Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

Ihráčsky potok

Cuenca: HronSalmónido – tramo de la trucha
coto de pesca
1
longitud de los cotos de pesca
15,8km
región
Región de Banská Bystrica
Imagen aérea del curso de agua Ihráčsky potok con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua Ihráčsky potok

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de un coto de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.

Mejor franja horaria de hoy

06:00–08:00

Ihráčsky potok, puntuación de la ventana 34.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 09:05.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Perfil de elevación del curso de agua

    Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua.

    Bystrina Un arroyo de montaña con pendiente pronunciada, cascadas y fondo rocoso. El agua está clara y fría; la pesca requiere un enfoque cuidadoso.

    200400600800100012000 km5 km10 km15 km
    Perfil de elevación del curso de agua: de 974 a 276 m s. n. m. en 15,8 km.
    Cotos de pesca en orden del más alto (izquierda) al más bajo. Puede haber un tramo sin coto de pesca entre los cotos; no se muestra.
    Punto más alto
    974 m a.s.l.
    Punto más bajo
    230 m a.s.l.
    Caída de los cotos de pescaCaídaLa diferencia de altitud entre el extremo superior y el inferior del coto de pesca en metros. Cuanto mayor sea la caída en una longitud más corta, más rápida será el agua.
    744 m
    Pendiente mediaPendiente del curso de aguaCaída por kilómetro en por mil (‰, metros por kilómetro). Hasta 2 ‰ es un río de llanura lento, de 5 a 10 ‰ un río de piedemonte (tímalo, trucha), por encima de 10 ‰ un arroyo rápido.
    47 ‰
    SinuosidadSinuosidadLa longitud del curso de agua dividida por la distancia en línea recta entre sus extremos. 1,0 es un curso de agua recto; por encima de 1,3 meandrea fuertemente. Los meandros crean pozas bajo las orillas y bajios en los tramos intermedios.
    1,16

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca.

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2018 a 2024: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua Ihráčsky potok de 2018
    2018fotografiado 18 sep 2018
    Imagen aérea del curso de agua Ihráčsky potok de 2021
    2021fotografiado 6 sep 2021
    Imagen aérea del curso de agua Ihráčsky potok de 2024
    2024fotografiado 17 oct 2024

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua Ihráčsky potok

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    1 de 1 coto de pesca con mediciones tiene agua subterránea cercana con un valor superior al límite en al menos un indicador.

    • sustancias nocivas por encima de la norma en al menos una estación (metales, pesticidas, PFAS, disolventes)1

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku Ihráčsky potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 16 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Rocas volcánicas100 % čiary vody

    Silikátové horniny; voda býva mäkká až stredne mineralizovaná. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,8modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 115 mg/l, mäkká voda (3,4 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Vanád 96,0 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 87. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km50 °C78 °C

    Teplo pod nohami

    50°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 92 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 78 °C (prírastok 28 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    61nGy/h dávkový príkon

    88. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    66objektov do 3 km

    ťažené: Hg, Au, Ag

    Najbližšie: Jazero (iný druh objektu), 2,0 km od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    4vzorky so zlatom

    15 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 1 zrno v jednej vzorke (220 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    2 de 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Arzén 16,5 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 97. percentil (Hron).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    304vrtov do 3 km

    464 rozborov vody v okolí

    Z toho 304 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    54°C na ústí vrtu

    13 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Sklené Teplice – ST-4, výdatnosť 13,3 l/s, 9,4 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    5lokalít do 3 km

    5 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    59záznamov do 5 km

    34 ložísk, 25 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    91plôch do 3 km

    1 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Rocas volcánicas100%SR 3,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Rocas volcánicas: Silikátové horniny; voda býva mäkká až stredne mineralizovaná.

