR 6,4 %
    • Zvolenská kotlina17%SR 1,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidité de l'eau

    pH 7,77typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureté de l'eau

    3,4°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (0,62 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    115mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • DraslíkK3,28 mg/l54. percentil
    • ChloruresCl4,33 mg/l30. percentil
    • SulfatesSO427,2 mg/l30. percentil
    • SodiumNa4,85 mg/l26. percentil
    • FluoruresF0,0737 mg/l26. percentil
    • MagnésiumMg5,04 mg/l11. percentil
    • CalciumCa16,3 mg/l7. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO344,3 mg/l6. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitratesNO38,57 mg/l66. percentil
    • FosforečnanyPO40,246 mg/l64. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK3,09 mg/l48. percentil
    • AmóniumNH40,0478 mg/l24. percentil

    Métaux

    • AluminiumAl109 μg/l63. percentil
    • ZincZn5,60 μg/l42. percentil
    • ManganèseMn13,4 μg/l28. percentil
    • FerFe0,0207 mg/l4. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • VanadiumV96,0 mg/kg87. percentil
    • MercureHg0,285 mg/kg82. percentil
    • PlombPb24,7 mg/kg81. percentil
    • CobaltCo10,7 mg/kg78. percentil
    • AntimoineSb1,32 mg/kg77. percentil
    • BizmutBi0,288 mg/kg71. percentil
    • ZincZn121 mg/kg69. percentil
    • MolybdèneMo0,472 mg/kg65. percentil
    • CadmiumCd0,253 mg/kg65. percentil
    • CuivreCu25,3 mg/kg57. percentil
    • SéléniumSe0,222 mg/kg44. percentil
    • ChromeCr37,6 mg/kg6. percentil
    • CínSn1,47 mg/kg5. percentil
    • ArsenicAs3,10 mg/kg5. percentil
    • NickelNi9,46 mg/kg4. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • AluminiumAl7,74 %95. percentil
    • SodiumNa1,20 %86. percentil
    • FerFe3,58 %83. percentil
    • MagnésiumMg1,07 %64. percentil
    • TitánTi4 769 mg/kg61. percentil
    • DraslíkK1,56 %58. percentil
    • ManganèseMn915 mg/kg57. percentil
    • PhosphoreP884 mg/kg55. percentil
    • CalciumCa2,11 %51. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • StronciumSr224 mg/kg92. percentil
    • BáriumBa587 mg/kg85. percentil
    • RubídiumRb95,6 mg/kg68. percentil
    • GáliumGa15,5 mg/kg63. percentil
    • BérylliumBe1,59 mg/kg61. percentil
    • YtriumY26,9 mg/kg46. percentil
    • CérCe54,1 mg/kg32. percentil
    • ZirkónZr290 mg/kg19. percentil
    • LítiumLi22,6 mg/kg13. percentil
    • BoreB32,6 mg/kg6. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    61nGy/h vo vzduchu

    rozsah 44 až 72 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU3,66 ppm95. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh8,99 ppm84. percentil
    • Potassium (K)K1,33 %61. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km50 °C78 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    50 / 78 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 28 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 92 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Žiarska kotlina83%SR 6,4 %
    • Zvolenská kotlina17%SR 1,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)246–1 318m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek621m a.s.l.
    • Pente moyenne13,2°
    • Priemerná januárová teplota-5,2°C
    • Priemerná júlová teplota16,1°C
    • Ročné zrážky863mm

