Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga 06:00–08:00 Žitava č. 5, ablakpontszám 37. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 04:04. A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre. Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok. Vízállás, hőmérséklet és vízhozam mérése, időjárás a vízfolyás mellett és állapot a műholdakról Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség. Gyors vízfolyás Podhorský potok: gyors víz, köves fenék, zúgók és az alatta lévő gödrök. Tipikus pisztrángos vizek. Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában. A(z) 3D terepmodell betöltése… Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz. Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek. Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz A vízfolyás SHMÚ-adattal rendelkező horgászvizei közül 1 / 1-nél a legközelebbi helyen legalább egy mutató nem teljesíti a normát. A méréssel rendelkező horgászvíz közül 0 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti. Vízszennyezés a vízgyűjtőn – NyitraSzennyezett víz – Szlovákia Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 17 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek67 % čiary vody 33 % mladé sedimenty Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 7,7modelový odhad typ vody Ca–HCO₃ Mineralizácia 201 mg/l, mäkká voda (6,1 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 1 15 felőlprvkov v horných 10 % najvyššie: Nikel 44,1 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 92. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 45°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 75 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 78 °C (prírastok 33 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 57nGy/h dávkový príkon 79. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 38objektov do 3 km Najbližšie: 4.bezmenná štôlňa (štôlňa), 80 m od vody. 0vzoriek so zlatom 10 rudných minerálov v sedimente Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je. 0 10 felőlukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Arzén 5,40 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 93. percentil (Veľká Lehota, pred ZS, 700m JZ od K660). 63vrtov do 3 km 560 rozborov vody v okolí Z toho 63 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 27°C na ústí vrtu 1 geotermálny vrt do 10 km Najteplejší: Obyce – KD-1, výdatnosť 3,5 l/s, 1,4 km od vody. 39lokalít do 3 km 39 skládok V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované. 40záznamov do 5 km 18 ložísk, 22 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 10plôch do 3 km 1 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 3 z 7 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,70typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 6,1°dH, mäkká Súčet vápnika a horčíka (1,08 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 201mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 57nGy/h vo vzduchu rozsah 50 až 64 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 45 / 78 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 33 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 75 mW/m². značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Veľká Lehota, pred ZS, 700m JZ od K660, 1993, 80 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Osné, 2010, 540 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Žitavica, 2010, 120 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Osné, 2010, 540 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: potok, 500m JV od Kamenný vrch, 880 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Veľká Lehota, pred ZS, 700m JZ od K660, 1993, 80 m od vody. Porovnanie: 52. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Drieňova studňa, 2010, 750 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Drieňova studňa, 2010, 750 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: potok, 500m JV od Kamenný vrch, 1993, 880 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Drieňova studňa, 2010, 750 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Sviniarsky potok, 2010, 150 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 590 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 1,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 390 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 390 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 1,4 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 1,1 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 170 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 950 m od vody. Porovnanie: 40. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 63 vrtov v pásme 3 km, z toho 31 hydrogeologických a 32 ostatných; s číslom archívnej správy 63. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók Vízgyűjtő: Garam
Most a víznél
Ma a(z) Zsitva vízfolyáson
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
Mai legjobb időablak
A vízfolyás térképe és horgászvizei
Vízállás a vízfolyásnál
Vízállások a vízfolyásnál
Állomás Állapot Változás Hőmérséklet Obyce 14 cm – Vieska nad Žitavou 130 cm – Vlkas 10 cm – Vízfolyás magassági profilja
Domborzat 3D-ben
Történelmi képek



Vízszennyezés a(z) Zsitva vízfolyáson
Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025
Legszennyezettebb horgászvizekmindegyik nem teljesített határértékkel
Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025
A vízfolyás profilja a forrástól a torkolatiga nem teljesített mutatók száma 2025-ben az SHMÚ-helyszíneken
Helyek megjelenítése a táblázatban (3)
Geológia a geochémia toku Žitava
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Pont kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 2× kvartér pleistocén – holocén deluviálne sedimenty: prevažne hlinito-kamenité (podradne piesčito-kamenité) svahoviny a sutiny 1× Kvartérny pokryv
Tektonické jednotky
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)
Hydrogeologická funkcia
Hlavný hydrogeologický región
Genetický typ podzemných vôd
Chemický typ podzemných vôd
Trieda kvality podzemných vôd
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Vízsavasság
Vízkeménység
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
7,91 mg/l47. percentil2,75 mg/l46. percentil6,72 mg/l39. percentil32,0 mg/l21. percentil6,93 mg/l20. percentil101 mg/l19. percentil21,4 mg/l19. percentil0,0603 mg/l17. percentilŽiviny a organické znečistenie
0,288 mg/l67. percentil8,37 mg/l65. percentil2,65 mg/l37. percentil0,0427 mg/l21. percentilFémek
19,6 μg/l86. percentil0,155 mg/l67. percentil101 μg/l61. percentil8,73 μg/l18. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
44,1 mg/kg92. percentil91,0 mg/kg84. percentil1,32 mg/kg77. percentil0,330 mg/kg74. percentil9,63 mg/kg74. percentil10,1 mg/kg72. percentil20,5 mg/kg72. percentil0,456 mg/kg63. percentil99,5 mg/kg53. percentil0,245 mg/kg50. percentil0,0928 mg/kg45. percentil22,6 mg/kg45. percentil2,50 mg/kg43. percentil49,5 mg/kg16. percentil0,0951 mg/kg5. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
5 717 mg/kg82. percentil6,75 %81. percentil1 240 mg/kg80. percentil3,31 %76. percentil0,993 %71. percentil1,04 %63. percentil901 mg/kg57. percentil2,05 %50. percentil1,48 %44. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
35,7 mg/kg85. percentil575 mg/kg83. percentil473 mg/kg73. percentil1,79 mg/kg72. percentil64,9 mg/kg68. percentil90,9 mg/kg56. percentil142 mg/kg55. percentil28,7 mg/kg45. percentil13,4 mg/kg45. percentil49,3 mg/kg22. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
2,99 ppm81. percentil1,43 %77. percentil8,39 ppm76. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Chemické typy vôd v okolí
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián forrás 15 65,7 Bq/l 25,7 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 1 9,45 Bq/l 9,45 Bq/l upravený prameň 1 14,9 Bq/l 14,9 Bq/l studňa 1 15,8 Bq/l 15,8 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Név Faj Ťažené Ukončenie Od vody 4.bezmenná štôlňa štôlňa uhlie 80 m 1.halda pri štôlni č.1 halda uhlie 1949 80 m 2. komín šachta uhlie koniec 19.stor.-zač.20.stor. 140 m 1.bezmenná štôlňa štôlňa uhlie 1949 150 m 1.dobývka (kutačka) iný druh objektu uhlie 1949 200 m 5. prepadlina iný druh objektu uhlie koniec 19.stor.-zač.20.stor. 230 m 2.dobývka (kutačka) iný druh objektu uhlie 1949 290 m 4.halda halda uhlie 1949 370 m 7.dobývka iný druh objektu uhlie 1949 380 m 4.pingy – kutačky pinga, pingový ťah uhlie 380 m Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Obyce stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 100 m Obyce stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 120 m Jedľové Kostoľany keramické íly Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 400 m Jedľové Kostoľany keramické íly Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 430 m Veľká Lehota stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Urbárske lesné a pasienkové pozemkové spoločenstvo Veľká Lehota 1,0 km Obyce stavebný kameň Ťažené ložisko – KAMEŇ – ZM s.r.o. 1,3 km Nová Baňa – Čičerka stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Chuťka Miroslav – Kamena – produkt 1,5 km Obyce – Osná dolina stavebný kameň Ťažené ložisko – Ondrejka Miloš KAM-ON 1,5 km Obyce stavebný kameň Ťažené ložisko – KAS, a.s. 1,7 km Obyce stavebný kameň Ťažené ložisko – KAS, a.s. 1,7 km Machulince tehliarske suroviny Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 1,9 km Machulince tehliarske suroviny Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 1,9 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Fémek Faj Od vody Malá Lehota – Rajnohov štál Antimónové rudy Sb mineralogický výskyt 2,2 km Jedľové Kostoľany Železné rudy Fe, Cu mineralogický výskyt 3,5 km Veľké Pole – Tomov štál Zlaté rudy Au mineralogický výskyt 3,7 km Veľké Pole – Miškelov štál Zlaté rudy Au mineralogický výskyt 3,8 km Horné Hámre – Moras dolina Polymetalické rudy Cu, Pb, Zn ložiskový výskyt 4,2 km Veľké Pole – Píla Polymetalické rudy Pb, Zn, Ag ložiskový výskyt 4,3 km Veľké Pole – Sokolec Zlaté rudy Au mineralogický výskyt 4,4 km Veľké Pole – Píla Zlaté rudy Au mineralogický výskyt 4,6 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Helyszín Faj Mélység Archívna správa Od vody S-2 inžiniersko-geologický 6,0 m 8714380 m S-1 inžiniersko-geologický 6,0 m 8714390 m VMO-1/81 bez určenia účelu 40,0 m 55480100 m Jedľové Kostoľany úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 9,0 m 50364 122Ca3.pdf210 m VLK-3 mapovací 30,0 m 8858270 m Obyce monitorovací vrt 15,0 m 79494 121Db36.pdf280 m VZL-3-91 ložiskový 25,0 m 79330320 m VZL-42-92 ložiskový 25,0 m 79330350 m VZL-40-92 ložiskový 13,0 m 79330400 m VZL-41-92 ložiskový 26,0 m 79330430 m VZL-2-91 ložiskový 36,0 m 79330440 m VZL-39-92 ložiskový 25,0 m 79330440 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Hőmérséklet Výdatnosť Mélység Chemický typ vody Využívanie Od vody Obyce – KD-1 27 °C 3,5 l/s 464,3 m Ca-Mg-SO4-HCO3 nevyužívaný 1,4 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Forrás Faj Víz hőmérséklete (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 2 1,7 km KD-1 geotermálna voda 22 – 38 < 5 1 3,1 km kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 1 6,9 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Obyce 300 m² 1970 – 40 m Obyce 100 m² 1970 – 70 m Obyce 200 m² 1970 – 80 m Obyce 300 m² 1970 – 90 m Obyce 50 m² 1970 – 90 m pri jazierku – Veľká Lehota 450 m² 1974 – 150 m Obyce 150 m² 1970 – 210 m Jedľové Kostoľany 2 200 m² 1960 – 300 m Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Szervezetek és helyszín
Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma
További vízfolyások a közelben
Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása
31100 felől
1445horgászvíz
A térkép színe
Térkép betöltése…
alacsonyabbmagasabb
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
ArzénAszvýšená (horných 10 %)
najvyššie 5,40 μg/lmedián 1,40 μg/l8 vzoriek38 % pod medzou stanovenia
RézCumierne zvýšená
najvyššie 4,00 μg/lmedián 1,00 μg/l8 vzoriek88 % pod medzou stanovenia
BáriumBamierne zvýšená
najvyššie 82,0 μg/lmedián 34,5 μg/l8 vzoriek
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 10,0 μg/lmedián 5,00 μg/l8 vzoriek63 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdmierne zvýšená
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,150 μg/l8 vzoriek63 % pod medzou stanovenia
StronciumSrbežná hodnota
najvyššie 180 μg/lmedián 150 μg/l3 vzorky
SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
ÓlomPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia
KrómCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2zvýšená (horných 10 %)
najvyššie 39,3 mg/lmedián 31,3 mg/l8 vzoriek
CinkZnextrémna (horný 1 %)
najvyššie 10 100 μg/lmedián 9,00 μg/l39 vzoriek31 % pod medzou stanovenia
RézCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 17,1 μg/lmedián 0,500 μg/l39 vzoriek
AlumíniumAlextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,550 mg/lmedián 0,0100 mg/l39 vzoriek38 % pod medzou stanovenia
HiganyHgextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l39 vzoriek90 % pod medzou stanovenia
ArzénAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 9,60 μg/lmedián 0,500 μg/l39 vzoriek85 % pod medzou stanovenia
AntimonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,90 μg/lmedián 0,100 μg/l39 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l39 vzoriek67 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,250 μg/l39 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
KrómCrzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,30 μg/lmedián 0,250 μg/l39 vzoriek67 % pod medzou stanovenia
SzelénSemierne zvýšená
najvyššie 1,40 μg/lmedián 0,500 μg/l39 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
VasFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l23 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 2,00 μg/l39 vzoriek31 % pod medzou stanovenia