    Geologický vek hornín

    • neovulkanity100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPuntos
    neovulkanitystredný miocénformácie: I. etapa štiavnického stratovulkánu vrátane sebechlebskej formácie, zlatostudnianska, šútovská, starohutská,…1×

    Kvartérny pokryv

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu2,3m
    • 2 – 550%SR 48 %
    • 0 – 250%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľký zdvih100%SR 26 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 1 z 6 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Bázické vulkanity50%SR 6,6 %
    • Kyslé vulkanity33%SR 3,2 %
    • Grava17%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Bázické vulka)50%SR 6,4 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Kyslé vulkani)33%SR 3,2 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)17%SR 22 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • neovulkanity Kremnických vrchov83%SR 0,0 %
    • kvartér nivy Hrona a Slatiny od Slovenskej Ľupče po Tlmače17%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Žiarska kotlina83%SR 6,4 %
    • Zvolenská kotlina17%SR 1,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidez del agua

    pH 7,77typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureza del agua

    3,4°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (0,62 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    115mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • DraslíkK3,28 mg/l54. percentil
    • ClorurosCl4,33 mg/l30. percentil
    • SulfatosSO427,2 mg/l30. percentil
    • SodioNa4,85 mg/l26. percentil
    • FluorurosF0,0737 mg/l26. percentil
    • MagnesioMg5,04 mg/l11. percentil
    • CalcioCa16,3 mg/l7. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO344,3 mg/l6. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitratosNO38,57 mg/l66. percentil
    • FosforečnanyPO40,246 mg/l64. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK3,09 mg/l48. percentil
    • AmóniumNH40,0478 mg/l24. percentil

    Metales

    • AluminioAl109 μg/l63. percentil
    • CincZn5,60 μg/l42. percentil
    • ManganesoMn13,4 μg/l28. percentil
    • HierroFe0,0207 mg/l4. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • VanadioV96,0 mg/kg87. percentil
    • MercurioHg0,285 mg/kg82. percentil
    • PlomoPb24,7 mg/kg81. percentil
    • CobaltoCo10,7 mg/kg78. percentil
    • AntimonioSb1,32 mg/kg77. percentil
    • BizmutBi0,288 mg/kg71. percentil
    • CincZn121 mg/kg69. percentil
    • MolibdenoMo0,472 mg/kg65. percentil
    • CadmioCd0,253 mg/kg65. percentil
    • CobreCu25,3 mg/kg57. percentil
    • SelenioSe0,222 mg/kg44. percentil
    • CromoCr37,6 mg/kg6. percentil
    • CínSn1,47 mg/kg5. percentil
    • ArsénicoAs3,10 mg/kg5. percentil
    • NíquelNi9,46 mg/kg4. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • AluminioAl7,74 %95. percentil
    • SodioNa1,20 %86. percentil
    • HierroFe3,58 %83. percentil
    • MagnesioMg1,07 %64. percentil
    • TitánTi4769 mg/kg61. percentil
    • DraslíkK1,56 %58. percentil
    • ManganesoMn915 mg/kg57. percentil
    • FósforoP884 mg/kg55. percentil
    • CalcioCa2,11 %51. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • StronciumSr224 mg/kg92. percentil
    • BáriumBa587 mg/kg85. percentil
    • RubídiumRb95,6 mg/kg68. percentil
    • GáliumGa15,5 mg/kg63. percentil
    • BerilioBe1,59 mg/kg61. percentil
    • YtriumY26,9 mg/kg46. percentil
    • CérCe54,1 mg/kg32. percentil
    • ZirkónZr290 mg/kg19. percentil
    • LítiumLi22,6 mg/kg13. percentil
    • BoroB32,6 mg/kg6. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    61nGy/h vo vzduchu

    rozsah 44 až 72 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU3,66 ppm95. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh8,99 ppm84. percentil
    • Potasio (K)K1,33 %61. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km50 °C78 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    50 / 78 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 28 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 92 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Žiarska kotlina83%SR 6,4 %
    • Zvolenská kotlina17%SR 1,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-5,2°C
    • Priemerná júlová teplota16,1°C
    • Ročné zrážky863mm

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma100%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Jazero – 6 – iný druh objektu (2,0 km od vody)Halda – 5 – halda (2,0 km od vody)Halda – 5 – halda (2,0 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (2,1 km od vody)Halda – 5 – halda (2,1 km od vody)Halda – 5 – halda (2,1 km od vody)Halda – 5 – halda (2,1 km od vody)Halda – 5 – halda (2,1 km od vody)Halda – 5 – halda (2,1 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,1 km od vody)Úpadnica Karol – 6 – iný druh objektu (2,1 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (2,2 km od vody)Halda – 5 – halda (2,2 km od vody)Stredná Karol štôlňa – 2 – štôlňa (2,3 km od vody)Spodná Karol štôlňa – 2 – štôlňa (2,3 km od vody)Štôlňa Zuzana – 2 – štôlňa (2,4 km od vody)Pingové pole – 4 – pinga, pingový ťah (2,4 km od vody)Finstrovitz štôlňa – 2 – štôlňa (2,4 km od vody)Vyšná Karol štôlňa – 2 – štôlňa (2,4 km od vody)Halda – 5 – halda (2,4 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (2,5 km od vody)Štôlňa Mária – 2 – štôlňa (2,5 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (2,5 km od vody)Pingové pole – 4 – pinga, pingový ťah (2,5 km od vody)Halda štôlne Mária – 5 – halda (2,5 km od vody)Halda – 5 – halda (2,5 km od vody)Halda – 5 – halda (2,7 km od vody)Halda – 5 – halda (2,8 km od vody)Halda – 5 – halda (2,8 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,8 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,8 km od vody)Halda – 5 – halda (2,8 km od vody)Halda – 5 – halda (2,8 km od vody)Šachtica – 1 – šachta (2,8 km od vody)Halda – 5 – halda (2,8 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,8 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,8 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,8 km od vody)Halda – 5 – halda (2,8 km od vody)č. III šachta – 1 – šachta (2,8 km od vody)Komín – 1 – šachta (2,8 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,8 km od vody)Halda – 5 – halda (2,8 km od vody)Halda – 5 – halda (2,8 km od vody)Halda – 5 – halda (2,8 km od vody)Halda – 5 – halda (2,8 km od vody)Pingové pole – 4 – pinga, pingový ťah (2,9 km od vody)Halda – 5 – halda (2,9 km od vody)Halda – 5 – halda (2,9 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,9 km od vody)Halda – 5 – halda (2,9 km od vody)Dedičná štôlňa II. – 2 – štôlňa (2,9 km od vody)Halda – 5 – halda (2,9 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,9 km od vody)Halda – 5 – halda (2,9 km od vody)Halda – 5 – halda (2,9 km od vody)Mundloch šachta – 1 – šachta (3,0 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (3,0 km od vody)Spodná Karol štôlňa – 2 – štôlňa (2,2 km od vody)Stredná Karol štôlňa – 2 – štôlňa (2,2 km od vody)Štôlňa Mária – 2 – štôlňa (2,3 km od vody)Vyšná Karol štôlňa – 2 – štôlňa (2,3 km od vody)Finstrovitz štôlňa – 2 – štôlňa (2,3 km od vody)Štôlňa Zuzana – 2 – štôlňa (2,4 km od vody)Pingové pole – 4 – pinga, pingový ťah (2,4 km od vody)Pingové pole – 4 – pinga, pingový ťah (2,5 km od vody)Malachov – Ortuťové rudy (2,2 km od vody)Králiky – Antimónové rudy (2,7 km od vody)Kremnica – Horná Ves – Zlaté rudy (2,8 km od vody)Bartošova Lehôtka – Zlato-strieborné rudy (3,1 km od vody)Králiky – Farbená – Arzénové rudy (3,3 km od vody)Bartošova Lehôtka – Zlaté rudy (3,4 km od vody)Horná Ves – Čertov vrch – Ortuťové rudy (4,1 km od vody)Malachov – Nemecký vrch – Ortuťové rudy (4,4 km od vody)Železná Breznica – Železné rudy (5,0 km od vody)Nevoľné – nijaký (440 m od vody)Pitelová – nijaký (860 m od vody)Jastrabá – nijaký (1,7 km od vody)Kremnica – Horná Ves – Horná Ves pri Kremnici – nijaký (2,6 km od vody)Hronská Dúbrava – nijaký (2,7 km od vody)Kremnica – KŠ-1 – nekúpeľný (5,0 km od vody)Žiar nad Hronom – RGŽ-2 – nekúpeľný (6,2 km od vody)Sklené Teplice – ST-5 – nekúpeľný (8,3 km od vody)Sklené Teplice – STH-2 – nekúpeľný (8,8 km od vody)Sklené Teplice – kúpeľný (9,1 km od vody)Sklené Teplice – kúpeľný (9,1 km od vody)Sklené Teplice – ST-2 – kúpeľný (9,1 km od vody)Sklené Teplice – kúpeľný (9,2 km od vody)Sklené Teplice – kúpeľný (9,2 km od vody)Sklené Teplice – ST-1 – kúpeľný (9,3 km od vody)Sklené Teplice – kúpeľný (9,3 km od vody)Sklené Teplice – kúpeľný (9,3 km od vody)Sklené Teplice – ST-4 – nekúpeľný (9,4 km od vody)KŠ-1 – k4 (3,8 km od vody)c1 (4,2 km od vody)d1 (9,1 km od vody)a1 (9,2 km od vody)d1 (9,6 km od vody)d1 (9,7 km od vody)a1 (10,0 km od vody)Kremnica (2,5 km od vody)Sklené Teplice (9,2 km od vody)Jastrabá – perlit (2,4 km od vody)Stará Kremnička I., časť Lutila – bentonit (3,4 km od vody)Stará Kremnička I., časť B. Lehôtka – D. Ves-sev – keramické íly (4,2 km od vody)Bartošova Lehôtka – Paseka – zeolit (4,2 km od vody)Stará Kremnička I., časť Bart. Lehôtka – Dolná V – keramické íly (4,2 km od vody)Močiar – diatomit (4,5 km od vody)Stará Kremnička I., časť Lutila – bentonit (4,6 km od vody)St. Kremnička I., časť Bart. Leh. – Okolo Salaša – bentonit (4,7 km od vody)Stará Kremnička I., časť Lutila – bentonit (4,8 km od vody)Stará Kremnička I., časť Jelšový Potok – sever – bentonit (4,9 km od vody)Stará Kremnička I., časť Jelšový Potok II – bentonit (4,9 km od vody)Stará Kremnička I., časť Jelšový Potok I – bentonit (4,9 km od vody)Stará Kremnička I., časť Jelšový potok II – kremenec (4,9 km od vody)Stará Kremnička I., časť Jelšový Potok I – kremenec (4,9 km od vody)St. Kremnička I., č. Bart. Lehôtka – Okolo Salaš – bentonit (4,9 km od vody)Malachov – ortuťové rudy (2,3 km od vody)Jastrabá – perlit (2,4 km od vody)Bartošova Lehôtka – zlaté rudy (3,2 km od vody)Bartošova Lehôtka – Paseka – zeolit (4,2 km od vody)Stará Kremnička I., časť Bart. Lehôtka – Veľký H – keramické íly (4,2 km od vody)Stará Kremnička I., časť B. Lehôtka – D. Ves-sev – keramické íly (4,2 km od vody)Stará Kremnička I., časť Bart. Lehôtka – Dolná V – keramické íly (4,2 km od vody)Stará Kremnička I., časť Bart. Lehôtka – Veľký H – bentonit (4,2 km od vody)St. Kremnička I., časť Bart. Leh. – Okolo Salaša – bentonit (4,5 km od vody)Močiar – diatomit (4,6 km od vody)Kopernica – Čertov vrch – keramické íly (4,7 km od vody)St. Kremnička I., časť Bart. Leh. – Okolo Salaša – bentonit (4,9 km od vody)Stará Kremnička I., časť Jelšový Potok II – bentonit (4,9 km od vody)Stará Kremnička I., časť Jelšový Potok I – bentonit (4,9 km od vody)Stará Kremnička I., časť Jelšový Potok I – kremenec (4,9 km od vody)Stará Kremnička I., časť Jelšový Potok – sever – bentonit (4,9 km od vody)Stará Kremnička I., časť Jelšový potok II – kremenec (4,9 km od vody)St. Kremnička I., č. Bart. Lehôtka – Okolo Salaš – bentonit (4,9 km od vody)Jastrabá – lom Legio – stavebný kameň (70 m od vody)Nevoľné Peňažné – stavebný kameň – andezit (130 m od vody)Ihráč Smrečník – stavebný kameň – andezit (390 m od vody)Ihráč Slobodné – stavebný kameň – andezit (580 m od vody)Nevoľné Zákluky – stavebný kameň – andezit (940 m od vody)Dolná Ves – kóta 664 Brezový vrch – stavebný kameň – ryolitový tuf (2,2 km od vody)Králiky – Sb rudy (2,7 km od vody)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 157,603 – 169,1 – štrkopiesky (3,1 km od vody)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 149,080 – 157,6 – štrkopiesky (3,8 km od vody)Lutila – Au rudy, Ag rudy (4,2 km od vody)Stará Kremnička – drahé a ozdobné kamene – limnokvarcit (4,9 km od vody)Malachov – Ortuťový vrch – ortuťové rudy (2,4 km od vody)Malachov – ortuťové rudy (2,4 km od vody)Malachov – Nemecký vrch – ortuťové rudy (2,9 km od vody)Bartošova Lehôtka – zlaté a strieborné rudy (3,2 km od vody)Kremnica – zlaté a strieborné rudy (4,8 km od vody)Kremnica – antimónové rudy (5,0 km od vody)Ihráč – vulkanity (210 m od vody)Jastrabá–Lazy – vulkanity (890 m od vody)Stará Kremnička – mineralógia (1,2 km od vody)Nevoľné – vulkanity (1,4 km od vody)Lopúchový vrch – vulkanity (2,2 km od vody)Jastrabská skala – vulkanity (2,8 km od vody)Bartošova Lehôtka – vulkanity (3,1 km od vody)Turčekovský vodovod – hydrogeológia (3,2 km od vody)Stará Kremnička – vulkanity (3,6 km od vody)Stará Kremnička – vulkanity (3,7 km od vody)Suchá hora – vulkanity (3,9 km od vody)Stará Kremnička – vulkanity (4,8 km od vody)Stará Kremnička, Jelšový potok – vulkanity (4,8 km od vody)– Zosuvy (170 m od vody)JASTRABA – Zosuvy (180 m od vody)– Zosuvy (220 m od vody)– Blokové polia (230 m od vody)– Zosuvy (250 m od vody)– Blokové polia (270 m od vody)JASTRABA – Zosuvy (290 m od vody)– Zosuvy (310 m od vody)IHRAC – Blokové polia (340 m od vody)JASTRABA – Zosuvy (360 m od vody)PITELOVA – Zosuvy (370 m od vody)TRNAVA HORA – Zosuvy (470 m od vody)TRNAVA HORA – Zosuvy (470 m od vody)– Blokové polia (480 m od vody)TRNAVA HORA – Zosuvy (540 m od vody)JASTRABA – Zosuvy (610 m od vody)KLACANY – Blokové polia (660 m od vody)IHRAC – Zosuvy (740 m od vody)– Blokové polia (760 m od vody)– Zosuvy (800 m od vody)TRNAVA HORA – Zosuvy (850 m od vody)JASTRABA – Zosuvy (860 m od vody)TRNAVA HORA – Zosuvy (900 m od vody)PITELOVA – Zosuvy (940 m od vody)– Zosuvy (970 m od vody)– Blokové rozpadliny (1,0 km od vody)KLACANY – Zosuvy (1,0 km od vody)TRNAVA HORA – Zosuvy (1,0 km od vody)– Blokové polia (1,1 km od vody)BARTOSOVA LEHOTKA – Zosuvy (1,1 km od vody)PITELOVA – Zosuvy (1,2 km od vody)– Blokové polia (1,2 km od vody)JASTRABA – Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)– Blokové rozpadliny (1,3 km od vody)JASTRABA – Zosuvy (1,3 km od vody)– Blokové polia (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)TRNAVA HORA – Zosuvy (1,4 km od vody)PITELOVA – Zosuvy (1,5 km od vody)– Blokové polia (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)PITELOVA – Zosuvy (1,6 km od vody)– Blokové polia (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)PITELOVA – Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)IHRAC – Zosuvy (1,8 km od vody)BARTOSOVA LEHOTKA – Zosuvy (1,9 km od vody)– Blokové rozpadliny (2,0 km od vody)– Blokové polia (2,0 km od vody)IHRAC – Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)JASTRABA – Zosuvy (2,1 km od vody)IHRAC – Zosuvy (2,2 km od vody)– Blokové polia (2,2 km od vody)IHRAC – Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)PITELOVA – Zosuvy (2,2 km od vody)KREMNICA – Zosuvy (2,2 km od vody)PITELOVA – Zosuvy (2,2 km od vody)TRNAVA HORA – Blokové polia (2,2 km od vody)– Blokové rozpadliny (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)– Skalné zrútenia (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)– Blokové rozpadliny (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Blokové polia (2,5 km od vody)LADNO – Zosuvy (2,6 km od vody)– Blokové polia (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)– Blokové polia (2,6 km od vody)Ihráč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Ihráč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (230 m od vody)Jastrabá – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,4 km od vody)Skalka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Ihráč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,5 km od vody)Ihráč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Ihráč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km od vody)Bartošova Lehôtka – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km od vody)zlato 1 ks – zlato (60 m od vody)zlato 1 ks – zlato (90 m od vody)zlato 1 ks – zlato (220 m od vody)zlato 1 ks – zlato (940 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ArsénicoAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 16,5 μg/lmedián 1,45 μg/l16 vzoriek25 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hron, 1993, 970 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hron, 1993, 970 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,250 μg/l16 vzoriek

      Najvyššia hodnota: 750m S od K334 pravostranný prítok potoka Ihráč, 100 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,90 μg/lmedián 1,00 μg/l16 vzoriek63 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 500m JZ od K334 pravostranný prítok potoka Ihráč, 1993, 340 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 80,0 μg/lmedián 20,0 μg/l16 vzoriek

      Najvyššia hodnota: 750m S od K334 pravostranný prítok potoka Ihráč, 1993, 100 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCumierne zvýšená
      najvyššie 3,20 μg/lmedián 1,00 μg/l16 vzoriek63 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 750m JV od K499 Borovica, 1993, 970 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 13,0 μg/lmedián 5,00 μg/l16 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 1600m JV od K606, 1993, 960 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrbežná hodnota
      najvyššie 220 μg/lmedián 90,0 μg/l16 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Hron, 1993, 970 m od vody. Porovnanie: 58. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 1250m S od K Horná Složa, 1993, 650 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 1250m S od K Horná Složa, 1993, 650 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2extrémna (horný 1 %)
      najvyššie 58,1 mg/lmedián 34,0 mg/l16 vzoriek

      Najvyššia hodnota: 1500m Z od K899, 1993, 780 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Pyrit (FeS₂)61 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)21 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)20 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Cinabarit (HgS)20 vzoriek, najviac 57 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)16 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Rutil (TiO₂)12 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)11 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Barit (BaSO₄)7 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)7 vzoriek, najviac 3 zŕn
    • Oro (Au)4 vzorky, najviac 1 zŕn
    • Antimonit (Sb₂S₃)4 vzorky, najviac 2 zŕn
    • Sfalerit (ZnS)3 vzorky, najviac 2 zŕn
    • Anatas (TiO₂)2 vzorky, najviac 15 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)1 vzorka, najviac 3 zŕn
    • Arzenopyrit (FeAsS)1 vzorka, najviac 2 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    223/H1 zrno60 m
    234/H1 zrno90 m
    220/D1 zrno220 m
    351/A1 zrno940 m