    Geomorfologické celky

    • Kremnické vrchy100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Slovenské stredohorie100%SR 9,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma100%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Jazero – 6 – iný druh objektu (2,0 km od vody)Halda – 5 – halda (2,0 km od vody)Halda – 5 – halda (2,0 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (2,1 km od vody)Halda – 5 – halda (2,1 km od vody)Halda – 5 – halda (2,1 km od vody)Halda – 5 – halda (2,1 km od vody)Halda – 5 – halda (2,1 km od vody)Halda – 5 – halda (2,1 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,1 km od vody)Úpadnica Karol – 6 – iný druh objektu (2,1 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (2,2 km od vody)Halda – 5 – halda (2,2 km od vody)Stredná Karol štôlňa – 2 – štôlňa (2,3 km od vody)Spodná Karol štôlňa – 2 – štôlňa (2,3 km od vody)Štôlňa Zuzana – 2 – štôlňa (2,4 km od vody)Pingové pole – 4 – pinga, pingový ťah (2,4 km od vody)Finstrovitz štôlňa – 2 – štôlňa (2,4 km od vody)Vyšná Karol štôlňa – 2 – štôlňa (2,4 km od vody)Halda – 5 – halda (2,4 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (2,5 km od vody)Štôlňa Mária – 2 – štôlňa (2,5 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (2,5 km od vody)Pingové pole – 4 – pinga, pingový ťah (2,5 km od vody)Halda štôlne Mária – 5 – halda (2,5 km od vody)Halda – 5 – halda (2,5 km od vody)Halda – 5 – halda (2,7 km od vody)Halda – 5 – halda (2,8 km od vody)Halda – 5 – halda (2,8 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,8 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,8 km od vody)Halda – 5 – halda (2,8 km od vody)Halda – 5 – halda (2,8 km od vody)Šachtica – 1 – šachta (2,8 km od vody)Halda – 5 – halda (2,8 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,8 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,8 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,8 km od vody)Halda – 5 – halda (2,8 km od vody)č. III šachta – 1 – šachta (2,8 km od vody)Komín – 1 – šachta (2,8 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,8 km od vody)Halda – 5 – halda (2,8 km od vody)Halda – 5 – halda (2,8 km od vody)Halda – 5 – halda (2,8 km od vody)Halda – 5 – halda (2,8 km od vody)Pingové pole – 4 – pinga, pingový ťah (2,9 km od vody)Halda – 5 – halda (2,9 km od vody)Halda – 5 – halda (2,9 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,9 km od vody)Halda – 5 – halda (2,9 km od vody)Dedičná štôlňa II. – 2 – štôlňa (2,9 km od vody)Halda – 5 – halda (2,9 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,9 km od vody)Halda – 5 – halda (2,9 km od vody)Halda – 5 – halda (2,9 km od vody)Mundloch šachta – 1 – šachta (3,0 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (3,0 km od vody)Spodná Karol štôlňa – 2 – štôlňa (2,2 km od vody)Stredná Karol štôlňa – 2 – štôlňa (2,2 km od vody)Štôlňa Mária – 2 – štôlňa (2,3 km od vody)Vyšná Karol štôlňa – 2 – štôlňa (2,3 km od vody)Finstrovitz štôlňa – 2 – štôlňa (2,3 km od vody)Štôlňa Zuzana – 2 – štôlňa (2,4 km od vody)Pingové pole – 4 – pinga, pingový ťah (2,4 km od vody)Pingové pole – 4 – pinga, pingový ťah (2,5 km od vody)Malachov – Ortuťové rudy (2,2 km od vody)Králiky – Antimónové rudy (2,7 km od vody)Kremnica – Horná Ves – Zlaté rudy (2,8 km od vody)Bartošova Lehôtka – Zlato-strieborné rudy (3,1 km od vody)Králiky – Farbená – Arzénové rudy (3,3 km od vody)Bartošova Lehôtka – Zlaté rudy (3,4 km od vody)Horná Ves – Čertov vrch – Ortuťové rudy (4,1 km od vody)Malachov – Nemecký vrch – Ortuťové rudy (4,4 km od vody)Železná Breznica – Železné rudy (5,0 km od vody)Nevoľné – nijaký (440 m od vody)Pitelová – nijaký (860 m od vody)Jastrabá – nijaký (1,7 km od vody)Kremnica – Horná Ves – Horná Ves pri Kremnici – nijaký (2,6 km od vody)Hronská Dúbrava – nijaký (2,7 km od vody)Kremnica – KŠ-1 – nekúpeľný (5,0 km od vody)Žiar nad Hronom – RGŽ-2 – nekúpeľný (6,2 km od vody)Sklené Teplice – ST-5 – nekúpeľný (8,3 km od vody)Sklené Teplice – STH-2 – nekúpeľný (8,8 km od vody)Sklené Teplice – kúpeľný (9,1 km od vody)Sklené Teplice – kúpeľný (9,1 km od vody)Sklené Teplice – ST-2 – kúpeľný (9,1 km od vody)Sklené Teplice – kúpeľný (9,2 km od vody)Sklené Teplice – kúpeľný (9,2 km od vody)Sklené Teplice – ST-1 – kúpeľný (9,3 km od vody)Sklené Teplice – kúpeľný (9,3 km od vody)Sklené Teplice – kúpeľný (9,3 km od vody)Sklené Teplice – ST-4 – nekúpeľný (9,4 km od vody)KŠ-1 – k4 (3,8 km od vody)c1 (4,2 km od vody)d1 (9,1 km od vody)a1 (9,2 km od vody)d1 (9,6 km od vody)d1 (9,7 km od vody)a1 (10,0 km od vody)Kremnica (2,5 km od vody)Sklené Teplice (9,2 km od vody)Jastrabá – perlit (2,4 km od vody)Stará Kremnička I., časť Lutila – bentonit (3,4 km od vody)Stará Kremnička I., časť B. Lehôtka – D. Ves-sev – keramické íly (4,2 km od vody)Bartošova Lehôtka – Paseka – zeolit (4,2 km od vody)Stará Kremnička I., časť Bart. Lehôtka – Dolná V – keramické íly (4,2 km od vody)Močiar – diatomit (4,5 km od vody)Stará Kremnička I., časť Lutila – bentonit (4,6 km od vody)St. Kremnička I., časť Bart. Leh. – Okolo Salaša – bentonit (4,7 km od vody)Stará Kremnička I., časť Lutila – bentonit (4,8 km od vody)Stará Kremnička I., časť Jelšový Potok – sever – bentonit (4,9 km od vody)Stará Kremnička I., časť Jelšový Potok II – bentonit (4,9 km od vody)Stará Kremnička I., časť Jelšový Potok I – bentonit (4,9 km od vody)Stará Kremnička I., časť Jelšový potok II – kremenec (4,9 km od vody)Stará Kremnička I., časť Jelšový Potok I – kremenec (4,9 km od vody)St. Kremnička I., č. Bart. Lehôtka – Okolo Salaš – bentonit (4,9 km od vody)Malachov – ortuťové rudy (2,3 km od vody)Jastrabá – perlit (2,4 km od vody)Bartošova Lehôtka – zlaté rudy (3,2 km od vody)Bartošova Lehôtka – Paseka – zeolit (4,2 km od vody)Stará Kremnička I., časť Bart. Lehôtka – Veľký H – keramické íly (4,2 km od vody)Stará Kremnička I., časť B. Lehôtka – D. Ves-sev – keramické íly (4,2 km od vody)Stará Kremnička I., časť Bart. Lehôtka – Dolná V – keramické íly (4,2 km od vody)Stará Kremnička I., časť Bart. Lehôtka – Veľký H – bentonit (4,2 km od vody)St. Kremnička I., časť Bart. Leh. – Okolo Salaša – bentonit (4,5 km od vody)Močiar – diatomit (4,6 km od vody)Kopernica – Čertov vrch – keramické íly (4,7 km od vody)St. Kremnička I., časť Bart. Leh. – Okolo Salaša – bentonit (4,9 km od vody)Stará Kremnička I., časť Jelšový Potok II – bentonit (4,9 km od vody)Stará Kremnička I., časť Jelšový Potok I – bentonit (4,9 km od vody)Stará Kremnička I., časť Jelšový Potok I – kremenec (4,9 km od vody)Stará Kremnička I., časť Jelšový Potok – sever – bentonit (4,9 km od vody)Stará Kremnička I., časť Jelšový potok II – kremenec (4,9 km od vody)St. Kremnička I., č. Bart. Lehôtka – Okolo Salaš – bentonit (4,9 km od vody)Jastrabá – lom Legio – stavebný kameň (70 m od vody)Nevoľné Peňažné – stavebný kameň – andezit (130 m od vody)Ihráč Smrečník – stavebný kameň – andezit (390 m od vody)Ihráč Slobodné – stavebný kameň – andezit (580 m od vody)Nevoľné Zákluky – stavebný kameň – andezit (940 m od vody)Dolná Ves – kóta 664 Brezový vrch – stavebný kameň – ryolitový tuf (2,2 km od vody)Králiky – Sb rudy (2,7 km od vody)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 157,603 – 169,1 – štrkopiesky (3,1 km od vody)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 149,080 – 157,6 – štrkopiesky (3,8 km od vody)Lutila – Au rudy, Ag rudy (4,2 km od vody)Stará Kremnička – drahé a ozdobné kamene – limnokvarcit (4,9 km od vody)Malachov – Ortuťový vrch – ortuťové rudy (2,4 km od vody)Malachov – ortuťové rudy (2,4 km od vody)Malachov – Nemecký vrch – ortuťové rudy (2,9 km od vody)Bartošova Lehôtka – zlaté a strieborné rudy (3,2 km od vody)Kremnica – zlaté a strieborné rudy (4,8 km od vody)Kremnica – antimónové rudy (5,0 km od vody)Ihráč – vulkanity (210 m od vody)Jastrabá–Lazy – vulkanity (890 m od vody)Stará Kremnička – mineralógia (1,2 km od vody)Nevoľné – vulkanity (1,4 km od vody)Lopúchový vrch – vulkanity (2,2 km od vody)Jastrabská skala – vulkanity (2,8 km od vody)Bartošova Lehôtka – vulkanity (3,1 km od vody)Turčekovský vodovod – hydrogeológia (3,2 km od vody)Stará Kremnička – vulkanity (3,6 km od vody)Stará Kremnička – vulkanity (3,7 km od vody)Suchá hora – vulkanity (3,9 km od vody)Stará Kremnička – vulkanity (4,8 km od vody)Stará Kremnička, Jelšový potok – vulkanity (4,8 km od vody)– Zosuvy (170 m od vody)JASTRABA – Zosuvy (180 m od vody)– Zosuvy (220 m od vody)– Blokové polia (230 m od vody)– Zosuvy (250 m od vody)– Blokové polia (270 m od vody)JASTRABA – Zosuvy (290 m od vody)– Zosuvy (310 m od vody)IHRAC – Blokové polia (340 m od vody)JASTRABA – Zosuvy (360 m od vody)PITELOVA – Zosuvy (370 m od vody)TRNAVA HORA – Zosuvy (470 m od vody)TRNAVA HORA – Zosuvy (470 m od vody)– Blokové polia (480 m od vody)TRNAVA HORA – Zosuvy (540 m od vody)JASTRABA – Zosuvy (610 m od vody)KLACANY – Blokové polia (660 m od vody)IHRAC – Zosuvy (740 m od vody)– Blokové polia (760 m od vody)– Zosuvy (800 m od vody)TRNAVA HORA – Zosuvy (850 m od vody)JASTRABA – Zosuvy (860 m od vody)TRNAVA HORA – Zosuvy (900 m od vody)PITELOVA – Zosuvy (940 m od vody)– Zosuvy (970 m od vody)– Blokové rozpadliny (1,0 km od vody)KLACANY – Zosuvy (1,0 km od vody)TRNAVA HORA – Zosuvy (1,0 km od vody)– Blokové polia (1,1 km od vody)BARTOSOVA LEHOTKA – Zosuvy (1,1 km od vody)PITELOVA – Zosuvy (1,2 km od vody)– Blokové polia (1,2 km od vody)JASTRABA – Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)– Blokové rozpadliny (1,3 km od vody)JASTRABA – Zosuvy (1,3 km od vody)– Blokové polia (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)TRNAVA HORA – Zosuvy (1,4 km od vody)PITELOVA – Zosuvy (1,5 km od vody)– Blokové polia (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)PITELOVA – Zosuvy (1,6 km od vody)– Blokové polia (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)PITELOVA – Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)IHRAC – Zosuvy (1,8 km od vody)BARTOSOVA LEHOTKA – Zosuvy (1,9 km od vody)– Blokové rozpadliny (2,0 km od vody)– Blokové polia (2,0 km od vody)IHRAC – Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)JASTRABA – Zosuvy (2,1 km od vody)IHRAC – Zosuvy (2,2 km od vody)– Blokové polia (2,2 km od vody)IHRAC – Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)PITELOVA – Zosuvy (2,2 km od vody)KREMNICA – Zosuvy (2,2 km od vody)PITELOVA – Zosuvy (2,2 km od vody)TRNAVA HORA – Blokové polia (2,2 km od vody)– Blokové rozpadliny (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)– Skalné zrútenia (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)– Blokové rozpadliny (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Blokové polia (2,5 km od vody)LADNO – Zosuvy (2,6 km od vody)– Blokové polia (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)– Blokové polia (2,6 km od vody)Ihráč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Ihráč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (230 m od vody)Jastrabá – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,4 km od vody)Skalka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Ihráč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,5 km od vody)Ihráč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Ihráč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km od vody)Bartošova Lehôtka – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km od vody)zlato 1 ks – zlato (60 m od vody)zlato 1 ks – zlato (90 m od vody)zlato 1 ks – zlato (220 m od vody)zlato 1 ks – zlato (940 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ArsenicAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 16,5 μg/lmedián 1,45 μg/l16 vzoriek25 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hron, 1993, 970 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hron, 1993, 970 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,250 μg/l16 vzoriek

