Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
14100 felől
Alacsony aktivitás · 2 horgászvíz átlaga
A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.
Nagyon magas0
Magas0
Átlagos0
Alacsony2
Mai legjobb időablak
15:00–17:00
Turiec č. 2 (Tisovec), ablakpontszám 17.
A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 16:04.
A vízfolyás térképe és horgászvizei
A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.
A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok.
Vízállás a vízfolyásnál
Vízállás, hőmérséklet és vízhozam mérése, időjárás a vízfolyás mellett és állapot a műholdakról
Vízállások a vízfolyásnál
Állomás
Állapot
Változás
Hőmérséklet
Ivančiná
21 cm
–
Turócszentmárton
85 cm
–
Turček
30 cm
–
Vízfolyás magassági profilja
Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.
Mérsékelt lejtésAz áramlás érezhető, zátonyok és holtágak váltakoznak. Átmenet az alföldi és hegyaljai vízfolyás között.
A vízfolyás magassági profilja: 344-től 173 m tengerszint feletti magasságig 36,0 km hosszan.Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
Legmagasabb pont
344 m a.s.l.
Legalacsonyabb pont
166 m a.s.l.
Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
178 m
Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
4,9 ‰
KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
1,18
Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.
Domborzat 3D-ben
A(z) 3D terepmodell betöltése…
Történelmi képek
Környezet és természet alakulása 2019 és 2025 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.
Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.
A(z) Turiec vízfolyás geológiája és geokémiája
Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül
Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (36 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.
szikla a víz alatt
folyami hordalékA vízvezeték 89%-a
11% mészkövek és dolomitok
kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.
víz az atlasz szerint
pH 7,7modell szerinti becslés
Víztípus Ca–Mg–HCO₃–SO₄
mineralizáció 347 mg/l, közepesen kemény víz (11,3 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.
Folyói üledék elemei
0 15 felőlelemek a felső 10 %-ban
Legmagasabb: Vanádium 96,7 mg/kg
A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 87. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Láb alatti hőség
32°C 1000 m mélységben
hőáramlás 60 mW/m²
2 000 m mélységben kb. 65 °C (33 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.
természetes gamma-sugárzás
57NGY/H dózisteljesítmény
Szlovákiában 80 százalékos
Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.
régi bánya működése
148objektum 3 km-en belül
kitermelt: Fe, Cu
Legközelebb: Halda (halda), 160 m od vody.
arany a folyami üledékben
19aranyat tartalmazó minta
17 érc ásványi anyag az üledékben
Legfeljebb 5 szem egy mintában (70 m-re a víztől). Panning prospecting aranyszemcséket számolt egy koncentrátumban a folyami üledékből.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
nyomelemek a patakvízben
5 10 felőlmutatók a felső 5%-ban
Legmagasabb: Szelén 5,00 μg/l
A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 99. percentilis (Turiec).
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
fúrások és talajvízelemzések
275fúrás 3 km-en belül
1042 vízelemzés a közelben
Közülük 275-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.
geotermikus energia
30°C a kútfejnél
5 geotermikus fúrás 10 km-en belül
legmelegebb: Ivanice – FGRk-1, hozam 0,0 l/s, 9,5 km-re a víztől.
környezeti terhek és hulladéklerakók
36Telephelyek 3 km-en belül
36 hulladéklerakó
3 km-en belül nem regisztrálnak környezeti terhet; A hulladéklerakókat csak rögzítik.
lelőhelyek és ércesemények
80bejegyzés 5 km-en belül
15 telep, 65 ércelőfordulás
Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.
földcsuszamlások és lejtős deformációk
38terület 3 km-en belül
4 aktív
Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.
geológiai szerkezet a víz alatt
Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.
A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.
folyami hordalék89%SR 72 %
Mészkövek és dolomitok11%SR 2,7 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
folyami hordalék: kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják.
A sziklák geológiai kora
Négytagú89%
triász11%
Leggyakoribb sziklaegységek
Rendszer
Kor
Egység
pontozás
Négytagú
holocén
folyóvízi üledékek: Lithofacial osztatlan hordalékos agyagok, vagy völgyek és árterek homokostól kavicsos agyagjai
8×
triász
közepes – késő-triász
wetterstein mészkövek: világosszürke organodetritic és organogén masszív, riff mészkövek
1×
kvaterneri fedezet
árterek folyóvízi üledékei100%SR 68 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A kvaterner burkolat tipikus vastagsága7,5m
5 – 10100%SR 20 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
tekonikus egységek
SILICIKUM33%SR 3,0 %
TURNAIKUM33%SR 0,1 %
TATRIKUM és VEPORIKUM33%SR 7,8 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
ekokonikus osztódás
NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT67%SR 84 %
A belső-nyugati Kárpátok paleo-alpesi tektonikus egységei33%SR 16 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
neutektonikus egységek
pozitív egység (hegység)75%SR 60 %
negatív egység (hegyvidéki medencék)25%SR 14 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
neotektonikus mozgások iránya
közepes felemelkedés50%SR 32 %
nagy felemelkedés25%SR 26 %
közepes süllyedés17%SR 6,8 %
kis süllyedés8,3%SR 8,8 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
területi geológiai részleg
házon belüli medencék54%SR 44 %
Gemer öv38%SR 5,9 %
vepor öv7,7%SR 6,4 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
regionális geológiai osztály (alegységek)
Dél-Szlovák medence54%SR 4,6 %
Szlovák karszt38%SR 1,9 %
kohút övezet7,7%SR 2,3 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
mérnök-geológiai körzetek
alföldi-folyam-lelőhelyek régiója67%SR 20 %
mészkősziklák régiója33%SR 1,1 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
műszaki-geológiai képződmények
kvaterner üledékek kialakulása67%SR 71 %
mészkő-dolomit képződmény33%SR 1,5 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
a terület lejtődeformációkra való érzékenysége
Stabil területek régiója100%SR 95 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A térkép a vízvonal 13 pontjából 9-öt fed le.
Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz
A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.
Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)
Kavics89%SR 52 %
Alapvető vulkáni kőzetek11%SR 6,6 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
víztartó típus
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Kavics)78%SR 22 %
Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne nespevnené sedimenty) (Kavics; Fluviálne)11%SR 27 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody11%SR 6,4 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Az áteresztőképesség típusa (Hidrogeológiai alaptérkép 1:50 000)
szemcsés86%SR 86 %
holtpont14%SR 0,3 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
hidrogeológiai funkció
víztartó57%SR 95 %
lárma43%SR 2,9 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
fő hidrogénező régió
Rimavská Kotlina negyedidőszaka44%SR 0,0 %
A szlovák karszt nyugati részének mezozoikuma, a Železník lábánál és a Licinská Pahorkatina egy része33%SR 0,0 %
A Stalické Vrchy és a Revúcká Vrchovina kristályos pincéje a Slaná-medencében22%SR 1,7 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
vegyi típusú talajvíz
Ca-Mg-HCO3 až Ca-Mg-HCO3-SO475%SR 7,4 %
Ca-HCO3, Ca-Mg-HCO3, Ca-SO4-HCO325%SR 3,2 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
talajvíz minőségi osztály
A55%SR 36 %
H36%SR 8,8 %
B9,1%SR 18 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
talajvízszintek
Szeplő100%SR 2,8 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
felszíni víz kémia az atlasz szerint
A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.
Vízsavasság
pH 7,74tipikus lőtávolság
Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.
Vízkeménység
11,3°dH, közepesen kemény
kalcium és magnézium összege (2,02 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.
lágy
közepes
kemény
nagyon nehéz
oldott anyagok
347mg/l mineralizáció
az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
víz ionos összetétele
kationok (pozitív ionok)
Ca 64Mg 26Na+K 11
Anionok (negatív ionok)
HCO₃ 67SO₄ 25
Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–HCO₃–SO₄
A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.
Főbb ionok
szulfátokSO453,8 mg/lszázalék 64
KáliumK3,87 mg/lszázalék 63
kloridCl12,4 mg/lszázalék 58
NátriumNa8,82 mg/lszázalék 49
MagnéziumMg14,1 mg/lszázalék 46
KalciumCa57,7 mg/lszázalék 43
bikarbonátokHCO3181 mg/lszázalék 39
fluoridF0,0839 mg/lszázalék 32
Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)
tápanyagok és szerves szennyezés
kémiai oxigénigényChSK5,39 mg/lszázalék 84
AmmóniaNH40,292 mg/lszázalék 77
foszfátokPO40,111 mg/lszázalék 45
nitrátokNO35,55 mg/lszázalék 43
Fémek
MangánMn448 μg/lpercentilis 95
VasalóFe0,357 mg/lszázalék 87
AlumíniumAl190 μg/lpercentilis 78
Cink-Zn5,08 μg/lpercentilis 38
Elemek a folyami üledékekben
A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.
potenciálisan mérgező és nyomelemek
VanádiumV96,7 mg/kgszázalék 87
MolibdénMo0,595 mg/kgszázalék 80
AntimonSb1,44 mg/kgszázalék 79
ArzénAs8,55 mg/kgszázalék 69
KobaltCo9,73 mg/kgszázalék 69
Ón-Sn3,09 mg/kgszázalék 65
NikkelNi26,6 mg/kgszázalék 59
HiganyHg0,108 mg/kgszázalék 53
BizmutBi0,218 mg/kgszázalék 51
RézCu22,9 mg/kgszázalék 46
KrómCr68,5 mg/kgszázalék 44
Cink-Zn85,1 mg/kgszázalék 37
KadmiumCd0,108 mg/kgszázalék 28
SzelénSe0,163 mg/kgszázalék 28
ÓlomPb11,2 mg/kgszázalék 21
Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)
Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
MangánMn1 971 mg/kgszázalék 95
TitánTi6 841 mg/kgszázalék 92
AlumíniumAl7,32 %Percentilis 91
NátriumNa1,22 %Percentilis 87
VasalóFe3,74 %Percentilis 87
KáliumK1,62 %Percentilis 67
FoszforP879 mg/kgszázalék 54
MagnéziumMg0,929 %Percentilis 54
KalciumCa1,55 %Percentilis 34
További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
IttriumY41,2 mg/kgszázalék 94
cirkóniumZr593 mg/kgszázalék 92
BerilliumBe2,19 mg/kgszázalék 90
CériumCe70,8 mg/kgszázalék 81
BáriumBa543 mg/kgszázalék 79
galliumGa17,3 mg/kgszázalék 77
StronciumSr164 mg/kgszázalék 72
RubídiumRb96,5 mg/kgszázalék 70
BórB64,8 mg/kgszázalék 63
LítiumLi28,5 mg/kgszázalék 45
természetes radioaktivitás és radon
A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.
gamma sugárzási dózisteljesítmény
57ngy/h a levegőben
32-70 tartomány nGy/h
természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Alapkőzeti radon-kockázat
közepes
A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.
Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)
területi tevékenység 137CsCS1371 783 Bq/m²63. percentilis
radonkockázat izopletek által
közepes89%SR 64 %
alacsony11%SR 36 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció
A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.
mágneses anomália
+8nT
-49-49 tartomány nT
a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.
negatívpozitív
Bouguer gravitációs anomália
-4mGal
Maradék +10,3 mgal
A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.
geotermikus potenciál
Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.
Szikla hőmérséklete a mélységgel
32 / 65 °C1000 és 2000 m mélységben
33 °C-os növekedés km-enként
A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 60 mW/m².
geotermikus talajvíztestek a vízvonal alatt
Szeplő100%SR 2,8 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
domborzat, éghajlat és talajok
A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.
geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)150–818m a.s.l.
egységek átlagos magassága310m a.s.l.
Átlagos lejtés8,2°
januári átlaghőmérséklet-3,3°C
Átlagos júliusi hőmérséklet18,8°C
évi csapadék672mm
geomorfológiai egységek
Revúca Highlands60%SR 2,4 %
Dél-Szlovák medence40%SR 4,6 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
geomorfológiai területek
Szlovák Ore-hegység60%SR 10 %
Lučenec–Košice depresszió40%SR 7,6 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
éghajlat-földrajzi típusok
merítőiad67%SR 29 %
hegyi klíma33%SR 33 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A talajok savasodásra való érzékenysége
savanyításra érzékeny talajok38%SR 31 %
A savasodásra mérsékelten érzékeny talajok38%SR 25 %
A savasodásra nem érzékeny talajok25%SR 27 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Talajszennyezés (1:500 000 térkép)
viszonylag tiszta talaj83%SR 53 %
nem szennyezett talaj, egyes kockázati elemek geogén módon meghatározott tartalma eléri a határértékeket a17%SR 45 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Litogeokémiai típusok
neogén75%SR 48 %
A közép-nyugati-karpathai késő paleozoikum13%SR 1,9 %
Neogén vulkáni13%SR 11 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
a folyosó térképe
ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.
A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.
nyomelemek a felszíni vizekben
Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.
SzelénSeextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l17 minták76 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Turiec1996, 50 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke Szlovákiában.
ÓlomPbextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 11,0 μg/lmedián 2,50 μg/l26 minták54 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Turiec1996, 50 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke Szlovákiában.
KadmiumCdextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 0,150 μg/l17 minták76 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Slaná, 150 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke Szlovákiában.
RézCuMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 10,0 μg/lmedián 2,00 μg/l26 minták23 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Slaná1993, 150 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke Szlovákiában.
AntimonSbMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l10 minták80 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Šafárikovo, 580 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke Szlovákiában.
ArzénAsemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 1,50 μg/l26 minták27 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Slaná1993, 150 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 92 százalékos értéke Szlovákiában.
LítiumLienyhén emelkedett
Legmagasabb 20,0 μg/lmedián 14,0 μg/l23 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Drieňok2010, 960 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 84 százalékos értéke Szlovákiában.
BáriumBaenyhén emelkedett
Legmagasabb 80,0 μg/lmedián 35,0 μg/l26 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Turiec1996, 200 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 83 százalékos értéke Szlovákiában.
KrómCrenyhén emelkedett
Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l26 minták58 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Šafárikovo, 80 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 75 százalékos értéke Szlovákiában.
StronciumSrszokásos érték
Legmagasabb 288 μg/lmedián 288 μg/l1 minta
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Turiec2007, 100 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 70 százalékos értéke Szlovákiában.
fő ionok, mineralizáció és pH
Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.
Szilícium-dioxidSiO2enyhén emelkedett
Legmagasabb 21,6 mg/lmedián 14,0 mg/l16 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Turiec (západný)2012, 160 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 79 százalékos értéke Szlovákiában.
Arany és érc ásványok a folyami üledékekben
Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.
Rutil (TiO₂)163 minta, legfeljebb 1000 szem
Ilmenit (FeTiO₃)134 minta, legfeljebb 4115 szem
Magnetit (Fe₃O₄)133 minta, legfeljebb 3965 szem
Anatas (TiO₂)123 minta, legfeljebb 900 szem
Pirit (FeS₂)108 minta, legfeljebb 4450 szem
Vörösvasérc (Fe₂O₃)97 minta, legfeljebb 4720 szem
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)83 minta, legfeljebb 2464 szem
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)64 minta, legfeljebb 350 szem
Barit (BaSO₄)62 minta, legfeljebb 315 szem
Scheelit (CaWO₄)61 minta, legfeljebb 76 szem
Arany (Au)19 minta, legfeljebb 5 szem
Arzenopirit (FeAsS)11 minta, legfeljebb 100 szem
Cinabarit (HgS)10 minta, legfeljebb 25 szem
Kalkopirit (CuFeS₂)5 minta, legfeljebb 10 szem
Kasiterit (SnO₂)4 minta, legfeljebb 6 szem
Antimonit (Sb₂S₃)1 minta, legfeljebb 5 szem
Szfalerit (ZnS)1 minta, legfeljebb 1 szem
Legközelebbi minták arannyal
Minta
Arany a mintában
A vízből
397d
1 szem
30 m
25k
3 szem
40 m
391d
3 szem
50 m
281
3 szem
60 m
278
1 szem
60 m
398d
5 szem
70 m
102i
1 szem
80 m
399d
3 szem
90 m
kőzetképző és kiegészítő ásványok
cirkónium (ZrSiO₄)166 minta, legfeljebb 900 szem
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)162 minta, legfeljebb 2750 szem
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)159 minta, legfeljebb 4115 szem
Turmalin (összetett boroszilikát)119 minta, legfeljebb 950 szem
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))116 minta, legfeljebb 900 szem
Titanit (CaTiSiO₅)114 minta, legfeljebb 481 szem
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)109 minta, legfeljebb 3809 szem
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))107 minta, legfeljebb 2400 szem
Korund (Al₂O₃)55 minta, legfeljebb 55 szem
Sillimanit (Al₂SiO₅)2 minta, legfeljebb 250 szem
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 minta, legfeljebb 5 szem
Kyanit (Al₂SiO₅)1 minta, legfeljebb 250 szem
talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás
hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.
Vegyi víztípusok a közelben
Ca-Mg-HCO342×
Ca-HCO338×
Ca-Mg-SO4-HCO312×
Ca-SO4-HCO35×
Ca-Cl-HCO33×
Ca-Mg-HCO3-SO43×
Ca-HCO3-SO42×
Ca-NO31×
vízminőségi osztály a hidrogeokémiai térkép szerint
osztály A36×
osztály H20×
osztály B16×
osztály E14×
osztály D11×
osztály F10×
osztály C6×
osztály G6×
Fémek a talajvízben
SzelénSeextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 22,3 μg/lmedián 0,500 μg/l75 minták81 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1993, 1,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke Szlovákiában.
LítiumLiextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 226 μg/lmedián 2,00 μg/l75 minták48 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1993, 1,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke Szlovákiában.
Cink-Znextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 4 187 μg/lmedián 35,0 μg/l75 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1993, 510 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke Szlovákiában.
KrómCrMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 9,00 μg/lmedián 0,500 μg/l75 minták49 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1993, 970 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 98 százalékos értéke Szlovákiában.
HiganyHgMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l75 minták95 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1993, 970 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 96 százalékos értéke Szlovákiában.
AntimonSbMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 1,30 μg/lmedián 0,100 μg/l75 minták79 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: drenáž1993, 530 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 96 százalékos értéke Szlovákiában.
RézCuMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 6,20 μg/lmedián 0,600 μg/l75 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1993, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke Szlovákiában.
KadmiumCdMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l75 minták99 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1993, 2,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke Szlovákiában.
ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l75 minták85 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1993, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke Szlovákiában.
ArzénAsemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 3,80 μg/lmedián 0,500 μg/l75 minták84 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1993, 100 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 94 százalékos értéke Szlovákiában.
AlumíniumAlemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 0,0700 mg/lmedián 0,00500 mg/l75 minták69 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1993, 550 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 94 százalékos értéke Szlovákiában.
VasalóFeszokásos érték
Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l24 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1993, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 50 százalékos értéke Szlovákiában.
radon vizekben
A helyszín típusa
minták
legmagasabb radon
Középső
jól
11
48,0 Bq/l
6,32 Bq/l
egyéb
1
1,03 Bq/l
1,03 Bq/l
ásványrugó
2
3,01 Bq/l
1,65 Bq/l
fejlett rugó
15
105 Bq/l
11,8 Bq/l
forrás
8
49,2 Bq/l
23,8 Bq/l
vízforrás egyéni ellátáshoz
4
94,8 Bq/l
16,0 Bq/l
bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása
Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.
amit itt bányásztak (a régi bányaműködési nyilvántartás szerint)
Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.
275 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 107 hidrogeológiai és 168 egyéb; archív jelentés számával: 275.
fúrólyuk mélységek
legfeljebb 10 m121×
10–30 m31×
30–100 m46×
100–300 m55×
több mint 300 m13×
A legközelebbi fúrások
Helyszín
Faj
Mélység
archív jelentés
A vízből
Pl-18
letét
99,1 m
3096
10 m
Pl-32
letét
27,4 m
3096
10 m
S-2
mérnök-geológiai
30,0 m
2899
10 m
Pl-7
letét
149,9 m
3096
20 m
Otročok
keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel
6,8 m
12881 125Da12.pdf
30 m
Halastó
széles átmérőjű fúrólyuk
6,0 m
40206 125Ac6.pdf
40 m
GV-1
mérnök-geológiai
6,0 m
86849
40 m
Pl-20
letét
113,6 m
3096
40 m
Pl-5
letét
141,8 m
3096
40 m
Pl-12
letét
41,1 m
3096
40 m
Pl-1
letét
98,9 m
3096
40 m
Halastó
széles átmérőjű fúrólyuk
12,0 m
40206 125Ac7.pdf
50 m
geotermikus energia és ásványvizek
Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.
fúrás
Hőmérséklet
Hozam
Mélység
Vegyi víz típusa
Használat
A vízből
Tornalja – HM-5
19 °C
–
158 m
Ca-HCO3
adatjelentés nélkül használatban
630 m
Tornalja – HVŠ-1
18 °C
20,0 l/s
108 m
Ca-Mg-HCO3-SO4
használatban
2,0 km
Bátka – RKZ-1
12 °C
–
658 m
Ca-Mg-Na-HCO3
felhasználatlan
9,5 km
Ivanice – FGRk-1
30 °C
0,0 l/s
1050 m
–
felhasználatlan
9,5 km
Cakov – BČ-3
29 °C
3,3 l/s
876 m
Ca-Mg-HCO3
felhasználatlan
9,7 km
A geotermikus és ásványvizek forrásai
Forrás
Faj
víz hőmérséklete (°C)
hozam (l/s)
Számol
Legközelebb a víztől
kategória Tornaľa – Králik
termálfürdő
–
–
1
900 m
kategória a2
ásványvíz
< 15
5-15
1
1,2 km
kategória a1
ásványvíz
< 15
< 5
11
1,2 km
kategória b3
ásványvíz
15-22
16-30
1
1,5 km
kategória b2
ásványvíz
15-22
5-15
1
1,5 km
kategória b4
ásványvíz
15-22
31-50
1
1,8 km
MEL-1
geotermikus víz
55 – 80
< 5
1
5,0 km
környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek
Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.
hulladéklerakók
szemétlerakó
Terület
éve alakult
Folyamatos ellenőrzés
A vízből
Pod Ratkovskou Lehotou – Rybník nad Turcom
500 m²
–
–
70 m
Brusník – Brusník nad Turcom
150 m²
–
–
80 m
Ratková
–
–
–
80 m
Otročok
–
–
–
90 m
Pod Ratkovskou Lehotou – Rybník nad Turcom
300 m²
–
–
110 m
Ratková
–
–
–
110 m
Ploské
–
–
–
120 m
Polina
–
–
–
140 m
földcsuszamlások és lejtős deformációk
Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.
Alakváltozások típusai
Földcsuszamlások30×
Mezők blokkolása5×
Zárt repedések3×
tevékenységi fok
Stabilizovaný17×
Potenciálny17×
Aktívny4×
Jelenlegi állapot
SD archív anyagokból vett, ktorá bola konfrontova9×
Nem kellően dokumentált3×
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick3×
SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S2×
Csak 1:25 000 skálán a regisztráció keretében dolgozzák fel2×
hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat
zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
Centilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.