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)21 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)20 vzoriek, najviac 2815 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)19 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)18 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))10 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)2 vzorky, najviac 697 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • ArsénicoAsextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 18,2 μg/lmedián 1,00 μg/l36 vzoriek47 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,190 mg/lmedián 0,0150 mg/l36 vzoriek33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,6 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 0,500 μg/l36 vzoriek86 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,8 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,100 μg/l36 vzoriek64 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,0 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,10 μg/lmedián 0,800 μg/l36 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,8 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnmierne zvýšená
      najvyššie 260 μg/lmedián 4,50 μg/l36 vzoriek17 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,4 km od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,250 μg/l36 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,0 km od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 17,0 μg/lmedián 1,50 μg/l36 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,4 km od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l36 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,6 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l36 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,6 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l36 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,6 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie319,6 Bq/l18,0 Bq/l
    fuente1151,2 Bq/l7,66 Bq/l
    upravený prameň424,2 Bq/l8,53 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie13,03 Bq/l3,03 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)

    • Hg56×
    • Au6×
    • Ag2×

    Druhy banských objektov

    • halda28×
    • štôlňa17×
    • pinga, pingový ťah15×
    • šachta4×
    • iný druh objektu2×

    Najbližšie staré banské diela

    NombreEspecieŤaženéUkončenieOd vody
    Lagoiný druh objektuHg19.storočie2,0 km
    HaldahaldaHg19.storočie2,0 km
    HaldahaldaHg19.storočie2,0 km
    ŠtôlňaštôlňaHg19.storočie2,1 km
    HaldahaldaHg19.storočie2,1 km
    HaldahaldaHg19.storočie2,1 km
    HaldahaldaHg19.storočie2,1 km
    HaldahaldaHg19.storočie2,1 km
    HaldahaldaHg19.storočie2,1 km
    Pingapinga, pingový ťahHg19.storočie2,1 km

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Jastrabá – lom Legiostavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie70 m
    Malachovortuťové rudyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava2,3 km
    JastrabáperlitŤažené ložisko – LBK PERLIT, s.r.o.2,4 km
    JastrabáperlitŤažené ložisko – LBK PERLIT, s.r.o.2,4 km
    Bartošova Lehôtkazlaté rudyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava3,2 km
    Stará Kremnička I., časť LutilabentonitŤažené ložisko – REGOS s.r.o.3,4 km
    Stará Kremnička I., časť B. Lehôtka – D. Ves-sev.keramické ílyLožisko s predpokladom využívania zásob – TEban, s.r.o.4,2 km
    Bartošova Lehôtka – PasekazeolitŤažené ložisko – Sedlecký kaolin – Slovensko s.r.o.4,2 km
    Bartošova Lehôtka – PasekazeolitŤažené ložisko – Sedlecký kaolin – Slovensko s.r.o.4,2 km
    Stará Kremnička I., časť Bart. Lehôtka – Dolná Veskeramické ílyŤažené ložisko – TEban, s.r.o.4,2 km
    Stará Kremnička I., časť Bart. Lehôtka – Veľký Hájkeramické ílyLožisko s predpokladom využívania zásob – TEban, s.r.o.4,2 km
    Stará Kremnička I., časť B. Lehôtka – D. Ves-sev.keramické ílyLožisko s predpokladom využívania zásob – TEban, s.r.o.4,2 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMetalesEspecieOd vody
    MalachovOrtuťové rudyHgložiskový výskyt2,2 km
    KrálikyAntimónové rudySbmineralogický výskyt2,7 km
    Kremnica – Horná VesZlaté rudyAumineralogický výskyt2,8 km
    Bartošova LehôtkaZlato-strieborné rudyAu, Agložiskový výskyt3,1 km
    Králiky – FarbenáArzénové rudyAsmineralogický výskyt3,3 km
    Bartošova LehôtkaZlaté rudyAumineralogický výskyt3,4 km
    Horná Ves – Čertov vrchOrtuťové rudyHg, Aumineralogický výskyt4,1 km
    Malachov – Nemecký vrchOrtuťové rudyHgložiskový výskyt4,4 km
    Železná BreznicaŽelezné rudyFemineralogický výskyt5,0 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    304 vrtov v pásme 3 km, z toho 8 hydrogeologických a 296 ostatných; s číslom archívnej správy 304.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m8×
    • 10–30 m92×
    • 30–100 m101×
    • 100–300 m85×
    • nad 300 m18×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    Ihráčúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou s artézskym prelivom144,0 m74655 110Dd6.pdf50 m
    660/73ložiskový278,3 m83223180 m
    Ihráčširokoprofilový vrt100,0 m74655 122Bb18.pdf230 m
    JP-1mapovací1164,0 m27931520 m
    661/73ložiskový140,0 m83223720 m
    MP-15/81ložiskový410,0 m56502960 m
    SNV-20ložiskový120,0 m48751970 m
    SNV-21ložiskový51,0 m487511,1 km
    VS-21ložiskový576,0 m545601,3 km
    Jastrabáširokoprofilový vrt29,0 m15794 122Bb2.pdf1,4 km
    610/73ložiskový370,3 m832231,7 km
    VS-19ložiskový275,0 m545601,9 km

