Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
23100 felől
Alacsony aktivitás · 8 horgászvíz átlaga
A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.
Nagyon magas0
Magas0
Átlagos0
Alacsony8
Mikor van a legjobb ablakhány horgászvíznek van a legjobb kétórás ablaka adott órában
00
06
12
18
A legtöbb horgászvíznek a legjobb ablaka 06:00 körül van.
A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 00:04.
A vízfolyás térképe és horgászvizei
A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.
A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok.
Vízállás a vízfolyásnál
Vízállás, hőmérséklet és vízhozam mérése, időjárás a vízfolyás mellett és állapot a műholdakról
Vízállások a vízfolyásnál
Állomás
Állapot
Változás
Hőmérséklet
Hnúšťa-Likier
67 cm
–
Rimaszombat-Sobôtka
47 cm
–
Tisovec
13 cm
–
Vlkyňa
34 cm
–
Vízfolyás magassági profilja
Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.
Gyors vízfolyásPodhorský potok: gyors víz, köves fenék, zúgók és az alatta lévő gödrök. Tipikus pisztrángos vizek.
A vízfolyás magassági profilja: 1 002-től 155 m tengerszint feletti magasságig 82,5 km hosszan.Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
Legmagasabb pont
1 032 m a.s.l.
Legalacsonyabb pont
155 m a.s.l.
Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
877 m
Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
11 ‰
KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
1,19
Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.
Domborzat 3D-ben
A(z) 3D terepmodell betöltése…
Történelmi képek
Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.
Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.
A(z) Rimava vízfolyás geológiája és geokémiája
Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül
Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (136 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.
Szikla a víz alatt
Folyami hordalékA vízvezeték 91%-a
6% Fiatal üledékek, 3% granitoidok
Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.
Víz az atlasz szerint
pH 7,8modell szerinti becslés
Víztípus Ca–Mg–HCO₃
Mineralizáció 458 mg/l, kemény víz (14,0 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.
Folyói üledék elemei
0 15 felőlelemek a felső 10 %-ban
Legmagasabb: Ólom 25,3 mg/kg
A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 82. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Láb alatti hőség
37°C 1000 m mélységben
hőáramlás 66 mW/m²
2 000 m mélységben kb. 71 °C (34 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.
Természetes gamma-sugárzás
55NGY/H dózisteljesítmény
74. percentilis Szlovákiában
Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.
Régi bánya működése
140objektum 3 km-en belül
kitermelt: Fe, Pb, Zn, Au, Ag
Legközelebbi: Odkalisko Hačava (zagytározó), 60 m-re a víztől.
Arany a folyami üledékben
111aranyat tartalmazó minta
21 érc ásványi anyag az üledékben
Legfeljebb 10 szem egy mintában (900 m-re a víztől). Panning prospecting aranyszemcséket számolt egy koncentrátumban a folyami üledékből.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Nyomelemek a patakvízben
7 10 felőlmutatók a felső 5%-ban
Legmagasabb: Szelén 7,30 μg/l
A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 99. percentilis (Číž, 1400m VJV od K168).
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Fúrások és talajvízelemzések
684fúrás 3 km-en belül
3054 vízelemzés a közelben
Közülük 684-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.
Geotermikus energia
32°C a kútfejnél
4 geotermikus fúrás 10 km-en belül
Legmelegebb: Rimavské Janovce – GRS-1, 1,1 km-re a víztől.
Környezeti terhek és hulladéklerakók
45Telephelyek 3 km-en belül
7 környezeti terhelés, 38 hulladéklerakó
Legközelebbi teher: Jestice – pesticídny sklad, 220 m-re a víztől. A közelség nem jelenti azt, hogy az anyagok a helyről a vízbe szivárognak.
Lelőhelyek és ércesemények
104bejegyzés 5 km-en belül
19 telep, 85 ércelőfordulás
Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.
Földcsuszamlások és lejtős deformációk
86terület 3 km-en belül
9 aktív
Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.
