Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
24100 felől
Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga
A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.
Mai legjobb időablak
15:00–17:00
Teplá, ablakpontszám 35.
A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 20:04.
A vízfolyás térképe és horgászvizei
A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.
A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok.
Vízfolyás magassági profilja
Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.
BystrinaHegyi patak meredek lejtéssel, kaskádokkal és sziklás fenékkel. A víz tiszta és hideg; a horgászat óvatos megközelítést igényel.
A vízfolyás magassági profilja: 644-től 241 m tengerszint feletti magasságig 15,6 km hosszan.Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
Legmagasabb pont
644 m a.s.l.
Legalacsonyabb pont
228 m a.s.l.
Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
416 m
Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
27 ‰
KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
1,53
Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.
Domborzat 3D-ben
A(z) 3D terepmodell betöltése…
Történelmi képek
Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.
2018felvételezve: 2018. aug. 9.2021felvételezve: 2021. júl. 8.2024felvételezve: 2024. júl. 26.
Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.
A(z) Teplá vízfolyás geológiája és geokémiája
Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül
Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (15 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.
Szikla a víz alatt
Folyami hordalékA vízvezeték 60%-a
40% vulkanikus sziklák
Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.
Víz az atlasz szerint
pH 8,0modell szerinti becslés
Víztípus Ca–Mg–SO₄–HCO₃
Mineralizáció 292 mg/l, közepesen kemény víz (9,6 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.
Folyói üledék elemei
3 15 felőlelemek a felső 10 %-ban
Legmagasabb: Molibdén 0,975 mg/kg
A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 94. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Láb alatti hőség
45°C 1000 m mélységben
hőáramlás 108 mW/m²
2 000 m mélységben kb. 75 °C (30 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.
Természetes gamma-sugárzás
61NGY/H dózisteljesítmény
89. percentilis Szlovákiában
Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.
Régi bánya működése
669objektum 3 km-en belül
kitermelt: Au, Ag, Pb, Zn, Cu
Legközelebbi: Mlynárska štôlňa (tárna), 70 m-re a víztől.
Arany a folyami üledékben
2aranyat tartalmazó minta
14 érc ásványi anyag az üledékben
Legfeljebb 2 szem egy mintában (50 m-re a víztől). Panning prospecting aranyszemcséket számolt egy koncentrátumban a folyami üledékből.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Nyomelemek a patakvízben
5 10 felőlmutatók a felső 5%-ban
Legmagasabb: Stroncium 1 300 μg/l
A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 99. percentilis (Teplá, potok).
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Fúrások és talajvízelemzések
547fúrás 3 km-en belül
497 vízelemzés a közelben
Közülük 547-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.
Geotermikus energia
54°C a kútfejnél
17 geotermikus fúrás 10 km-en belül
Legmelegebb: Sklené Teplice – ST-4, hozam 13,3 l/s, 130 m a vízből.
Környezeti terhek és hulladéklerakók
17Telephelyek 3 km-en belül
4 környezeti terhelés, 13 hulladéklerakó
Legközelebbi teher: Žiar nad Hronom – skládka TKO Horné Opatovce, 1,9 km-re a víztől. A közelség nem jelenti azt, hogy az anyagok a helyről a vízbe szivárognak.
Lelőhelyek és ércesemények
65bejegyzés 5 km-en belül
23 telep, 42 ércelőfordulás
Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.
Földcsuszamlások és lejtős deformációk
72terület 3 km-en belül
1 aktív
Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.
Geológiai szerkezet a víz alatt
Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.
A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.
Folyami hordalék60%SR 72 %
Vulkanikus kőzetek40%SR 3,2 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Folyami hordalék: Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják.
A sziklák geológiai kora
Négytagú60%
neovulkáni kőzetek40%
Leggyakoribb sziklaegységek
Rendszer
Kor
Egység
Pontozás
Négytagú
holocén
folyóvízi üledékek: Lithofacial osztatlan hordalékos agyagok, vagy völgyek és árterek homokostól kavicsos agyagjai
2×
neovulkáni kőzetek
középső miocén
Jastrabá alakzat
1×
neovulkáni kőzetek
középső miocén
formációk: A Štiavnice Stratovulcano I. szakasza, beleértve a Sebechleb Formációt, Zlatostudnianska, Šútovská, Starohutská,…
1×
Négytagú
Pleisztocén – holocén
deluviális-folyóvízi üledékek: túlnyomórészt ronal agyagok, töredékes homokos vályogok, finom szemcsés homok és öblítések
1×
Kvaterneri fedezet
A kvaterner burkolat tipikus vastagsága3,3m
2 – 540%SR 48 %
0 – 240%SR 16 %
5 – 1020%SR 20 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Ekokonikus osztódás
NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Neutektonikus egységek
pozitív egység (hegység)100%SR 60 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Neotektonikus mozgások iránya
nagy felemelkedés100%SR 26 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Területi geológiai részleg
neovulkáni kőzetek100%SR 10 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Regionális geológiai osztály (alegységek)
Közép-szlovák neovulkáni kőzetek100%SR 8,8 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Mérnök-geológiai körzetek
az epilasztikus kőzetek régiója33%SR 1,4 %
hegyi patak lelőhelyek régiója33%SR 21 %
kiömlő sziklák régiója33%SR 3,1 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Műszaki-geológiai képződmények
neovulcanic Formáció67%SR 4,5 %
kvaterner üledékek kialakulása33%SR 71 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
a terület lejtődeformációkra való érzékenysége
Stabil területek régiója100%SR 95 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A térkép a vízvonal 6 pontjából 5-öt fed le.
Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz
A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.
Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)
Savas vulkáni eredetű kőzetek100%SR 3,2 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Víztartó típus
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody100%SR 3,2 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Az áteresztőképesség típusa (Hidrogeológiai alaptérkép 1:50 000)
szemcsés100%SR 86 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Hidrogeológiai funkció
víztartó100%SR 95 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Fő hidrogénező régió
štiavnické Vrchy és Javoria északi lejtőinek neovulkáni kőzetei83%SR 1,5 %
Kvaterner Niva Hrona és Slatina Szlovéntól ľupča tlmače-ig17%SR 0,0 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A talajvíz genetikai típusa
kőzethidrogén-potamogén mineralizáció100%SR 1,1 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Vegyi típusú talajvíz
Ca-(Na)-HCO3 typ100%SR 0,9 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Talajvíz minőségi osztály
E100%SR 6,5 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Talajvízszintek
Žiar medence67%SR 6,4 %
Bátovce és Rykynčice depresszió33%SR 4,4 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Felszíni víz kémia az atlasz szerint
A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.
Vízsavasság
pH 7,96tipikus lőtávolság
Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.
Vízkeménység
9,6°dH, közepesen kemény
Kalcium és magnézium összege (1,72 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.
lágy
közepes
kemény
nagyon nehéz
Oldott anyagok
292mg/l mineralizáció
Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Víz ionos összetétele
Kationok (pozitív ionok)
Ca 61Mg 26Na+K 14
Anionok (negatív ionok)
SO₄ 54HCO₃ 41
Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–SO₄–HCO₃
A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.
Főbb ionok
FluoridF0,283 mg/l92. percentilis
SzulfátokSO4103 mg/l89. percentilis
NátriumNa10,7 mg/l57. percentilis
KáliumK2,89 mg/l48. percentilis
KloridCl6,97 mg/l44. percentilis
MagnéziumMg12,4 mg/l40. percentilis
KalciumCa48,4 mg/l34. percentilis
BikarbonátokHCO399,7 mg/l19. percentilis
Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)
Tápanyagok és szerves szennyezés
FoszfátokPO40,317 mg/l69. percentilis
NitrátokNO36,83 mg/l55. percentilis
Kémiai oxigénigényChSK2,99 mg/l45. percentilis
AmmóniaNH40,0641 mg/l32. percentilis
Fémek
AlumíniumAl874 μg/l95. percentilis
Cink-Zn69,9 μg/l95. percentilis
MangánMn179 μg/l89. percentilis
VasalóFe0,0973 mg/l48. percentilis
Elemek a folyami üledékekben
A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.
Potenciálisan mérgező és nyomelemek
MolibdénMo0,975 mg/kg94. percentilis
ÓlomPb36,3 mg/kg91. percentilis
VanádiumV103 mg/kg90. percentilis
KadmiumCd0,635 mg/kg90. percentilis
Cink-Zn192 mg/kg88. percentilis
KobaltCo11,6 mg/kg84. percentilis
RézCu39,2 mg/kg83. percentilis
ArzénAs13,2 mg/kg83. percentilis
AntimonSb1,59 mg/kg80. percentilis
BizmutBi0,316 mg/kg76. percentilis
HiganyHg0,180 mg/kg71. percentilis
SzelénSe0,348 mg/kg71. percentilis
Ón-Sn2,44 mg/kg41. percentilis
NikkelNi10,4 mg/kg4. percentilis
KrómCr30,7 mg/kg4. percentilis
Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)
Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
MangánMn1 729 mg/kg92. percentilis
VasalóFe3,81 %88. percentilis
AlumíniumAl7,05 %87. percentilis
FoszforP1 192 mg/kg83. percentilis
TitánTi5 398 mg/kg78. percentilis
NátriumNa0,996 %71. percentilis
KáliumK1,56 %58. percentilis
MagnéziumMg0,932 %55. percentilis
KalciumCa1,83 %44. percentilis
További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
StronciumSr230 mg/kg93. percentilis
BáriumBa557 mg/kg81. percentilis
RubídiumRb102 mg/kg79. percentilis
BerilliumBe1,85 mg/kg76. percentilis
IttriumY30,4 mg/kg65. percentilis
GalliumGa14,7 mg/kg56. percentilis
CériumCe58,2 mg/kg47. percentilis
LítiumLi26,4 mg/kg31. percentilis
CirkóniumZr338 mg/kg29. percentilis
BórB31,2 mg/kg5. percentilis
Természetes radioaktivitás és radon
A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.
Gamma sugárzási dózisteljesítmény
61ngy/h a levegőben
49-75 tartomány nGy/h
Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Alapkőzeti radon-kockázat
alacsony
A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.
Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)
Területi tevékenység 137CsCS1376 274 Bq/m²96. percentilis
Radonkockázat izopletek által
alacsony67%SR 36 %
közepes33%SR 64 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció
A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.
Mágneses anomália
-100nT
-383-53 tartomány nT
a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.
negatívpozitív
Bouguer gravitációs anomália
-31mGal
maradék −11,1 mgal
A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.
Geotermikus potenciál
Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.
Szikla hőmérséklete a mélységgel
45 / 75 °C1000 és 2000 m mélységben
30 °C-os növekedés km-enként
A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 108 mW/m².
Geotermikus talajvíztestek a vízvonal alatt
Žiar medence67%SR 6,4 %
Bátovce és Rykynčice depresszió33%SR 4,4 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Domborzat, éghajlat és talajok
A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.
Geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)176–940m a.s.l.
Egységek átlagos magassága459m a.s.l.
Átlagos lejtés13,3°
Januári átlaghőmérséklet-4,5°C
Átlagos júliusi hőmérséklet17,2°C
Évi csapadék800mm
Geomorfológiai egységek
Štiavnica hegyek80%SR 2,2 %
Žiar medence20%SR 0,0 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Geomorfológiai területek
Szlovák központi hegyei100%SR 9,1 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Éghajlat-földrajzi típusok
hegyi klíma75%SR 33 %
merítőiad25%SR 29 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A talajok savasodásra való érzékenysége
savanyításra érzékeny talajok100%SR 31 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Talajszennyezés (1:500 000 térkép)
viszonylag tiszta talaj60%SR 53 %
nem szennyezett talaj, egyes kockázati elemek geogén módon meghatározott tartalma eléri a határértékeket a40%SR 45 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Litogeokémiai típusok
Neogén vulkáni75%SR 11 %
Neogén25%SR 48 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
a folyosó térképe
Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.
A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.
Nyomelemek a felszíni vizekben
Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.
StronciumSrextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 1 300 μg/lmedián 170 μg/l11 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Teplá, potok1992, 90 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
KadmiumCdextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 0,250 μg/l11 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Hron, 610 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
ArzénAsMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 20,0 μg/lmedián 1,50 μg/l11 minták27 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: ľavostranný prítok Hrona1993, 930 m-re a víztől. Összehasonlítás: 98. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
SzelénSeMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 1,60 μg/lmedián 0,500 μg/l11 minták82 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: 1200m JZ od K Brezový hrad1993, 470 m-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
KrómCrMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 6,20 μg/lmedián 1,00 μg/l11 minták73 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: 1200m JZ od K Brezový hrad1993, 470 m-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
AntimonSbemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 3,50 μg/lmedián 0,500 μg/l11 minták82 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Hron1993, 610 m-re a víztől. Összehasonlítás: 94. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
RézCuemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 6,10 μg/lmedián 1,00 μg/l11 minták55 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Teplá, potok1992, 90 m-re a víztől. Összehasonlítás: 92. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
LítiumLienyhén emelkedett
Legmagasabb 16,0 μg/lmedián 5,00 μg/l11 minták91 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: ľavostranný prítok Hrona1993, 930 m-re a víztől. Összehasonlítás: 80. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
BáriumBaszokásos érték
Legmagasabb 50,0 μg/lmedián 30,0 μg/l11 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: ľavostranný prítok Hrona1993, 930 m-re a víztől. Összehasonlítás: 60. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
ÓlomPbSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l11 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: 1250m SV od K7771993, 950 m-re a víztől. Összehasonlítás: 43. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
Fő ionok, mineralizáció és pH
Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.
Szilícium-dioxidSiO2extrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 57,4 mg/lmedián 20,7 mg/l11 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: ľavostranný prítok Hrona1993, 930 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
Arany és érc ásványok a folyami üledékekben
Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.
Ilmenit (FeTiO₃)18 minta, legfeljebb 4115 szem
Magnetit (Fe₃O₄)18 minta, legfeljebb 4115 szem
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)17 minta, legfeljebb 815 szem
Pirit (FeS₂)16 minta, legfeljebb 315 szem
Barit (BaSO₄)14 minta, legfeljebb 315 szem
Rutil (TiO₂)12 minta, legfeljebb 55 szem
Vörösvasérc (Fe₂O₃)10 minta, legfeljebb 815 szem
Cinabarit (HgS)3 minta, legfeljebb 1 szem
Anatas (TiO₂)2 minta, legfeljebb 5 szem
Arany (Au)2 minta, legfeljebb 2 szem
Kasiterit (SnO₂)1 minta, legfeljebb 1 szem
Szfalerit (ZnS)1 minta, legfeljebb 5 szem
Scheelit (CaWO₄)1 minta, legfeljebb 2 szem
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)1 minta, legfeljebb 5 szem
Legközelebbi minták arannyal
Minta
Arany a mintában
A vízből
184
2 szem
50 m
163
1 szem
560 m
Kőzetképző és kiegészítő ásványok
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)18 minta, legfeljebb 4115 szem
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)17 minta, legfeljebb 815 szem
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))17 minta, legfeljebb 55 szem
Cirkónium (ZrSiO₄)17 minta, legfeljebb 815 szem
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)14 minta, legfeljebb 315 szem
Korund (Al₂O₃)12 minta, legfeljebb 15 szem
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))12 minta, legfeljebb 55 szem
Kyanit (Al₂SiO₅)3 minta, legfeljebb 5 szem
Sillimanit (Al₂SiO₅)3 minta, legfeljebb 5 szem
Turmalin (összetett boroszilikát)3 minta, legfeljebb 5 szem
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))3 minta, legfeljebb 5 szem
Titanit (CaTiSiO₅)2 minta, legfeljebb 255 szem
Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás
Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.
Vegyi víztípusok a közelben
Ca-Mg-HCO34×
Ca-HCO33×
Ca-SO42×
Ca-Mg-SO4-HCO32×
Ca-HCO3-SO41×
Ca-Na-HCO3-SO41×
Ca-Cl-HCO31×
Vízminőségi osztály a hidrogeokémiai térkép szerint
osztály E4×
osztály F2×
osztály H2×
osztály D2×
osztály G2×
osztály B1×
osztály A1×
Fémek a talajvízben
RézCuextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 128 μg/lmedián 0,800 μg/l36 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: štôlňa1991, 2,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
AlumíniumAlextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 14,2 mg/lmedián 0,0100 mg/l36 minták44 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: štôlňa1991, 2,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
ÓlomPbextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 17,0 μg/lmedián 0,500 μg/l36 minták81 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: štôlňa1991, 2,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
ArzénAsextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 127 μg/lmedián 1,05 μg/l36 minták42 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1991, 960 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
AntimonSbextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 10,4 μg/lmedián 0,100 μg/l36 minták72 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1991, 960 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
KadmiumCdextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 3,10 μg/lmedián 0,250 μg/l36 minták94 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: štôlňa1991, 2,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
Cink-ZnMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 3 680 μg/lmedián 6,00 μg/l36 minták17 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: štôlňa1991, 2,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 98. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
LítiumLiMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 60,0 μg/lmedián 2,00 μg/l36 minták33 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1991, 1,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
SzelénSeenyhén emelkedett
Legmagasabb 1,10 μg/lmedián 0,500 μg/l36 minták94 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1991, 1,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 84. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
KrómCrszokásos érték
Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l36 minták97 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1991, 2,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: 66. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
VasalóFeszokásos érték
Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l12 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1991, 1,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
HiganyHgSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l36 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: štôlňa1991, 2,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
Radon vizekben
A helyszín típusa
Minták
Legmagasabb radon
Középső
forrás
19
85,4 Bq/l
9,30 Bq/l
vízforrás egyéni ellátáshoz
1
39,6 Bq/l
39,6 Bq/l
ásványrugó
1
119 Bq/l
119 Bq/l
patak, folyó
3
1,39 Bq/l
1,30 Bq/l
jól
1
7,13 Bq/l
7,13 Bq/l
Bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása
Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.
Amit itt bányásztak (a régi bányaműködési nyilvántartás szerint)
Betét a tartalékok várható felhasználásával – ŠGÚDŠ Pozsony
260 m
Sklené Teplice
zeolit
Betét a tartalékok várható felhasználásával – ŠGÚDŠ Pozsony
260 m
Hliník nad Garam
építőkő
Aláaknázott betét – LEVITRADE,s.r.o.
300 m
Lehôtka pod Brehmi
perlit
Aláaknázott betét – LBK PERLIT, s.r.o.
380 m
Hliník nad Garam
építőkő
Aláaknázott betét – LEVITRADE,s.r.o.
390 m
Lehôtka pod Brehmi
perlit
Aláaknázott betét – LBK PERLIT, s.r.o.
400 m
Lehôtka pod Brehmi
perlit
Aláaknázott betét – LBK PERLIT, s.r.o.
400 m
Lehôtka pod Brehmi – Bralo
perlit
Betét a tartalékok várható felhasználásával – ŠGÚDŠ Pozsony
750 m
Hliník I
kvarcit
Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – Rudné bane, štátny podnik
910 m
Hliník II
kvarcit
Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – Rudné bane, štátny podnik
990 m
Hliník nad Garam I
bentonit
Betét a tartalékok várható felhasználásával – REGOS s.r.o.
1,2 km
Hliník nad Garam I
bentonit
Betét a tartalékok várható felhasználásával – REGOS s.r.o.
1,2 km
Érc előfordulása a metallogén térképen
Esemény
Érctípus
Fémek
Faj
A vízből
Sklené Teplice – Handerlová
Rézércek
Cu, Au, Mo
ásványi jelenség
910 m
Sklené Teplice – Bukovec
Aranyércek
Au
ásványi jelenség
910 m
Sklené Teplice – Vydričná dolina
Rézércek
Cu, Au, Mo
betét előfordulása
1,3 km
Podhorie – Kozí potok
Rézércek
Cu, Au, Mo
ásványi jelenség
2,1 km
Selmecbánya – Siebenweiber žily
Többfémes-precíz fémércek
Pb, Zn, Au, Ag
betét előfordulása
2,2 km
Vyhne – Remeň, Ján Benedikti, Olovená a Windischleuten žily
Arany-ezüstérc
Au, Ag
kisbetét
2,4 km
Vyhne – Veterný vrch
Arany-ezüstérc
Au, Ag
ásványi jelenség
2,5 km
Banská Béla
Arany-ezüstérc
Au, Ag
kisbetét
2,8 km
Banky – Juraj, Rummel a Hoffer žily
Arany-ezüstérc
Au, Ag
kisbetét
3,1 km
Banská Béla – juh
Más ércek
Bi
ásványi jelenség
3,1 km
Fúrások és geofond archív jelentések
Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.
547 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 53 hidrogeológiai és 494 egyéb; archív jelentés számával: 547.
Fúrólyuk mélységek
legfeljebb 10 m342×
10–30 m84×
30–100 m64×
100–300 m9×
több mint 300 m24×
A legközelebbi fúrások
Helyszín
Faj
Mélység
Archív jelentés
A vízből
Hliník nad Garam
keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel
40,0 m
34728 122Bc44.pdf
40 m
Sklené Teplice
széles átmérőjű fúrólyuk
130,0 m
74451 122Bd4.pdf
40 m
Sklené Teplice
keskeny profilú kút közönséges ivóvízzel és artézi túlcsordulású közüzemi vízzel
69,7 m
14293 122Bc26.pdf
50 m
Sklené Teplice
keskeny profilú kút közönséges ivóvízzel és artézi túlcsordulású közüzemi vízzel
107,9 m
14293 122Bc27.pdf
50 m
Sklené Teplice
szerkezeti fúrás termálvízzel, ásványvíz
970,0 m
58420 122Bd2.pdf
50 m
611
letét
349,2 m
76315
50 m
611/73
letét
349,2 m
83223
50 m
ZV-97
mérnök-geológiai
1,4 m
12608
50 m
ZV-102
mérnök-geológiai
1,5 m
12608
50 m
J-104
mérnök-geológiai
8,0 m
58929
50 m
ZV-101
mérnök-geológiai
1,6 m
12608
50 m
ZV-96
mérnök-geológiai
1,8 m
12608
50 m
Geotermikus energia és ásványvizek
Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.
Fúrás
Hőmérséklet
Hozam
Mélység
Vegyi víz típusa
Használat
A vízből
Sklené Teplice
39 °C
0,4 l/s
–
Ca-SO4
használatban
40 m
Sklené Teplice
38 °C
0,4 l/s
–
Ca-SO4
felhasználatlan
50 m
Sklené Teplice
48 °C
0,2 l/s
–
Ca-SO4
felhasználatlan
50 m
Sklené Teplice – ST-2
51 °C
4,5 l/s
107 m
Ca-SO4
használatban
50 m
Sklené Teplice – ST-1
52 °C
22,3 l/s
69,7 m
Ca-SO4
használatban
60 m
Sklené Teplice
49 °C
0,1 l/s
2,5 m
Ca-SO4
felhasználatlan
70 m
Sklené Teplice
46 °C
4,5 l/s
29,7 m
Ca-SO4
felhasználatlan
80 m
Sklené Teplice
43 °C
0,0 l/s
–
Ca-SO4
felhasználatlan
80 m
Sklené Teplice – ST-4
54 °C
13,3 l/s
1820 m
Ca-SO4-HCO3
használatban
130 m
Sklené Teplice – STH-2
45 °C
3,0 l/s
81 m
Ca-SO4-HCO3
adatjelentés nélkül használatban
170 m
A geotermikus és ásványvizek forrásai
Forrás
Faj
Víz hőmérséklete (°C)
Hozam (l/s)
Számol
Legközelebb a víztől
kategória Sklené Teplice
termálfürdő
–
–
1
50 m
kategória d1
ásványvíz
39-55
< 5
4
150 m
kategória c1
ásványvíz
23-38
< 5
3
200 m
kategória a1
ásványvíz
< 15
< 5
6
3,8 km
kategória c2
ásványvíz
23-38
5-15
2
5,4 km
kategória Vyhne
termálfürdő
–
–
1
5,5 km
kategória d3
ásványvíz
39-55
16-30
1
7,5 km
kategória b1
ásványvíz
15-22
< 5
1
8,6 km
Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek
Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.
Környezeti terhek
Helyszín
Tevékenység
Anyag
Osztályozás
A vízből
Garamszentkereszt – skládka TKO Horné Opatovce
SK200220FP
1,9 km
Garamszentkereszt – kalové pole ZSNP
SK1000700P
2,1 km
Garamszentkereszt – stará skládka PO ZSNP
SK200220FP
2,1 km
Banská Béla – odkalisko Sedem žien
SK200220FP
2,8 km
Hulladéklerakók
Szemétlerakó
Terület
Éve alakult
Folyamatos ellenőrzés
A vízből
Podhorie – Žakýl – Žakýl
–
1970
–
520 m
Lehôtka pod Brehmi
300 m²
1965
–
1,3 km
Repište
500 m²
1965
–
1,6 km
Horné Opátovce
300 m²
1987
–
1,9 km
Dolná Ždaňa
600 m²
1960
–
1,9 km
Dolná Trnávka
–
1972
–
2,0 km
Repište
100 m²
1970
–
2,0 km
Horné Opátovce
300 m²
1987
–
2,2 km
Földcsuszamlások és lejtős deformációk
Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.
Alakváltozások típusai
Földcsuszamlások62×
Mezők blokkolása6×
Mezők blokkolása + földcsuszamlások1×
Lejtőáramlások1×
Tevékenységi fok
Stabilizovaný46×
Potenciálny22×
Stabilizált és potenciális formákkal1×
Potenciális és aktív formákkal1×
Jelenlegi állapot
SD archív anyagokból vett, ktorá bola konfrontova20×
Csak 1:25 000 skálán a regisztráció keretében dolgozzák fel12×
SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S3×
Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat
Zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
Percentilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
Pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.