Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása

Ma a(z) Hraničná vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

Hraničná, ablakpontszám 32.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 09:05.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Bystrina Hegyi patak meredek lejtéssel, kaskádokkal és sziklás fenékkel. A víz tiszta és hideg; a horgászat óvatos megközelítést igényel.

    3004005006007008000 km5 km10 km
    A vízfolyás magassági profilja: 725-től 410 m tengerszint feletti magasságig 11,0 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    735 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    393 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    343 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    31 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,53

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2019 és 2025 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Hraničná vízfolyás 2019-es évekbeli légi felvétele
    2019felvételezve: 2019. aug. 25.
    Hraničná vízfolyás 2022-es évekbeli légi felvétele
    2022felvételezve: 2022. aug. 4.
    Hraničná vízfolyás 2025-es évekbeli légi felvétele
    2025felvételezve: 2025. aug. 12.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Hraničná vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • ammóniumionok vagy nitritek a szabvány felett legalább egy állomáson1

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku Hraničná

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 11 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Flyš80 % čiary vody

    20 % náplavy riek

    Striedanie pieskovcov a ílovcov; voda stredne mineralizovaná, pri dažďoch rýchlo zakalená. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,3modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 366 mg/l, stredne tvrdá voda (12,0 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 15 felőlprvkov v horných 10 %

    najvyššie: Chróm 102 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 82. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 65 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    43nGy/h dávkový príkon

    11. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    6vzoriek so zlatom

    13 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 1 zrno v jednej vzorke (310 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 9 felőlukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Bárium 78,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 82. percentil (Hraničná).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    49vrtov do 3 km

    404 rozborov vody v okolí

    Z toho 49 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    24°C na ústí vrtu

    1 geotermálny vrt do 10 km

    Najteplejší: Vyšné Ružbachy – VR-5, výdatnosť 2,5 l/s, 9,2 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    13lokalít do 3 km

    1 záťaž, 12 skládok

    Najbližšia záťaž: Jarabina – sklad agrochemikálií, 2,8 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    8záznamov do 5 km

    6 ložísk, 2 rudné výskyty

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    186plôch do 3 km

    25 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Flyš80%SR 4,7 %
    • Náplavy riek20%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Flyš: Striedanie pieskovcov a ílovcov; voda stredne mineralizovaná, pri dažďoch rýchlo zakalená.

    Geologický vek hornín

    • flyš80%
    • kvartér20%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPont
    flyšeocén – oligocénraciborské súvrstvie3×
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×
    flyšeocénstrihovské a staršie malcovské súvrstvie1×

    Kvartérny pokryv

    • zosuvy100%SR 0,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu2,7m
    • 2 – 567%SR 48 %
    • 0 – 233%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • MAGURSKÝ PRÍKROV100%SR 34 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih100%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 5 z 5 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Pieskovce100%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)100%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • puklinová75%SR 12 %
    • medzizrnová25%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén Spišskej Magury, Ľubovnianskej vrchoviny a severozápadnej časti Spišsko – šarišského medzihoria a Pi…100%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • karbonátogénne a karbonáto-hydrosilikátogénne60%SR 0,9 %
    • potamogénne, príp. polygénne20%SR 0,9 %
    • karbonáto-hydrosilikátogénne20%SR 1,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • C-Ca-Mg80%SR 1,9 %
    • C-Ca-Mg, C-Ca-S, C-Ca-Na20%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • A100%SR 36 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Vízsavasság

    pH 8,26typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Vízkeménység

    12,0°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,15 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    366mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • HydrogénuhličitanyHCO3228 mg/l55. percentil
    • KalciumCa62,5 mg/l49. percentil
    • MagnéziumMg14,3 mg/l47. percentil
    • NátriumNa7,73 mg/l44. percentil
    • KloridokCl6,72 mg/l43. percentil
    • FluoridokF0,0922 mg/l37. percentil
    • SzulfátokSO426,8 mg/l29. percentil
    • DraslíkK1,80 mg/l27. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • FosforečnanyPO40,0277 mg/l16. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK1,69 mg/l13. percentil
    • NitrátokNO32,27 mg/l10. percentil
    • AmóniumNH40,0265 mg/l5. percentil

    Fémek

    • AlumíniumAl137 μg/l69. percentil
    • MangánMn19,2 μg/l38. percentil
    • VasFe0,0694 mg/l34. percentil
    • CinkZn1,16 μg/l3. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • KrómCr102 mg/kg82. percentil
    • NikkelNi28,2 mg/kg65. percentil
    • KadmiumCd0,233 mg/kg60. percentil
    • BizmutBi0,241 mg/kg59. percentil
    • CínSn2,51 mg/kg44. percentil
    • AntimonSb0,561 mg/kg42. percentil
    • CinkZn84,6 mg/kg36. percentil
    • HiganyHg0,0760 mg/kg33. percentil
    • RézCu17,5 mg/kg21. percentil
    • VanádiumV56,7 mg/kg21. percentil
    • ÓlomPb10,2 mg/kg14. percentil
    • SzelénSe0,112 mg/kg13. percentil
    • KobaltCo5,59 mg/kg12. percentil
    • ArzénAs3,74 mg/kg9. percentil
    • MolibdénMo0,129 mg/kg6. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • NátriumNa1,13 %82. percentil
    • KalciumCa3,02 %66. percentil
    • MagnéziumMg0,935 %55. percentil
    • TitánTi4 321 mg/kg45. percentil
    • AlumíniumAl5,38 %41. percentil
    • DraslíkK1,39 %30. percentil
    • VasFe2,26 %24. percentil
    • FoszforP571 mg/kg15. percentil
    • MangánMn562 mg/kg13. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BórB70,2 mg/kg76. percentil
    • LítiumLi32,0 mg/kg63. percentil
    • StronciumSr121 mg/kg36. percentil
    • YtriumY25,0 mg/kg35. percentil
    • RubídiumRb82,1 mg/kg33. percentil
    • BerilliumBe1,07 mg/kg31. percentil
    • ZirkónZr340 mg/kg29. percentil
    • BáriumBa366 mg/kg23. percentil
    • GáliumGa9,48 mg/kg17. percentil
    • CérCe48,9 mg/kg16. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    43nGy/h vo vzduchu

    rozsah 40 až 44 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Kálium (K)K1,17 %17. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,12 ppm11. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,07 ppm11. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 65 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)379–1 023m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek647m a.s.l.
    • Átlagos lejtés13,7°
    • Priemerná januárová teplota-5,8°C
    • Priemerná júlová teplota14,8°C
    • Ročné zrážky950mm

    Geomorfologické celky

    • Ľubovnianska vrchovina100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Východné Beskydy100%SR 1,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma100%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Sulín – Zlaté rudy (4,9 km od vody)Jarabina – sklad agrochemikálií – SK2004700F (2,8 km od vody)Pilhov – Mníšek nad Popradom – nedá sa odhadnúť (80 m od vody)Káče – Mníšek nad Popradom – nedá sa odhadnúť (90 m od vody)Mníšek – Hraničné – nedá sa odhadnúť (110 m od vody)Káče – Mníšek nad Popradom – nedá sa odhadnúť (720 m od vody)Káče – Mníšek nad Popradom – nedá sa odhadnúť (740 m od vody)Hraničné – nedá sa odhadnúť (1,1 km od vody)Káče – Mníšek nad Popradom – nedá sa odhadnúť (1,4 km od vody)Jarabina – nedá sa odhadnúť (2,6 km od vody)Pri suške – Jarabina – nedá sa odhadnúť (2,7 km od vody)Jarabina – nedá sa odhadnúť (2,8 km od vody)Jarabina – nedá sa odhadnúť (2,9 km od vody)Jarabina – Litmanová – nedá sa odhadnúť (2,9 km od vody)Vyšné Ružbachy – VR-5 – kúpeľný (9,2 km od vody)a1 (500 m od vody)a1 (1,5 km od vody)a1 (3,7 km od vody)a1 (5,5 km od vody)a1 (5,6 km od vody)a2 (5,6 km od vody)b2 (6,0 km od vody)a1 (7,0 km od vody)a1 (8,3 km od vody)a1 (8,5 km od vody)b1 (9,0 km od vody)a1 (9,2 km od vody)a1 (9,5 km od vody)a1 (9,7 km od vody)a1 (9,8 km od vody)Jarabina – stavebný kameň (2,5 km od vody)Kamienka – stavebný kameň (4,1 km od vody)Stará Ľubovňa – Marmon – dekoračný kameň (4,5 km od vody)Jarabina – stavebný kameň (2,5 km od vody)Kamienka – stavebný kameň (4,2 km od vody)Stará Ľubovňa – Marmon – dekoračný kameň (4,5 km od vody)Sulín – Au rudy (4,9 km od vody)Litmanovský potok – všeobecná geológia (2,7 km od vody)Hraničné – Zosuvy (30 m od vody)Hraničné – Zosuvy (40 m od vody)Hraničné – Zosuvy (50 m od vody)KREMNA – Zosuvy (50 m od vody)KREMNA – Zosuvy (50 m od vody)Hraničné – Zosuvy (60 m od vody)Hraničné – Zosuvy (60 m od vody)Hraničné – Zosuvy (60 m od vody)KREMNA – Zosuvy (60 m od vody)Hraničné – Zosuvy (70 m od vody)– Zosuvy (80 m od vody)Hraničné – Zosuvy (80 m od vody)Hraničné – Zosuvy (90 m od vody)MNISEK NAD POPRADOM – Zosuvy (90 m od vody)Hraničné – Zosuvy (100 m od vody)Hraničné – Zosuvy (100 m od vody)Hraničné – Zosuvy (120 m od vody)– Zosuvy (130 m od vody)KREMNA – Zosuvy (130 m od vody)– Zosuvy (140 m od vody)– Zosuvy (150 m od vody)– Zosuvy (150 m od vody)Hraničné – Zosuvy (160 m od vody)Turčianska Štiavnička – Zosuvy (160 m od vody)KREMNA – Zosuvy (170 m od vody)– Zosuvy (170 m od vody)Hraničné – Zosuvy (180 m od vody)– Zosuvy (180 m od vody)KREMNA – Zosuvy (190 m od vody)KREMNA – Zosuvy (190 m od vody)HRANICNE – Zosuvy (190 m od vody)KREMNA – Zosuvy (210 m od vody)– Svahové prúdy (220 m od vody)– Zosuvy (220 m od vody)KREMNA – Zosuvy (230 m od vody)MNISEK NAD POPRADOM – Zosuvy (230 m od vody)KREMNA – Zosuvy (230 m od vody)– Svahové prúdy (250 m od vody)– Svahové prúdy (250 m od vody)– Zosuvy (260 m od vody)– Zosuvy (290 m od vody)– Zosuvy (310 m od vody)Hraničné – Zosuvy (320 m od vody)– Zosuvy (320 m od vody)Hraničné – Zosuvy (340 m od vody)KREMNA – Zosuvy (350 m od vody)– Zosuvy (360 m od vody)– Zosuvy (370 m od vody)– Zosuvy (400 m od vody)– Zosuvy (410 m od vody)– Zosuvy (410 m od vody)KREMNA – Zosuvy (430 m od vody)KREMNA – Zosuvy (430 m od vody)– Zosuvy (440 m od vody)Turčianska Štiavnička – Zosuvy (440 m od vody)– Zosuvy (450 m od vody)KREMNA – Zosuvy (460 m od vody)LITMANOVA – Zosuvy (470 m od vody)KREMNA – Zosuvy (490 m od vody)Hraničné – Zosuvy (500 m od vody)Hraničné – Zosuvy (570 m od vody)– Zosuvy (580 m od vody)KREMNA – Zosuvy (590 m od vody)Hraničné – Zosuvy (620 m od vody)LITMANOVA – Zosuvy (620 m od vody)Hraničné – Zosuvy (630 m od vody)– Zosuvy (640 m od vody)KREMNA – Zosuvy (650 m od vody)KREMNA – Zosuvy (680 m od vody)– Zosuvy (680 m od vody)HRANICNE – Zosuvy (710 m od vody)– Zosuvy (720 m od vody)– Zosuvy (730 m od vody)– Zosuvy (770 m od vody)– Zosuvy (780 m od vody)MNISEK NAD POPRADOM – Zosuvy (790 m od vody)KREMNA – Zosuvy (850 m od vody)– Zosuvy (870 m od vody)– Zosuvy (890 m od vody)KREMNA – Zosuvy (900 m od vody)Mníšek nad Popradom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (30 m od vody)Kremná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Mníšek nad Popradom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Mníšek nad Popradom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Jarabina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Jarabiná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Mníšek nad Popradom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (70 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (160 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (160 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (160 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (160 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (170 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (180 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (180 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (270 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (300 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (320 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (410 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (420 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (440 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (440 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (440 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (520 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (590 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (610 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (610 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (640 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (660 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (760 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (760 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (860 m od vody)prameň s monitorovaním výdatnosti – Vývery podzemnej vody (870 m od vody)prameň s monitorovaním výdatnosti – Vývery podzemnej vody (870 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (900 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (910 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (950 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,0 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)Hraničné – prameň (130 m od vody)Hraničné – prameň (130 m od vody)Hraničné – vrt (170 m od vody)Mníšek nad Popradom – Pilhov – prameň (170 m od vody)Mníšek nad Popradom – Pilhovčík – vrt (270 m od vody)Hraničné – prameň (350 m od vody)Mníšek nad Popradom – Pilhov – prameň (370 m od vody)Mníšek nad Popradom – Žľabina – vrt (420 m od vody)Mníšek nad Popradom – Pilhovčík – prameň (440 m od vody)Mníšek nad Popradom – Pilhovčík – prameň (440 m od vody)Kremná – prameň (480 m od vody)Jarabina – prameň (580 m od vody)Hraničné – prameň (600 m od vody)Mníšek nad Popradom – Pilhov – prameň (700 m od vody)Mníšek nad Popradom – Kalembovka – prameň (700 m od vody)Mníšek nad Popradom – Kače – vrt (860 m od vody)Mníšek nad Popradom – Pilhovčík – prameň (890 m od vody)Hraničné – prameň (960 m od vody)Jarabina – vrt (1,0 km od vody)Hraničné – vrt (1,1 km od vody)Hraničné – vrt (1,1 km od vody)Mníšek nad Popradom – Kače – vrt (1,1 km od vody)Kremná – vrt (1,2 km od vody)Mníšek nad Popradom – Pilhovčík – prameň (1,3 km od vody)Mníšek nad Popradom – Pilhovčík – prameň (1,3 km od vody)Mníšek nad Popradom – Pilhovčík – vrt (1,3 km od vody)Sulín – prameň (1,4 km od vody)Hraničné – vrt (1,4 km od vody)Jarabina – prameň (1,4 km od vody)Jarabina – prameň (1,4 km od vody)Mníšek nad Popradom – prameň (1,5 km od vody)Mníšek nad Popradom – Grešákovci – prameň (1,5 km od vody)Litmanová – prameň (1,6 km od vody)Mníšek nad Popradom – prameň (1,7 km od vody)Jarabina – vrt (1,8 km od vody)Mníšek nad Popradom – Medzibrodie – prameň (2,0 km od vody)Mníšek nad Popradom – Medzibrodie – vrt (2,0 km od vody)Stará Ľubovňa – Gargašovka – prameň (2,0 km od vody)Sulín – Doštená – prameň (2,1 km od vody)Litmanová – prameň (2,3 km od vody)zlato 1 ks – zlato (260 m od vody)zlato 1 ks – zlato (270 m od vody)zlato 1 ks – zlato (310 m od vody)zlato 1 ks – zlato (490 m od vody)zlato 1 ks – zlato (790 m od vody)zlato 1 ks – zlato (970 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 78,0 μg/lmedián 65,5 μg/l4 vzorky

      Najvyššia hodnota: Hraničná, 2007, 60 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hraničná, 2007, 60 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hraničná, 2007, 60 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hraničná, 2007, 60 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hraničná, 2007, 60 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hraničná, 2007, 60 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hraničná, 60 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCunižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hraničná, 2007, 60 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hraničná, 2007, 60 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 7,68 mg/lmedián 5,63 mg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Elišovka, 2007, 950 m od vody. Porovnanie: 31. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Barit (BaSO₄)50 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)38 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Anatas (TiO₂)13 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Rutil (TiO₂)13 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)11 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)10 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)8 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)6 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Arany (Au)6 vzoriek, najviac 1 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Markazit (FeS₂)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Cinabarit (HgS)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    1061 zrno260 m
    1041 zrno270 m
    1261 zrno310 m
    1111 zrno490 m
    941 zrno790 m
    991 zrno970 m

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)34 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)13 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)13 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)12 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))5 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-Mg-HCO325×
    • Ca-HCO320×
    • Ca-SO4-HCO32×
    • Na-Ca-Mg-HCO31×
    • Ca-Mg-SO4-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda A40×
    • trieda B4×
    • trieda E2×
    • trieda C2×
    • trieda H2×

    Kovy v podzemnej vode

    • AlumíniumAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,140 mg/lmedián 0,00500 mg/l28 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 39,0 μg/lmedián 4,00 μg/l28 vzoriek11 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 590 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,750 μg/l28 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 950 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCumierne zvýšená
      najvyššie 3,70 μg/lmedián 0,700 μg/l28 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 270 m od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSemierne zvýšená
      najvyššie 1,50 μg/lmedián 0,500 μg/l28 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l28 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrmierne zvýšená
      najvyššie 1,50 μg/lmedián 0,250 μg/l28 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 950 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CinkZnbežná hodnota
      najvyššie 22,0 μg/lmedián 6,00 μg/l28 vzoriek18 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 420 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • VasFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l28 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HiganyHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l28 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l28 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 38. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    forrás812,4 Bq/l10,1 Bq/l
    upravený prameň316,4 Bq/l15,1 Bq/l
    minerálny prameň19,68 Bq/l9,68 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Madárberkenyestavebný kameňŤažené ložisko – Podielnicke družstvo Poľana Jarabina2,5 km
    Madárberkenyestavebný kameňŤažené ložisko – Podielnicke družstvo Poľana Jarabina2,5 km
    Kamienkastavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená4,1 km
    Kamienkastavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená4,2 km
    Ólubló – Marmondekoračný kameňLožisko s predpokladom využívania zásob – G.O. – Sand s.r.o.4,5 km
    Ólubló – Marmondekoračný kameňLožisko s predpokladom využívania zásob – G.O. – Sand s.r.o.4,5 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyFémekFajOd vody
    SulínZlaté rudyAumineralogický výskyt4,9 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    49 vrtov v pásme 3 km, z toho 7 hydrogeologických a 42 ostatných; s číslom archívnej správy 49.

    Hĺbky vrtov

    • legfeljebb 10 m12×
    • 10–30 m27×
    • 30–100 m7×
    • 100–300 m2×
    • nad 300 m1×

    Najbližšie vrty

    HelyszínFajMélységArchívna správaOd vody
    Mníšek nad Popradomúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou s artézskym prelivom60,0 m86806 90Cd6.pdf30 m
    SMH-1hydrogeologický60,0 m8680630 m
    JV-3inžiniersko-geologický12,0 m10221530 m
    PV-2inžiniersko-geologický10,0 m1127740 m
    IN-1inžiniersko-geologický15,0 m10221560 m
    Kremnáúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou60,0 m86806 90Cd7.pdf70 m
    HK-6inžiniersko-geologický5,0 m9711770 m
    HK-4inžiniersko-geologický6,0 m9711770 m
    SMH-2hydrogeologický60,0 m8680670 m
    HK-1inžiniersko-geologický6,0 m9711770 m
    JV-6inžiniersko-geologický12,0 m10221570 m
    HK-5inžiniersko-geologický6,0 m9711770 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtHőmérsékletVýdatnosťMélységChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Vyšné Ružbachy – VR-524 °C2,5 l/s330 mCa-Mg-HCO3-SO4nevyužívaný9,2 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 512500 m
    kategória a2minerálna voda< 155-1515,6 km
    kategória b2minerálna voda15-225-1516,0 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 519,0 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    HelyszínČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Jarabina – sklad agrochemikáliíSK2004700F2,8 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Pilhov – Mníšek nad Popradom–1987–80 m
    Káče – Mníšek nad Popradom–1988–90 m
    Mníšek – Hraničné45 m²1990–110 m
    Káče – Mníšek nad Popradom30 m²1989–720 m
    Káče – Mníšek nad Popradom22 m²1989–740 m
    Hraničné–1983–1,1 km
    Káče – Mníšek nad Popradom65 m²1985–1,4 km
    Madárberkenye–1989–2,6 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy181×
    • Svahové prúdy5×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny124×
    • Stabilizovaný37×
    • Aktívny23×
    • S potenciálnymi a aktívnymi formami2×

    Súčasný stav

    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick79×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova3×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Ólubló1 horgászvíz · 11 km25Hraničná25

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Bodrog és Hernád