Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga 15:00–17:00 Šebastovka, ablakpontszám 38. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 00:04. A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre. Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok. Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség. Bystrina Hegyi patak meredek lejtéssel, kaskádokkal és sziklás fenékkel. A víz tiszta és hideg; a horgászat óvatos megközelítést igényel. Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában. A(z) 3D terepmodell betöltése… Környezet és természet alakulása 2019 és 2025 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz. Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek. Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti. Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát. Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (13 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül. Folyami hordalékA vízvezeték 75%-a 25% vulkanikus sziklák Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000. pH 7,9modell szerinti becslés Víztípus Ca–HCO₃–SO₄ Mineralizáció 273 mg/l, közepesen kemény víz (8,6 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban. 0 15 felőlelemek a felső 10 %-ban Legmagasabb: Vanádium 101 mg/kg A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 89. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja. 45°C 1000 m mélységben hőáramlás 85 mW/m² 2 000 m mélységben kb. 85 °C (40 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza. 46NGY/H dózisteljesítmény 17. percentilis Szlovákiában Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ. 0objektum 3 km-en belül A víztől számított 3 km-en belül egyetlen régi bányaműködést sem jegyeztek fel. 1aranyat tartalmazó minta 11 érc ásványi anyag az üledékben Legfeljebb 1 szem egy mintában (70 m-re a víztől). Panning prospecting aranyszemcséket számolt egy koncentrátumban a folyami üledékből. 2 10 felőlmutatók a felső 5%-ban Legmagasabb: Kadmium 3,50 μg/l A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 99. percentilis (Šebastovka, potok). 628fúrás 3 km-en belül 515 vízelemzés a közelben Közülük 622-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb. – 19 geotermikus és ásványvízforrás 10 km-en belül. 20Telephelyek 3 km-en belül 4 környezeti terhelés, 16 hulladéklerakó Legközelebbi teher: Prešov – paneláreň, 210 m-re a víztől. A közelség nem jelenti azt, hogy az anyagok a helyről a vízbe szivárognak. 16bejegyzés 5 km-en belül 10 telep, 6 ércelőfordulás Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe. 79terület 3 km-en belül 3 aktív Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat. Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét. A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Folyami hordalék: Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A térkép a vízvonal 5 pontjából 4-öt fed le. A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban. pH 7,92tipikus lőtávolság Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében. 8,6°dH, közepesen kemény Kalcium és magnézium összege (1,53 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre. 273mg/l mineralizáció Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz. Víztípus domináns ionok szerint: Ca–HCO₃–SO₄ A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa. 46ngy/h a levegőben 38-56 tartomány nGy/h Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken. közepes A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz. -100nT -296--34 tartomány nT a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben. -26mGal maradék −2,5 mgal A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet. Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben. 45 / 85 °C1000 és 2000 m mélységben 40 °C-os növekedés km-enként A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 85 mW/m². Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók. A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli. Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél. Legmagasabb érték: Šebastovka, potok, 40 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Sekčov, pri ceste na Kapusany1993, 840 m-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Sekčov, pri odsade1993, 800 m-re a víztől. Összehasonlítás: 85. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: 500m od kostola1993, 990 m-re a víztől. Összehasonlítás: 83. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: 500m od kostola1993, 990 m-re a víztől. Összehasonlítás: 82. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Šebastovka, potok1992, 50 m-re a víztől. Összehasonlítás: 75. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Sekčov, pri ceste na Kapusany1993, 840 m-re a víztől. Összehasonlítás: 71. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Šebastovík, na okraji lesa1992, 970 m-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Šebastovík, na okraji lesa1992, 970 m-re a víztől. Összehasonlítás: 43. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Šebastovík, na okraji lesa1992, 970 m-re a víztől. Összehasonlítás: 37. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat. Legmagasabb érték: Šebastovík, na okraji lesa1992, 970 m-re a víztől. Összehasonlítás: 93. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany. Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét. Legmagasabb érték: studňa1992, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1992, 570 m-re a víztől. Összehasonlítás: 98. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1992, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: 98. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1992, 1,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1992, 450 m-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1992, 450 m-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1993, 560 m-re a víztől. Összehasonlítás: 94. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1993, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 94. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1992, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: 90. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1992, 570 m-re a víztől. Összehasonlítás: 90. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1992, 1,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 84. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1992, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek. Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található. 628 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 105 hidrogeológiai és 523 egyéb; archív jelentés számával: 622. Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak. Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése. Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát. Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban. Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók Vízgyűjtő: Bodrog és Hernád
Most a víznél
Ma a(z) Šebastovka vízfolyáson
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
Mai legjobb időablak
A vízfolyás térképe és horgászvizei
Vízfolyás magassági profilja
Domborzat 3D-ben
Történelmi képek



Vízszennyezés a(z) Šebastovka vízfolyáson
Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025
Legmagasabb nitrátértékek
A(z) Šebastovka vízfolyás geológiája és geokémiája
Szikla a víz alatt
Víz az atlasz szerint
Folyói üledék elemei
Láb alatti hőség
Természetes gamma-sugárzás
Régi bánya működése
Arany a folyami üledékben
Nyomelemek a patakvízben
Fúrások és talajvízelemzések
Geotermikus energia
Környezeti terhek és hulladéklerakók
Lelőhelyek és ércesemények
Földcsuszamlások és lejtős deformációk
Geológiai szerkezet a víz alatt
A sziklák geológiai kora
Leggyakoribb sziklaegységek
Rendszer Kor Egység Pontozás Négytagú holocén folyóvízi üledékek: Lithofacial osztatlan hordalékos agyagok, vagy völgyek és árterek homokostól kavicsos agyagjai 2× Négytagú holocén folyóvízi üledékek: a csatornaközeli zóna átszedő alluviális homokos kavicsai 1× neovulkáni kőzetek középső miocén formációk (vulkánok): Šebastovka, Šťavica, Zlatá baňa, Vechec, Makovica, Ranvovské Skaly, Strechový Vrch, Bogota, Bradlo,… 1× Kvaterneri fedezet
Ekokonikus osztódás
Neutektonikus egységek
Neotektonikus mozgások iránya
Területi geológiai részleg
Regionális geológiai osztály (alegységek)
Mérnök-geológiai körzetek
Műszaki-geológiai képződmények
a terület lejtődeformációkra való érzékenysége
Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz
Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)
Víztartó típus
Fő hidrogénező régió
Talajvízszintek
Felszíni víz kémia az atlasz szerint
Vízsavasság
Vízkeménység
Oldott anyagok
Víz ionos összetétele
Főbb ionok
3,72 mg/l61. percentilis11,8 mg/l61. percentilis13,3 mg/l60. percentilis45,2 mg/l56. percentilis0,116 mg/l51. percentilis10,5 mg/l33. percentilis44,1 mg/l31. percentilis138 mg/l29. percentilisTápanyagok és szerves szennyezés
3,84 mg/l64. percentilis0,222 mg/l62. percentilis4,87 mg/l36. percentilis0,0403 mg/l20. percentilisFémek
14,1 μg/l77. percentilis147 μg/l71. percentilis44,4 μg/l59. percentilis0,0250 mg/l6. percentilisElemek a folyami üledékekben
Potenciálisan mérgező és nyomelemek
101 mg/kg89. percentilis11,3 mg/kg82. percentilis156 mg/kg82. percentilis0,286 mg/kg69. percentilis81,6 mg/kg64. percentilis0,400 mg/kg54. percentilis2,76 mg/kg54. percentilis0,0970 mg/kg47. percentilis0,599 mg/kg46. percentilis6,23 mg/kg45. percentilis0,179 mg/kg34. percentilis11,5 mg/kg23. percentilis17,1 mg/kg18. percentilis0,125 mg/kg17. percentilis15,1 mg/kg11. percentilisFőbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
7 485 mg/kg94. percentilis3,63 %85. percentilis1,03 %75. percentilis6,46 %75. percentilis1 083 mg/kg71. percentilis1,12 %67. percentilis1,53 %34. percentilis722 mg/kg33. percentilis1,29 %18. percentilisTovábbi elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
452 mg/kg66. percentilis1,44 mg/kg51. percentilis27,0 mg/kg47. percentilis27,9 mg/kg41. percentilis12,1 mg/kg34. percentilis112 mg/kg27. percentilis48,3 mg/kg20. percentilis50,3 mg/kg19. percentilis355 mg/kg19. percentilis73,8 mg/kg17. percentilisTermészetes radioaktivitás és radon
Gamma sugárzási dózisteljesítmény
Alapkőzeti radon-kockázat
2,43 ppm30. percentilis6,58 ppm22. percentilis1,15 %16. percentilis1 160 Bq/m²28. percentilisRadonkockázat izopletek által
Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció
Mágneses anomália
Bouguer gravitációs anomália
Geotermikus potenciál
Szikla hőmérséklete a mélységgel
Geotermikus talajvíztestek a vízvonal alatt
Domborzat, éghajlat és talajok
Geomorfológiai egységek
Geomorfológiai területek
Éghajlat-földrajzi típusok
A talajok savasodásra való érzékenysége
Talajszennyezés (1:500 000 térkép)
Litogeokémiai típusok
a folyosó térképe
Nyomelemek a felszíni vizekben
Fő ionok, mineralizáció és pH
Arany és érc ásványok a folyami üledékekben
Legközelebbi minták arannyal
Minta Arany a mintában A vízből TP-4635 1 szem 70 m Kőzetképző és kiegészítő ásványok
Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás
Fémek a talajvízben
Radon vizekben
A helyszín típusa Minták Legmagasabb radon Középső forrás 8 15,6 Bq/l 4,52 Bq/l vízforrás egyéni ellátáshoz 2 8,29 Bq/l 6,71 Bq/l közellátásra szánt vízforrás 4 14,2 Bq/l 6,75 Bq/l fejlett rugó 1 7,31 Bq/l 7,31 Bq/l patak, folyó 2 1,25 Bq/l 0,920 Bq/l jól 1 33,8 Bq/l 33,8 Bq/l Bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása
Lelőhelyek és bányászati területek
Letét Ásványi Állapot és szervezet A vízből Vyšná Šebastová – Maglovec építőkő Aláaknázott betét – IS-LOM s.r.o., Maglovec 920 m Vyšná Šebastová – Maglovec építőkő Aláaknázott betét – IS-LOM s.r.o., Maglovec 940 m Okružná – Borovník építőkő Aláaknázott betét – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o. 1,1 km Okružná – Borovník építőkő Aláaknázott betét – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o. 1,2 km Kapušany bentonit Betét a tartalékok várható felhasználásával – ŠGÚDŠ Pozsony 2,6 km Kapušany bentonit Betét a tartalékok várható felhasználásával – ŠGÚDŠ Pozsony 2,6 km Eperjes – Solivar kősó Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – Organizácia neurčená 3,8 km Fintice bentonit Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – ŠGÚDŠ Pozsony 4,1 km Fintice I építőkő Aláaknázott betét – LOMY, s. r. o. 4,6 km Fintice I építőkő Aláaknázott betét – LOMY, s. r. o. 4,6 km Érc előfordulása a metallogén térképen
Esemény Érctípus Fémek Faj A vízből Šťavica Többfémből készült ércek Pb, Zn ásványi jelenség 2,7 km Zlatá Baňa -Jozef Antimonit aranyércek Au, Sb betét előfordulása 4,1 km Fúrások és geofond archív jelentések
Fúrólyuk mélységek
A legközelebbi fúrások
Helyszín Faj Mélység Archív jelentés A vízből Eperjes keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel 6,9 m 80669 103Dc97.pdf30 m Podhradník keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel 10,0 m 25037 103Dd1.pdf40 m Šarišské Lúky fúrás megfigyelése 7,5 m 73614 103Dc78.pdf50 m Šarišské Lúky fúrás megfigyelése 6,8 m 73614 103Dc76.pdf60 m ZV-17 mérnök-geológiai 4,0 m 2661660 m Šarišské Lúky fúrás megfigyelése 6,0 m 73614 103Dc77.pdf70 m TS -110 mérnök-geológiai 6,0 m 5423170 m J -1 mérnök-geológiai 8,0 m 6990970 m Nižná Šebastová széles átmérőjű fúrólyuk 17,0 m 60536 103Dc63.pdf80 m Šarišské Lúky fúrás megfigyelése 6,0 m 73614 103Dc75.pdf90 m 4-15A Vyšná Šebastová hidrogeológiai 8,0 m 10174890 m 72 N+3 mérnök-geológiai 2,5 m 8055090 m Geotermikus energia és ásványvizek
A geotermikus és ásványvizek forrásai
Forrás Faj Víz hőmérséklete (°C) Hozam (l/s) Számol Legközelebb a víztől kategória a1 ásványvíz < 15 < 5 18 1,4 km kategória b1 ásványvíz 15-22 < 5 1 8,5 km Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek
Környezeti terhek
Helyszín Tevékenység Anyag Osztályozás A vízből Eperjes – paneláreň SK1001200P 210 m Eperjes – letisko SK1001200P 570 m Eperjes – Sokolovské kasárne SK1001200P 2,2 km Eperjes – Duklianske kasárne SK1001200P 2,9 km Hulladéklerakók
Szemétlerakó Terület Éve alakult Folyamatos ellenőrzés A vízből Eperjes – Nižná Šebastová – 1983 – 20 m Bikoš – Nižná Šebastová – 1985 – 50 m Teriakovce – Pod hospodárskym dvorom – Teriakovce – 1980 – 240 m Vyšná Śebastová – Vyšná Šebastová 3 000 m² 1988 – 390 m Vydumanec – Vyšná Šebastová – 1980 – 430 m Eperjes – Nižná Šebastová 100 m² 1990 – 740 m Nižná Śebastová – Eperjes – 1990 – 1,2 km Eperjes – 1985 – 1,4 km Földcsuszamlások és lejtős deformációk
Alakváltozások típusai
Tevékenységi fok
Jelenlegi állapot
Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat
Szervezetek és helyszín
Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma
További vízfolyások a közelben
29100 felől
1445horgászvíz
A térkép színe
Térkép betöltése…
alacsonyabbmagasabb
Kationok (pozitív ionok)
Anionok (negatív ionok)
KadmiumCdextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 3,50 μg/lmedián 0,250 μg/l11 minták
RézCuMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 8,50 μg/lmedián 2,50 μg/l11 minták36 %-kal a számszerűsítési határ alatt
KrómCrenyhén emelkedett
Legmagasabb 3,60 μg/lmedián 1,00 μg/l11 minták73 %-kal a számszerűsítési határ alatt
LítiumLienyhén emelkedett
Legmagasabb 19,0 μg/lmedián 5,00 μg/l11 minták73 %-kal a számszerűsítési határ alatt
StronciumSrenyhén emelkedett
Legmagasabb 400 μg/lmedián 100 μg/l11 minták
ArzénAsenyhén emelkedett
Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l11 minták36 %-kal a számszerűsítési határ alatt
BáriumBaszokásos érték
Legmagasabb 60,0 μg/lmedián 20,0 μg/l11 minták
SzelénSeSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l11 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ÓlomPbSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l11 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
AntimonSbSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l11 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
Szilícium-dioxidSiO2emelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 36,8 mg/lmedián 27,5 mg/l11 minták
HiganyHgextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 1,40 μg/lmedián 0,100 μg/l40 minták90 %-kal a számszerűsítési határ alatt
LítiumLiMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 104 μg/lmedián 8,50 μg/l40 minták15 %-kal a számszerűsítési határ alatt
AntimonSbMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 2,40 μg/lmedián 0,100 μg/l40 minták78 %-kal a számszerűsítési határ alatt
AlumíniumAlMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 0,160 mg/lmedián 0,00500 mg/l40 minták53 %-kal a számszerűsítési határ alatt
RézCuMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 7,78 μg/lmedián 1,05 μg/l40 minták
KadmiumCdMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 0,700 μg/lmedián 0,250 μg/l40 minták95 %-kal a számszerűsítési határ alatt
Cink-Znemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 980 μg/lmedián 43,5 μg/l40 minták8 %-kal a számszerűsítési határ alatt
KrómCremelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 3,30 μg/lmedián 0,250 μg/l40 minták70 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ArzénAsemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 2,30 μg/lmedián 0,500 μg/l40 minták78 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ÓlomPbemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l40 minták73 %-kal a számszerűsítési határ alatt
SzelénSeenyhén emelkedett
Legmagasabb 1,10 μg/lmedián 0,500 μg/l40 minták98 %-kal a számszerűsítési határ alatt
VasalóFeszokásos érték
Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l27 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt



