Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
25100 felől
Alacsony aktivitás · 3 horgászvíz átlaga
A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.
Nagyon magas0
Magas0
Átlagos0
Alacsony3
Mikor van a legjobb ablakhány horgászvíznek van a legjobb kétórás ablaka adott órában
00
06
12
18
A legtöbb horgászvíznek a legjobb ablaka 06:00 körül van.
A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 15:04.
A vízfolyás térképe és horgászvizei
A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.
A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok.
Vízállás a vízfolyásnál
Vízállás, hőmérséklet és vízhozam mérése, időjárás a vízfolyás mellett és állapot a műholdakról
Vízállások a vízfolyásnál
Állomás
Állapot
Változás
Hőmérséklet
Bohdanovce
10 cm
–
Vízfolyás magassági profilja
Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.
Élénk vízfolyásHegylábi folyó kavicsos fenékkel és gyors sodrással. Itt már a pér és a pisztráng is jól fejlődik.
A vízfolyás magassági profilja: 603-től 121 m tengerszint feletti magasságig 66,1 km hosszan.Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
Legmagasabb pont
603 m a.s.l.
Legalacsonyabb pont
95 m a.s.l.
Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
509 m
Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
7,7 ‰
KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
1,38
Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.
Domborzat 3D-ben
A(z) 3D terepmodell betöltése…
Történelmi képek
Környezet és természet alakulása 2019 és 2025 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.
Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.
Geológia a geochémia toku Olšava
Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül
Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (99 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.
szikla a víz alatt
folyami hordalékA vízvezeték 61%-a
30% vulkanikus sziklák, 4% Fiatal üledékek
kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.
víz az atlasz szerint
pH 7,9modell szerinti becslés
Víztípus Ca–Mg–HCO₃
mineralizáció 327 mg/l, közepesen kemény víz (10,2 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.
Folyói üledék elemei
0 15 felőlelemek a felső 10 %-ban
Legmagasabb: Higany 0,503 mg/kg
A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 90. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Láb alatti hőség
57°C 1000 m mélységben
hőáramlás 100 mW/m²
2 000 m mélységben kb. 94 °C (37 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.
természetes gamma-sugárzás
50NGY/H dózisteljesítmény
Szlovákiában 47 százalékos
Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, Šgúdš.
régi bánya működése
226objektov do 3 km
ťažené: Au, Fe, Hg
Legközelebb: Pinga č.45 (pinga, pingový ťah), 1,4 km-re a víztől.
arany a folyami üledékben
14vzoriek so zlatom
15 érc ásványi anyag az üledékben
Najviac 3 zrná v jednej vzorke (710 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
nyomelemek a patakvízben
7 10 felőlmutatók a felső 5%-ban
Legmagasabb: Réz 55,0 μg/l
A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákia-ben: 99. percentilis (v obci Lesíček, pri č.d.10).
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
fúrások és talajvízelemzések
1 186vrtov do 3 km
2192 rozborov vody v okolí
Közülük 890-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.
geotermikus energia
129°C a kútfejnél
9 geotermálnych vrtov do 10 km
legmelegebb: Ďurkov – GTD-2, hozam 50,0 l/s, 220 m a vízből.
környezeti terhek és hulladéklerakók
62Telephelyek 3 km-en belül
2 záťaže, 60 skládok
Legközelebbi teher: Sačurov – starý parný mlyn, 130 m-re a víztől. A közelség nem jelenti azt, hogy az anyagok a helyről a vízbe szivárognak.
lelőhelyek és ércesemények
85záznamov do 5 km
34 ložísk, 51 rudných výskytov
Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.
földcsuszamlások és lejtős deformációk
301plôch do 3 km
25 aktívnych
Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.
geológiai szerkezet a víz alatt
Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.
A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.
folyami hordalék61%SR 72 %
Vulkanikus kőzetek30%SR 3,2 %
Fiatal üledékek4,3%SR 8,6 %
agyagok és medencék homokja4,3%SR 0,3 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
folyami hordalék:Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.
