Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Cours d'eau

VVN Tvrdošín

parcours de pêche
1
longueur des parcours de pêche
3,0km
région
Région de Žilina

Au bord de l’eau en ce moment

Aujourd'hui sur le cours d'eau VVN Tvrdošín

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.

Meilleure plage horaire du jour

15:00–17:00

VVN Tvrdošín, score de la fenêtre 16.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 13:04.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    Profil d'élévation : eau stagnante

    Hauteur du terrain le long du parcours de pêche et niveau d'eau approximatif.

    Eau calme Il s'agit d'une eau stagnante, le cours d'eau n'est donc pas évalué ici : l'eau n'a ni courant, ni chute, ni pente. Le graphique montre la hauteur du terrain le long du parcours de pêche.

    5685695705715725730 km1 km2 km3 km
    Profil d'élévation du terrain (Eau stagnante) : de 573 à 569 m au-dessus du niveau de la mer sur 3,0 km.
    Hauteur du terrain le long de la ligne du parcours de pêche, du début (à gauche) à la fin
    Niveau d'eau approximatif
    570 m a.s.l.

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La hauteur est approximative (erreur de quelques mètres).

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2018 à 2024 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau VVN Tvrdošín de 2018
    2018imagé 13 sept. 2018
    Vue aérienne du cours d'eau VVN Tvrdošín de 2021
    2021imagé 9 sept. 2021
    Vue aérienne du cours d'eau VVN Tvrdošín de 2024
    2024imagé 5 sept. 2024

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau VVN Tvrdošín

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    1 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur.

    • ammonium ou nitrites au-dessus de la norme sur au moins une station1

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku VVN Tvrdošín

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 3 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,1modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 302 mg/l, stredne tvrdá voda (10,0 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Antimón 36,5 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 65 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 55 °C (prírastok 20 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    46nGy/h dávkový príkon

    20. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    5objektov do 3 km

    ťažené: Fe

    Najbližšie: Povrchová ťažba (iný druh objektu), 1,3 km od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    7 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 de 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Kadmium 0,500 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 92. percentil (Oravica).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    34vrtov do 3 km

    201 rozborov vody v okolí

    Z toho 34 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    5 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    13lokalít do 3 km

    1 záťaž, 12 skládok

    Najbližšia záťaž: Trstená – bývalý sklad pohonných hmôt – Hámričky, 2,8 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    6záznamov do 5 km

    3 ložiská, 3 rudné výskyty

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    117plôch do 3 km

    22 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu1,0m
    • 0 – 2100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)100%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • malý pokles50%SR 8,8 %
    • veľmi malý pokles50%SR 7,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • bradlové pásmo a pribradlová oblasť100%SR 2,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • oravský úsek100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 0 z 2 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén Oravskej vrchoviny, Skorušiny a časti Oravskej Magury100%SR 1,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidité de l'eau

    pH 8,14typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureté de l'eau

    10,0°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (1,78 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    302mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • HydrogénuhličitanyHCO3194 mg/l43. percentil
    • CalciumCa53,5 mg/l39. percentil
    • MagnésiumMg10,8 mg/l35. percentil
    • DraslíkK1,81 mg/l27. percentil
    • SulfatesSO424,3 mg/l24. percentil
    • ChloruresCl3,23 mg/l21. percentil
    • SodiumNa3,94 mg/l20. percentil
    • FluoruresF0,0607 mg/l17. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,107 mg/l49. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK2,49 mg/l32. percentil
    • FosforečnanyPO40,0531 mg/l29. percentil
    • NitratesNO34,10 mg/l28. percentil

    Métaux

    • FerFe0,105 mg/l51. percentil
    • ManganèseMn20,5 μg/l40. percentil
    • AluminiumAl33,5 μg/l32. percentil
    • ZincZn1,00 μg/l0. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • AntimoineSb36,5 mg/kg95. percentil
    • ChromeCr102 mg/kg82. percentil
    • CadmiumCd0,290 mg/kg70. percentil
    • MercureHg0,0928 mg/kg45. percentil
    • CínSn2,53 mg/kg45. percentil
    • VanadiumV64,5 mg/kg41. percentil
    • PlombPb14,1 mg/kg41. percentil
    • SéléniumSe0,195 mg/kg37. percentil
    • NickelNi21,8 mg/kg36. percentil
    • ArsenicAs5,45 mg/kg33. percentil
    • MolybdèneMo0,276 mg/kg29. percentil
    • CuivreCu16,0 mg/kg15. percentil
    • ZincZn65,9 mg/kg14. percentil
    • BizmutBi0,121 mg/kg12. percentil
    • CobaltCo5,28 mg/kg9. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • SodiumNa1,03 %75. percentil
    • DraslíkK1,54 %54. percentil
    • MagnésiumMg0,823 %43. percentil
    • CalciumCa1,69 %39. percentil
    • AluminiumAl5,14 %32. percentil
    • TitánTi3 847 mg/kg26. percentil
    • PhosphoreP668 mg/kg26. percentil
    • FerFe2,26 %24. percentil
    • ManganèseMn626 mg/kg22. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BoreB75,7 mg/kg84. percentil
    • LítiumLi33,1 mg/kg68. percentil
    • CérCe63,5 mg/kg65. percentil
    • ZirkónZr436 mg/kg61. percentil
    • BérylliumBe1,48 mg/kg54. percentil
    • YtriumY26,7 mg/kg45. percentil
    • RubídiumRb83,8 mg/kg37. percentil
    • BáriumBa393 mg/kg33. percentil
    • StronciumSr111 mg/kg26. percentil
    • GáliumGa9,14 mg/kg15. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    46nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    Risque radon du substrat rocheux

    moyen

    Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,38 ppm27. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,75 ppm25. percentil
    • Potassium (K)K1,20 %20. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1371 608 Bq/m²55. percentil

    Radónové riziko podľa izoplôch

    • moyen100%SR 64 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž

    Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda.

    SVJZ

    Magnetická anomália

    +35nT

    rozsah 33 až 38 nT

    Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží.

    Bouguerova tiažová anomália

    -66mGal

    reziduálna -14,0 mGal

    Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu.

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 55 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 20 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 65 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)475–993m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek657m a.s.l.
    • Pente moyenne7,9°
    • Priemerná januárová teplota-5,3°C
    • Priemerná júlová teplota15,3°C
    • Ročné zrážky755mm

    Geomorfologické celky

    • Oravská kotlina50%SR 0,0 %
    • Oravská vrchovina50%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Podhôlno-magurská oblasť50%SR 4,5 %
    • Stredné Beskydy50%SR 3,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • kotlinová klíma100%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)

    • relatívne čistá pôda100%SR 53 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Ílovitopiesčité sedimenty kriedy a paleogénu bradlového pásma, tatrika a hronika100%SR 2,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Povrchová ťažba – 6 – iný druh objektu (1,3 km od vody)Šachtička – 1 – šachta (1,6 km od vody)Nárazište – 6 – iný druh objektu (1,6 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (2,0 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (2,5 km od vody)Trstená – bývalý sklad pohonných hmôt – Hámričky – SK2001800F (2,8 km od vody)Tvrdošín – Tvrdošín I – trvalý (630 m od vody)Dolný Štefanov – občasný (860 m od vody)Tvrdošín – Tvrdošín I – občasný (900 m od vody)Tvrdošín – Tvrdošín I – nedá sa odhadnúť (910 m od vody)Krásna Hôrka – nijaký (1,1 km od vody)Tvrdošín – Tvrdošín I – trvalý (1,4 km od vody)Horný Štefanov – trvalý (1,6 km od vody)Krásna Hôrka – trvalý (2,0 km od vody)Tvrdošín – Tvrdošín I – trvalý (2,1 km od vody)Krásna Hôrka – trvalý (2,1 km od vody)Tvrdošín /za mäsozávodom p.č. 3086/ – Tvrdošín I – nedá sa odhadnúť (2,4 km od vody)Skládka odpadov Jurčov Laz 2. kazeta – Tvrdošín – nedá sa odhadnúť (2,9 km od vody)a1 (280 m od vody)a1 (1,1 km od vody)a1 (6,6 km od vody)a1 (9,0 km od vody)a1 (9,7 km od vody)Krásna Hôrka – stavebný kameň (1,9 km od vody)Lom Trstená – stavebný kameň (3,2 km od vody)Ústie nad Priehradou – stavebný kameň (3,4 km od vody)Horný Štefanov – hnedé uhlie (1,5 km od vody)Krásna Hôrka – štrkopiesky (1,7 km od vody)Ústie nad Priehradou – hnedé uhlie (2,7 km od vody)Trstená, Halečková – všeobecná geológia (3,6 km od vody)Oravská Magura – mineralógia (4,7 km od vody)TVRDOSIN – Zosuvy (70 m od vody)DOLNY STEFANOV – Zosuvy (160 m od vody)TVRDOSIN – Zosuvy (170 m od vody)– Zosuvy (170 m od vody)DOLNY STEFANOV – Zosuvy (180 m od vody)DOLNY STEFANOV – Zosuvy (190 m od vody)TVRDOSIN – Zosuvy (200 m od vody)– Zosuvy (280 m od vody)– Zosuvy (460 m od vody)TVRDOSIN – Zosuvy (510 m od vody)TVRDOSIN – Zosuvy (570 m od vody)– Zosuvy (620 m od vody)TVRDOSIN – Zosuvy (650 m od vody)– Zosuvy (680 m od vody)HORNY STEFANOV – Zosuvy (830 m od vody)TVRDOSIN – Zosuvy (840 m od vody)Štefanov nad Oravou – Zosuvy (880 m od vody)TVRDOSIN – Zosuvy (890 m od vody)– Zosuvy (900 m od vody)– Zosuvy (990 m od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)ORAVSKA PRIEHRADA – Zosuvy (1,1 km od vody)HAMRICKY – Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)MEDVEDZIE – Zosuvy (1,1 km od vody)DOLNY STEFANOV – Zosuvy (1,2 km od vody)HORNY STEFANOV – Zosuvy (1,2 km od vody)HORNY STEFANOV – Zosuvy (1,2 km od vody)DOLNY STEFANOV – Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)TVRDOSIN – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)TVRDOSIN – Zosuvy (1,4 km od vody)TVRDOSIN – Zosuvy (1,5 km od vody)ORAVSKA PRIEHRADA – Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)TVRDOSIN – Zosuvy (1,5 km od vody)ORAVSKA PRIEHRADA – Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)TVRDOSIN – Zosuvy (1,6 km od vody)DOLNY STEFANOV – Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)TVRDOSIN – Zosuvy (1,7 km od vody)TVRDOSIN – Zosuvy (1,7 km od vody)USTIE – Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)TVRDOSIN – Zosuvy (1,9 km od vody)TVRDOSIN – Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)TVRDOSIN – Zosuvy (2,1 km od vody)KRASNA HORKA – Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)KRASNA HORKA – Zosuvy (2,1 km od vody)DOLNY STEFANOV – Zosuvy (2,2 km od vody)HORNY STEFANOV – Zosuvy (2,2 km od vody)HORNY STEFANOV – Zosuvy (2,2 km od vody)KRASNA HORKA – Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)HORNY STEFANOV – Zosuvy (2,3 km od vody)HORNY STEFANOV – Zosuvy (2,3 km od vody)NIZNA – Zosuvy (2,3 km od vody)HORNY STEFANOV – Zosuvy (2,3 km od vody)Tvrdošín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Krásna Hôrka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Krásna Hôrka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Tvrdošín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Tvrdošín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Tvrdošín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Tvrdošín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Tvrdošín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Tvrdošín – negatívny vrt (2,0 km od vody)Tvrdošín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Tvrdošín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Oravská Priehrada – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Nižná na Orave – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Nižná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • CadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Oravica, 990 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBabežná hodnota
      najvyššie 44,0 μg/lmedián 44,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Oravica, 2009, 990 m od vody. Porovnanie: 54. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Oravica, 2009, 990 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Oravica, 2009, 990 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Oravica, 2009, 990 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Oravica, 2009, 990 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCunižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Oravica, 2009, 990 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Oravica, 2009, 990 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,42 mg/lmedián 5,42 mg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Oravica, 2009, 990 m od vody. Porovnanie: 15. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Anatas (TiO₂)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Barit (BaSO₄)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Rutil (TiO₂)1 vzorka, najviac 55 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)1 vzorka, najviac 1815 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)1 vzorka, najviac 55 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • PlombPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek69 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,250 μg/l16 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,100 μg/l16 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 570 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,50 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 570 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSemierne zvýšená
      najvyššie 1,40 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 22,0 μg/lmedián 6,00 μg/l16 vzoriek19 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCumierne zvýšená
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,600 μg/l16 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 570 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0100 mg/lmedián 0,00500 mg/l16 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnbežná hodnota
      najvyššie 39,0 μg/lmedián 4,50 μg/l16 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 55. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    minerálny prameň17,12 Bq/l7,12 Bq/l
    prameň110,4 Bq/l10,4 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)

