Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche 06:00–08:00 Sielnický potok, score de la fenêtre 28. Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 13:04. Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre. Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit. Le score est une estimation des conditions d’après la météo, l’eau et l’environnement, et non une prévision de touches. Pour chaque parcours de pêche, vous voyez de quoi il se compose, dans quelle mesure il est étayé par des données et d’où viennent ces données. Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau. Bystrina Un ruisseau de montagne à forte pente, cascades et fond rocheux. L'eau est claire et froide ; la pêche exige une approche prudente. Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche. Chargement du modèle de terrain en 3D… Évolution de l'environnement et de la nature de 2018 à 2024 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement. Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo. Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes 1 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur. Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 21 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek33 % čiary vody 33 % sopečné horniny, 33 % mladé sedimenty Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 7,8modelový odhad typ vody Ca–HCO₃–SO₄ Mineralizácia 148 mg/l, mäkká voda (4,3 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 6 de 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Zinok 259 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 93. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 45°C v hĺbke 1 000 m V hĺbke 2 000 m okolo 75 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 51nGy/h dávkový príkon 55. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 2objekty do 3 km Najbližšie: Halda Badín (halda), 1,7 km od vody. 6vzoriek so zlatom 14 rudných minerálov v sedimente Najviac 2 zrná v jednej vzorke (50 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 2 de 6ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Arzén 15,4 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 97. percentil (HRON). 549vrtov do 3 km 456 rozborov vody v okolí Z toho 549 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 49°C na ústí vrtu 20 geotermálnych vrtov do 10 km Najteplejší: Kováčová – K-1, výdatnosť 50,0 l/s, 1,6 km od vody. 6lokalít do 3 km 2 záťaže, 4 skládky Najbližšia záťaž: Sliač – letisko – juh, 670 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 25záznamov do 5 km 8 ložísk, 17 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 120plôch do 3 km 2 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 3 z 5 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,83typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 4,3°dH, mäkká Súčet vápnika a horčíka (0,77 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 148mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃–SO₄ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 51nGy/h vo vzduchu rozsah 40 až 66 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. moyen Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda. -49nT rozsah -73 až -17 nT Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží. -32mGal reziduálna -6,3 mGal Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu. Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 45 / 75 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 30 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok –. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: HRON, 2001, 800 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Hron-hnojisko, senník za obcou Veľká Lúka, 1997, 870 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Hron, 1997, 800 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: kanál-most na ceste Sliač-Sielnica, 1997, 70 m od vody. Porovnanie: 56. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Hron, 1997, 800 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Hron, 1997, 800 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: ľavostranný prítok Vlčieho potok -areál RD, 1997, 830 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 620 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 300 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 1,9 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,4 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,3 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,3 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1991, 2,7 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 549 vrtov v pásme 3 km, z toho 95 hydrogeologických a 454 ostatných; s číslom archívnej správy 549. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent Bassin versant : Hron
Au bord de l’eau en ce moment
Aujourd'hui sur le cours d'eau Sielnický potok
Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau
Meilleure plage horaire du jour
Carte et parcours de pêche du cours d'eau
Profil altimétrique du cours d'eau
Terrain en 3D
Images historiques



Pollution de l'eau sur le cours d'eau Sielnický potok
Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025
Geológia a geochémia toku Sielnický potok
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Points kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 1× neovulkanity stredný miocén formácie: inovecká, sielnická, turovská; komplex Jabloňového vrchu 1× kvartér pleistocén – holocén deluviálno-polygenetické sedimenty: hlinito-ílovité a piesčité svahové hliny 1× Kvartérny pokryv
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Regionálne geologické členenie
Regionálne geologické členenie (podjednotky)
Inžinierskogeologické rajóny
Inžinierskogeologické formácie
Náchylnosť územia na svahové deformácie
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)
Hydrogeologická funkcia
Hlavný hydrogeologický región
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Acidité de l'eau
Dureté de l'eau
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
0,127 mg/l56. percentil3,10 mg/l52. percentil6,48 mg/l37. percentil3,30 mg/l21. percentil22,1 mg/l20. percentil5,53 mg/l13. percentil78,0 mg/l13. percentil21,8 mg/l12. percentilŽiviny a organické znečistenie
0,559 mg/l84. percentil0,289 mg/l77. percentil3,46 mg/l56. percentil5,53 mg/l43. percentilMétaux
396 μg/l92. percentil19,1 μg/l85. percentil0,214 mg/l76. percentil11,1 μg/l23. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
259 mg/kg93. percentil14,2 mg/kg93. percentil113 mg/kg92. percentil0,577 mg/kg91. percentil0,519 mg/kg90. percentil4,38 mg/kg90. percentil46,9 mg/kg87. percentil29,5 mg/kg87. percentil15,0 mg/kg86. percentil0,352 mg/kg76. percentil3,34 mg/kg71. percentil0,196 mg/kg37. percentil0,216 mg/kg18. percentil14,6 mg/kg11. percentil44,5 mg/kg10. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
7 697 mg/kg95. percentil4,45 %94. percentil7,32 %91. percentil1 504 mg/kg89. percentil1 240 mg/kg86. percentil1,20 %71. percentil0,910 %59. percentil2,19 %53. percentil1,10 %5. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
584 mg/kg84. percentil185 mg/kg81. percentil34,5 mg/kg81. percentil17,9 mg/kg81. percentil1,26 mg/kg41. percentil352 mg/kg33. percentil76,4 mg/kg21. percentil50,4 mg/kg20. percentil23,2 mg/kg15. percentil35,0 mg/kg7. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
Risque radon du substrat rocheux
1,37 %68. percentil2,72 ppm66. percentil6,93 ppm32. percentil3 275 Bq/m²89. percentilRadónové riziko podľa izoplôch
Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž
Magnetická anomália
Bouguerova tiažová anomália
Geotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Geomorfologické celky
Geomorfologické oblasti
Klimatickogeografické typy
Náchylnosť pôd na okysľovanie
Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)
Litogeochemické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka Zlato vo vzorke Od vody 101/A 2 zrná 50 m 149/F 1 zrno 50 m 94/F 1 zrno 70 m 151/F 2 zrná 70 m 104/A 1 zrno 440 m 162/E 1 zrno 620 m Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián prameň 14 39,0 Bq/l 7,60 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 4 42,0 Bq/l 15,5 Bq/l minerálny prameň 2 20,9 Bq/l 11,6 Bq/l vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody 1 13,6 Bq/l 13,6 Bq/l upravený prameň 1 18,1 Bq/l 18,1 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Nom Espèce Ťažené Ukončenie Od vody Halda Badín halda stavebný kameň 1,7 km Halda halda dolomit 2,5 km Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Badín – Skalica stavebný kameň Ťažené ložisko – Resale SE 500 m Badín – Skalica stavebný kameň Ťažené ložisko – Resale SE 550 m Badín – Pod Vandekovcom stavebný kameň Ťažené ložisko – DIAN DS s.r.o. 2,5 km Horné Pršany stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 3,1 km Horné Pršany stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 3,1 km Zvolen tehliarske suroviny Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 3,5 km Zvolen tehliarske suroviny Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 3,5 km Malachov ortuťové rudy Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 4,5 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Métaux Espèce Od vody Malachov Ortuťové rudy Hg ložiskový výskyt 4,1 km Malachov – Nemecký vrch Ortuťové rudy Hg ložiskový výskyt 4,9 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Lieu Espèce Profondeur Archívna správa Od vody 3-263 Sielnica hydrogeologický 9,0 m 10174810 m PŠV-1/73 ložiskový 86,0 m 3230370 m 3-264-Sliač hydrogeologický 8,0 m 101748110 m Sliač pozorovací vrt SHMÚ 7,2 m 19444 123Ab2.pdf150 m Sielnica štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 353,0 m 66075 123Aa17.pdf170 m Sliač vrt s termálnou, minerálnou vodou 572,0 m 66075 123Ab68.pdf180 m Sielnica pozorovací vrt SHMÚ 20,5 m 19444 123Ab3.pdf220 m Sielnica štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 270,0 m 82082 111Cc4.pdf250 m Hajniky – Rybáre úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 11,5 m 2893 123Ab1.pdf250 m B-16/75 ložiskový 35,0 m 44709280 m Sliač monitorovací vrt 20,0 m 77309 123Ab87.pdf300 m B-17/75 ložiskový 23,0 m 44709300 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Température Výdatnosť Profondeur Chemický typ vody Využívanie Od vody Sielnica – BO-9 29 °C 5,5 l/s 353 m nevyužívaný 90 m Sliač – BO-7 43 °C 27,7 l/s 572 m nevyužívaný 180 m Sielnica – BO-8 34 °C 17,7 l/s 405 m nevyužívaný 490 m Sielnica – KMV-1 33 °C 3,0 l/s 417 m Ca-SO4 využívaný 550 m Borova Hora – BL-2 29 °C 30,0 l/s 300 m nevyužívaný 830 m Sliač 22 °C 0,1 l/s 41 m Ca-SO4 nevyužívaný 1,4 km Sliač 21 °C 0,1 l/s 25,15 m Ca-SO4 nevyužívaný 1,5 km Sliač 22 °C 0,0 l/s 14 m Ca-SO4 nevyužívaný 1,5 km Kováčová – P-4 41 °C – 9 m Ca-SO4, resp. Ca-Mg-SO4 nevyužívaný 1,6 km Kováčová – K-1 49 °C 50,0 l/s 512 m Ca-SO4, resp. Ca-Mg-SO4 nevyužívaný 1,6 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Source Espèce Température de l’eau (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 4 260 m kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 26 550 m kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 7 920 m kategória c5 minerálna voda 23-38 > 50 1 2,2 km kategória Kováčová termálne kúpalisko – – 1 2,4 km kategória d2 minerálna voda 39-55 5-15 1 2,5 km kategória d4 minerálna voda 39-55 31-50 1 2,7 km kategória Kremnica termálne kúpalisko – – 1 7,7 km KŠ-1 geotermálna voda 38 – 55 31 – 50 1 8,4 km kategória Banská Bystrica – Štiavnička termálne kúpalisko – – 1 8,5 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Lieu Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Sliač – letisko – juh SK200220FP 670 m Sliač – letisko – produktovod SK200220FP 1,2 km Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Hajníky ČOV – Hájniky 400 m² 1969 monitorovaná 870 m Kúpele – Rybáre – 1986 – 1,6 km Dubičie – Kováčová 2 000 m² 1970 – 2,4 km Badín – 1970 – 2,5 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organisations et lieu
Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui
Autres cours d'eau à proximité
Salmonidés – zone à truiteMalachovský potok
1 parcours de pêche
Salmonidés – zone à truiteBreznický potok
1 parcours de pêche
Salmonidés – zone à truiteTurová
1 parcours de pêche
CyprinidésKováčovský rybník
1 parcours de pêche
Salmonidés – zone à truiteIhráčsky potok
1 parcours de pêcheVN Badín
1 parcours de pêche
Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque
17de 100
1445parcours de pêche
Couleur de la carte
Chargement de la carte…
plus basplus élevé
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
ArsenicAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 15,4 μg/lmedián 1,00 μg/l13 vzoriek15 % pod medzou stanovenia
AntimoineSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 7,00 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek63 % pod medzou stanovenia
ChromeCrmierne zvýšená
najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l12 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
BáriumBabežná hodnota
najvyššie 46,0 μg/lmedián 23,0 μg/l12 vzoriek
SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2extrémna (horný 1 %)
najvyššie 59,6 mg/lmedián 37,6 mg/l12 vzoriek
PlombPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 12,0 μg/lmedián 0,500 μg/l35 vzoriek77 % pod medzou stanovenia
AntimoineSbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 10,2 μg/lmedián 0,100 μg/l35 vzoriek60 % pod medzou stanovenia
CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 11,4 μg/lmedián 0,250 μg/l35 vzoriek77 % pod medzou stanovenia
AluminiumAlextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,280 mg/lmedián 0,0100 mg/l35 vzoriek37 % pod medzou stanovenia
ChromeCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 9,80 μg/lmedián 0,250 μg/l35 vzoriek71 % pod medzou stanovenia
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 111 μg/lmedián 2,00 μg/l35 vzoriek40 % pod medzou stanovenia
ArsenicAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 11,5 μg/lmedián 0,500 μg/l35 vzoriek54 % pod medzou stanovenia
ZincZnvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1 338 μg/lmedián 7,00 μg/l35 vzoriek34 % pod medzou stanovenia
MercureHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l35 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
CuivreCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 5,00 μg/lmedián 1,10 μg/l35 vzoriek
SéléniumSezvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l35 vzoriek89 % pod medzou stanovenia
FerFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia