Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions
Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau
25de 100
Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche
Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.
Meilleure plage horaire du jour
06:00–08:00
Hraničná, score de la fenêtre 31.
Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 01:04.
Carte et parcours de pêche du cours d'eau
Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…
Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.
CyprinidésSalmonidés – zone à truiteSalmonidés – zone à ombre
plus basplus élevé
Le score est une estimation des conditions d’après la météo, l’eau et l’environnement, et non une prévision de touches. Pour chaque parcours de pêche, vous voyez de quoi il se compose, dans quelle mesure il est étayé par des données et d’où viennent ces données.
Profil altimétrique du cours d'eau
Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau.
BystrinaUn ruisseau de montagne à forte pente, cascades et fond rocheux. L'eau est claire et froide ; la pêche exige une approche prudente.
Profil altimétrique du cours d'eau : de 725 à 410 m au-dessus du niveau de la mer sur 11,0 km.Parcours de pêche dans l'ordre du plus haut (à gauche) au plus bas. Il peut y avoir un tronçon sans parcours de pêche entre les parcours ; il n'est pas affiché.
Point le plus haut
735 m a.s.l.
Point le plus bas
393 m a.s.l.
Chute des parcours de pêcheChuteLa différence d'altitude entre l'extrémité supérieure et inférieure du parcours de pêche en mètres. Plus la chute est grande sur une longueur courte, plus l'eau est rapide.
343 m
Pente moyennePente du cours d'eauChute par kilomètre en pour mille (‰, mètres par kilomètre). Jusqu'à 2 ‰, c'est une rivière de plaine lente, de 5 à 10 ‰ une rivière de piémont (ombre, truite), au-dessus de 10 ‰ un ruisseau rapide.
31 ‰
SinuositéSinuositéLa longueur du cours d'eau divisée par la distance en ligne directe entre ses extrémités. 1,0 est un cours d'eau droit ; au-dessus de 1,3, il méandre fortement. Les méandres créent des fosses sous les berges et des hauts-fonds dans les biefs intermédiaires.
1,53
Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche.
Terrain en 3D
Chargement du modèle de terrain en 3D…
Images historiques
Évolution de l'environnement et de la nature de 2019 à 2025 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.
2019imagé 25 août 20192022imagé 4 août 20222025imagé 12 août 2025
Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.
Geológia a geochémia toku Hraničná
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 11 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Staré banské diela
0objektov do 3 km
V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.
Zlato v riečnom sedimente
6vzoriek so zlatom
13 rudných minerálov v sedimente
Najviac 1 zrno v jednej vzorke (310 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Stopové prvky vo vode toku
0 de 9ukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Bárium 78,0 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 82. percentil (Hraničná).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
49vrtov do 3 km
404 rozborov vody v okolí
Z toho 49 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
24°C na ústí vrtu
1 geotermálny vrt do 10 km
Najteplejší: Vyšné Ružbachy – VR-5, výdatnosť 2,5 l/s, 9,2 km od vody.
Environmentálne záťaže a skládky
13lokalít do 3 km
1 záťaž, 12 skládok
Najbližšia záťaž: Jarabina – sklad agrochemikálií, 2,8 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.
Ložiská a rudné výskyty
8záznamov do 5 km
6 ložísk, 2 rudné výskyty
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
186plôch do 3 km
25 aktívnych
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
BáriumBamierne zvýšená
najvyššie 78,0 μg/lmedián 65,5 μg/l4 vzorky
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Hraničná, 2007, 60 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Hraničná, 2007, 60 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
PlombPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Hraničná, 2007, 60 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimoineSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Hraničná, 2007, 60 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Hraničná, 2007, 60 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromeCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Hraničná, 2007, 60 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Hraničná, 60 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CuivreCunižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Hraničná, 2007, 60 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenicAsnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Hraničná, 2007, 60 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 7,68 mg/lmedián 5,63 mg/l6 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Elišovka, 2007, 950 m od vody. Porovnanie: 31. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Barit (BaSO₄)50 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Pyrit (FeS₂)38 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Anatas (TiO₂)13 vzoriek, najviac 315 zŕn
Rutil (TiO₂)13 vzoriek, najviac 815 zŕn
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)11 vzoriek, najviac 815 zŕn
Ilmenit (FeTiO₃)10 vzoriek, najviac 315 zŕn
Magnetit (Fe₃O₄)8 vzoriek, najviac 815 zŕn
Hematit (Fe₂O₃)6 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Or (Au)6 vzoriek, najviac 1 zŕn
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)3 vzorky, najviac 55 zŕn
Markazit (FeS₂)2 vzorky, najviac 55 zŕn
Cinabarit (HgS)2 vzorky, najviac 5 zŕn
Kasiterit (SnO₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka
Zlato vo vzorke
Od vody
106
1 zrno
260 m
104
1 zrno
270 m
126
1 zrno
310 m
111
1 zrno
490 m
94
1 zrno
790 m
99
1 zrno
970 m
Horninotvorné a doprovodné minerály
Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)34 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)13 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Turmalíny (komplexný borosilikát)13 vzoriek, najviac 55 zŕn
Zirkón (ZrSiO₄)12 vzoriek, najviac 815 zŕn
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))5 vzoriek, najviac 55 zŕn
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)3 vzorky, najviac 5 zŕn
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Chemické typy vôd v okolí
Ca-Mg-HCO325×
Ca-HCO320×
Ca-SO4-HCO32×
Na-Ca-Mg-HCO31×
Ca-Mg-SO4-HCO31×
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
trieda A40×
trieda B4×
trieda E2×
trieda C2×
trieda H2×
Kovy v podzemnej vode
AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,140 mg/lmedián 0,00500 mg/l28 vzoriek75 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLizvýšená (horných 10 %)
najvyššie 39,0 μg/lmedián 4,00 μg/l28 vzoriek11 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 590 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
PlombPbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,750 μg/l28 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 950 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CuivreCumierne zvýšená
najvyššie 3,70 μg/lmedián 0,700 μg/l28 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 270 m od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SéléniumSemierne zvýšená
najvyššie 1,50 μg/lmedián 0,500 μg/l28 vzoriek93 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimoineSbmierne zvýšená
najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l28 vzoriek89 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromeCrmierne zvýšená
najvyššie 1,50 μg/lmedián 0,250 μg/l28 vzoriek89 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 950 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ZincZnbežná hodnota
najvyššie 22,0 μg/lmedián 6,00 μg/l28 vzoriek18 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 420 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
FerFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l28 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
MercureHgnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l28 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenicAsnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l28 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 38. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Vzoriek
Najvyšší radón
Medián
source
8
12,4 Bq/l
10,1 Bq/l
upravený prameň
3
16,4 Bq/l
15,1 Bq/l
minerálny prameň
1
9,68 Bq/l
9,68 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko
Nerast
Stav a organizácia
Od vody
Sorbier
stavebný kameň
Ťažené ložisko – Podielnicke družstvo Poľana Jarabina
2,5 km
Sorbier
stavebný kameň
Ťažené ložisko – Podielnicke družstvo Poľana Jarabina
2,5 km
Kamienka
stavebný kameň
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
4,1 km
Kamienka
stavebný kameň
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
4,2 km
Stará Ľubovňa – Marmon
dekoračný kameň
Ložisko s predpokladom využívania zásob – G.O. – Sand s.r.o.
4,5 km
Stará Ľubovňa – Marmon
dekoračný kameň
Ložisko s predpokladom využívania zásob – G.O. – Sand s.r.o.
4,5 km
Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt
Typ rudy
Métaux
Espèce
Od vody
Sulín
Zlaté rudy
Au
mineralogický výskyt
4,9 km
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
49 vrtov v pásme 3 km, z toho 7 hydrogeologických a 42 ostatných; s číslom archívnej správy 49.
Hĺbky vrtov
jusqu'à 10 m12×
10–30 m27×
30–100 m7×
100–300 m2×
nad 300 m1×
Najbližšie vrty
Lieu
Espèce
Profondeur
Archívna správa
Od vody
Mníšek nad Popradom
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou s artézskym prelivom
60,0 m
86806 90Cd6.pdf
30 m
SMH-1
hydrogeologický
60,0 m
86806
30 m
JV-3
inžiniersko-geologický
12,0 m
102215
30 m
PV-2
inžiniersko-geologický
10,0 m
11277
40 m
IN-1
inžiniersko-geologický
15,0 m
102215
60 m
Kremná
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
60,0 m
86806 90Cd7.pdf
70 m
HK-6
inžiniersko-geologický
5,0 m
97117
70 m
HK-4
inžiniersko-geologický
6,0 m
97117
70 m
SMH-2
hydrogeologický
60,0 m
86806
70 m
HK-1
inžiniersko-geologický
6,0 m
97117
70 m
JV-6
inžiniersko-geologický
12,0 m
102215
70 m
HK-5
inžiniersko-geologický
6,0 m
97117
70 m
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Vrt
Température
Výdatnosť
Profondeur
Chemický typ vody
Využívanie
Od vody
Vyšné Ružbachy – VR-5
24 °C
2,5 l/s
330 m
Ca-Mg-HCO3-SO4
nevyužívaný
9,2 km
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Source
Espèce
Température de l’eau (°C)
Výdatnosť (l/s)
Počet
Najbližší od vody
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
12
500 m
kategória a2
minerálna voda
< 15
5-15
1
5,6 km
kategória b2
minerálna voda
15-22
5-15
1
6,0 km
kategória b1
minerálna voda
15-22
< 5
1
9,0 km
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Environmentálne záťaže
Lieu
Činnosť
Látka
Klasifikácia
Od vody
Jarabina – sklad agrochemikálií
SK2004700F
2,8 km
Skládky odpadov
Skládka
Plocha
Rok vzniku
Monitorovanie
Od vody
Pilhov – Mníšek nad Popradom
–
1987
–
80 m
Káče – Mníšek nad Popradom
–
1988
–
90 m
Mníšek – Hraničné
45 m²
1990
–
110 m
Káče – Mníšek nad Popradom
30 m²
1989
–
720 m
Káče – Mníšek nad Popradom
22 m²
1989
–
740 m
Hraničné
–
1983
–
1,1 km
Káče – Mníšek nad Popradom
65 m²
1985
–
1,4 km
Sorbier
–
1989
–
2,6 km
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Zosuvy181×
Svahové prúdy5×
Stupeň aktivity
Potenciálny124×
Stabilizovaný37×
Aktívny23×
S potenciálnymi a aktívnymi formami2×
Súčasný stav
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick79×
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova3×
Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.