A sziklák geológiai kora
kvartér65%
neovulkanity30%
neogén4,3%
Leggyakoribb sziklaegységek
Rendszer
Kor
Egység
pontozás
kvartér
holocén
fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív
deluviálne sedimenty vcelku: litofaciálne nerozlíšené svahoviny a sutiny
1×
neogén
miocén
mirkovské súvrstvie
1×
kvaterneri fedezet
fluviálne sedimenty nív64%SR 68 %
deluviálne sedimenty29%SR 16 %
fluviáne sedimenty terás7,1%SR 3,1 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A kvaterner burkolat tipikus vastagsága5,5m
5 – 1050%SR 20 %
2 – 527%SR 48 %
0 – 218%SR 16 %
10 – 154,5%SR 7,1 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
ekokonikus osztódás
NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
neutektonikus egységek
pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)50%SR 14 %
pozitívna jednotka (pohorie)36%SR 60 %
negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)14%SR 13 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
neotektonikus mozgások iránya
veľmi malý zdvih36%SR 6,4 %
malý zdvih36%SR 7,7 %
malý pokles14%SR 8,8 %
veľmi veľký zdvih14%SR 2,3 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
területi geológiai részleg
vnútrohorské panvy a kotliny61%SR 44 %
neovulkanity39%SR 10 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
regionális geológiai osztály (alegységek)
východoslovenská panva61%SR 7,6 %
neovulkanity Slanských vrchov39%SR 1,2 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
mérnök-geológiai körzetek
rajón náplavov horských tokov58%SR 21 %
rajón efuzívnych hornín25%SR 3,1 %
rajón náplavov nížinných tokov8,3%SR 20 %
rajón epiklastických hornín8,3%SR 1,4 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
műszaki-geológiai képződmények
formácia kvartérnych sedimentov67%SR 71 %
formácia neovulkanitov33%SR 4,5 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
a terület lejtődeformációkra való érzékenysége
Rajón stabilných území90%SR 95 %
Rajón potenciálne nestabilných území6,5%SR 4,4 %
Rajón nestabilných území3,2%SR 0,4 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A térkép a vízvonal 34 pontjából 23-öt fed le.
Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz
A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok Šgúdš térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.
Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)
Kavics54%SR 52 %
Bázické vulkanity21%SR 6,6 %
Kyslé vulkanity13%SR 3,2 %
Homok13%SR 3,9 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
víztartó típus
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)50%SR 22 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Bázické vulka)21%SR 6,4 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Kyslé vulkani)13%SR 3,2 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Piesky; Lakust)13%SR 2,4 %
Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)4,2%SR 27 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
fő hidrogénező régió
neovulkanity Slanských vrchov88%SR 1,7 %
neogén západnej časti Východoslovenskej nížiny5,9%SR 0,0 %
kvartér Ondavy a Tople od Slovenskej Kajne po Trebišov2,9%SR 0,0 %
kvartér Hornádu v Košickej kotline2,9%SR 0,0 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
talajvízszintek
Košická kotlina93%SR 4,8 %
Moldavská kotlina7,4%SR 1,3 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
felszíni víz kémia az atlasz szerint
A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.
Vízsavasság
pH 7,90tipikus lőtávolság
Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.
Vízkeménység
10,2°dH, közepesen kemény
kalcium és magnézium összege (1,82 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.
lágy
közepes
kemény
nagyon nehéz
oldott anyagok
327mg/l mineralizáció
az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
víz ionos összetétele
kationok (pozitív ionok)
Ca 57Mg 26Na+K 17
Anionok (negatív ionok)
HCO₃ 65SO₄ 24Cl 11
Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–HCO₃
A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.
Főbb ionok
KáliumK6,39 mg/lszázalék 82
NátriumNa13,5 mg/lszázalék 66
kloridCl16,0 mg/lszázalék 63
szulfátokSO448,1 mg/lszázalék 59
fluoridF0,112 mg/lszázalék 49
MagnéziumMg13,9 mg/lszázalék 45
bikarbonátokHCO3168 mg/lszázalék 36
KalciumCa50,1 mg/lszázalék 35
Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)
tápanyagok és szerves szennyezés
AmmóniaNH40,610 mg/lszázalék 88
foszfátokPO40,532 mg/lszázalék 83
nitrátokNO38,55 mg/lszázalék 66
kémiai oxigénigényChSK3,63 mg/lszázalék 60
Fémek
AlumíniumAl401 μg/lpercentilis 92
Cink-Zn19,0 μg/lpercentilis 85
MangánMn83,4 μg/lpercentilis 76
VasalóFe0,0825 mg/lszázalék 41
Elemek a folyami üledékekben
A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.
potenciálisan mérgező és nyomelemek
HiganyHg0,503 mg/kgszázalék 90
VanádiumV98,2 mg/kgszázalék 88
Ón-Sn3,88 mg/kgszázalék 80
KobaltCo10,7 mg/kgszázalék 78
KrómCr69,0 mg/kgszázalék 44
KadmiumCd0,142 mg/kgszázalék 39
AntimonSb0,509 mg/kgszázalék 36
Cink-Zn82,5 mg/kgszázalék 34
BizmutBi0,167 mg/kgszázalék 29
ArzénAs4,88 mg/kgszázalék 24
ÓlomPb11,3 mg/kgszázalék 21
SzelénSe0,134 mg/kgszázalék 19
MolibdénMo0,221 mg/kgszázalék 19
NikkelNi15,7 mg/kgszázalék 14
RézCu15,6 mg/kgszázalék 13
Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)
Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
TitánTi7 148 mg/kgszázalék 93
MangánMn1 166 mg/kgszázalék 76
VasalóFe3,27 %Percentilis 75
NátriumNa0,972 %Percentilis 68
AlumíniumAl5,91 %Percentilis 59
MagnéziumMg0,884 %Percentilis 50
KalciumCa1,46 %Percentilis 31
KáliumK1,33 %Percentilis 23
FoszforP605 mg/kgszázalék 19
További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
cirkóniumZr507 mg/kgszázalék 81
IttriumY28,5 mg/kgszázalék 55
BerilliumBe1,26 mg/kgszázalék 42
CériumCe55,6 mg/kgszázalék 37
galliumGa11,7 mg/kgszázalék 31
BáriumBa379 mg/kgszázalék 28
StronciumSr112 mg/kgszázalék 26
BórB51,1 mg/kgszázalék 25
RubídiumRb76,9 mg/kgszázalék 22
LítiumLi22,2 mg/kgszázalék 11
természetes radioaktivitás és radon
A Šgúdš levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.
gamma sugárzási dózisteljesítmény
50ngy/h a levegőben
31-60 tartomány nGy/h
természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Alapkőzeti radon-kockázat
alacsony
A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.
Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)
területi tevékenység 137CsCS1371 070 Bq/m²22. percentilis
radonkockázat izopletek által
alacsony86%SR 36 %
közepes14%SR 64 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció
A mágneses tér és a gravitáció térképei (Šgúdš) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.
mágneses anomália
-12nT
-192-377 tartomány nT
a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.
negatívpozitív
Bouguer gravitációs anomália
-20mGal
maradék −6,9 mgal
A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.
geotermikus potenciál
Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.
Szikla hőmérséklete a mélységgel
57 / 94 °C1000 és 2000 m mélységben
37 °C-os növekedés km-enként
A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 100 mW/m².
geotermikus talajvíztestek a vízvonal alatt
Košická kotlina93%SR 4,8 %
Moldavská kotlina7,4%SR 1,3 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
domborzat, éghajlat és talajok
A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok Šgúdš geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.
geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)95–1 089m a.s.l.
egységek átlagos magassága345m a.s.l.
Átlagos lejtés6,5°
januári átlaghőmérséklet-3,6°C
Átlagos júliusi hőmérséklet18,1°C
évi csapadék696mm
geomorfológiai egységek
Košická kotlina58%SR 2,8 %
Slanské vrchy33%SR 1,1 %
Východoslovenská rovina6,1%SR 3,8 %
Východoslovenská pahorkatina3,0%SR 1,1 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
geomorfológiai területek
Lučensko-košická zníženina58%SR 7,6 %
Matransko-slanská oblasť33%SR 1,4 %
Východoslovenská nížina9,1%SR 4,9 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
éghajlat-földrajzi típusok
kotlinová klíma64%SR 29 %
horská klíma21%SR 33 %
nížinná klíma14%SR 38 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A talajok savasodásra való érzékenysége
pôdy náchylné na acidifikáciu67%SR 31 %
pôdy stredne náchylné na acidifikáciu33%SR 25 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Talajszennyezés (1:500 000 térkép)
relatívne čistá pôda79%SR 53 %
nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A21%SR 45 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Litogeokémiai típusok
neogén50%SR 48 %
Neogénne vulkanity50%SR 11 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
a folyosó térképe
ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.
A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.
nyomelemek a felszíni vizekben
Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül az Szlovákia-ben; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.
RézCuextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 55,0 μg/lmedián 1,15 μg/l66 minták47 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: v obci Lesíček, pri č.d.10, 1993, 130 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
ArzénAsextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 25,0 μg/lmedián 1,70 μg/l66 minták30 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Nižná Myšľa, 2000, 70 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
ÓlomPbextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 11,0 μg/lmedián 2,50 μg/l66 minták98 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: HORNAD, 2005, 820 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
SzelénSeMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 2,20 μg/lmedián 0,500 μg/l65 minták94 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Svinický potok, 1992, 10 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 98 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
LítiumLiMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 72,0 μg/lmedián 5,00 μg/l65 minták82 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Vyšný Čaj, 1992, 550 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 98 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
KadmiumCdMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 1,30 μg/lmedián 0,250 μg/l66 minták9 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Žďaňa, pri moste, 10 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 97 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
BáriumBaMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 130 μg/lmedián 40,0 μg/l62 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: 1000m od obce Bumtice, 1993, 350 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
StronciumSremelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 570 μg/lmedián 170 μg/l65 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Vyšný Čaj, 1992, 550 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 93 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
AntimonSbemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 2,40 μg/lmedián 0,500 μg/l65 minták92 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Svinický potok, 1992, 90 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 92 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
KrómCrenyhén emelkedett
Legmagasabb 4,40 μg/lmedián 1,00 μg/l66 minták80 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Topľa, 1999, 470 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 89 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
fő ionok, mineralizáció és pH
Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.
Oxid kremičitýSiO2extrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 53,4 mg/lmedián 35,1 mg/l65 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Kecerovec, 1992, 650 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
Arany és érc ásványok a folyami üledékekben
Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.
