Vízfolyás

Sielnický potok

Vízgyűjtő: GaramLazacfélék – pisztrángos
horgászvíz
1
horgászvizek hossza
20,8km
kerület
Besztercebányai kerület
Légi felvétel a(z) Sielnický potok vízfolyásról kiemelt vonallal
Kék vonal: a vízfolyás vonala (közelítőleg). Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, CC BY 4,0Google Térkép

Most a víznél

Ma a(z) Sielnický potok vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

15:00–17:00

Sielnický potok, ablakpontszám 31.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 19:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Bystrina Hegyi patak meredek lejtéssel, kaskádokkal és sziklás fenékkel. A víz tiszta és hideg; a horgászat óvatos megközelítést igényel.

    2004006008001 0000 km5 km10 km
    A vízfolyás magassági profilja: 769-től 294 m tengerszint feletti magasságig 12,1 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    778 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    267 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    511 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    42 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,10

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Sielnický potok vízfolyás 2018-es évekbeli légi felvétele
    2018felvételezve: 2018. szept. 18.
    Sielnický potok vízfolyás 2021-es évekbeli légi felvétele
    2021felvételezve: 2021. júl. 10.
    Sielnický potok vízfolyás 2024-es évekbeli légi felvétele
    2024felvételezve: 2024. júl. 27.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Sielnický potok vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • ammóniumionok vagy nitritek a szabvány felett legalább egy állomáson1

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    A(z) Sielnický potok vízfolyás geológiája és geokémiája

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (21 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    Szikla a víz alatt

    Folyami hordalékA vízvezeték 33%-a

    33% vulkanikus sziklák, 33% Fiatal üledékek

    Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    Víz az atlasz szerint

    pH 7,8modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–HCO₃–SO₄

    Mineralizáció 148 mg/l, lágy víz (4,3 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    6 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Cink- 259 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 93. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Láb alatti hőség

    45°C 1000 m mélységben

    2 000 m mélységben kb. 75 °C (30 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    Természetes gamma-sugárzás

    51NGY/H dózisteljesítmény

    55. percentilis Szlovákiában

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.

    Régi bánya működése

    2objektum 3 km-en belül

    Legközelebbi: Halda Badín (roncs), 1,7 km-re a víztől.

    Arany a folyami üledékben

    6aranyat tartalmazó minta

    14 érc ásványi anyag az üledékben

    Legfeljebb 2 szem egy mintában (50 m-re a víztől). Panning prospecting aranyszemcséket számolt egy koncentrátumban a folyami üledékből.

    Nyomelemek a patakvízben

    2 6 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Arzén 15,4 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 97. percentilis (HRON).

    Fúrások és talajvízelemzések

    549fúrás 3 km-en belül

    456 vízelemzés a közelben

    Közülük 549-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    0 °C120

    Geotermikus energia

    49°C a kútfejnél

    20 geotermikus fúrás 10 km-en belül

    Legmelegebb: Kováčová – K-1, hozam 50,0 l/s, 1,6 km-re a víztől.

    Környezeti terhek és hulladéklerakók

    6Telephelyek 3 km-en belül

    2 környezeti terhelés, 4 hulladéklerakó

    Legközelebbi teher: Sliač – letisko – juh, 670 m-re a víztől. A közelség nem jelenti azt, hogy az anyagok a helyről a vízbe szivárognak.

    Lelőhelyek és ércesemények

    25bejegyzés 5 km-en belül

    8 telep, 17 ércelőfordulás

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    120terület 3 km-en belül

    2 aktív

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    Geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • Folyami hordalék33%SR 72 %
    • Vulkanikus kőzetek33%SR 3,2 %
    • Fiatal üledékek33%SR 8,6 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Folyami hordalék: Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják.

    A sziklák geológiai kora

    • Négytagú67%
    • neovulkáni kőzetek33%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységPontozás
    Négytagúholocénfolyóvízi üledékek: Lithofacial osztatlan hordalékos agyagok, vagy völgyek és árterek homokostól kavicsos agyagjai1×
    neovulkáni kőzetekközépső miocénformációk: Inovecká, Sielnická, Turovská; Jabloňové Vrch komplexum1×
    NégytagúPleisztocén – holocéndeluviális-poligenetikai üledékek: agyag-agyag és homokos lejtős agyagok1×

    Kvaterneri fedezet

    • teraszok folyóvízi üledékei50%SR 3,1 %
    • tengeri üzérkedések50%SR 16 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    • A kvaterner burkolat tipikus vastagsága5,5m
    • 5 – 1050%SR 20 %
    • 2 – 550%SR 48 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Ekokonikus osztódás

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neutektonikus egységek

    • pozitív egység (hegység)60%SR 60 %
    • negatív egység (hegyvidéki medencék)40%SR 14 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neotektonikus mozgások iránya

    • nagy felemelkedés60%SR 26 %
    • nagy süllyedés40%SR 2,8 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Területi geológiai részleg

    • házon belüli medencék50%SR 44 %
    • neovulkáni kőzetek50%SR 10 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Regionális geológiai osztály (alegységek)

    • belső medencék50%SR 4,5 %
    • Közép-szlovák neovulkáni kőzetek50%SR 8,8 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Mérnök-geológiai körzetek

    • alföldi-folyam-lelőhelyek régiója100%SR 20 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Műszaki-geológiai képződmények

    • kvaterner üledékek kialakulása100%SR 71 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Stabil területek régiója100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 5 pontjából 3-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)

    • Alapvető vulkáni kőzetek75%SR 6,6 %
    • Kavics25%SR 52 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Víztartó típus

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody75%SR 6,4 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne nespevnené sedimenty) (Kavics; Fluviálne)25%SR 27 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Az áteresztőképesség típusa (Hidrogeológiai alaptérkép 1:50 000)

    • szemcsés100%SR 86 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Hidrogeológiai funkció

    • víztartó100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Fő hidrogénező régió

    • kremnické Vrchy neovulkáni kőzetei75%SR 0,0 %
    • Kvaterner Niva Hrona és Slatina Szlovéntól ľupča tlmače-ig25%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajvízszintek

    • Zvolen-medence100%SR 1,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,83tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    4,3°dH, lágy

    Kalcium és magnézium összege (0,77 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    Oldott anyagok

    148mg/l mineralizáció

    Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    Víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–HCO₃–SO₄

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • FluoridF0,127 mg/l56. percentilis
    • KáliumK3,10 mg/l52. percentilis
    • NátriumNa6,48 mg/l37. percentilis
    • KloridCl3,30 mg/l21. percentilis
    • SzulfátokSO422,1 mg/l20. percentilis
    • MagnéziumMg5,53 mg/l13. percentilis
    • BikarbonátokHCO378,0 mg/l13. percentilis
    • KalciumCa21,8 mg/l12. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Tápanyagok és szerves szennyezés

    • FoszfátokPO40,559 mg/l84. percentilis
    • AmmóniaNH40,289 mg/l77. percentilis
    • Kémiai oxigénigényChSK3,46 mg/l56. percentilis
    • NitrátokNO35,53 mg/l43. percentilis

    Fémek

    • AlumíniumAl396 μg/l92. percentilis
    • Cink-Zn19,1 μg/l85. percentilis
    • VasalóFe0,214 mg/l76. percentilis
    • MangánMn11,1 μg/l23. percentilis

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    Potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • Cink-Zn259 mg/kg93. percentilis
    • KobaltCo14,2 mg/kg93. percentilis
    • VanádiumV113 mg/kg92. percentilis
    • HiganyHg0,577 mg/kg91. percentilis
    • BizmutBi0,519 mg/kg90. percentilis
    • AntimonSb4,38 mg/kg90. percentilis
    • RézCu46,9 mg/kg87. percentilis
    • ÓlomPb29,5 mg/kg87. percentilis
    • ArzénAs15,0 mg/kg86. percentilis
    • KadmiumCd0,352 mg/kg76. percentilis
    • Ón-Sn3,34 mg/kg71. percentilis
    • SzelénSe0,196 mg/kg37. percentilis
    • MolibdénMo0,216 mg/kg18. percentilis
    • NikkelNi14,6 mg/kg11. percentilis
    • KrómCr44,5 mg/kg10. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • TitánTi7 697 mg/kg95. percentilis
    • VasalóFe4,45 %94. percentilis
    • AlumíniumAl7,32 %91. percentilis
    • MangánMn1 504 mg/kg89. percentilis
    • FoszforP1 240 mg/kg86. percentilis
    • MagnéziumMg1,20 %71. percentilis
    • NátriumNa0,910 %59. percentilis
    • KalciumCa2,19 %53. percentilis
    • KáliumK1,10 %5. percentilis
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • BáriumBa584 mg/kg84. percentilis
    • StronciumSr185 mg/kg81. percentilis
    • IttriumY34,5 mg/kg81. percentilis
    • GalliumGa17,9 mg/kg81. percentilis
    • BerilliumBe1,26 mg/kg41. percentilis
    • CirkóniumZr352 mg/kg33. percentilis
    • RubídiumRb76,4 mg/kg21. percentilis
    • CériumCe50,4 mg/kg20. percentilis
    • LítiumLi23,2 mg/kg15. percentilis
    • BórB35,0 mg/kg7. percentilis

    Természetes radioaktivitás és radon

    A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    Gamma sugárzási dózisteljesítmény

    51ngy/h a levegőben

    40-66 tartomány nGy/h

    Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    közepes

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Kálium (K)K1,37 %68. percentilis
    • Egyenértékű urán (EU)eU2,72 ppm66. percentilis
    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh6,93 ppm32. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • Területi tevékenység 137CsCS1373 275 Bq/m²89. percentilis

    Radonkockázat izopletek által

    • közepes67%SR 64 %
    • alacsony33%SR 36 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    Mágneses anomália

    -49nT

    -73--17 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -32mGal

    maradék −6,3 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    Geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Szikla hőmérséklete a mélységgel

    45 / 75 °C1000 és 2000 m mélységben

    30 °C-os növekedés km-enként

    A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram –.

    Geotermikus talajvíztestek a vízvonal alatt

    • Zvolen-medence100%SR 1,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • Geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)252–1 318m a.s.l.
    • Egységek átlagos magassága489m a.s.l.
    • Átlagos lejtés8,8°
    • Januári átlaghőmérséklet-3,6°C
    • Átlagos júliusi hőmérséklet18,6°C
    • Évi csapadék683mm

    Geomorfológiai egységek

    • Kremennica-hegység60%SR 0,0 %
    • Zvolen-medence40%SR 2,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geomorfológiai területek

    • Szlovák központi hegyei100%SR 9,1 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Éghajlat-földrajzi típusok

    • merítőiad67%SR 29 %
    • hegyi klíma33%SR 33 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajok savasodásra való érzékenysége

    • A savasodásra mérsékelten érzékeny talajok67%SR 25 %
    • A savasodásra nem érzékeny talajok33%SR 27 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • nem szennyezett talaj, egyes kockázati elemek geogén módon meghatározott tartalma eléri a határértékeket a100%SR 45 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • Neogén vulkáni75%SR 11 %
    • Neogén25%SR 48 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Halda Badín – 5 – roncs (1,7 km-re a víztől)Halda – 5 – roncs (2,5 km-re a víztől)Malachov – Higanyércek (4,1 km-re a víztől)Malachov – Nemecký vrch – Higanyércek (4,9 km-re a víztől)Sliač – letisko – juh – SK200220FP (670 m-re a víztől)Sliač – letisko – produktovod – SK200220FP (1,2 km-re a víztől)Hajníky ČOV – Hájniky – egyik sem (870 m-re a víztől)Kúpele – Rybáre – egyik sem (1,6 km-re a víztől)Dubičie – Kováčová – állandó (2,4 km-re a víztől)Badín – egyik sem (2,5 km-re a víztől)Sielnica – BO-9 – spanyollal hajó (90 m-re a víztől)Sliač – BO-7 – gyógyfürdő (180 m-re a víztől)Sielnica – BO-8 – spanyollal hajó (490 m-re a víztől)Sielnica – KMV-1 – spanyollal hajó (550 m-re a víztől)Borova Hora – BL-2 – spanyollal hajó (830 m-re a víztől)Sliač – gyógyfürdő (1,4 km-re a víztől)Sliač – gyógyfürdő (1,5 km-re a víztől)Sliač – gyógyfürdő (1,5 km-re a víztől)Kováčová – P-4 – gyógyfürdő (1,6 km-re a víztől)Kováčová – K-1 – gyógyfürdő (1,6 km-re a víztől)Kováčová – gyógyfürdő (1,6 km-re a víztől)Kováčová – P-7 – gyógyfürdő (1,6 km-re a víztől)Kováčová – P-6 – gyógyfürdő (1,6 km-re a víztől)Kováčová – P-3 – gyógyfürdő (1,6 km-re a víztől)Kováčová – K-2 – gyógyfürdő (1,7 km-re a víztől)Sliač – I.A – gyógyfürdő (1,7 km-re a víztől)Badín – BO-10 – spanyollal hajó (1,8 km-re a víztől)Sliač – BO-3 – gyógyfürdő (2,1 km-re a víztől)Badín – BL-1 – spanyollal hajó (2,8 km-re a víztől)Kremnica – KŠ-1 – spanyollal hajó (9,7 km-re a víztől)KŠ-1 – k4 (8,4 km-re a víztől)c1 (260 m-re a víztől)a1 (550 m-re a víztől)a1 (790 m-re a víztől)b1 (920 m-re a víztől)c1 (1,2 km-re a víztől)a1 (1,4 km-re a víztől)a1 (1,5 km-re a víztől)a1 (1,5 km-re a víztől)b1 (1,7 km-re a víztől)c1 (1,9 km-re a víztől)c1 (2,0 km-re a víztől)b1 (2,0 km-re a víztől)a1 (2,0 km-re a víztől)a1 (2,2 km-re a víztől)c5 (2,2 km-re a víztől)d2 (2,5 km-re a víztől)b1 (2,6 km-re a víztől)d4 (2,7 km-re a víztől)b1 (3,1 km-re a víztől)a1 (3,6 km-re a víztől)a1 (4,1 km-re a víztől)a1 (5,0 km-re a víztől)a1 (5,1 km-re a víztől)a1 (5,1 km-re a víztől)a1 (5,3 km-re a víztől)a1 (5,4 km-re a víztől)b1 (5,5 km-re a víztől)a1 (5,6 km-re a víztől)a1 (5,8 km-re a víztől)a1 (6,1 km-re a víztől)a1 (6,1 km-re a víztől)a1 (6,3 km-re a víztől)a1 (6,4 km-re a víztől)a1 (6,7 km-re a víztől)a1 (7,6 km-re a víztől)a1 (7,6 km-re a víztől)b1 (7,8 km-re a víztől)a1 (8,1 km-re a víztől)a1 (8,6 km-re a víztől)a1 (9,0 km-re a víztől)Kováčová (2,4 km-re a víztől)Kremnica (7,7 km-re a víztől)Banská Bystrica – Štiavnička (8,5 km-re a víztől)Badín – Skalica – építőkő (550 m-re a víztől)Horné Pršany – építőkő (3,1 km-re a víztől)Zvolen – téglalap (3,5 km-re a víztől)Badín – Skalica – építőkő (500 m-re a víztől)Horné Pršany – építőkő (3,1 km-re a víztől)Zvolen – téglalap (3,5 km-re a víztől)Malachov – higanyércek (4,5 km-re a víztől)Badín – Pod Vandekovcom – építőkő (2,5 km-re a víztől)Badín – Sielnica – Turová – barnaszén (130 m-re a víztől)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 178,652 – 188,0 – kavicsos homok (870 m-re a víztől)Sliač – Borová Hora – Mn ércek (1,7 km-re a víztől)Sliač Ovsenô – kétatemes (1,8 km-re a víztől)Badín – Sielnica – Turová – barnaszén (1,9 km-re a víztől)Sliač – kétatemes (2,3 km-re a víztől)Veľká Lúka – stavebný piesok – homok (3,1 km-re a víztől)Ihráč Smrečník – építőkő – andezita (3,9 km-re a víztől)Zvolen – Bariny – barnaszén (4,0 km-re a víztől)Malachov – építőkő – andezita (4,0 km-re a víztől)Veľká Lúka – építőkő – andezit tufa, diatom (4,3 km-re a víztől)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 169,195 – 178,6 – kavicsos homok (4,6 km-re a víztől)Malachov – Ortuťový vrch – higanyércek (3,9 km-re a víztől)Malachov – Nemecký vrch – higanyércek (4,3 km-re a víztől)Malachov – higanyércek (4,3 km-re a víztől)Badín – vulkanikus sziklák (1,1 km-re a víztől)Malachov – bányászati (4,5 km-re a víztől)Tŕnie-Kašova Lehôtka – vulkanikus sziklák (4,9 km-re a víztől)SIELNICA – Földcsuszamlások (70 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (100 m-re a víztől)SIELNICA – Mezők blokkolása (110 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (140 m-re a víztől)SIELNICA – Földcsuszamlások (150 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (150 m-re a víztől)SIELNICA – Földcsuszamlások (160 m-re a víztől)SIELNICA – Földcsuszamlások (170 m-re a víztől)– Mezők blokkolása (170 m-re a víztől)SIELNICA – Földcsuszamlások (180 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (180 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (180 m-re a víztől)SIELNICA – Földcsuszamlások (210 m-re a víztől)SIELNICA – Földcsuszamlások (220 m-re a víztől)– Mezők blokkolása (230 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (240 m-re a víztől)SIELNICA – Földcsuszamlások (250 m-re a víztől)– Mezők blokkolása (360 m-re a víztől)SIELNICA – Földcsuszamlások (410 m-re a víztől)SIELNICA – Földcsuszamlások (600 m-re a víztől)SIELNICA – Földcsuszamlások (610 m-re a víztől)– Mezők blokkolása (660 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (680 m-re a víztől)IHRAC – Földcsuszamlások (720 m-re a víztől)– Zárt repedések (730 m-re a víztől)– Mezők blokkolása (780 m-re a víztől)SIELNICA – Földcsuszamlások (790 m-re a víztől)– Mezők blokkolása (790 m-re a víztől)BADIN – Zárt repedések (870 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (890 m-re a víztől)ZVOLEN – Földcsuszamlások (910 m-re a víztől)BADIN – Földcsuszamlások (980 m-re a víztől)IHRAC – Földcsuszamlások (1,0 km-re a víztől)– Mezők blokkolása (1,1 km-re a víztől)– Mezők blokkolása (1,1 km-re a víztől)BADIN – Földcsuszamlások (1,1 km-re a víztől)BADIN – Földcsuszamlások (1,2 km-re a víztől)SLIAC-KUPELE – Földcsuszamlások (1,2 km-re a víztől)SLIAC-KUPELE – Földcsuszamlások (1,2 km-re a víztől)BADIN – Földcsuszamlások (1,2 km-re a víztől)ZVOLEN – Földcsuszamlások (1,3 km-re a víztől)IHRAC – Földcsuszamlások (1,3 km-re a víztől)BADIN – Földcsuszamlások (1,3 km-re a víztől)IHRAC – Földcsuszamlások (1,3 km-re a víztől)– Zárt repedések (1,3 km-re a víztől)SLIAC-KUPELE – Földcsuszamlások (1,4 km-re a víztől)SLIAC – Földcsuszamlások (1,5 km-re a víztől)– Mezők blokkolása (1,5 km-re a víztől)ZVOLEN – Földcsuszamlások (1,5 km-re a víztől)BADIN – Földcsuszamlások (1,5 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,5 km-re a víztől)– Mezők blokkolása (1,6 km-re a víztől)– Zárt repedések (1,6 km-re a víztől)BADIN – Földcsuszamlások (1,6 km-re a víztől)– Mezők blokkolása (1,6 km-re a víztől)– Zárt repedések (1,6 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,6 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,6 km-re a víztől)– Mezők blokkolása (1,7 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,7 km-re a víztől)HORNE PRSANY – Földcsuszamlások (1,7 km-re a víztől)– Mezők blokkolása + földcsuszamlások (1,7 km-re a víztől)ZVOLEN – Földcsuszamlások (1,7 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,7 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,7 km-re a víztől)BADIN – Földcsuszamlások (1,8 km-re a víztől)– Zárt repedések (1,8 km-re a víztől)– Mezők blokkolása (1,8 km-re a víztől)ZVOLEN – Földcsuszamlások (1,8 km-re a víztől)BADIN – Földcsuszamlások (1,9 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,9 km-re a víztől)SLIAC-KUPELE – Földcsuszamlások (1,9 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,9 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,9 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,0 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,0 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,0 km-re a víztől)ZVOLEN – Földcsuszamlások (2,0 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,0 km-re a víztől)BADIN – Földcsuszamlások (2,0 km-re a víztől)Sliač – shmú megfigyelő fúrás (150 m-re a víztől)Sielnica – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (170 m-re a víztől)Sliač – fúrás termálvízzel, minerálnou vodou (do 20 (180 m-re a víztől)Sielnica – shmú megfigyelő fúrás (220 m-re a víztől)Sielnica – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (250 m-re a víztől)Hajniky – Rybáre – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (250 m-re a víztől)Sliač – fúrás megfigyelése (300 m-re a víztől)Rybáre – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (340 m-re a víztől)Rybáre – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (460 m-re a víztől)– fúrás megfigyelése (470 m-re a víztől)– fúrás megfigyelése (490 m-re a víztől)Sliač – Vlkanová – fúrás megfigyelése (490 m-re a víztől)Sielnica – fúrás termálvízzel, minerálnou vodou (do 20 (510 m-re a víztől)Sliač – fúrás megfigyelése (510 m-re a víztől)– fúrás megfigyelése (530 m-re a víztől)Sielnica – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (550 m-re a víztől)Sielnica – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (570 m-re a víztől)– fúrás megfigyelése (720 m-re a víztől)– fúrás megfigyelése (740 m-re a víztől)– fúrás megfigyelése (740 m-re a víztől)Sliač – Tri Duby – fúrás megfigyelése (740 m-re a víztől)– fúrás megfigyelése (750 m-re a víztől)Rybáre – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (760 m-re a víztől)Sliač – fúrás megfigyelése (780 m-re a víztől)– fúrás megfigyelése (820 m-re a víztől)– fúrás megfigyelése (830 m-re a víztől)Borová Hora – fúrás termálvízzel, minerálnou vodou (do 20 (830 m-re a víztől)Rybáre – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (830 m-re a víztől)– fúrás megfigyelése (850 m-re a víztől)Rybáre – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (940 m-re a víztől)Rybáre – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km-re a víztől)Sliač – Tri Duby – fúrás megfigyelése (1,1 km-re a víztől)Sliač – fúrás megfigyelése (1,1 km-re a víztől)Veľká Lúka – fúrás megfigyelése (1,1 km-re a víztől)Sliač – Veľká Lúka – fúrás megfigyelése (1,1 km-re a víztől)Veľká Lúka – fúrás megfigyelése (1,1 km-re a víztől)Rybáre – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km-re a víztől)Sliač – Hronsek – fúrás megfigyelése (1,2 km-re a víztől)Sliač – hronsek – fúrás megfigyelése (1,2 km-re a víztől)Sliač – Hronsek – fúrás megfigyelése (1,3 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (70 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (70 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (90 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (150 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (170 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (180 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (220 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (250 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (250 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (300 m-re a víztől)vodárensky využívaný prameň – Talajvízforrások (350 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (370 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (490 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (510 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (510 m-re a víztől)vodárensky využívaný prameň – Talajvízforrások (520 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (540 m-re a víztől)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Mesterséges hidrogeológiailag jelentős tárgyak (550 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (560 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (570 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (640 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (680 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (740 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (740 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (790 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (820 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (830 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (830 m-re a víztől)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Mesterséges hidrogeológiailag jelentős tárgyak (890 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,1 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,1 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,1 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,1 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,1 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,2 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,2 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,3 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,4 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (1,4 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,4 km-re a víztől)zlato 2 ks – arany (50 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (50 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (70 m-re a víztől)zlato 2 ks – arany (70 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (440 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (620 m-re a víztől)5 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    Nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • ArzénAsMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 15,4 μg/lmedián 1,00 μg/l13 minták15 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: HRON2001, 800 m-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 7,00 μg/lmedián 0,500 μg/l8 minták63 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Hron-hnojisko, senník za obcou Veľká Lúka1997, 870 m-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrenyhén emelkedett
      Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l12 minták92 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Hron1997, 800 m-re a víztől. Összehasonlítás: 75. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • BáriumBaszokásos érték
      Legmagasabb 46,0 μg/lmedián 23,0 μg/l12 minták

      Legmagasabb érték: kanál-most na ceste Sliač-Sielnica1997, 70 m-re a víztől. Összehasonlítás: 56. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l12 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Hron1997, 800 m-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLiSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l12 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Hron1997, 800 m-re a víztől. Összehasonlítás: 34. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Fő ionok, mineralizáció és pH

    Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.

    • Szilícium-dioxidSiO2extrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 59,6 mg/lmedián 37,6 mg/l12 minták

      Legmagasabb érték: ľavostranný prítok Vlčieho potok -areál RD1997, 830 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Arany és érc ásványok a folyami üledékekben

    Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.

    • Cinabarit (HgS)18 minta, legfeljebb 30 szem
    • Ilmenit (FeTiO₃)13 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Magnetit (Fe₃O₄)13 minta, legfeljebb 555 szem
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)9 minta, legfeljebb 55 szem
    • Arany (Au)6 minta, legfeljebb 2 szem
    • Szfalerit (ZnS)5 minta, legfeljebb 11 szem
    • Rutil (TiO₂)5 minta, legfeljebb 5 szem
    • Vörösvasérc (Fe₂O₃)4 minta, legfeljebb 5 szem
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)2 minta, legfeljebb 5 szem
    • Antimonit (Sb₂S₃)2 minta, legfeljebb 2 szem
    • Arzenopirit (FeAsS)1 minta, legfeljebb 2 szem
    • Auripigment (As₂S₃)1 minta, legfeljebb 1 szem
    • Anatas (TiO₂)1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Scheelit (CaWO₄)1 minta, legfeljebb 1 szem

    Legközelebbi minták arannyal

    MintaArany a mintábanA vízből
    101/A2 szem50 m
    149/F1 szem50 m
    94/F1 szem70 m
    151/F2 szem70 m
    104/A1 szem440 m
    162/E1 szem620 m

    Kőzetképző és kiegészítő ásványok

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)13 minta, legfeljebb 815 szem
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)13 minta, legfeljebb 55 szem
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)13 minta, legfeljebb 4115 szem
    • Cirkónium (ZrSiO₄)10 minta, legfeljebb 5 szem
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))6 minta, legfeljebb 5 szem
    • Korund (Al₂O₃)3 minta, legfeljebb 5 szem
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 minta, legfeljebb 5 szem

    Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Fémek a talajvízben

    • ÓlomPbextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 12,0 μg/lmedián 0,500 μg/l35 minták77 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1994, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 10,2 μg/lmedián 0,100 μg/l35 minták60 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1991, 2,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 11,4 μg/lmedián 0,250 μg/l35 minták77 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 620 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AlumíniumAlextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 0,280 mg/lmedián 0,0100 mg/l35 minták37 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 300 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 9,80 μg/lmedián 0,250 μg/l35 minták71 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 1,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLiMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 111 μg/lmedián 2,00 μg/l35 minták40 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1994, 1,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 98. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 11,5 μg/lmedián 0,500 μg/l35 minták54 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1991, 2,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: 98. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • Cink-ZnMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 1 338 μg/lmedián 7,00 μg/l35 minták34 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 1,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • HiganyHgMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l35 minták97 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 1,10 μg/l35 minták

      Legmagasabb érték: prameň1991, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 93. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l35 minták89 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt1991, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 92. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • VasalóFeszokásos érték
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l15 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1991, 1,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Radon vizekben

    A helyszín típusaMintákLegmagasabb radonKözépső
    forrás1439,0 Bq/l7,60 Bq/l
    vízforrás egyéni ellátáshoz442,0 Bq/l15,5 Bq/l
    ásványrugó220,9 Bq/l11,6 Bq/l
    szabadon folyó fúrólyuk termikus és ásványvízzel113,6 Bq/l13,6 Bq/l
    fejlett rugó118,1 Bq/l18,1 Bq/l

    Bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása

    Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.

    Bányászati tárgyak típusai

    • roncs2×

    Legközelebbi régi bányaműködés

    NévFajAláaknázottVéget értA vízből
    Halda Badínroncsépítőkő1,7 km
    Roncsroncsdolomit2,5 km

    Lelőhelyek és bányászati területek

    LetétÁsványiÁllapot és szervezetA vízből
    Badín – SzakolcaépítőkőAláaknázott betét – Resale SE500 m
    Badín – SzakolcaépítőkőAláaknázott betét – Resale SE550 m
    Badín – Pod VandekovcomépítőkőAláaknázott betét – DIAN DS s.r.o.2,5 km
    Horné PršanyépítőkőLetétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – Organizácia neurčená3,1 km
    Horné PršanyépítőkőLetétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – Organizácia neurčená3,1 km
    ZólyomtéglalapLetétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – Organizácia neurčená3,5 km
    ZólyomtéglalapLetétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – Organizácia neurčená3,5 km
    MalachovhiganyércekLetétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – ŠGÚDŠ Pozsony4,5 km

    Érc előfordulása a metallogén térképen

    EseményÉrctípusFémekFajA vízből
    MalachovHiganyércekHgbetét előfordulása4,1 km
    Malachov – Nemecký vrchHiganyércekHgbetét előfordulása4,9 km

    Fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    549 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 95 hidrogeológiai és 454 egyéb; archív jelentés számával: 549.

    Fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m116×
    • 10–30 m130×
    • 30–100 m61×
    • 100–300 m23×
    • több mint 300 m8×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységArchív jelentésA vízből
    3-263 Sielnicahidrogeológiai9,0 m10174810 m
    PŠV-1/73letét86,0 m3230370 m
    3-264-Sliačhidrogeológiai8,0 m101748110 m
    Sliačshmú megfigyelő fúrás7,2 m19444 123Ab2.pdf150 m
    Sielnicaszerkezeti fúrás közönséges vízzel353,0 m66075 123Aa17.pdf170 m
    Sliačfúrás termálvízzel, ásványvíz572,0 m66075 123Ab68.pdf180 m
    Sielnicashmú megfigyelő fúrás20,5 m19444 123Ab3.pdf220 m
    Sielnicaszerkezeti fúrás közönséges vízzel270,0 m82082 111Cc4.pdf250 m
    Hajniky – Rybárekeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel11,5 m2893 123Ab1.pdf250 m
    B-16/75letét35,0 m44709280 m
    Sliačfúrás megfigyelése20,0 m77309 123Ab87.pdf300 m
    B-17/75letét23,0 m44709300 m

    Geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    FúrásHőmérsékletHozamMélységVegyi víz típusaHasználatA vízből
    Sielnica – BO-929 °C5,5 l/s353 mfelhasználatlan90 m
    Sliač – BO-743 °C27,7 l/s572 mfelhasználatlan180 m
    Sielnica – BO-834 °C17,7 l/s405 mfelhasználatlan490 m
    Sielnica – KMV-133 °C3,0 l/s417 mCa-SO4használatban550 m
    Borova Hora – BL-229 °C30,0 l/s300 mfelhasználatlan830 m
    Sliač22 °C0,1 l/s41 mCa-SO4felhasználatlan1,4 km
    Sliač21 °C0,1 l/s25,15 mCa-SO4felhasználatlan1,5 km
    Sliač22 °C0,0 l/s14 mCa-SO4felhasználatlan1,5 km
    Kováčová – P-441 °C–9 mCA-SO4, vagy CA-MG-SO4felhasználatlan1,6 km
    Kováčová – K-149 °C50,0 l/s512 mCA-SO4, vagy CA-MG-SO4felhasználatlan1,6 km

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    kategória c1ásványvíz23-38< 54260 m
    kategória a1ásványvíz< 15< 526550 m
    kategória b1ásványvíz15-22< 57920 m
    kategória c5ásványvíz23-38> 5012,2 km
    kategória Kováčovátermálfürdő––12,4 km
    kategória d2ásványvíz39-555-1512,5 km
    kategória d4ásványvíz39-5531-5012,7 km
    kategória Kremnicatermálfürdő––17,7 km
    KŠ-1geotermikus víz38 – 5531 – 5018,4 km
    kategória Banská Bystrica – Štiavničkatermálfürdő––18,5 km

    Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    Környezeti terhek

    HelyszínTevékenységAnyagOsztályozásA vízből
    Sliač – letisko – juhSK200220FP670 m
    Sliač – letisko – termék-vezetékSK200220FP1,2 km

    Hulladéklerakók

    SzemétlerakóTerületÉve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    Hajníky ČOV – Hájniky400 m²1969ellenőrzött870 m
    Kúpele – Rybáre–1986–1,6 km
    Dubičie – Kováčová2 000 m²1970–2,4 km
    Badín–1970–2,5 km

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.

    Alakváltozások típusai

    • Földcsuszamlások93×
    • Mezők blokkolása17×
    • Zárt repedések9×
    • Mezők blokkolása + földcsuszamlások1×

    Tevékenységi fok

    • Potenciálny77×
    • Stabilizovaný41×
    • Aktívny2×

    Jelenlegi állapot

    • Nem kellően dokumentált48×
    • Csak 1:25 000 skálán a regisztráció keretében dolgozzák fel11×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S4×
    • SD archív anyagokból vett, ktorá bola konfrontova2×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×

    Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • Zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Percentilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • Pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Zólyom1 horgászvíz · 21 km18Sielnický potok18

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Garam