Geológiai szerkezet a víz alatt
Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.
A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.
Folyami hordalék91%SR 72 %
Fiatal üledékek6,3%SR 8,6 %
Granitoidok3,1%SR 1,5 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Folyami hordalék: Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják.
A sziklák geológiai kora
Négytagú97%
kristályos3,1%
Leggyakoribb sziklaegységek
Rendszer
Kor
Egység
Pontozás
Négytagú
holocén
folyóvízi üledékek: Lithofacial osztatlan hordalékos agyagok, vagy völgyek és árterek homokostól kavicsos agyagjai
29×
Négytagú
Pleisztocén – holocén
deluviális üledékek: túlnyomórészt loamy-stoney (alárendelt homokos kő) lejtők és törmelék
2×
kristályos
Paleozoikus – hercini granitoidok (Széntartalmú)
porfirit granodioritok főleg fehér K-földpát fenokristályokkal (vepor típusú)
1×
Kvaterneri fedezet
árterek folyóvízi üledékei73%SR 68 %
tengeri üzérkedések27%SR 16 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A kvaterner burkolat tipikus vastagsága7,1m
5 – 1089%SR 20 %
2 – 511%SR 48 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Tekonikus egységek
VEPORIKUM57%SR 5,4 %
TATRIKUM és VEPORIKUM43%SR 7,8 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Ekokonikus osztódás
NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT82%SR 84 %
A belső-nyugati Kárpátok paleo-alpesi tektonikus egységei18%SR 16 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Neutektonikus egységek
pozitív egység (hegység)55%SR 60 %
negatív egység (hegyvidéki medencék)45%SR 14 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Neotektonikus mozgások iránya
kis süllyedés33%SR 8,8 %
nagy felemelkedés23%SR 26 %
közepes felemelkedés20%SR 32 %
kis felemelkedés13%SR 7,7 %
közepes süllyedés7,5%SR 6,8 %
nagy süllyedés5,0%SR 2,8 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Területi geológiai részleg
házon belüli medencék79%SR 44 %
vepor öv21%SR 6,4 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Regionális geológiai osztály (alegységek)
Dél-Szlovák medence79%SR 4,6 %
kohút övezet19%SR 2,3 %
Muránska Planina fennsík2,3%SR 0,0 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Mérnök-geológiai körzetek
alföldi-folyam-lelőhelyek régiója65%SR 20 %
hegyi patak lelőhelyek régiója22%SR 21 %
kolluviális üledékek területe8,7%SR 1,8 %
magmás intruzív kőzetek régiója4,3%SR 3,0 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Műszaki-geológiai képződmények
kvaterner üledékek kialakulása96%SR 71 %
variscan granitoidok kialakulása4,3%SR 3,2 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
a terület lejtődeformációkra való érzékenysége
Stabil területek régiója98%SR 95 %
Potenciálisan instabil területek régiója2,2%SR 4,4 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A térkép a vízvonal 47 pontjából 32-öt fed le.
Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz
A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.
Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)
Kavics71%SR 52 %
Siltovce9,7%SR 0,2 %
Savas plutonikus kőzetek9,7%SR 3,7 %
Alapvető vulkáni kőzetek6,5%SR 6,6 %
Dolomity3,2%SR 1,8 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Víztartó típus
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Kavics)48%SR 22 %
Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne nespevnené sedimenty) (Kavics; Fluviálne)23%SR 27 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Siltovce)9,7%SR 0,2 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody9,7%SR 3,7 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody6,5%SR 6,4 %
Zvodnence s prevažne puklinovým typom priepustnosti, vrátane krasových (spevnené horninové masívy s diskontinuitami) (Dolomity; Nerozlíšené)3,2%SR 1,8 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Az áteresztőképesség típusa (Hidrogeológiai alaptérkép 1:50 000)
szemcsés90%SR 86 %
repedés10%SR 12 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Hidrogeológiai funkció
víztartó90%SR 95 %
lárma10%SR 2,9 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Fő hidrogénező régió
Rimavská Kotlina negyedidőszaka40%SR 0,0 %
A Rimavská Kotlina nyugati részének neogénje és a Pokoradz tabu30%SR 0,0 %
A Stalické Vrchy és a Revúcká Vrchovina kristályos pincéje a Slaná-medencében16%SR 1,7 %
A Cerova-felföld keleti részének neogénje9,3%SR 0,0 %
Az Oždi-dombok keleti részének neogénje4,7%SR 0,0 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A talajvíz genetikai típusa
fluviogén-petrogén38%SR 4,1 %
szilikát-karbonát13%SR 2,9 %
szénsavas szilikát13%SR 0,0 %
szilikát13%SR 2,9 %
szilikát, szilikát-szulfidogénig13%SR 0,0 %
Szénsavas szilikát6,3%SR 0,0 %
más6,3%
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Vegyi típusú talajvíz
Ca-Mg-HCO3 až Ca-Mg-HCO3-SO473%SR 7,4 %
Ca-(Mg)-HCO3-SO4 typ9,1%SR 0,9 %
Ca-Mg-HCO3-SO46,1%SR 0,8 %
Ca-HCO3 typ6,1%SR 5,1 %
Ca-HCO36,1%SR 6,1 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Talajvíz minőségi osztály
B39%SR 18 %
H32%SR 8,8 %
D14%SR 15 %
F11%SR 8,8 %
A3,6%SR 36 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Talajvízszintek
Szeplő100%SR 2,8 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Felszíni víz kémia az atlasz szerint
A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.
Vízsavasság
pH 7,80tipikus lőtávolság
Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.
Vízkeménység
14,0°dH, kemény
Kalcium és magnézium összege (2,50 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.
lágy
közepes
kemény
nagyon nehéz
Oldott anyagok
458mg/l mineralizáció
Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Víz ionos összetétele
Kationok (pozitív ionok)
Ca 51Mg 34Na+K 16
Anionok (negatív ionok)
HCO₃ 64SO₄ 24Cl 12
Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–HCO₃
A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.
Főbb ionok
KáliumK5,90 mg/l80. percentilis
KloridCl26,6 mg/l77. percentilis
NátriumNa17,8 mg/l76. percentilis
MagnéziumMg24,4 mg/l76. percentilis
SzulfátokSO470,1 mg/l76. percentilis
FluoridF0,169 mg/l72. percentilis
BikarbonátokHCO3236 mg/l58. percentilis
KalciumCa60,1 mg/l46. percentilis
Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)
Tápanyagok és szerves szennyezés
FoszfátokPO40,792 mg/l91. percentilis
AmmóniaNH40,461 mg/l85. percentilis
NitrátokNO39,79 mg/l72. percentilis
Kémiai oxigénigényChSK4,11 mg/l69. percentilis
Fémek
MangánMn63,4 μg/l69. percentilis
Cink-Zn10,0 μg/l65. percentilis
VasalóFe0,135 mg/l61. percentilis
AlumíniumAl64,5 μg/l50. percentilis
Elemek a folyami üledékekben
A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.
Potenciálisan mérgező és nyomelemek
ÓlomPb25,3 mg/kg82. percentilis
Ón-Sn3,38 mg/kg72. percentilis
ArzénAs8,65 mg/kg70. percentilis
VanádiumV77,2 mg/kg68. percentilis
AntimonSb0,765 mg/kg60. percentilis
SzelénSe0,282 mg/kg58. percentilis
RézCu25,2 mg/kg57. percentilis
MolibdénMo0,397 mg/kg54. percentilis
KadmiumCd0,198 mg/kg53. percentilis
HiganyHg0,107 mg/kg52. percentilis
Cink-Zn95,5 mg/kg50. percentilis
BizmutBi0,201 mg/kg43. percentilis
KrómCr67,7 mg/kg42. percentilis
KobaltCo7,39 mg/kg32. percentilis
NikkelNi20,7 mg/kg31. percentilis
Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)
Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
NátriumNa1,19 %86. percentilis
FoszforP1 195 mg/kg83. percentilis
AlumíniumAl6,72 %81. percentilis
TitánTi5 526 mg/kg80. percentilis
VasalóFe3,21 %73. percentilis
MangánMn1 083 mg/kg71. percentilis
KáliumK1,61 %65. percentilis
MagnéziumMg0,886 %50. percentilis
KalciumCa1,93 %47. percentilis
További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
BáriumBa591 mg/kg85. percentilis
BerilliumBe2,02 mg/kg83. percentilis
RubídiumRb102 mg/kg79. percentilis
GalliumGa17,6 mg/kg79. percentilis
CirkóniumZr452 mg/kg66. percentilis
IttriumY29,8 mg/kg62. percentilis
StronciumSr149 mg/kg61. percentilis
CériumCe62,1 mg/kg61. percentilis
LítiumLi29,6 mg/kg51. percentilis
BórB54,0 mg/kg32. percentilis
Természetes radioaktivitás és radon
A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.
Gamma sugárzási dózisteljesítmény
55ngy/h a levegőben
43-65 tartomány nGy/h
Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Alapkőzeti radon-kockázat
közepes
A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.
Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)
Területi tevékenység 137CsCS1371 785 Bq/m²63. percentilis
Radonkockázat izopletek által
közepes82%SR 64 %
alacsony18%SR 36 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció
A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.
Mágneses anomália
-8nT
-90-67 tartomány nT
a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.
negatívpozitív
Bouguer gravitációs anomália
-3mGal
Maradék +7,5 mgal
A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.
Geotermikus potenciál
Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.
Szikla hőmérséklete a mélységgel
37 / 71 °C1000 és 2000 m mélységben
34 °C-os növekedés km-enként
A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 66 mW/m².
Geotermikus talajvíztestek a vízvonal alatt
Szeplő100%SR 2,8 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Domborzat, éghajlat és talajok
A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.
Geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)150–1 439m a.s.l.
Egységek átlagos magassága287m a.s.l.
Átlagos lejtés5,5°
Januári átlaghőmérséklet-3,4°C
Átlagos júliusi hőmérséklet18,7°C
Évi csapadék683mm
Geomorfológiai egységek
Dél-Szlovák medence65%SR 4,6 %
Revúca Highlands14%SR 2,4 %
Cerová-felföld9,3%SR 0,0 %
Spiš–Gemer karszt4,7%SR 0,0 %
Stolica-hegység4,7%SR 0,0 %
Vepor hegyek2,3%SR 1,8 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Geomorfológiai területek
Lučenec–Košice depresszió65%SR 7,6 %
Szlovák Ore-hegység26%SR 10 %
Matra-slanec terület9,3%SR 1,4 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Éghajlat-földrajzi típusok
merítőiad79%SR 29 %
hegyi klíma21%SR 33 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A talajok savasodásra való érzékenysége
savanyításra érzékeny talajok60%SR 31 %
A savasodásra mérsékelten érzékeny talajok29%SR 25 %
A savasodásra nem érzékeny talajok5,7%SR 27 %
A savasodásra gyengén érzékeny talajok2,9%SR 5,2 %
természetesen savas talajok2,9%SR 8,5 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Talajszennyezés (1:500 000 térkép)
viszonylag tiszta talaj79%SR 53 %
nem szennyezett talaj, egyes kockázati elemek geogén módon meghatározott tartalma eléri a határértékeket a21%SR 45 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Litogeokémiai típusok
Neogén78%SR 48 %
A tatricum és a veporicum kristályos alagsora10%SR 1,5 %
Neogén vulkáni5,0%SR 11 %
A közép-nyugati Kárpátok plutonikus kőzetei5,0%SR 3,0 %
a Bradl zóna mezozoikuma és a közép-nyugati Kárpátok2,5%SR 10 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
a folyosó térképe
Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.
A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.
Nyomelemek a felszíni vizekben
Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.
SzelénSeextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 7,30 μg/lmedián 0,500 μg/l53 minták94 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Číž, 1400m VJV od K1681993, 870 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
LítiumLiextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 117 μg/lmedián 10,0 μg/l73 minták34 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Vlkyňa, 400m JV od K2081993, 620 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
KadmiumCdextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 0,150 μg/l54 minták83 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Dubovec, 110 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 6,25 μg/lmedián 2,50 μg/l74 minták66 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Furmanec2008, 660 m-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
AntimonSbMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 8,00 μg/lmedián 0,500 μg/l59 minták88 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Vyvieračka2003, 100 m-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
StronciumSrMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 690 μg/lmedián 460 μg/l5 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Vlkyňa, 400m JV od K2081993, 620 m-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
RézCuMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 8,00 μg/lmedián 2,00 μg/l74 minták32 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Číž, 1400m VJV od K1681993, 870 m-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
BáriumBaemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 120 μg/lmedián 32,0 μg/l73 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Rimavská Seč, 600m JZ od K1591993, 170 m-re a víztől. Összehasonlítás: 94. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
ArzénAsemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 1,00 μg/l73 minták37 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Martinová nad Rimavou, 110 m-re a víztől. Összehasonlítás: 92. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
KrómCrenyhén emelkedett
Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l73 minták71 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Šimonovce, 120 m-re a víztől. Összehasonlítás: 75. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
Fő ionok, mineralizáció és pH
Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.
Szilícium-dioxidSiO2Magas (legjobb 5%)
Legmagasabb 49,7 mg/lmedián 12,7 mg/l53 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Vyvieračka2003, 100 m-re a víztől. Összehasonlítás: 98. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
Arany és érc ásványok a folyami üledékekben
Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.
Rutil (TiO₂)356 minta, legfeljebb 815 szem
Ilmenit (FeTiO₃)328 minta, legfeljebb 4475 szem
Anatas (TiO₂)285 minta, legfeljebb 800 szem
Magnetit (Fe₃O₄)254 minta, legfeljebb 4115 szem
Pirit (FeS₂)231 minta, legfeljebb 3500 szem
Scheelit (CaWO₄)203 minta, legfeljebb 1080 szem
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)175 minta, legfeljebb 1115 szem
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)126 minta, legfeljebb 1815 szem
Barit (BaSO₄)112 minta, legfeljebb 55 szem
Arany (Au)111 minta, legfeljebb 10 szem
Vörösvasérc (Fe₂O₃)100 minta, legfeljebb 3479 szem
Kalkopirit (CuFeS₂)44 minta, legfeljebb 55 szem
Arzenopirit (FeAsS)26 minta, legfeljebb 55 szem
Cinabarit (HgS)20 minta, legfeljebb 23 szem
Kasiterit (SnO₂)15 minta, legfeljebb 15 szem
Galenit (PbS)4 minta, legfeljebb 50 szem
Wolframit ((Fe,Mn)WO₄)3 minta, legfeljebb 16 szem
Szfalerit (ZnS)2 minta, legfeljebb 2 szem
Auripigment (As₂S₃)2 minta, legfeljebb 5 szem
Malachit (Cu₂CO₃(OH)₂)2 minta, legfeljebb 3 szem
Antimonit (Sb₂S₃)1 minta, legfeljebb 5 szem
Legközelebbi minták arannyal
Minta
Arany a mintában
A vízből
393h
1 szem
10 m
387h
2 szem
20 m
308h
2 szem
20 m
390h
3 szem
20 m
134f
3 szem
20 m
181d
1 szem
20 m
391h
1 szem
20 m
392h
1 szem
20 m
Kőzetképző és kiegészítő ásványok
Cirkónium (ZrSiO₄)432 minta, legfeljebb 1815 szem
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)414 minta, legfeljebb 4400 szem
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))351 minta, legfeljebb 1450 szem
Turmalin (összetett boroszilikát)297 minta, legfeljebb 1000 szem
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))294 minta, legfeljebb 3759 szem
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)279 minta, legfeljebb 3750 szem
Titanit (CaTiSiO₅)203 minta, legfeljebb 2140 szem
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)182 minta, legfeljebb 4115 szem
Korund (Al₂O₃)74 minta, legfeljebb 55 szem
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))49 minta, legfeljebb 315 szem
Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)13 minta, legfeljebb 55 szem
Andaluzit (Al₂SiO₅)11 minta, legfeljebb 800 szem
Sillimanit (Al₂SiO₅)9 minta, legfeljebb 450 szem
Kyanit (Al₂SiO₅)2 minta, legfeljebb 450 szem
Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás
Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.
Vegyi víztípusok a közelben
Ca-Mg-HCO388×
Ca-Mg-SO4-HCO338×
Ca-HCO327×
Ca-SO4-HCO321×
Ca-Mg-HCO3-SO420×
Ca-Mg-Cl-HCO38×
Mg-Ca-HCO36×
Ca-Na-SO4-HCO35×
Vízminőségi osztály a hidrogeokémiai térkép szerint
osztály A82×
osztály H69×
osztály B49×
osztály D36×
osztály F33×
osztály E25×
osztály G9×
osztály C7×
Fémek a talajvízben
LítiumLiextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 302 μg/lmedián 10,0 μg/l214 minták17 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1993, 300 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
SzelénSeextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 17,3 μg/lmedián 0,500 μg/l214 minták50 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1993, 1,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
RézCuextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 34,4 μg/lmedián 1,30 μg/l214 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1993, 1,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
AlumíniumAlextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 2,01 mg/lmedián 0,0100 mg/l214 minták49 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: drenáž1993, 440 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
Cink-Znextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 10 940 μg/lmedián 33,0 μg/l214 minták13 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1993, 1,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
KrómCrextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 10,9 μg/lmedián 0,250 μg/l214 minták60 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1991, 320 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
ArzénAsextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 18,4 μg/lmedián 0,500 μg/l214 minták76 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1991, 210 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
AntimonSbextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 4,10 μg/lmedián 0,100 μg/l214 minták78 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: štôlňa1991, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
KadmiumCdextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 0,250 μg/l214 minták93 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: drenáž1993, 440 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
ÓlomPbextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 8,00 μg/lmedián 0,500 μg/l214 minták75 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1993, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
HiganyHgextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l214 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1993, 270 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
VasalóFeszokásos érték
Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l118 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1993, 730 m-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
Radon vizekben
A helyszín típusa
Minták
Legmagasabb radon
Középső
forrás
21
212 Bq/l
27,0 Bq/l
jól
57
81,0 Bq/l
8,35 Bq/l
fejlett rugó
26
153 Bq/l
36,1 Bq/l
szabadon folyó fúrólyuk
2
17,8 Bq/l
11,4 Bq/l
közellátásra szánt vízforrás
2
34,1 Bq/l
18,2 Bq/l
rezervoár
1
5,21 Bq/l
5,21 Bq/l
patak, folyó
2
3,35 Bq/l
1,92 Bq/l
vízforrás egyéni ellátáshoz
6
89,7 Bq/l
31,9 Bq/l
egyéb
2
1,60 Bq/l
1,48 Bq/l
ásványrugó
3
23,4 Bq/l
5,12 Bq/l
Bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása
Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.
Amit itt bányásztak (a régi bányaműködési nyilvántartás szerint)
Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.
684 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 250 hidrogeológiai és 434 egyéb; archív jelentés számával: 684.
Fúrólyuk mélységek
legfeljebb 10 m494×
10–30 m75×
30–100 m23×
100–300 m36×
több mint 300 m7×
A legközelebbi fúrások
Helyszín
Faj
Mélység
Archív jelentés
A vízből
J-2
mérnök-geológiai
7,0 m
83378
10 m
Hnúšťa
fúrás megfigyelése
13,0 m
63891 124Bd19.pdf
20 m
VO116-17
környezet
–
96444
20 m
VN111-3
környezet
–
96444
30 m
J-3
mérnök-geológiai
7,0 m
83378
30 m
Rimavská Píla
keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel
5,0 m
17718 124Bb2.pdf
40 m
VN116-5
környezet
–
96444
40 m
J-1
mérnök-geológiai
7,0 m
83378
40 m
Hnúšťa
keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel
–
327/45 124Bb5.pdf
50 m
Rimaszécs
széles átmérőjű fúrólyuk
8,0 m
40699 137Ab16.pdf
50 m
Rimaszombat
keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel
5,5 m
13579 125Cc32.pdf
50 m
VN112-4
környezet
–
96444
50 m
Geotermikus energia és ásványvizek
Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.
Fúrás
Hőmérséklet
Hozam
Mélység
Vegyi víz típusa
Használat
A vízből
Rimavské Janovce – GRS-1
32 °C
–
1022 m
Ca-HCO3
használatban
1,1 km
Ivanice – FGRk-1
30 °C
0,0 l/s
1050 m
–
felhasználatlan
3,8 km
Cakov – BČ-3
29 °C
3,3 l/s
876 m
Ca-Mg-HCO3
felhasználatlan
4,0 km
Bátka – RKZ-1
12 °C
–
658 m
Ca-Mg-Na-HCO3
felhasználatlan
6,2 km
A geotermikus és ásványvizek forrásai
Forrás
Faj
Víz hőmérséklete (°C)
Hozam (l/s)
Számol
Legközelebb a víztől
kategória a1
ásványvíz
< 15
< 5
34
80 m
kategória b1
ásványvíz
15-22
< 5
4
3,3 km
Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek
Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.
Környezeti terhek
Helyszín
Tevékenység
Anyag
Osztályozás
A vízből
Jestice – pesticídny sklad
SK2003700P
220 m
Hnúšťa – areál bývalých SLZ
SK200280FK
270 m
Rimaszombat – areál Slovenských cukrovarov
SK1000900P
310 m
Rimaszombat – areál po SA – priemyselný park
SK1000900P
380 m
Rimaszombat – areál po SA – armáda SR
SK1000900P
540 m
Rimaszombat – areál bývalých ZŤS
SK1000900P
600 m
Rimaszombat – areál Gemer nákup
SK1000900P
690 m
Hulladéklerakók
Szemétlerakó
Terület
Éve alakult
Folyamatos ellenőrzés
A vízből
Petrovce
1 000 m²
–
–
50 m
Rimaszécs
–
–
–
60 m
Hnúšťa
–
1960
–
70 m
Višňové (miestna časť obce Rimavská Seč) – Rimaszécs
–
–
–
70 m
Martinova – Martinová nad Rimavou
–
–
–
140 m
Hnúšťa TKO – Hnúšťa
7 050 m²
2009
ellenőrzött
150 m
Nad Šimonovcami – Šimonovce
–
–
–
160 m
Hostice
500 m²
–
–
170 m
Földcsuszamlások és lejtős deformációk
Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.
Alakváltozások típusai
Földcsuszamlások71×
Zárt repedések11×
Mezők blokkolása4×
Tevékenységi fok
Potenciálny45×
Stabilizovaný30×
Aktívny9×
Stabilizált és potenciális formákkal2×
Jelenlegi állapot
SD archív anyagokból vett, ktorá bola konfrontova28×
Csak 1:25 000 skálán a regisztráció keretében dolgozzák fel17×
SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S5×
Nem kellően dokumentált4×
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick2×
Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat
Zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
Percentilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
Pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.