Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga 15:00–17:00 VN Veľké Dravce, ablakpontszám 18. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 16:04. A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre. Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok. Terepmagasság a horgászvíz mentén és a hozzávetőleges vízállás. Víztározó Ez egy víztározó, ezért a vízfolyást itt nem értékeljük: a víznek nincs sodrása, esése vagy lejtése. A grafikon mutatja a terep magasságát a horgászvíz mentén. Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A magasság tájékoztató jellegű (néhány méteres hiba). A(z) 3D terepmodell betöltése… Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz. Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek. Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz A vízfolyás SHMÚ-adattal rendelkező horgászvizei közül 0 / 1-nél a legközelebbi helyen legalább egy mutató nem teljesíti a normát. A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti. Vízszennyezés a vízgyűjtőn – IpolySzennyezett víz – Szlovákia Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát. Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (1 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül. folyami hordalékA vízvezeték 100%-a kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000. pH 7,8modell szerinti becslés Víztípus Ca–Mg–HCO₃ mineralizáció 641 mg/l, kemény víz (20,4 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban. 0 15 felőlelemek a felső 10 %-ban Legmagasabb: Ón- 3,81 mg/kg A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 79. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja. 35°C 1000 m mélységben hőáramlás 75 mW/m² 2 000 m mélységben kb. 65 °C (30 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza. 49NGY/H dózisteljesítmény Szlovákiában 42 százalékos Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ. 0objektum 3 km-en belül A víztől számított 3 km-en belül egyetlen régi bányaműködést sem jegyeztek fel. 0aranyat tartalmazó minta 9 érc ásványi anyag az üledékben A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany. 0 9 felőlmutatók a felső 5%-ban Legmagasabb: Arzén 5,00 μg/l A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákia-ben: 92. percentilis (Bolín). 53fúrás 3 km-en belül 121 vízelemzés a közelben Közülük 53-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb. – 25 geotermikus és ásványvízforrás 10 km-en belül. 3Telephelyek 3 km-en belül 3 hulladéklerakó 3 km-en belül nem regisztrálnak környezeti terhet; A hulladéklerakókat csak rögzítik. 14bejegyzés 5 km-en belül 10 telep, 4 ércelőfordulás Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe. 0terület 3 km-en belül Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat. Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét. A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon folyami hordalék: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A térkép a vízvonal 1 pontjából 1-öt fed le. A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban. pH 7,76tipikus lőtávolság Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében. 20,4°dH, kemény kalcium és magnézium összege (3,63 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre. 641mg/l mineralizáció az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz. Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–HCO₃ A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa. 49ngy/h a levegőben természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken. közepes A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz. -42nT -42--42 tartomány nT a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben. -2mGal Maradék +6,3 mgal A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet. Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben. 35 / 65 °C1000 és 2000 m mélységben 30 °C-os növekedés km-enként A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 75 mW/m². Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók. A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli. Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül az Szlovákia-ben; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél. Legmagasabb érték: Bolín, 2003, 950 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 92 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: Šťavica, 790 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 92 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: Bolín, 2003, 950 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 84 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: Bolín, 2003, 950 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 71 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: Bolín, 2003, 950 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 46 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: Bolín, 2003, 950 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 43 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: Bolín, 2003, 950 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 37 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: Bolín, 2003, 950 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 34 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: Bolín, 2003, 950 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 32 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat. Legmagasabb érték: Šťavica, 2001, 790 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 76 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany. hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét. Legmagasabb érték: studňa, 1991, 1,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: prameň, 1991, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: studňa, 1991, 730 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: studňa, 1991, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 97 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: studňa, 1991, 850 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 96 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: studňa, 1991, 850 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: studňa, 1991, 730 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: studňa, 1992, 1,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 94 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: studňa, 1991, 850 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 91 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: studňa, 1991, 1,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 80 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: studňa, 1991, 1,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 50 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: studňa, 1991, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 46 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek. Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található. 53 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 15 hidrogeológiai és 38 egyéb; archív jelentés számával: 53. Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak. Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése. Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban. Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók Vízgyűjtő: Garam
Most a víznél
Ma a(z) VN Veľké Dravce vízfolyáson
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
Mai legjobb időablak
A vízfolyás térképe és horgászvizei
Magassági profil: víztározó
Domborzat 3D-ben
Történelmi képek



Vízszennyezés a(z) VN Veľké Dravce vízfolyáson
Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025
Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025
A(z) VN Veľké Dravce vízfolyás geológiája és geokémiája
szikla a víz alatt
víz az atlasz szerint
Folyói üledék elemei
Láb alatti hőség
természetes gamma-sugárzás
régi bánya működése
arany a folyami üledékben
nyomelemek a patakvízben
fúrások és talajvízelemzések
geotermikus energia
környezeti terhek és hulladéklerakók
lelőhelyek és ércesemények
földcsuszamlások és lejtős deformációk
geológiai szerkezet a víz alatt
A sziklák geológiai kora
Leggyakoribb sziklaegységek
Rendszer Kor Egység pontozás kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 1× ekokonikus osztódás
neutektonikus egységek
neotektonikus mozgások iránya
területi geológiai részleg
regionális geológiai osztály (alegységek)
mérnök-geológiai körzetek
műszaki-geológiai képződmények
a terület lejtődeformációkra való érzékenysége
Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz
Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)
víztartó típus
fő hidrogénező régió
talajvízszintek
felszíni víz kémia az atlasz szerint
Vízsavasság
Vízkeménység
oldott anyagok
víz ionos összetétele
Főbb ionok
9,36 mg/lszázalék 910,273 mg/lszázalék 9137,5 mg/lszázalék 9045,7 mg/lszázalék 8926,9 mg/lszázalék 87352 mg/lszázalék 8678,5 mg/lszázalék 8183,8 mg/lszázalék 73tápanyagok és szerves szennyezés
2,01 mg/lszázalék 955,62 mg/lszázalék 860,530 mg/lszázalék 823,74 mg/lszázalék 24Fémek
297 μg/lpercentilis 9314,3 μg/lpercentilis 770,137 mg/lszázalék 6252,3 μg/lpercentilis 44Elemek a folyami üledékekben
potenciálisan mérgező és nyomelemek
3,81 mg/kgszázalék 7985,7 mg/kgszázalék 790,285 mg/kgszázalék 709,73 mg/kgszázalék 6828,5 mg/kgszázalék 660,294 mg/kgszázalék 610,112 mg/kgszázalék 5575,2 mg/kgszázalék 55101 mg/kgszázalék 550,639 mg/kgszázalék 5022,7 mg/kgszázalék 4514,5 mg/kgszázalék 430,283 mg/kgszázalék 300,0708 mg/kgszázalék 143,83 mg/kgszázalék 10Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
5 699 mg/kgszázalék 826,73 %Percentilis 811 109 mg/kgszázalék 773,13 %Percentilis 701 064 mg/kgszázalék 701,63 %Percentilis 690,843 %Percentilis 461,75 %Percentilis 410,740 %Percentilis 24További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