    • Fe1×

    Druhy banských objektov

    • štôlňa2×
    • iný druh objektu2×
    • šachta1×

    Najbližšie staré banské diela

    NomEspèceŤaženéUkončenieOd vody
    Povrchová ťažbainý druh objektuuhliekoniec 19.stor.-zač.20.stor.1,3 km
    Šachtičkašachtauhlie1,6 km
    Nárazišteiný druh objektuuhlie1,6 km
    Štôlňaštôlňauhlie2,0 km
    ŠtôlňaštôlňaFe2,5 km

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Krásna Hôrkastavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Balún Marián BAPA1,9 km
    Lom Trstenástavebný kameňŤažené ložisko – ŠTRKOMO, s. r. o.3,2 km
    Ústie nad Priehradoustavebný kameňŤažené ložisko – DB REAL FINANCE, s.r.o.3,4 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    34 vrtov v pásme 3 km, z toho 14 hydrogeologických a 20 ostatných; s číslom archívnej správy 34.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m19×
    • 10–30 m15×
    • 30–100 m0×
    • 100–300 m0×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    M-7inžiniersko-geologický5,0 m83470100 m
    M-4inžiniersko-geologický3,0 m83470160 m
    Z-3inžiniersko-geologický20,0 m83470160 m
    M-3inžiniersko-geologický3,0 m83470170 m
    M-1inžiniersko-geologický4,0 m83470180 m
    Z-1inžiniersko-geologický20,0 m83470180 m
    M-5inžiniersko-geologický2,0 m83470180 m
    Z-2inžiniersko-geologický16,0 m83470190 m
    M-2inžiniersko-geologický5,0 m83470210 m
    Z-4inžiniersko-geologický18,0 m83470220 m
    Z-6inžiniersko-geologický10,0 m83470240 m
    M-6inžiniersko-geologický2,0 m83470270 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    SourceEspèceTempérature de l’eau (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 55280 m

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    LieuČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Trstená – bývalý sklad pohonných hmôt – HámričkySK2001800F2,8 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Tvrdošín – Tvrdošín I–––630 m
    Dolný Štefanov42 m²––860 m
    Tvrdošín – Tvrdošín I–––900 m
    Tvrdošín – Tvrdošín I1 190 m²––910 m
    Krásna Hôrka–––1,1 km
    Tvrdošín – Tvrdošín I500 m²––1,4 km
    Horný Štefanov100 m²––1,6 km
    Krásna Hôrka600 m²––2,0 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy117×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny84×
    • Aktívny22×
    • Stabilizovaný11×

    Súčasný stav

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00052×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick7×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova5×
    • Nedostatočne doložené2×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Trstená1 parcours de pêche · 3,0 km8VVN Tvrdošín8

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Váh