      Najvyššia hodnota: 750m S od K334 pravostranný prítok potoka Ihráč, 100 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,90 μg/lmedián 1,00 μg/l16 vzoriek63 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 500m JZ od K334 pravostranný prítok potoka Ihráč, 1993, 340 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 80,0 μg/lmedián 20,0 μg/l16 vzoriek

      Najvyššia hodnota: 750m S od K334 pravostranný prítok potoka Ihráč, 1993, 100 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCumierne zvýšená
      najvyššie 3,20 μg/lmedián 1,00 μg/l16 vzoriek63 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 750m JV od K499 Borovica, 1993, 970 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 13,0 μg/lmedián 5,00 μg/l16 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 1600m JV od K606, 1993, 960 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrbežná hodnota
      najvyššie 220 μg/lmedián 90,0 μg/l16 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Hron, 1993, 970 m od vody. Porovnanie: 58. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 1250m S od K Horná Složa, 1993, 650 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 1250m S od K Horná Složa, 1993, 650 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2extrémna (horný 1 %)
      najvyššie 58,1 mg/lmedián 34,0 mg/l16 vzoriek

      Najvyššia hodnota: 1500m Z od K899, 1993, 780 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Pyrit (FeS₂)61 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)21 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)20 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Cinabarit (HgS)20 vzoriek, najviac 57 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)16 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Rutil (TiO₂)12 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)11 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Barit (BaSO₄)7 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)7 vzoriek, najviac 3 zŕn
    • Or (Au)4 vzorky, najviac 1 zŕn
    • Antimonit (Sb₂S₃)4 vzorky, najviac 2 zŕn
    • Sfalerit (ZnS)3 vzorky, najviac 2 zŕn
    • Anatas (TiO₂)2 vzorky, najviac 15 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)1 vzorka, najviac 3 zŕn
    • Arzenopyrit (FeAsS)1 vzorka, najviac 2 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    223/H1 zrno60 m
    234/H1 zrno90 m
    220/D1 zrno220 m
    351/A1 zrno940 m

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)21 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)20 vzoriek, najviac 2815 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)19 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)18 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))10 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)2 vzorky, najviac 697 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • ArsenicAsextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 18,2 μg/lmedián 1,00 μg/l36 vzoriek47 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,190 mg/lmedián 0,0150 mg/l36 vzoriek33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,6 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 0,500 μg/l36 vzoriek86 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,8 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,100 μg/l36 vzoriek64 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,0 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,10 μg/lmedián 0,800 μg/l36 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,8 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnmierne zvýšená
      najvyššie 260 μg/lmedián 4,50 μg/l36 vzoriek17 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,4 km od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,250 μg/l36 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,0 km od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 17,0 μg/lmedián 1,50 μg/l36 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,4 km od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l36 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,6 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l36 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,6 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l36 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,6 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie319,6 Bq/l18,0 Bq/l
    source1151,2 Bq/l7,66 Bq/l
    upravený prameň424,2 Bq/l8,53 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie13,03 Bq/l3,03 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)

    • Hg56×
    • Au6×
    • Ag2×

    Druhy banských objektov

    • halda28×
    • štôlňa17×
    • pinga, pingový ťah15×
    • šachta4×
    • iný druh objektu2×

    Najbližšie staré banské diela

    NomEspèceŤaženéUkončenieOd vody
    Laciný druh objektuHg19.storočie2,0 km
    HaldahaldaHg19.storočie2,0 km
    HaldahaldaHg19.storočie2,0 km
    ŠtôlňaštôlňaHg19.storočie2,1 km
    HaldahaldaHg19.storočie2,1 km
    HaldahaldaHg19.storočie2,1 km
    HaldahaldaHg19.storočie2,1 km
    HaldahaldaHg19.storočie2,1 km
    HaldahaldaHg19.storočie2,1 km
    Pingapinga, pingový ťahHg19.storočie2,1 km

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Jastrabá – lom Legiostavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie70 m
    Malachovortuťové rudyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava2,3 km
    JastrabáperlitŤažené ložisko – LBK PERLIT, s.r.o.2,4 km
    JastrabáperlitŤažené ložisko – LBK PERLIT, s.r.o.2,4 km
    Bartošova Lehôtkazlaté rudyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava3,2 km
    Stará Kremnička I., časť LutilabentonitŤažené ložisko – REGOS s.r.o.3,4 km
    Stará Kremnička I., časť B. Lehôtka – D. Ves-sev.keramické ílyLožisko s predpokladom využívania zásob – TEban, s.r.o.4,2 km
    Bartošova Lehôtka – PasekazeolitŤažené ložisko – Sedlecký kaolin – Slovensko s.r.o.4,2 km
    Bartošova Lehôtka – PasekazeolitŤažené ložisko – Sedlecký kaolin – Slovensko s.r.o.4,2 km
    Stará Kremnička I., časť Bart. Lehôtka – Dolná Veskeramické ílyŤažené ložisko – TEban, s.r.o.4,2 km
    Stará Kremnička I., časť Bart. Lehôtka – Veľký Hájkeramické ílyLožisko s predpokladom využívania zásob – TEban, s.r.o.4,2 km
    Stará Kremnička I., časť B. Lehôtka – D. Ves-sev.keramické ílyLožisko s predpokladom využívania zásob – TEban, s.r.o.4,2 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMétauxEspèceOd vody
    MalachovOrtuťové rudyHgložiskový výskyt2,2 km
    KrálikyAntimónové rudySbmineralogický výskyt2,7 km
    Kremnica – Horná VesZlaté rudyAumineralogický výskyt2,8 km
    Bartošova LehôtkaZlato-strieborné rudyAu, Agložiskový výskyt3,1 km
    Králiky – FarbenáArzénové rudyAsmineralogický výskyt3,3 km
    Bartošova LehôtkaZlaté rudyAumineralogický výskyt3,4 km
    Horná Ves – Čertov vrchOrtuťové rudyHg, Aumineralogický výskyt4,1 km
    Malachov – Nemecký vrchOrtuťové rudyHgložiskový výskyt4,4 km
    Železná BreznicaŽelezné rudyFemineralogický výskyt5,0 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    304 vrtov v pásme 3 km, z toho 8 hydrogeologických a 296 ostatných; s číslom archívnej správy 304.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m8×
    • 10–30 m92×
    • 30–100 m101×
    • 100–300 m85×
    • nad 300 m18×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    Ihráčúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou s artézskym prelivom144,0 m74655 110Dd6.pdf50 m
    660/73ložiskový278,3 m83223180 m
    Ihráčširokoprofilový vrt100,0 m74655 122Bb18.pdf230 m
    JP-1mapovací1 164,0 m27931520 m
    661/73ložiskový140,0 m83223720 m
    MP-15/81ložiskový410,0 m56502960 m
    SNV-20ložiskový120,0 m48751970 m
    SNV-21ložiskový51,0 m487511,1 km
    VS-21ložiskový576,0 m545601,3 km
    Jastrabáširokoprofilový vrt29,0 m15794 122Bb2.pdf1,4 km
    610/73ložiskový370,3 m832231,7 km
    VS-19ložiskový275,0 m545601,9 km

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTempératureVýdatnosťProfondeurChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Kremnica – KŠ-147 °C23,2 l/s531 mCa-Mg-SO4-HCO3nevyužívaný5,0 km
    Žiar nad Hronom – RGŽ-2––2500 m–nevyužívaný6,2 km
    Sklené Teplice – ST-546 °C–1001 mCa-Mg-SO4-HCO3nevyužívaný8,3 km
    Sklené Teplice – STH-245 °C3,0 l/s81 mCa-SO4-HCO3využívaný bez nahlasovania údajov8,8 km
    Sklené Teplice43 °C0,0 l/s–Ca-SO4nevyužívaný9,1 km
    Sklené Teplice46 °C4,5 l/s29,7 mCa-SO4nevyužívaný9,1 km
    Sklené Teplice – ST-251 °C4,5 l/s107 mCa-SO4využívaný9,1 km
    Sklené Teplice48 °C0,2 l/s–Ca-SO4nevyužívaný9,2 km
    Sklené Teplice49 °C0,1 l/s2,5 mCa-SO4nevyužívaný9,2 km
    Sklené Teplice – ST-152 °C22,3 l/s69,7 mCa-SO4využívaný9,3 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    SourceEspèceTempérature de l’eau (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória Kremnicatermálne kúpalisko––12,5 km
    KŠ-1geotermálna voda38 – 5531 – 5013,8 km
    kategória c1minerálna voda23-38< 514,2 km
    kategória d1minerálna voda39-55< 539,1 km
    kategória a1minerálna voda< 15< 529,2 km
    kategória Sklené Teplicetermálne kúpalisko––19,2 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Nevoľné600 m²1985–440 m
    Pitelová–1968–860 m
    Jastrabá–1970–1,7 km
    Kremnica – Horná Ves – Horná Ves pri Kremnici–1960–2,6 km
    Hronská Dúbrava–1975–2,7 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy63×
    • Blokové polia18×
    • Blokové rozpadliny8×
    • Skalné zrútenia2×

    Stupeň aktivity

    • Stabilizovaný47×
    • Potenciálny43×
    • Aktívny1×

    Súčasný stav

    • Nedostatočne doložené31×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0005×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova3×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Žiar nad Hronom1 parcours de pêche · 16 km26Ihráčsky potok26

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Hron