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturaVýdatnosťProfundidadChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Kremnica – KŠ-147 °C23,2 l/s531 mCa-Mg-SO4-HCO3nevyužívaný5,0 km
    Žiar nad Hronom – RGŽ-2––2500 m–nevyužívaný6,2 km
    Sklené Teplice – ST-546 °C–1001 mCa-Mg-SO4-HCO3nevyužívaný8,3 km
    Sklené Teplice – STH-245 °C3,0 l/s81 mCa-SO4-HCO3využívaný bez nahlasovania údajov8,8 km
    Sklené Teplice43 °C0,0 l/s–Ca-SO4nevyužívaný9,1 km
    Sklené Teplice46 °C4,5 l/s29,7 mCa-SO4nevyužívaný9,1 km
    Sklené Teplice – ST-251 °C4,5 l/s107 mCa-SO4využívaný9,1 km
    Sklené Teplice48 °C0,2 l/s–Ca-SO4nevyužívaný9,2 km
    Sklené Teplice49 °C0,1 l/s2,5 mCa-SO4nevyužívaný9,2 km
    Sklené Teplice – ST-152 °C22,3 l/s69,7 mCa-SO4využívaný9,3 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    FuenteEspecieTemperatura del agua (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória Kremnicatermálne kúpalisko––12,5 km
    KŠ-1geotermálna voda38 – 5531 – 5013,8 km
    kategória c1minerálna voda23-38< 514,2 km
    kategória d1minerálna voda39-55< 539,1 km
    kategória a1minerálna voda< 15< 529,2 km
    kategória Sklené Teplicetermálne kúpalisko––19,2 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Nevoľné600 m²1985–440 m
    Pitelová–1968–860 m
    Jastrabá–1970–1,7 km
    Kremnica – Horná Ves – Horná Ves pri Kremnici–1960–2,6 km
    Hronská Dúbrava–1975–2,7 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy63×
    • Blokové polia18×
    • Blokové rozpadliny8×
    • Skalné zrútenia2×

    Stupeň aktivity

    • Stabilizovaný47×
    • Potenciálny43×
    • Aktívny1×

    Súčasný stav

    • Nedostatočne doložené31×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0005×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova3×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Žiar nad Hronom1 coto de pesca · 16 km26Ihráčsky potok26

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Hron