Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen Geringe Aktivität · Durchschnittlich eines Fischereireviers 06:00–08:00 Sielnický potok, Fensterpunktzahl 28. Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 07:04. Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen. DetailfilterRegion, Bezirk, Flussbett, Tiefe, Beschattung, Satelliten, Wasserchemie und Verschmutzung, Fische, Geologie Bewegen Sie die Karte mit zwei Fingern. Im Vollbildmodus genügt ein Finger. Der Score ist eine Einschätzung der Bedingungen anhand von Wetter, Wasser und Umgebung, keine Beißvorhersage. Zu jedem Fischereirevier sehen Sie, woraus er sich zusammensetzt, wie gut er durch Daten belegt ist und woher die Daten stammen. Wie das Fließgewässer flussabwärts fällt: Gefälle, Gefälle und Wassergeschwindigkeit. Bystrina Ein Gebirgsbach mit starkem Gefälle, Kaskaden und felsigem Grund. Das Wasser ist klar und kalt; Angeln erfordert eine sorgfältige Vorgehensweise. Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Steigung und Gefälle sind Richtwerte und beziehen sich nur auf die Abschnitte der Fischereireviere. Das 3D-Geländemodell wird geladen… Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2018 bis 2024: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen. Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Das Jahr und der Tag der Aufnahme hängen vom Standort ab, sodass einzelne Jahre je nach Jahreszeit und Wetter unterschiedlich sein können. Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung 1 von 1 Fischereirevier mit Messungen hat in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator. Verschmutztes Wasser in Slowakei Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 21 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek33 % čiary vody 33 % sopečné horniny, 33 % mladé sedimenty Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 7,8modelový odhad typ vody Ca–HCO₃–SO₄ Mineralizácia 148 mg/l, mäkká voda (4,3 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 6 aus 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Zinok 259 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 93. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 45°C v hĺbke 1 000 m V hĺbke 2 000 m okolo 75 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 51nGy/h dávkový príkon 55. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 2objekty do 3 km Najbližšie: Halda Badín (halda), 1,7 km od vody. 6vzoriek so zlatom 14 rudných minerálov v sedimente Najviac 2 zrná v jednej vzorke (50 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 2 aus 6ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Arzén 15,4 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 97. percentil (HRON). 549vrtov do 3 km 456 rozborov vody v okolí Z toho 549 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 49°C na ústí vrtu 20 geotermálnych vrtov do 10 km Najteplejší: Kováčová – K-1, výdatnosť 50,0 l/s, 1,6 km od vody. 6lokalít do 3 km 2 záťaže, 4 skládky Najbližšia záťaž: Sliač – letisko – juh, 670 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 25záznamov do 5 km 8 ložísk, 17 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 120plôch do 3 km 2 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 3 z 5 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,83typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 4,3°dH, mäkká Súčet vápnika a horčíka (0,77 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 148mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃–SO₄ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 51nGy/h vo vzduchu rozsah 40 až 66 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 45 / 75 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 30 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok –. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: HRON, 2001, 800 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Hron-hnojisko, senník za obcou Veľká Lúka, 1997, 870 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Hron, 1997, 800 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: kanál-most na ceste Sliač-Sielnica, 1997, 70 m od vody. Porovnanie: 56. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Hron, 1997, 800 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Hron, 1997, 800 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: ľavostranný prítok Vlčieho potok -areál RD, 1997, 830 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 620 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 300 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 1,9 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,4 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,3 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,3 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1991, 2,7 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 549 vrtov v pásme 3 km, z toho 95 hydrogeologických a 454 ostatných; s číslom archívnej správy 549. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Wer leitet die Fischereireviere und wo sind sie? Flussgebiet Gran