Ilmenit (FeTiO₃)374 minta, legfeljebb 4115 szem
Magnetit (Fe₃O₄)362 minta, legfeljebb 4115 szem
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)322 minta, legfeljebb 4115 szem
Rutil (TiO₂)255 minta, legfeljebb 815 szem
Hematit (Fe₂O₃)106 minta, legfeljebb 315 szem
Anatas (TiO₂)95 minta, legfeljebb 55 szem
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)59 minta, legfeljebb 55 szem
Cinabarit (HgS)52 minta, legfeljebb 50 szem
Pyrit (FeS₂)46 minta, legfeljebb 55 szem
Barit (BaSO₄)29 minta, legfeljebb 5 szem
Arany (Au)14 minta, legfeljebb 3 szem
Kasiterit (SnO₂)6 minta, legfeljebb 5 szem
Scheelit (CaWO₄)3 minta, legfeljebb 2 szem
Markazit (FeS₂)1 minta, legfeljebb 5 szem
Chalkopyrit (CuFeS₂)1 minta, legfeljebb 5 szem
Legközelebbi minták arannyal
Minta
Arany a mintában
A vízből
915
3 zrná
40 m
872
3 zrná
60 m
873
1 zrno
80 m
864
3 zrná
90 m
896
1 zrno
150 m
895
1 zrno
230 m
894
3 zrná
340 m
893
3 zrná
360 m
kőzetképző és kiegészítő ásványok
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)372 minta, legfeljebb 4115 szem
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)349 minta, legfeljebb 1815 szem
Zirkón (ZrSiO₄)312 minta, legfeljebb 4115 szem
Korund (Al₂O₃)169 minta, legfeljebb 55 szem
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))113 minta, legfeljebb 55 szem
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))85 minta, legfeljebb 55 szem
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)80 minta, legfeljebb 315 szem
Turmalíny (komplexný borosilikát)46 minta, legfeljebb 55 szem
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))16 minta, legfeljebb 5 szem
Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)12 minta, legfeljebb 55 szem
Titanit (CaTiSiO₅)1 minta, legfeljebb 187 szem
talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás
hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.
Fémek a talajvízben
SzelénSeextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 45,0 μg/lmedián 0,500 μg/l177 minták78 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa, 1992, 1,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 100 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
LítiumLiextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 491 μg/lmedián 8,00 μg/l177 minták15 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: vrt, 1992, 230 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 100 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
RézCuextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 21,4 μg/lmedián 1,90 μg/l177 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa, 1993, 190 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
Cink-Znextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 10 020 μg/lmedián 45,0 μg/l177 minták7 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa, 1992, 840 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
HiganyHgextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 1,30 μg/lmedián 0,100 μg/l177 minták88 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa, 1992, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
KadmiumCdextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 13,0 μg/lmedián 0,250 μg/l177 minták93 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa, 1992, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
AlumíniumAlextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 0,390 mg/lmedián 0,0100 mg/l177 minták49 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň, 1992, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
AntimonSbextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 6,30 μg/lmedián 0,100 μg/l177 minták73 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa, 1992, 2,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
ArzénAsextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 18,2 μg/lmedián 1,00 μg/l177 minták45 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa, 1992, 2,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
KrómCrMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 9,10 μg/lmedián 0,500 μg/l177 minták49 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa, 1993, 450 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l177 minták82 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň, 1992, 1,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 97 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
VasalóFebežná hodnota
Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l79 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň, 1992, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 50 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
radon vizekben
A helyszín típusa
minták
legmagasabb radon
Középső
prameň
38
37,1 Bq/l
7,34 Bq/l
potok, rieka
6
3,05 Bq/l
1,37 Bq/l
studňa
5
17,0 Bq/l
4,61 Bq/l
upravený prameň
8
27,8 Bq/l
2,41 Bq/l
vodný zdroj pre hromadné zásobovanie
13
21,4 Bq/l
2,47 Bq/l
vrt s prelivom
4
34,7 Bq/l
13,2 Bq/l
výtok z banského diela
2
2,46 Bq/l
1,79 Bq/l
minerálny prameň
1
10,1 Bq/l
10,1 Bq/l
bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása
Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.
amit itt bányásztak (a régi bányaműködési nyilvántartás szerint)
Au169×
Fe5×
Hg1×
Bányászati tárgyak típusai
pinga, pingový ťah162×
štôlňa43×
halda19×
odkalisko1×
šachta1×
Legközelebbi régi bányaműködés
Név
Faj
Aláaknázott
Véget ért
A vízből
Pinga č.45
pinga, pingový ťah
Au a polymetal. rudy
1814
1,4 km
Bezmenná štôlňa č.9
štôlňa
Au a polymetal. rudy
1814
1,4 km
Bezmenná štôlňa č.10
štôlňa
Au a polymetal. rudy
1814
1,4 km
Bezmenná štôlňa č.8
štôlňa
Au a polymetal. rudy
1814
1,5 km
Pinga č.42
pinga, pingový ťah
Au a polymetal. rudy
1814
1,5 km
Pinga č.44
pinga, pingový ťah
Au a polymetal. rudy
1814
1,5 km
Pinga č.43
pinga, pingový ťah
Au a polymetal. rudy
1814
1,5 km
Odkalisko Geča
odkalisko
štrkopiesky
1,5 km
Pinga č.41
pinga, pingový ťah
Au a polymetal. rudy
1814
1,6 km
Pinga č.40
pinga, pingový ťah
Au a polymetal. rudy
1814
1,6 km
lelőhelyek és bányászati területek
Letét
Ásványi
állapot és szervezet
A vízből
Opiná
stavebný kameň
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie
250 m
Banské
drahé kamene
Ložisko s predpokladom využívania zásob – OPAL SLOVAKIA s.r.o.
610 m
Vechec
stavebný kameň
Ťažené ložisko – VSK MINERAL s.r.o.
610 m
Banské
drahé kamene
Ložisko s predpokladom využívania zásob – OPAL SLOVAKIA s.r.o.
650 m
Vechec
stavebný kameň
Ťažené ložisko – VSK MINERAL s.r.o.
650 m
Žehňa
stavebný kameň
Ťažené ložisko – AGROMELIO, s.r.o.
810 m
Banské
drahé kamene
Ložisko s predpokladom využívania zásob – OPAL SLOVAKIA s.r.o.
870 m
Ďurkov
stavebný kameň
Ťažené ložisko – TRIO TATRA s.r.o.
1,2 km
Kecerovský Lipovec
stavebný kameň
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Pozemkové spoločenstvo URBÁR Kecerovský Lipovec
1,6 km
Vechec (odhadom – preskúmanosť)
stavebný kameň
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Ing. Sinčák Ladislav
1,7 km
Brestov
stavebný kameň
Ťažené ložisko – BLUE SKY MINING s.r.o.
1,8 km
Geča
štrkopiesky a piesky
Ťažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.
2,0 km
érc előfordulása a metallogén térképen
Esemény
érctípus
Fémek
Faj
A vízből
Strechový vrch
Polymetalické rudy
Pb, Zn
mineralogický výskyt
1,4 km
Zlatá Baňa
Polymetalicko-drahokovové rudy
Pb, Zn, Cu, Ag, Au
malé ložisko
1,8 km
Zlatá Baňa – Nozger
Antimonitovo-zlaté rudy
Au, Sb
mineralogický výskyt
1,9 km
Banské
Železné rudy
Fe
ložiskový výskyt
2,0 km
Zlatá Baňa
Polymetalicko-drahokovové rudy
Pb, Zn, Cu, Ag, Au
malé ložisko
2,1 km
Nozger
Ortuťové rudy
Hg
ložiskový výskyt
2,3 km
Makovica
Polymetalické rudy
Pb, Zn
mineralogický výskyt
2,4 km
Tancoška
Ortuťové rudy
Hg
mineralogický výskyt
2,4 km
Dargov
Železné rudy
Fe
mineralogický výskyt
2,7 km
Zlatá Baňa -Jozef
Antimonitovo-zlaté rudy
Au, Sb
ložiskový výskyt
2,9 km
fúrások és geofond archív jelentések
Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.
1 186 vrtov v pásme 3 km, z toho 249 hidrogeológiai és 937 egyéb; archív jelentésszámmal 890.
fúrólyuk mélységek
legfeljebb 10 m269×
10–30 m269×
30–100 m92×
100–300 m148×
nad 300 m393×
A legközelebbi fúrások
Helyszín
Faj
Mélység
archív jelentés
A vízből
Opiná
širokoprofilový vrt
30,0 m
–
10 m
Sačurov
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
10,0 m
75886 116Cb76.pdf
10 m
Cf Čv-13
ložiskový
303,0 m
–
10 m
Čižatice
širokoprofilový vrt
50,0 m
62366 115Db19.pdf
20 m
JV-2
inžiniersko-geologický
3,0 m
84715
20 m
Červenica-VII.
ložiskový
232,0 m
–
20 m
Opiná
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
100,0 m
–
30 m
SB-11
inžiniersko-geologický
5,0 m
79426
30 m
SB-10
inžiniersko-geologický
5,0 m
79426
30 m
Vechec
negatívny vrt
6,0 m
40333 116Ac15.pdf
40 m
Vtáčkovce
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
20,3 m
–
40 m
Trsťany – Ďurďošík
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
70,0 m
73893 115Dd34.pdf
40 m
geotermikus energia és ásványvizek
Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.
fúrás
Hőmérséklet
Hozam
Mélység
Vegyi víz típusa
Használat
A vízből
Ďurkov – GTD-1
125 °C
56,0 l/s
3210 m
Na-Cl
nevyužívaný
190 m
Ďurkov – GTD-3
123 °C
65,0 l/s
2252 m
Na-Cl
nevyužívaný
200 m
Ďurkov – GTD-2
129 °C
50,0 l/s
3151 m
Na-Cl
nevyužívaný
220 m
Čižatice – GTC-1
124 °C
13,8 l/s
2703 m
Na-Cl
nevyužívaný
770 m
Valaliky – KAH-3
21 °C
–
190 m
Na-Cl
nevyužívaný
4,8 km
Valaliky – KAH-5
21 °C
–
160 m
Na-HCO3
nevyužívaný
5,6 km
Šebastovce – KAH-6
18 °C
–
164 m
Na-Ca-Cl-HCO3
nevyužívaný
7,0 km
Družstevná pri Hornáde – GTB-1
30 °C
–
400 m
nevyužívaný
7,3 km
Kechnec – KG-1
37 °C
0,7 l/s
1114 m
Na-Ca-Cl-HCO3
nevyužívaný
9,5 km
A geotermikus és ásványvizek forrásai
Forrás
Faj
víz hőmérséklete (°C)
hozam (l/s)
Számol
Legközelebb a víztől
GTD-1,2,3
geotermálna voda
> 100
> 50
1
340 m
kategória b1
minerálna voda
15-22
< 5
3
460 m
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
16
810 m
G-4
geotermálna voda
22 – 38
< 5
1
10,0 km
környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek
Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.
környezeti terhek
Helyszín
Tevékenység
Anyag
Osztályozás
A vízből
Sačurov – starý parný mlyn
SK1001500P
130 m
Kecerovce – skládka TKO Kecerovské Pekľany II
SK1001200P
390 m
hulladéklerakók
szemétlerakó
Terület
éve alakult
Folyamatos ellenőrzés
A vízből
Banské
100 m²
1989
–
30 m
Nižný Čaj
–
1980
–
40 m
Opiná
–
1987
–
50 m
Blažice I. – Blažice
–
1985
–
80 m
Olšovany II. – Olšovany
–
1980
–
80 m
Banské
–
1989
–
90 m
Nižná Myšľa III. – Nižná Myšľa
–
1990
–
120 m
Davidov
25 m²
1990
–
120 m
földcsuszamlások és lejtős deformációk
Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.
Alakváltozások típusai
Zosuvy243×
Blokové rozpadliny23×
Blokové polia13×
Svahové prúdy10×
Blokové polia + zosuvy5×
Skalné zrútenia3×
Blokové rozpadliny + blokové polia + zosuvy3×
Zosuvy + svahové prúdy1×
tevékenységi fok
Potenciálny164×
Stabilizovaný112×
Aktívny25×
Jelenlegi állapot
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova108×
Nedostatočne doložené69×
Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00033×
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick28×
SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S22×
hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat
zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
Centilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket az Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
Mintapontok. Šgúdš területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.