Ma a(z) Lipník (SL) vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

15:00–17:00

Lipník (SL), ablakpontszám 36.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 19:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízállás a vízfolyásnál

    Vízállás, hőmérséklet és vízhozam mérése, időjárás a vízfolyás mellett és állapot a műholdakról

    Vízállások a vízfolyásnál

    ÁllomásÁllapotVáltozásHőmérséklet
    Červený Kláštor – kúpele107 cm–
    Forrás: SHMÚFrissítve: 2026. nov. 8. 18:58

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Bystrina Hegyi patak meredek lejtéssel, kaskádokkal és sziklás fenékkel. A víz tiszta és hideg; a horgászat óvatos megközelítést igényel.

    4005006007008000 km2 km4 km6 km8 km
    A vízfolyás magassági profilja: 734-től 443 m tengerszint feletti magasságig 8,1 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    734 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    425 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    309 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    38 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,44

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2019 és 2025 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Lipník (SL) vízfolyás 2019-es évekbeli légi felvétele
    2019felvételezve: 2019. aug. 26.
    Lipník (SL) vízfolyás 2022-es évekbeli légi felvétele
    2022felvételezve: 2022. aug. 4.
    Lipník (SL) vízfolyás 2025-es évekbeli légi felvétele
    2025felvételezve: 2025. aug. 12.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Lipník (SL) vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • ammóniumionok vagy nitritek a szabvány felett legalább egy állomáson1

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    A(z) Lipník (SL) vízfolyás geológiája és geokémiája

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (8 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    Szikla a víz alatt

    Folyami hordalékA vízvezeték 25%-a

    25% Fiatal üledékek, 25% légzőcső

    Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    Víz az atlasz szerint

    pH 8,2modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–HCO₃

    Mineralizáció 380 mg/l, közepesen kemény víz (12,0 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    0 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Króm 89,0 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 73. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Láb alatti hőség

    35°C 1000 m mélységben

    hőáramlás 65 mW/m²

    2 000 m mélységben kb. 65 °C (30 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    Természetes gamma-sugárzás

    44NGY/H dózisteljesítmény

    13. percentilis Szlovákiában

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.

    Régi bánya működése

    0objektum 3 km-en belül

    A víztől számított 3 km-en belül egyetlen régi bányaműködést sem jegyeztek fel.

    Arany a folyami üledékben

    7aranyat tartalmazó minta

    12 érc ásványi anyag az üledékben

    Legfeljebb 4 szem egy mintában (950 m-re a víztől). Panning prospecting aranyszemcséket számolt egy koncentrátumban a folyami üledékből.

    Nyomelemek a patakvízben

    1 9 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Ólom 7,00 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 96. percentilis (Lipník-prítok).

    Fúrások és talajvízelemzések

    60fúrás 3 km-en belül

    372 vízelemzés a közelben

    Közülük 60-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    0 °C120

    Geotermikus energia

    65°C a kútfejnél

    2 geotermikus fúrás 10 km-en belül

    Legmelegebb: Plavnica – Pl-1, hozam 5,0 l/s, 6,8 km-re a víztől.

    Környezeti terhek és hulladéklerakók

    6Telephelyek 3 km-en belül

    6 hulladéklerakó

    3 km-en belül nem regisztrálnak környezeti terhet; A hulladéklerakókat csak rögzítik.

    Lelőhelyek és ércesemények

    7bejegyzés 5 km-en belül

    2 telep, 5 ércelőfordulás

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    213terület 3 km-en belül

    45 aktív

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    Geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • Folyami hordalék25%SR 72 %
    • Fiatal üledékek25%SR 8,6 %
    • Légzőcső25%SR 4,7 %
    • Mészkövek és dolomitok25%SR 2,7 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Folyami hordalék: Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják.

    A sziklák geológiai kora

    • Négytagú50%
    • légzőcső50%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységPontozás
    Négytagúholocénfolyóvízi üledékek: Lithofacial osztatlan hordalékos agyagok, vagy völgyek és árterek homokostól kavicsos agyagjai1×
    NégytagúPleisztocén – holocénföldcsuszamlások1×
    légzőcsőEocén – oligocénfaji evőkanál1×
    légzőcsőpaleocén – Eocénproc1×

    Kvaterneri fedezet

    • A kvaterner burkolat tipikus vastagsága3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neutektonikus egységek

    • pozitív egység (hegység)100%SR 60 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neotektonikus mozgások iránya

    • közepes felemelkedés100%SR 32 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Területi geológiai részleg

    • légyöltés100%SR 9,6 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Regionális geológiai osztály (alegységek)

    • Čergov–Beskydy Flysch100%SR 1,7 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Mérnök-geológiai körzetek

    • flyschoid kőzetek régiója100%SR 5,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Műszaki-geológiai képződmények

    • légyölő formáció100%SR 13 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Stabil területek régiója100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 4 pontjából 4-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)

    • Homokkő100%SR 15 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Víztartó típus

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Homokkő)100%SR 15 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Az áteresztőképesség típusa (Hidrogeológiai alaptérkép 1:50 000)

    • szemcsés50%SR 86 %
    • repedés50%SR 12 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Hidrogeológiai funkció

    • víztartó100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Fő hidrogénező régió

    • paleogén Spišskej Magury, Ľubovnianskej vrchoviny a severozápadnej časti Spišsko – šarišského medzihoria a Pi…100%SR 2,3 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajvíz genetikai típusa

    • potamogén, vagy poligén33%SR 0,9 %
    • karbonát-hidroszilikát33%SR 1,1 %
    • karbonát- és karbonát-hidroszilikát33%SR 0,9 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Vegyi típusú talajvíz

    • C-Ca-Mg67%SR 1,9 %
    • C-Ca-Mg, C-Ca-S, C-Ca-Na33%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajvíz minőségi osztály

    • A100%SR 36 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 8,21tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    12,0°dH, közepesen kemény

    Kalcium és magnézium összege (2,14 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    Oldott anyagok

    380mg/l mineralizáció

    Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    Víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–HCO₃

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • BikarbonátokHCO3232 mg/l57. percentilis
    • FluoridF0,120 mg/l53. percentilis
    • KalciumCa62,5 mg/l49. percentilis
    • MagnéziumMg14,0 mg/l46. percentilis
    • KáliumK2,58 mg/l43. percentilis
    • NátriumNa7,35 mg/l42. percentilis
    • SzulfátokSO431,1 mg/l36. percentilis
    • KloridCl4,74 mg/l32. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Tápanyagok és szerves szennyezés

    • FoszfátokPO40,0366 mg/l20. percentilis
    • NitrátokNO32,92 mg/l16. percentilis
    • AmmóniaNH40,0311 mg/l12. percentilis
    • Kémiai oxigénigényChSK1,58 mg/l11. percentilis

    Fémek

    • AlumíniumAl79,0 μg/l55. percentilis
    • MangánMn18,1 μg/l36. percentilis
    • VasalóFe0,0725 mg/l35. percentilis
    • Cink-Zn2,37 μg/l15. percentilis

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    Potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • KrómCr89,0 mg/kg73. percentilis
    • BizmutBi0,218 mg/kg51. percentilis
    • HiganyHg0,101 mg/kg49. percentilis
    • NikkelNi23,8 mg/kg46. percentilis
    • KadmiumCd0,146 mg/kg40. percentilis
    • Cink-Zn86,5 mg/kg38. percentilis
    • SzelénSe0,201 mg/kg38. percentilis
    • RézCu18,7 mg/kg27. percentilis
    • AntimonSb0,402 mg/kg24. percentilis
    • Ón-Sn1,76 mg/kg12. percentilis
    • VanádiumV51,6 mg/kg12. percentilis
    • KobaltCo5,57 mg/kg11. percentilis
    • ArzénAs3,36 mg/kg6. percentilis
    • ÓlomPb8,56 mg/kg6. percentilis
    • MolibdénMo0,113 mg/kg5. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • NátriumNa1,12 %82. percentilis
    • KalciumCa2,76 %63. percentilis
    • TitánTi4 483 mg/kg50. percentilis
    • KáliumK1,47 %43. percentilis
    • MagnéziumMg0,806 %41. percentilis
    • AlumíniumAl5,35 %40. percentilis
    • VasalóFe2,33 %28. percentilis
    • MangánMn668 mg/kg28. percentilis
    • FoszforP623 mg/kg21. percentilis
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • LítiumLi32,8 mg/kg67. percentilis
    • BórB65,4 mg/kg64. percentilis
    • CirkóniumZr399 mg/kg49. percentilis
    • IttriumY26,6 mg/kg45. percentilis
    • StronciumSr120 mg/kg35. percentilis
    • RubídiumRb82,3 mg/kg34. percentilis
    • BáriumBa388 mg/kg31. percentilis
    • BerilliumBe1,06 mg/kg31. percentilis
    • CériumCe51,5 mg/kg23. percentilis
    • GalliumGa8,68 mg/kg13. percentilis

    Természetes radioaktivitás és radon

    A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    Gamma sugárzási dózisteljesítmény

    44ngy/h a levegőben

    40-46 tartomány nGy/h

    Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    közepes

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Kálium (K)K1,21 %22. percentilis
    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh6,24 ppm14. percentilis
    • Egyenértékű urán (EU)eU2,09 ppm10. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • Területi tevékenység 137CsCS1371 200 Bq/m²31. percentilis

    Radonkockázat izopletek által

    • közepes100%SR 64 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    Mágneses anomália

    -19nT

    -22--16 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -49mGal

    maradék −2,3 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    Geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Szikla hőmérséklete a mélységgel

    35 / 65 °C1000 és 2000 m mélységben

    30 °C-os növekedés km-enként

    A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 65 mW/m².

    Domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • Geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)379–1 023m a.s.l.
    • Egységek átlagos magassága647m a.s.l.
    • Átlagos lejtés13,7°
    • Januári átlaghőmérséklet-5,0°C
    • Átlagos júliusi hőmérséklet16,5°C
    • Évi csapadék850mm

    Geomorfológiai egységek

    • Ľubovňa Felföld100%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geomorfológiai területek

    • Východné Beskydy100%SR 1,3 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Éghajlat-földrajzi típusok

    • hegyi klíma100%SR 33 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajok savasodásra való érzékenysége