Jetzt am Wasser
Heute am Gewässer Sielnický potok
Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers
Bestes Zeitfenster heute
Karte und Fischereireviere des Fließgewässers
Höhenprofil des Fließgewässers
Gelände in 3D
Historische Bilder



Wasserverschmutzung am Gewässer Sielnický potok
Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025
Geológia a geochémia toku Sielnický potok
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Punkte kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 1× neovulkanity stredný miocén formácie: inovecká, sielnická, turovská; komplex Jabloňového vrchu 1× kvartér pleistocén – holocén deluviálno-polygenetické sedimenty: hlinito-ílovité a piesčité svahové hliny 1× Kvartérny pokryv
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)
Hydrogeologická funkcia
Hlavný hydrogeologický región
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Säuregehalt des Wassers
Wasserhärte
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
0,127 mg/l56. percentil3,10 mg/l52. percentil6,48 mg/l37. percentil3,30 mg/l21. percentil22,1 mg/l20. percentil5,53 mg/l13. percentil78,0 mg/l13. percentil21,8 mg/l12. percentilŽiviny a organické znečistenie
0,559 mg/l84. percentil0,289 mg/l77. percentil3,46 mg/l56. percentil5,53 mg/l43. percentilMetalle
396 μg/l92. percentil19,1 μg/l85. percentil0,214 mg/l76. percentil11,1 μg/l23. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
259 mg/kg93. percentil14,2 mg/kg93. percentil113 mg/kg92. percentil0,577 mg/kg91. percentil0,519 mg/kg90. percentil4,38 mg/kg90. percentil46,9 mg/kg87. percentil29,5 mg/kg87. percentil15,0 mg/kg86. percentil0,352 mg/kg76. percentil3,34 mg/kg71. percentil0,196 mg/kg37. percentil0,216 mg/kg18. percentil14,6 mg/kg11. percentil44,5 mg/kg10. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
7.697 mg/kg95. percentil4,45 %94. percentil7,32 %91. percentil1.504 mg/kg89. percentil1.240 mg/kg86. percentil1,20 %71. percentil0,910 %59. percentil2,19 %53. percentil1,10 %5. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
584 mg/kg84. percentil185 mg/kg81. percentil34,5 mg/kg81. percentil17,9 mg/kg81. percentil1,26 mg/kg41. percentil352 mg/kg33. percentil76,4 mg/kg21. percentil50,4 mg/kg20. percentil23,2 mg/kg15. percentil35,0 mg/kg7. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
1,37 %68. percentil2,72 ppm66. percentil6,93 ppm32. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka Zlato vo vzorke Od vody 101/A 2 zrná 50 m 149/F 1 zrno 50 m 94/F 1 zrno 70 m 151/F 2 zrná 70 m 104/A 1 zrno 440 m 162/E 1 zrno 620 m Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián Quelle 14 39,0 Bq/l 7,60 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 4 42,0 Bq/l 15,5 Bq/l minerálny prameň 2 20,9 Bq/l 11,6 Bq/l vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody 1 13,6 Bq/l 13,6 Bq/l upravený prameň 1 18,1 Bq/l 18,1 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Name Arten Ťažené Ukončenie Od vody Halda Badín halda stavebný kameň 1,7 km Halda halda dolomit 2,5 km Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Badín – Skalica stavebný kameň Ťažené ložisko – Resale SE 500 m Badín – Skalica stavebný kameň Ťažené ložisko – Resale SE 550 m Badín – Pod Vandekovcom stavebný kameň Ťažené ložisko – DIAN DS s.r.o. 2,5 km Horné Pršany stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 3,1 km Horné Pršany stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 3,1 km Zvolen tehliarske suroviny Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 3,5 km Zvolen tehliarske suroviny Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 3,5 km Malachov ortuťové rudy Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 4,5 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Metalle Arten Od vody Malachov Ortuťové rudy Hg ložiskový výskyt 4,1 km Malachov – Nemecký vrch Ortuťové rudy Hg ložiskový výskyt 4,9 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Standort Arten Tiefe Archívna správa Od vody 3-263 Sielnica hydrogeologický 9,0 m 10174810 m PŠV-1/73 ložiskový 86,0 m 3230370 m 3-264-Sliač hydrogeologický 8,0 m 101748110 m Sliač pozorovací vrt SHMÚ 7,2 m 19444 123Ab2.pdf150 m Sielnica štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 353,0 m 66075 123Aa17.pdf170 m Sliač vrt s termálnou, minerálnou vodou 572,0 m 66075 123Ab68.pdf180 m Sielnica pozorovací vrt SHMÚ 20,5 m 19444 123Ab3.pdf220 m Sielnica štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 270,0 m 82082 111Cc4.pdf250 m Hajniky – Rybáre úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 11,5 m 2893 123Ab1.pdf250 m B-16/75 ložiskový 35,0 m 44709280 m Sliač monitorovací vrt 20,0 m 77309 123Ab87.pdf300 m B-17/75 ložiskový 23,0 m 44709300 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Temperatur Výdatnosť Tiefe Chemický typ vody Využívanie Od vody Sielnica – BO-9 29 °C 5,5 l/s 353 m nevyužívaný 90 m Sliač – BO-7 43 °C 27,7 l/s 572 m nevyužívaný 180 m Sielnica – BO-8 34 °C 17,7 l/s 405 m nevyužívaný 490 m Sielnica – KMV-1 33 °C 3,0 l/s 417 m Ca-SO4 využívaný 550 m Borova Hora – BL-2 29 °C 30,0 l/s 300 m nevyužívaný 830 m Sliač 22 °C 0,1 l/s 41 m Ca-SO4 nevyužívaný 1,4 km Sliač 21 °C 0,1 l/s 25,15 m Ca-SO4 nevyužívaný 1,5 km Sliač 22 °C 0,0 l/s 14 m Ca-SO4 nevyužívaný 1,5 km Kováčová – P-4 41 °C – 9 m Ca-SO4, resp. Ca-Mg-SO4 nevyužívaný 1,6 km Kováčová – K-1 49 °C 50,0 l/s 512 m Ca-SO4, resp. Ca-Mg-SO4 nevyužívaný 1,6 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Quelle Arten Wassertemperatur (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 4 260 m kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 26 550 m kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 7 920 m kategória c5 minerálna voda 23-38 > 50 1 2,2 km kategória Kováčová termálne kúpalisko – – 1 2,4 km kategória d2 minerálna voda 39-55 5-15 1 2,5 km kategória d4 minerálna voda 39-55 31-50 1 2,7 km kategória Kremnica termálne kúpalisko – – 1 7,7 km KŠ-1 geotermálna voda 38 – 55 31 – 50 1 8,4 km kategória Banská Bystrica – Štiavnička termálne kúpalisko – – 1 8,5 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Standort Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Sliač – letisko – juh SK200220FP 670 m Sliač – letisko – produktovod SK200220FP 1,2 km Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Hajníky ČOV – Hájniky 400 m² 1969 monitorovaná 870 m Kúpele – Rybáre – 1986 – 1,6 km Dubičie – Kováčová 2 000 m² 1970 – 2,4 km Badín – 1970 – 2,5 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organisationen und Standort
Organisationen am FließgewässerWer leitet die Fischereireviere und wie sind die Bedingungen dort heute?
Weitere Fließgewässer in der Nähe
Salmonidengewässer (Forelle)Malachovský potok
1 Fischereirevier
Salmonidengewässer (Forelle)Breznický potok
1 Fischereirevier
Salmonidengewässer (Forelle)Turová
1 Fischereirevier
KarpfengewässerKováčovský rybník
1 Fischereirevier
Salmonidengewässer (Forelle)Ihráčsky potok
1 FischereirevierVN Badín
1 Fischereirevier
Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website. Slowakisches Original öffnen
25aus 100
1445Fischereireviere
Kartenfarbe
Karte wird geladen…
niedrigerhöher
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
ArsenAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 15,4 μg/lmedián 1,00 μg/l13 vzoriek15 % pod medzou stanovenia
AntimonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 7,00 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek63 % pod medzou stanovenia
ChromCrmierne zvýšená
najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l12 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
BáriumBabežná hodnota
najvyššie 46,0 μg/lmedián 23,0 μg/l12 vzoriek
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2extrémna (horný 1 %)
najvyššie 59,6 mg/lmedián 37,6 mg/l12 vzoriek
FührenPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 12,0 μg/lmedián 0,500 μg/l35 vzoriek77 % pod medzou stanovenia
AntimonSbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 10,2 μg/lmedián 0,100 μg/l35 vzoriek60 % pod medzou stanovenia
CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 11,4 μg/lmedián 0,250 μg/l35 vzoriek77 % pod medzou stanovenia
AluminiumAlextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,280 mg/lmedián 0,0100 mg/l35 vzoriek37 % pod medzou stanovenia
ChromCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 9,80 μg/lmedián 0,250 μg/l35 vzoriek71 % pod medzou stanovenia
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 111 μg/lmedián 2,00 μg/l35 vzoriek40 % pod medzou stanovenia
ArsenAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 11,5 μg/lmedián 0,500 μg/l35 vzoriek54 % pod medzou stanovenia
ZinkZnvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1 338 μg/lmedián 7,00 μg/l35 vzoriek34 % pod medzou stanovenia
QuecksilberHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l35 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
KupferCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 5,00 μg/lmedián 1,10 μg/l35 vzoriek
SelenSezvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l35 vzoriek89 % pod medzou stanovenia
EisenFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia