Fishing conditions score, the best window of the day and fishing districts from the best conditions
Average of the watercourse's fishing districts
23from 100
Low activity · average of one fishing district
The number in the header is an estimate for the middle of the watercourse based on weather and measurements. The average of the fishing districts also counts satellite data, shading and geology of each district.
Best window today
06:00–08:00
Teplá, window score 29.
The score is an estimate of conditions based on weather, water and surroundings, not a bite forecast. Recalculated at 03:04.
Map and fishing districts of the watercourse
The course of the watercourse and its fishing districts. You can switch the line color to today's conditions, quality or any other parameter.
Detailed filtersregion, district, riverbed, depth, shading, satellites, water chemistry and pollution, fish, geology
1445fishing districts
Pick a category to narrow the selection. Next to each option you can see how many fishing districts remain.
Map color
Loading map…
Move the map with two fingers. In full-screen mode one finger is enough.
CarpSalmonid (trout)Salmonid (grayling)
lowerhigher
The score is an estimate of conditions based on weather, water and surroundings, not a bite forecast. For each fishing district you can see what it is made of, how well it is supported by data and where the data comes from.
Elevation profile of the watercourse
How the watercourse falls downstream: fall, gradient and water speed.
BystrinaA mountain stream with a steep gradient, cascades and a rocky bottom. The water is clear and cold; fishing requires a careful approach.
Elevation profile of the watercourse: from 644 to 241 m a.s.l. over 15.6 km.Fishing districts in order from the highest (left) to the lowest. There may be a section without a fishing district between districts; it is not displayed.
Highest point
644 m a.s.l.
Lowest point
228 m a.s.l.
Fall of the fishing districtsFallThe difference in altitude between the upper and lower end of the fishing district in metres. The greater the fall over a shorter length, the faster the water.
416 m
Average slopeWatercourse gradientFall per kilometre in per mille (‰, metres per kilometre). Up to 2 ‰ is a slow lowland river, 5 to 10 ‰ a foothill river (grayling, trout), above 10 ‰ a fast stream.
27 ‰
SinuositySinuosityThe length of the watercourse divided by the straight-line distance between its ends. 1.0 is a straight watercourse; above 1.3 it meanders strongly. Meanders create pools under the banks and shallows in the reaches between.
1.53
Source: Open Topo Data (eudem25m), 4 Nov 2026. Gradient and fall are approximate and include only the sections of fishing districts.
Terrain in 3D
Loading the 3D terrain model…
Historical images
Changes in the surroundings and nature from 2018 to 2024: how the banks, vegetation and landscape around the water change. The images switch automatically; you can also browse them by hand.
2018imaged 9 Aug 20182021imaged 8 Jul 20212024imaged 26 Jul 2024
Source: SHMÚ (yearbooks on surface and groundwater quality), the register of wastewater treatment plants from VÚVH and the EEA. A SHMÚ site is assigned to a fishing district by the same watercourse name and by distance; the yearbook lists the sites that failed the standard, so a missing site is not proof of clean water.
Geológia a geochémia toku Teplá
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 15 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Rock under the water
River alluvium60% of the water line
40% volcanic rocks
Gravelly and sandy bottom and floodplains; the water is replenished from groundwater in the alluvium. Geological Map of Slovakia 1:50,000.
Water according to the atlas
pH 8.0modelled estimate
water type Ca–Mg–SO₄–HCO₃
Mineralisation 292 mg/l, moderately hard water (9.6 °dH). Interpolation of measurements from the Geochemical Atlas of Slovakia, not a measurement in the stream.
Elements in river sediment
3 from 15elements in the top 10 %
highest: Molybdenum 0.975 mg/kg
Position of the highest-ranked element among the sample points on streams in Slovakia: percentile 94. Interpolation of the Geochemical Atlas of river sediments.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Heat underfoot
45°C at 1,000 m depth
heat flow 108 mW/m²
At a depth of 2,000 m about 75 °C (increase of 30 °C per kilometre). Atlas of Geothermal Energy of Slovakia.
Natural gamma radiation
61nGy/h dose rate
percentile 89 in Slovakia
Natural background from rocks and soil (potassium, uranium, thorium), not a value measured at the water. Airborne gamma-ray spectrometry by ŠGÚDŠ.
Old mine workings
669objektov do 3 km
ťažené: Au, Ag, Pb, Zn, Cu
Najbližšie: Mlynárska štôlňa (štôlňa), 70 m od vody.
Gold in river sediment
2vzorky so zlatom
14 rudných minerálov v sedimente
Najviac 2 zrná v jednej vzorke (50 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Trace elements in the stream water
5 from 10indicators in the top 5 %
highest: Strontium 1,300 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Teplá, potok).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Boreholes and groundwater analyses
547vrtov do 3 km
497 rozborov vody v okolí
Z toho 547 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geothermal energy
54°C na ústí vrtu
17 geotermálnych vrtov do 10 km
Najteplejší: Sklené Teplice – ST-4, výdatnosť 13,3 l/s, 130 m od vody.
Environmental burdens and landfills
17lokalít do 3 km
4 záťaže, 13 skládok
Najbližšia záťaž: Žiar nad Hronom – skládka TKO Horné Opatovce, 1,9 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.
Deposits and ore occurrences
65záznamov do 5 km
23 ložísk, 42 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Landslides and slope deformations
72plôch do 3 km
1 aktívnych
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Geological structure beneath the water
Which rock lies beneath the water line (Geological Map of Slovakia 1:50,000), how old it is, how thick the Quaternary cover is and in which tectonic unit the water flows. The bedrock decides the hardness of the water, the bottom, the turbidity after rain and the abundance of springs.
The points follow the water line (for a stream and a basin, fishing district after fishing district). The strip is a cross-section by distance, not a map; the width of a section corresponds to the number of points.
River alluvium60%SR 72 %
Volcanic rocks40%SR 3.2 %
marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia
River alluvium: Gravelly and sandy bottom and floodplains; the water is replenished from groundwater in the alluvium.
Geological age of the rocks
kvartér60%
neovulkanity40%
Most common rock units
System
Age
Unit
Points
kvartér
holocén
fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív
2×
neovulkanity
stredný miocén
jastrabská formácia
1×
neovulkanity
stredný miocén
formácie: I. etapa štiavnického stratovulkánu vrátane sebechlebskej formácie, zlatostudnianska, šútovská, starohutská,…
1×
kvartér
pleistocén – holocén
deluviálno-fluviálne sedimenty: prevažne ronové hliny, piesčité hliny s úlomkami, jemnozrnné piesky a splachy
1×
Quaternary cover
Typical thickness of the Quaternary cover3.3m
2 – 540%SR 48 %
0 – 240%SR 16 %
5 – 1020%SR 20 %
marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia
Tectonic division
NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %
marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia
Neotectonic units
pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %
marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia
Direction of neotectonic movements
veľký zdvih100%SR 26 %
marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia
The map covers 5 of 6 points on the water line.
Hydrogeology: aquifers and groundwater
Streams and rivers are fed by groundwater. Hydrogeological maps show in which rocks the water is stored, how permeable they are and what the water in them is like. The data come from ŠGÚDŠ maps, not from measurements at a particular water.
Aquifer rocks (hydrogeological map 1:200,000)
Kyslé vulkanity100%SR 3.2 %
marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia
Aquifer type
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Kyslé vulkani)100%SR 3.2 %
marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia
Type of permeability (basic hydrogeological map 1:50,000)
medzizrnová100%SR 86 %
marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia
Hydrogeological function
kolektor100%SR 95 %
marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia
Main hydrogeological region
neovulkanity severných svahov Štiavnických vrchov a Javoria83%SR 1.5 %
kvartér nivy Hrona a Slatiny od Slovenskej Ľupče po Tlmače17%SR 0.0 %
marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia
Genetic type of groundwater
petrogénno-potamogénna mineralizácia100%SR 1.1 %
marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia
Chemical type of groundwater
Ca-(Na)-HCO3 typ100%SR 0.9 %
marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia
Groundwater quality class
E100%SR 6.5 %
marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia
Geothermal groundwater bodies
Žiarska kotlina67%SR 6.4 %
Bátovska a Rykynčická depresia33%SR 4.4 %
marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia
Surface water chemistry according to the atlas
Modelled composition of the water in the area the fishing district line runs through. The rasters of the Geochemical Atlas of Slovakia (surface waters) are an interpolation of measurements in sampled streams, so they show the typical background of the area, not a measurement in a particular stream.
Water acidity
pH 7.96typical range
Most rivers and streams in Slovakia have a pH of 6.5 to 8.5. More acidic water is found in streams on acidic rocks (granites, quartzites), more alkaline water near limestones.
Water hardness
9.6°dH, moderately hard
Sum of calcium and magnesium (1.72 mmol/l). Hard water is buffered and its pH changes more slowly; soft water is more sensitive to acid rain.
soft
medium
hard
very hard
Dissolved substances
292mg/l mineralisation
Total amount of dissolved minerals. Clean mountain water has tens of mg/l, lowland and limestone waters hundreds.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Ionic composition of the water
Cations (positive ions)
Ca 61Mg 26Na+K 14
Anions (negative ions)
SO₄ 54HCO₃ 41
Water type by dominant ions: Ca–Mg–SO₄–HCO₃
Shares are in equivalents, the usual way of comparing the composition of waters.
Major ions
FluoridesF0.283 mg/l92. percentil
SulphatesSO4103 mg/l89. percentil
SodiumNa10.7 mg/l57. percentil
PotassiumK2.89 mg/l48. percentil
ChloridesCl6.97 mg/l44. percentil
MagnesiumMg12.4 mg/l40. percentil
CalciumCa48.4 mg/l34. percentil
BicarbonatesHCO399.7 mg/l19. percentil
dot: average along the water line, line: from the lowest to the highest value, scale: position among sample points on streams in Slovakia (0 to 100th percentile)
Nutrients and organic pollution
PhosphatesPO40.317 mg/l69. percentil
NitratesNO36.83 mg/l55. percentil
Chemical oxygen demandChSK2.99 mg/l45. percentil
AmmoniumNH40.0641 mg/l32. percentil
Metals
AluminiumAl874 μg/l95. percentil
ZincZn69.9 μg/l95. percentil
ManganeseMn179 μg/l89. percentil
IronFe0.0973 mg/l48. percentil
Elements in river sediments
The Geochemical Atlas of Slovakia (river sediments) describes what the river carries in the fine material on its bed. Sediment collects metals from rocks, ore occurrences and past mining and industry. It is not a legal limit or a health risk assessment: it shows how an element on this stream ranks among streams in Slovakia.
Potentially toxic and trace elements
MolybdenumMo0.975 mg/kg94. percentil
LeadPb36.3 mg/kg91. percentil
VanadiumV103 mg/kg90. percentil
CadmiumCd0.635 mg/kg90. percentil
ZincZn192 mg/kg88. percentil
CobaltCo11.6 mg/kg84. percentil
CopperCu39.2 mg/kg83. percentil
ArsenicAs13.2 mg/kg83. percentil
AntimonySb1.59 mg/kg80. percentil
BismuthBi0.316 mg/kg76. percentil
MercuryHg0.180 mg/kg71. percentil
SeleniumSe0.348 mg/kg71. percentil
TinSn2.44 mg/kg41. percentil
NickelNi10.4 mg/kg4. percentil
ChromiumCr30.7 mg/kg4. percentil
dot: average along the water line, line: from the lowest to the highest value, scale: position among sample points on streams in Slovakia (0 to 100th percentile)
Major elements (iron, aluminium, calcium, magnesium, potassium, sodium, titanium, manganese, phosphorus)
ManganeseMn1,729 mg/kg92. percentil
IronFe3.81 %88. percentil
AluminiumAl7.05 %87. percentil
PhosphorusP1,192 mg/kg83. percentil
TitaniumTi5,398 mg/kg78. percentil
SodiumNa0.996 %71. percentil
PotassiumK1.56 %58. percentil
MagnesiumMg0.932 %55. percentil
CalciumCa1.83 %44. percentil
Further elements (barium, strontium, lithium, rubidium, zirconium, yttrium, cerium, boron, beryllium, gallium)
StrontiumSr230 mg/kg93. percentil
BariumBa557 mg/kg81. percentil
RubidiumRb102 mg/kg79. percentil
BerylliumBe1.85 mg/kg76. percentil
YttriumY30.4 mg/kg65. percentil
GalliumGa14.7 mg/kg56. percentil
CeriumCe58.2 mg/kg47. percentil
LithiumLi26.4 mg/kg31. percentil
ZirconiumZr338 mg/kg29. percentil
BoronB31.2 mg/kg5. percentil
Natural radioactivity and radon
Airborne gamma-ray spectrometry by ŠGÚDŠ measures radiation from potassium, uranium and thorium in rocks and soil. Granites and some acidic volcanic rocks have the highest values, limestones and floodplains the lowest. Caesium-137 is a remnant of fallout from the Chernobyl accident and nuclear weapons tests.
Gamma radiation dose rate
61nGy/h in air
range 49 to 75 nGy/h
Natural background from rocks and soil; higher over granites and some acidic volcanic rocks, lower over limestones and floodplains.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Equivalent uranium (eU)eU3.32 ppm92. percentil
Potassium (K)K1.56 %87. percentil
Equivalent thorium (eTh)eTh8.73 ppm81. percentil
dot: average along the water line, line: from the lowest to the highest value, scale: position among sample points on streams in Slovakia (0 to 100th percentile)
Geothermal potential
The Atlas of Geothermal Energy of Slovakia records rock temperature and heat flow from the Earth's interior. It is the potential of the area, not the actual warmth of the water in the stream. Specific geothermal boreholes and springs near this water are in the geothermal energy section below.
Rock temperature with depth
45 / 75 °Cat depths of 1,000 and 2,000 m
increase of 30 °C per km
The line shows the rock temperature; the dotted part is only an extension to the surface. Heat flow 108 mW/m².
Geothermal groundwater bodies beneath the water line
Žiarska kotlina67%SR 6.4 %
Bátovska a Rykynčická depresia33%SR 4.4 %
marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia
Relief, climate and soils
A basin is not just water: slope and elevation determine the speed of runoff, climate the temperature and amount of water, and soils what is washed into the stream. The data come from the geomorphological division, climatic-geographical types and soil maps of ŠGÚDŠ.
Average January temperature-4.5°C
Average July temperature17.2°C
Annual precipitation800mm
Climatic-geographical types
horská klíma75%SR 33 %
kotlinová klíma25%SR 29 %
marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia
Map of the corridor
Where the nearest mine workings, deposits, burdens, geothermal boreholes and gold finds are. Groups can be switched off.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Trace elements in surface waters
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
StrontiumSrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 1 300 μg/lmedián 170 μg/l11 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Teplá, potok, 1992, 90 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 2,50 μg/lmedián 0,250 μg/l11 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Hron, 610 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenicAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 20,0 μg/lmedián 1,50 μg/l11 vzoriek27 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: ľavostranný prítok Hrona, 1993, 930 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SeleniumSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,60 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek82 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 1200m JZ od K Brezový hrad, 1993, 470 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromiumCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,20 μg/lmedián 1,00 μg/l11 vzoriek73 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 1200m JZ od K Brezový hrad, 1993, 470 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonySbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 3,50 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek82 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Hron, 1993, 610 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CopperCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 6,10 μg/lmedián 1,00 μg/l11 vzoriek55 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Teplá, potok, 1992, 90 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LithiumLimierne zvýšená
najvyššie 16,0 μg/lmedián 5,00 μg/l11 vzoriek91 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: ľavostranný prítok Hrona, 1993, 930 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
BariumBabežná hodnota
najvyššie 50,0 μg/lmedián 30,0 μg/l11 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: ľavostranný prítok Hrona, 1993, 930 m od vody. Porovnanie: 60. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LeadPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 1250m SV od K777, 1993, 950 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Major ions, mineralisation and pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2extrémna (horný 1 %)
najvyššie 57.4 mg/lmedián 20.7 mg/l11 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: ľavostranný prítok Hrona, 1993, 930 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Gold and ore minerals in river sediments
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Ilmenit (FeTiO₃)18 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Magnetit (Fe₃O₄)18 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)17 vzoriek, najviac 815 zŕn
Pyrit (FeS₂)16 vzoriek, najviac 315 zŕn
Barit (BaSO₄)14 vzoriek, najviac 315 zŕn
Rutil (TiO₂)12 vzoriek, najviac 55 zŕn
Hematit (Fe₂O₃)10 vzoriek, najviac 815 zŕn
Cinabarit (HgS)3 vzorky, najviac 1 zŕn
Anatas (TiO₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
Gold (Au)2 vzorky, najviac 2 zŕn
Kasiterit (SnO₂)1 vzorka, najviac 1 zŕn
Sfalerit (ZnS)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Scheelit (CaWO₄)1 vzorka, najviac 2 zŕn
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Nearest samples with gold
Sample
Gold in sample
From the water
184
2 zrná
50 m
163
1 zrno
560 m
Rock-forming and accessory minerals
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)18 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)17 vzoriek, najviac 815 zŕn
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))17 vzoriek, najviac 55 zŕn
Zirkón (ZrSiO₄)17 vzoriek, najviac 815 zŕn
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)14 vzoriek, najviac 315 zŕn
Korund (Al₂O₃)12 vzoriek, najviac 15 zŕn
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))12 vzoriek, najviac 55 zŕn
Kyanit (Al₂SiO₅)3 vzorky, najviac 5 zŕn
Sillimanit (Al₂SiO₅)3 vzorky, najviac 5 zŕn
Turmalíny (komplexný borosilikát)3 vzorky, najviac 5 zŕn
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))3 vzorky, najviac 5 zŕn
Titanit (CaTiSiO₅)2 vzorky, najviac 255 zŕn
Groundwater: chemistry, water types and radioactivity
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Chemical water types nearby
Ca-Mg-HCO34×
Ca-HCO33×
Ca-SO42×
Ca-Mg-SO4-HCO32×
Ca-HCO3-SO41×
Ca-Na-HCO3-SO41×
Ca-Cl-HCO31×
Water quality class according to the hydrogeochemical map
trieda E4×
trieda F2×
trieda H2×
trieda D2×
trieda G2×
trieda B1×
trieda A1×
Metals in groundwater
CopperCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 128 μg/lmedián 0,800 μg/l36 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1991, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AluminiumAlextrémna (horný 1 %)
najvyššie 14.2 mg/lmedián 0.0100 mg/l36 vzoriek44 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1991, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LeadPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 17,0 μg/lmedián 0,500 μg/l36 vzoriek81 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1991, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenicAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 127 μg/lmedián 1,05 μg/l36 vzoriek42 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 960 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonySbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 10,4 μg/lmedián 0,100 μg/l36 vzoriek72 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 960 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 3,10 μg/lmedián 0,250 μg/l36 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1991, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ZincZnvysoká (horných 5 %)
najvyššie 3 680 μg/lmedián 6,00 μg/l36 vzoriek17 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1991, 2,9 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LithiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 60,0 μg/lmedián 2,00 μg/l36 vzoriek33 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,5 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SeleniumSemierne zvýšená
najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,500 μg/l36 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,9 km od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromiumCrbežná hodnota
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l36 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,2 km od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
IronFebežná hodnota
najvyššie 0.00500 mg/lmedián 0.00500 mg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,9 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
MercuryHgnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l36 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1991, 2,9 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radon in waters
Type of site
Samples
Highest radon
Median
source
19
85.4 Bq/l
9,30 Bq/l
vodný zdroj pre individuálne zásobovanie
1
39.6 Bq/l
39,6 Bq/l
minerálny prameň
1
119 Bq/l
119 Bq/l
potok, rieka
3
1.39 Bq/l
1,30 Bq/l
studňa
1
7.13 Bq/l
7,13 Bq/l
Mine workings, deposits and ore occurrences
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
What was mined here (according to the register of old mine workings)
Au660×
Ag628×
Pb134×
Zn134×
Cu33×
Types of mining objects
halda234×
pinga, pingový ťah234×
štôlňa148×
šachta42×
iný druh objektu8×
odkalisko2×
povrchový lom1×
Nearest old mine workings
Name
Type
Mined
Ended
From the water
Mlynárska štôlňa
štôlňa
ryolit?
70 m
Kýzová baňa
štôlňa
100 m
Halda zo spracovania ryolitu
halda
ryolit
360 m
Halda k objektu č.250
halda
Au,Ag
620 m
Kutacia štôlňa
štôlňa
Au,Ag
630 m
Pingový ťah
pinga, pingový ťah
Au,Ag
630 m
Halda k objektu č.252
halda
Au,Ag
880 m
Kutacia štôlňa
štôlňa
Au,Ag
880 m
Stará štôlňa (CO kryt)
štôlňa
880 m
Pingový ťah
pinga, pingový ťah
Au,Ag
880 m
Deposits and mining areas
Deposit
Mineral
Status and organisation
From the water
Sklené Teplice
zeolit
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
260 m
Sklené Teplice
zeolit
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
260 m
Hliník nad Hron
stavebný kameň
Ťažené ložisko – LEVITRADE,s.r.o.
300 m
Lehôtka pod Brehmi
perlit
Ťažené ložisko – LBK PERLIT, s.r.o.
380 m
Hliník nad Hron
stavebný kameň
Ťažené ložisko – LEVITRADE,s.r.o.
390 m
Lehôtka pod Brehmi
perlit
Ťažené ložisko – LBK PERLIT, s.r.o.
400 m
Lehôtka pod Brehmi
perlit
Ťažené ložisko – LBK PERLIT, s.r.o.
400 m
Lehôtka pod Brehmi – Bralo
perlit
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
750 m
Hliník I
kremenec
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Rudné bane, štátny podnik
910 m
Hliník II
kremenec
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Rudné bane, štátny podnik
990 m
Hliník nad Hron I
bentonit
Ložisko s predpokladom využívania zásob – REGOS s.r.o.
1.2 km
Hliník nad Hron I
bentonit
Ložisko s predpokladom využívania zásob – REGOS s.r.o.
1.2 km
Ore occurrences in the metallogenic map
Occurrence
Ore type
Metals
Type
From the water
Sklené Teplice – Handerlová
Medené rudy
Cu, Au, Mo
mineralogický výskyt
910 m
Sklené Teplice – Bukovec
Zlaté rudy
Au
mineralogický výskyt
910 m
Sklené Teplice – Vydričná dolina
Medené rudy
Cu, Au, Mo
ložiskový výskyt
1.3 km
Podhorie – Kozí potok
Medené rudy
Cu, Au, Mo
mineralogický výskyt
2.1 km
Banská Štiavnica – Siebenweiber žily
Polymetalicko-drahokovové rudy
Pb, Zn, Au, Ag
ložiskový výskyt
2.2 km
Vyhne – Remeň, Ján Benedikti, Olovená a Windischleuten žily
Zlato-strieborné rudy
Au, Ag
malé ložisko
2.4 km
Vyhne – Veterný vrch
Zlato-strieborné rudy
Au, Ag
mineralogický výskyt
2.5 km
Banská Belá
Zlato-strieborné rudy
Au, Ag
malé ložisko
2.8 km
Banky – Juraj, Rummel a Hoffer žily
Zlato-strieborné rudy
Au, Ag
malé ložisko
3.1 km
Banská Belá – juh
Ostatné rudy
Bi
mineralogický výskyt
3.1 km
Boreholes and Geofond archive reports
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
547 vrtov v pásme 3 km, z toho 53 hydrogeologických a 494 ostatných; s číslom archívnej správy 547.
Borehole depths
up to 10 m342×
10–30 m84×
30–100 m64×
100–300 m9×
nad 300 m24×
Nearest boreholes
Site
Type
Depth
Archive report
From the water
Hliník nad Hron
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
40.0 m
34728 122Bc44.pdf
40 m
Sklené Teplice
širokoprofilový vrt
130.0 m
74451 122Bd4.pdf
40 m
Sklené Teplice
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou s artézskym prelivom
69.7 m
14293 122Bc26.pdf
50 m
Sklené Teplice
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou s artézskym prelivom
107.9 m
14293 122Bc27.pdf
50 m
Sklené Teplice
štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou vodou
970.0 m
58420 122Bd2.pdf
50 m
611
ložiskový
349.2 m
76315
50 m
611/73
ložiskový
349.2 m
83223
50 m
ZV-97
inžiniersko-geologický
1.4 m
12608
50 m
ZV-102
inžiniersko-geologický
1.5 m
12608
50 m
J-104
inžiniersko-geologický
8.0 m
58929
50 m
ZV-101
inžiniersko-geologický
1.6 m
12608
50 m
ZV-96
inžiniersko-geologický
1.8 m
12608
50 m
Geothermal energy and mineral waters
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Borehole
Temperature
Yield
Depth
Chemical water type
Use
From the water
Sklené Teplice
39 °C
0.4 l/s
–
Ca-SO4
využívaný
40 m
Sklené Teplice
38 °C
0.4 l/s
–
Ca-SO4
nevyužívaný
50 m
Sklené Teplice
48 °C
0.2 l/s
–
Ca-SO4
nevyužívaný
50 m
Sklené Teplice – ST-2
51 °C
4.5 l/s
107 m
Ca-SO4
využívaný
50 m
Sklené Teplice – ST-1
52 °C
22.3 l/s
69.7 m
Ca-SO4
využívaný
60 m
Sklené Teplice
49 °C
0.1 l/s
2.5 m
Ca-SO4
nevyužívaný
70 m
Sklené Teplice
46 °C
4.5 l/s
29.7 m
Ca-SO4
nevyužívaný
80 m
Sklené Teplice
43 °C
0.0 l/s
–
Ca-SO4
nevyužívaný
80 m
Sklené Teplice – ST-4
54 °C
13.3 l/s
1820 m
Ca-SO4-HCO3
využívaný
130 m
Sklené Teplice – STH-2
45 °C
3.0 l/s
81 m
Ca-SO4-HCO3
využívaný bez nahlasovania údajov
170 m
Sources of geothermal and mineral waters
Source
Type
Water temperature (°C)
Yield (l/s)
Count
Nearest from water
kategória Sklené Teplice
termálne kúpalisko
–
–
1
50 m
kategória d1
minerálna voda
39-55
< 5
4
150 m
kategória c1
minerálna voda
23-38
< 5
3
200 m
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
6
3.8 km
kategória c2
minerálna voda
23-38
5-15
2
5.4 km
kategória Vyhne
termálne kúpalisko
–
–
1
5.5 km
kategória d3
minerálna voda
39-55
16-30
1
7.5 km
kategória b1
minerálna voda
15-22
< 5
1
8.6 km
Environmental burdens, landfills and anthropogenic sediments
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Environmental burdens
Site
Activity
Substance
Classification
From the water
Žiar nad Hronom – skládka TKO Horné Opatovce
SK200220FP
1.9 km
Žiar nad Hronom – kalové pole ZSNP
SK1000700P
2.1 km
Žiar nad Hronom – stará skládka PO ZSNP
SK200220FP
2.1 km
Banská Belá – odkalisko Sedem žien
SK200220FP
2.8 km
Waste landfills
Landfill
Area
Year established
Monitoring
From the water
Podhorie – Žakýl – Žakýl
–
1970
–
520 m
Lehôtka pod Brehmi
300 m²
1965
–
1.3 km
Repište
500 m²
1965
–
1.6 km
Horné Opátovce
300 m²
1987
–
1.9 km
Dolná Ždaňa
600 m²
1960
–
1.9 km
Dolná Trnávka
–
1972
–
2.0 km
Repište
100 m²
1970
–
2.0 km
Horné Opátovce
300 m²
1987
–
2.2 km
Landslides and slope deformations
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Types of deformations
Zosuvy62×
Blokové polia6×
Blokové polia + zosuvy1×
Svahové prúdy1×
Degree of activity
Stabilizovaný46×
Potenciálny22×
So stabilizovanými a potenciálnymi formami1×
S potenciálnymi a aktívnymi formami1×
Current state
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova20×
Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00012×
SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S3×
How to read these data
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
Sample points. The area and raster maps of ŠGÚDŠ cannot be downloaded as points, so along the line of each fishing district the value is looked up at points roughly every 3 km. It is a sample of the line, not a continuous record; a very short section may have a single point.
Rastre atlasu. The chemistry of water and sediments is an interpolation of measurements in a sampling network (Geochemical Atlas of Slovakia). The value at a point is a modelled estimate for the surroundings, not a measurement in the water. The percentile compares the average of this stream with all sample points on streams in Slovakia.
Polohy a mierky. The maps have different scales (1:50,000 to 1:1,000,000), so the level of detail differs between sections. A map outside its coverage means there is no area at that point, not that there is nothing there.