    • A savasodásra mérsékelten érzékeny talajok67%SR 25 %
    • savanyításra érzékeny talajok33%SR 31 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • A Külső Kárpátok kréta és paleogénje100%SR 9,5 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Sulín – Aranyércek (3,0 km-re a víztől)Legnava – Aranyércek (3,7 km-re a víztől)Sulín – Aranyércek (4,0 km-re a víztől)Matysová – nem becsülhető meg (10 m-re a víztől)Malý Lipník – nem becsülhető meg (30 m-re a víztől)Malý Lipník – nem becsülhető meg (40 m-re a víztől)Malý Lipník – nem becsülhető meg (350 m-re a víztől)Hajtovka – nem becsülhető meg (2,0 km-re a víztől)Legnava – alkalmi (2,8 km-re a víztől)Plavnica – Pl-1 – spanyollal hajó (6,8 km-re a víztől)Plavnica – Pl-2 – spanyollal hajó (7,2 km-re a víztől)b2 (1,5 km-re a víztől)a2 (1,8 km-re a víztől)a1 (1,9 km-re a víztől)a1 (2,6 km-re a víztől)a1 (2,8 km-re a víztől)a1 (2,9 km-re a víztől)a1 (3,7 km-re a víztől)a1 (3,9 km-re a víztől)a1 (4,1 km-re a víztől)a1 (4,4 km-re a víztől)a1 (5,1 km-re a víztől)a1 (5,8 km-re a víztől)a1 (6,6 km-re a víztől)a1 (6,7 km-re a víztől)b2 (7,4 km-re a víztől)a1 (7,4 km-re a víztől)a1 (8,8 km-re a víztől)a1 (9,2 km-re a víztől)a1 (9,3 km-re a víztől)a1 (9,7 km-re a víztől)Stará Ľubovňa – Marmon – díszkő (300 m-re a víztől)Stará Ľubovňa – Marmon – díszkő (300 m-re a víztől)Legnava – Au ércek (3,7 km-re a víztől)Sulín – Au ércek (4,0 km-re a víztől)Malý Lipník – Földcsuszamlások (30 m-re a víztől)Malý Lipník – Földcsuszamlások (40 m-re a víztől)Malý Lipník – Földcsuszamlások (50 m-re a víztől)Malý Lipník – Földcsuszamlások (60 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (60 m-re a víztől)Malý Lipník – Földcsuszamlások (60 m-re a víztől)HAJTOVKA – Földcsuszamlások (80 m-re a víztől)Malý Lipník – Földcsuszamlások (90 m-re a víztől)Malý Lipník – Földcsuszamlások (90 m-re a víztől)Malý Lipník – Földcsuszamlások (100 m-re a víztől)Malý Lipník – Földcsuszamlások (100 m-re a víztől)Malý Lipník – Földcsuszamlások (100 m-re a víztől)Malý Lipník – Földcsuszamlások (100 m-re a víztől)Malý Lipník – Földcsuszamlások (110 m-re a víztől)Malý Lipník – Földcsuszamlások (110 m-re a víztől)Malý Lipník – Földcsuszamlások (110 m-re a víztől)Malý Lipník – Földcsuszamlások (110 m-re a víztől)Malý Lipník – Földcsuszamlások (110 m-re a víztől)Malý Lipník – Földcsuszamlások (120 m-re a víztől)Malý Lipník – Földcsuszamlások (130 m-re a víztől)Malý Lipník – Földcsuszamlások (130 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (130 m-re a víztől)Malý Lipník – Földcsuszamlások (130 m-re a víztől)Malý Lipník – Földcsuszamlások (140 m-re a víztől)Malý Lipník – Földcsuszamlások (140 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (150 m-re a víztől)Malý Lipník – Földcsuszamlások (150 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (150 m-re a víztől)Malý Lipník – Földcsuszamlások (160 m-re a víztől)Malý Lipník – Földcsuszamlások (160 m-re a víztől)Malý Lipník – Földcsuszamlások (160 m-re a víztől)Malý Lipník – Földcsuszamlások (170 m-re a víztől)MALY LIPNIK – Földcsuszamlások (170 m-re a víztől)Malý Lipník – Földcsuszamlások (170 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (170 m-re a víztől)Malý Lipník – Lejtőáramlások (170 m-re a víztől)Malý Lipník – Földcsuszamlások (170 m-re a víztől)Malý Lipník – Lejtőáramlások (180 m-re a víztől)Malý Lipník – Lejtőáramlások (190 m-re a víztől)Malý Lipník – Földcsuszamlások (190 m-re a víztől)Malý Lipník – Földcsuszamlások (200 m-re a víztől)Malý Lipník – Lejtőáramlások (200 m-re a víztől)Malý Lipník – Földcsuszamlások (210 m-re a víztől)Malý Lipník – Földcsuszamlások (210 m-re a víztől)Malý Lipník – Földcsuszamlások (220 m-re a víztől)Malý Lipník – Földcsuszamlások (230 m-re a víztől)Malý Lipník – Földcsuszamlások (230 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (250 m-re a víztől)MATYSOVA – Zárt repedések (260 m-re a víztől)Malý Lipník – Földcsuszamlások (280 m-re a víztől)Malý Lipník – Földcsuszamlások (290 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (300 m-re a víztől)MATYSOVA – Földcsuszamlások (310 m-re a víztől)MATYSOVA – Földcsuszamlások (310 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (320 m-re a víztől)Malý Lipník – Földcsuszamlások (340 m-re a víztől)Malý Lipník – Lejtőáramlások (340 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (340 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (370 m-re a víztől)Malý Lipník – Földcsuszamlások (380 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (390 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (400 m-re a víztől)Malý Lipník – Földcsuszamlások (410 m-re a víztől)Malý Lipník – Földcsuszamlások (420 m-re a víztől)Malý Lipník – Földcsuszamlások (430 m-re a víztől)Malý Lipník – Földcsuszamlások (430 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (440 m-re a víztől)MATYSOVA – Földcsuszamlások (470 m-re a víztől)Malý Lipník – Földcsuszamlások (470 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (470 m-re a víztől)Malý Lipník – Földcsuszamlások (470 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (470 m-re a víztől)MATYSOVA – Földcsuszamlások (490 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (500 m-re a víztől)Malý Lipník – Földcsuszamlások (510 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (510 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (520 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (540 m-re a víztől)Malý Lipník – Földcsuszamlások (540 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (640 m-re a víztől)Malý Lipník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m-re a víztől)Malý Lipník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (930 m-re a víztől)Hajtovka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km-re a víztől)Plaqvnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km-re a víztől)Plavnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km-re a víztől)Plavnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km-re a víztől)Ploavnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km-re a víztől)Plavnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km-re a víztől)Plavnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km-re a víztől)Plavnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km-re a víztől)Sulín – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,2 km-re a víztől)Sulín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km-re a víztől)Plavnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km-re a víztől)Plavnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km-re a víztől)Plavnica – Čertova skala – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km-re a víztől)Plavnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km-re a víztől)Plavnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km-re a víztől)Legnava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km-re a víztől)Plavnica – Čertova skala – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km-re a víztől)Malý Sulín – fúrás megfigyelése (2,4 km-re a víztől)Malý Sulín – fúrás termálvízzel, minerálnou vodou (do 20 (2,4 km-re a víztől)Plavnice – Čertova skala – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km-re a víztől)Plavnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km-re a víztől)Plavnica – Čertova skala – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km-re a víztől)Plavnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km-re a víztől)Stará Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km-re a víztől)Chmelnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km-re a víztől)Plavnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km-re a víztől)Chmelnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km-re a víztől)Chmelnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km-re a víztől)Plavnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km-re a víztől)Plavnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km-re a víztől)Plavnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (40 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (100 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (100 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (100 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (110 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (120 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (120 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (120 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (130 m-re a víztől)prameň s monitorovaním výdatnosti – Talajvízforrások (130 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (160 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (160 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (160 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (180 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (220 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (270 m-re a víztől)vodárensky využívaný prameň – Talajvízforrások (310 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (400 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (430 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (430 m-re a víztől)vodárensky využívaný prameň – Talajvízforrások (440 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (440 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (730 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (750 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (790 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (820 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (900 m-re a víztől)vodárensky využívaný prameň – Talajvízforrások (910 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (930 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (940 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (990 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (1,0 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (1,0 km-re a víztől)vodárensky využívaný prameň – Talajvízforrások (1,0 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (1,1 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,2 km-re a víztől)vodárensky využívaný prameň – Talajvízforrások (1,3 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (1,3 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (1,4 km-re a víztől)vodárensky využívaný prameň – Talajvízforrások (1,5 km-re a víztől)Matysová – forrás (50 m-re a víztől)Matysová – forrás (60 m-re a víztől)Matysová – forrás (70 m-re a víztől)Malý Lipník – forrás (100 m-re a víztől)Matysová – fúrás (100 m-re a víztől)Matysová – fúrás (100 m-re a víztől)Matysová – forrás (110 m-re a víztől)Matysová – forrás (160 m-re a víztől)Matysová – forrás (160 m-re a víztől)Matysová – forrás (170 m-re a víztől)Matysová – forrás (260 m-re a víztől)Matysová – forrás (290 m-re a víztől)Malý Lipník – forrás (310 m-re a víztől)Chmeľnica – forrás (310 m-re a víztől)Matysová – forrás (360 m-re a víztől)Malý Lipník – fúrás (430 m-re a víztől)Malý Lipník – fúrás (450 m-re a víztől)Malý Lipník – forrás (680 m-re a víztől)Malý Lipník – fúrás (730 m-re a víztől)Stará Ľubovňa – Podsadek – fúrás (820 m-re a víztől)Stará Ľubovňa – Podsadek – forrás (850 m-re a víztől)Stará Ľubovňa – Podsadek – forrás (930 m-re a víztől)Matysová – Radiková – fúrás (1,0 km-re a víztől)Matysová – Radiková – forrás (1,0 km-re a víztől)Malý Lipník – fúrás (1,1 km-re a víztől)Malý Lipník – forrás (1,3 km-re a víztől)Hajtovka – forrás (1,5 km-re a víztől)Hajtovka – fúrás (1,5 km-re a víztől)Údol – fúrás (1,6 km-re a víztől)Stará Ľubovňa – Podsadek – fúrás (1,7 km-re a víztől)Stará Ľubovňa – Podsadek – forrás (1,7 km-re a víztől)Stará Ľubovňa – Podsadek – fúrás (1,8 km-re a víztől)Chmeľnica – fúrás (1,9 km-re a víztől)Sulín – Malý Sulín – fúrás (2,1 km-re a víztől)Stará Ľubovňa – Podsadek – forrás (2,1 km-re a víztől)Stará Ľubovňa – Podsadek – fúrás (2,2 km-re a víztől)Starina – forrás (2,2 km-re a víztől)Údol – forrás (2,2 km-re a víztől)Chmeľnica – forrás (2,3 km-re a víztől)Sulín – Malý Sulín (Sulínka) – forrás (2,3 km-re a víztől)zlato 1 ks – arany (50 m-re a víztől)zlato 2 ks – arany (100 m-re a víztől)zlato 2 ks – arany (150 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (380 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (790 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (940 m-re a víztől)zlato 4 ks – arany (950 m-re a víztől)5 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    Nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 7,00 μg/lmedián 5,00 μg/l4 minta25 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Lipník-prítok2007, 990 m-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • BáriumBaenyhén emelkedett
      Legmagasabb 78,0 μg/lmedián 70,5 μg/l4 minta

      Legmagasabb érték: Lipník2007, 30 m-re a víztől. Összehasonlítás: 82. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrenyhén emelkedett
      Legmagasabb 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l4 minta75 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Lipník-prítok2007, 990 m-re a víztől. Összehasonlítás: 81. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l4 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Lipník-prítok2007, 990 m-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l4 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Lipník-prítok2007, 990 m-re a víztől. Összehasonlítás: 37. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLiSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l4 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Lipník-prítok2007, 990 m-re a víztől. Összehasonlítás: 34. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l4 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Lipník-prítok, 990 m-re a víztől. Összehasonlítás: 26. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l4 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Lipník-prítok2007, 990 m-re a víztől. Összehasonlítás: 22. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l4 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Lipník-prítok2007, 990 m-re a víztől. Összehasonlítás: 22. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Fő ionok, mineralizáció és pH

    Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.

    • Szilícium-dioxidSiO2Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 8,87 mg/lmedián 5,61 mg/l4 minta

      Legmagasabb érték: Lipník-prítok2007, 990 m-re a víztől. Összehasonlítás: 39. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Arany és érc ásványok a folyami üledékekben

    Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.

    • Barit (BaSO₄)24 minta, legfeljebb 4115 szem
    • Pirit (FeS₂)19 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Rutil (TiO₂)7 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Arany (Au)7 minta, legfeljebb 4 szem
    • Anatas (TiO₂)6 minta, legfeljebb 315 szem
    • Ilmenit (FeTiO₃)5 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)4 minta, legfeljebb 315 szem
    • Magnetit (Fe₃O₄)4 minta, legfeljebb 315 szem
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)4 minta, legfeljebb 55 szem
    • Cinabarit (HgS)2 minta, legfeljebb 50 szem
    • Vörösvasérc (Fe₂O₃)2 minta, legfeljebb 315 szem
    • Kasiterit (SnO₂)1 minta, legfeljebb 5 szem

    Legközelebbi minták arannyal

    MintaArany a mintábanA vízből
    35451 szem50 m
    322 szem100 m
    16432 szem150 m
    311 szem380 m
    351 szem790 m
    701 szem940 m
    264 szem950 m

    Kőzetképző és kiegészítő ásványok

    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)22 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)7 minta, legfeljebb 4115 szem
    • Cirkónium (ZrSiO₄)6 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))6 minta, legfeljebb 55 szem
    • Turmalin (összetett boroszilikát)6 minta, legfeljebb 55 szem
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)2 minta, legfeljebb 55 szem
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 minta, legfeljebb 69 szem
    • Korund (Al₂O₃)1 minta, legfeljebb 5 szem

    Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Vegyi víztípusok a közelben

    • Ca-Mg-HCO326×
    • Ca-HCO318×
    • Ca-SO4-HCO32×
    • Na-HCO31×
    • Na-Ca-HCO31×
    • Na-Mg-HCO31×

    Vízminőségi osztály a hidrogeokémiai térkép szerint

    • osztály A43×
    • osztály C3×
    • osztály E2×
    • osztály G1×
    • osztály D1×

    Fémek a talajvízben

    • ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l24 minták75 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1993, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 5,50 μg/lmedián 0,250 μg/l24 minták83 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1993, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 8,00 μg/lmedián 0,800 μg/l24 minták

      Legmagasabb érték: prameň1993, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 1,90 μg/lmedián 0,500 μg/l24 minták92 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1993, 2,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: 91. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbenyhén emelkedett
      Legmagasabb 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l24 minták92 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1993, 1,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 83. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsenyhén emelkedett
      Legmagasabb 1,30 μg/lmedián 0,500 μg/l24 minták96 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1993, 1,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: 83. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLienyhén emelkedett
      Legmagasabb 20,0 μg/lmedián 7,00 μg/l24 minták

      Legmagasabb érték: prameň1993, 2,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: 79. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AlumíniumAlenyhén emelkedett
      Legmagasabb 0,0100 mg/lmedián 0,00500 mg/l24 minták96 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1993, 1,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: 75. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • Cink-Znszokásos érték
      Legmagasabb 45,0 μg/lmedián 11,0 μg/l24 minták

      Legmagasabb érték: prameň1993, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 56. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • VasalóFeszokásos érték
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l14 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1993, 2,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l24 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1993, 2,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: 47. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • HiganyHgSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l24 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1993, 2,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Radon vizekben

    A helyszín típusaMintákLegmagasabb radonKözépső
    forrás1431,6 Bq/l7,68 Bq/l
    közellátásra szánt vízforrás17,80 Bq/l7,80 Bq/l
    vízforrás egyéni ellátáshoz113,1 Bq/l13,1 Bq/l
    ásványrugó11,38 Bq/l1,38 Bq/l

    Bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása

    Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.

    Lelőhelyek és bányászati területek

    LetétÁsványiÁllapot és szervezetA vízből
    Ólubló – MarmondíszkőBetét a tartalékok várható felhasználásával – G.O. – Sand s.r.o.300 m
    Ólubló – MarmondíszkőBetét a tartalékok várható felhasználásával – G.O. – Sand s.r.o.300 m

    Érc előfordulása a metallogén térképen

    EseményÉrctípusFémekFajA vízből
    SulínAranyércekAuásványi jelenség3,0 km
    LegnavaAranyércekAuásványi jelenség3,7 km
    SulínAranyércekAuásványi jelenség4,0 km

    Fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    60 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 33 hidrogeológiai és 27 egyéb; archív jelentés számával: 60.

    Fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m39×
    • 10–30 m11×
    • 30–100 m3×
    • 100–300 m1×
    • több mint 300 m0×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységArchív jelentésA vízből
    V-9mérnök-geológiai2,5 m8158940 m
    PV-11mérnök-geológiai13,0 m1127770 m
    VM-2mérnök-geológiai–9887280 m
    V-5mérnök-geológiai2,5 m8158980 m
    VM-1mérnök-geológiai–9887290 m
    VM-3mérnök-geológiai–9887290 m
    DP-3mérnök-geológiai–9887290 m
    DB-22mérnök-geológiai4,0 m8158990 m
    DP-2mérnök-geológiai–98872110 m
    DP-1mérnök-geológiai–98872110 m
    Malý Lipníkkeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel20,0 m74272 90Dc9.pdf120 m
    V-1letét34,5 m3027220 m

    Geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    FúrásHőmérsékletHozamMélységVegyi víz típusaHasználatA vízből
    Plavnica – Pl-165 °C5,0 l/s3500 mNa-Clfelhasználatlan6,8 km
    Plavnica – Pl-253 °C4,0 l/s3500 mNa-Clfelhasználatlan7,2 km

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    kategória b2ásványvíz15-225-1521,5 km
    kategória a2ásványvíz< 155-1511,8 km
    kategória a1ásványvíz< 15< 5171,9 km

    Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    Hulladéklerakók

    SzemétlerakóTerületÉve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    Matysová25 m²1989–10 m
    Malý Lipník30 m²1990–30 m
    Malý Lipník–1989–40 m
    Malý Lipník20 m²1989–350 m
    Hajtovka–1989–2,0 km
    Legnava–––2,8 km

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.

    Alakváltozások típusai

    • Földcsuszamlások193×
    • Lejtőáramlások16×
    • Zárt repedések2×
    • Mezők blokkolása2×

    Tevékenységi fok

    • Potenciálny117×
    • Stabilizovaný51×
    • Aktívny45×

    Jelenlegi állapot

    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick105×
    • Csak 1:25 000 skálán a regisztráció keretében dolgozzák fel10×
    • SD archív anyagokból vett, ktorá bola konfrontova1×

    Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • Zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Percentilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • Pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Ólubló1 horgászvíz · 8,1 km28Lipník (SL)28

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Bodrog és Hernád