124 mg/kgszázalék 9571,8 mg/kgszázalék 831,99 mg/kgszázalék 8237,1 mg/kgszázalék 82533 mg/kgszázalék 7733,1 mg/kgszázalék 7616,5 mg/kgszázalék 7161,3 mg/kgszázalék 52398 mg/kgszázalék 49132 mg/kgszázalék 46természetes radioaktivitás és radon
gamma sugárzási dózisteljesítmény
Alapkőzeti radon-kockázat
2,78 ppm71. percentilis7,24 ppm46. percentilis1,18 %Percentilis 181 084 Bq/m²23. percentilisradonkockázat izopletek által
Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció
mágneses anomália
Bouguer gravitációs anomália
geotermikus potenciál
Szikla hőmérséklete a mélységgel
geotermikus talajvíztestek a vízvonal alatt
domborzat, éghajlat és talajok
geomorfológiai egységek
geomorfológiai területek
éghajlat-földrajzi típusok
Talajszennyezés (1:500 000 térkép)
Litogeokémiai típusok
a folyosó térképe
nyomelemek a felszíni vizekben
fő ionok, mineralizáció és pH
Arany és érc ásványok a folyami üledékekben
kőzetképző és kiegészítő ásványok
talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás
Vegyi víztípusok a közelben
vízminőségi osztály a hidrogeokémiai térkép szerint
Fémek a talajvízben
radon vizekben
A helyszín típusa minták legmagasabb radon Középső studňa 6 27,8 Bq/l 7,28 Bq/l bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása
lelőhelyek és bányászati területek
Letét Ásványi állapot és szervezet A vízből Husiná stavebný kameň Ťažené ložisko – KSR – Kameňolomy SR, s.r.o., Zvolen 1,2 km Husiná stavebný kameň Ťažené ložisko – KSR – Kameňolomy SR, s.r.o., Zvolen 1,2 km Husiná – Hôrka stavebný kameň Ťažené ložisko – KSR – Kameňolomy SR, s.r.o., Zvolen 1,7 km Veľké Dravce – Čirinec stavebný kameň Ťažené ložisko – EURO BASALT a.s. 2,5 km Husiná – Kopačog stavebný kameň Ťažené ložisko – EURO BASALT a.s. 2,6 km Husiná – Cicka stavebný kameň Ťažené ložisko – EURO BASALT a.s. 2,7 km Husiná I čadič tavný Ťažené ložisko – VSK MINERAL s.r.o. 3,9 km Husiná I čadič tavný Ťažené ložisko – VSK MINERAL s.r.o. 3,9 km Husiná I čadič tavný Ťažené ložisko – VSK MINERAL s.r.o. 3,9 km Šávoľ stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – kastell s.r.o. "v konkurze" 4,9 km fúrások és geofond archív jelentések
fúrólyuk mélységek
A legközelebbi fúrások
Helyszín Faj Mélység archív jelentés A vízből Veľké Dravce negatívny vrt 10,6 m 13812 124Dc16.pdf170 m Veľké Dravce negatívny vrt 10,0 m 13812 124Dc15.pdf320 m Veľké Dravce úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 10,0 m 13812 124Dc17.pdf710 m Veľké Dravce úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 20,0 m 5789 124Dc14.pdf780 m Nové Hony širokoprofilový vrt 6,0 m 17725 124Dc24.pdf870 m Nové Hony úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 20,0 m 14128 124Dc18.pdf1,0 km Nové Hony úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 45,0 m 36547 124Dc33.pdf1,1 km JT-59 inžiniersko-geologický 12,0 m 906701,3 km Veľké Dravce pozorovací vrt SHMÚ 4,6 m 18919 124Dc5.pdf1,3 km JTP-58 inžiniersko-geologický 18,0 m 906701,3 km DPS-11 inžiniersko-geologický 6,5 m 906701,3 km JT-60 inžiniersko-geologický 10,0 m 906701,3 km geotermikus energia és ásványvizek
A geotermikus és ásványvizek forrásai
Forrás Faj víz hőmérséklete (°C) hozam (l/s) Számol Legközelebb a víztől kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 19 2,2 km kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 5 4,3 km kategória a2 minerálna voda < 15 5-15 1 4,9 km környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek
hulladéklerakók
szemétlerakó Terület éve alakult Folyamatos ellenőrzés A vízből Veľké Dravce – Husiná – Veľké Dravce – 1970 – 1,5 km Veľké Dravce – 1960 – 2,3 km Husiná 400 m² – – 2,7 km hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat
Szervezetek és helyszín
Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma
További vízfolyások a közelben
15100 felől
1445horgászvíz
A térkép színe
Térkép betöltése…
alacsonyabbmagasabb
kationok (pozitív ionok)
Anionok (negatív ionok)
ArzénAsemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 1,00 μg/l4 minta25 %-kal a számszerűsítési határ alatt
KadmiumCdemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,325 μg/l4 minta50 %-kal a számszerűsítési határ alatt
RézCuenyhén emelkedett
Legmagasabb 3,70 μg/lmedián 1,40 μg/l4 minta50 %-kal a számszerűsítési határ alatt
BáriumBaszokásos érték
Legmagasabb 60,0 μg/lmedián 60,0 μg/l2 minta
SzelénSeaz Szlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l4 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ÓlomPbaz Szlovákia fele alatt
Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l4 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
AntimonSbaz Szlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l4 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
LítiumLiaz Szlovákia fele alatt
Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l2 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
KrómCraz Szlovákia fele alatt
Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l4 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
Szilícium-dioxidSiO2enyhén emelkedett
Legmagasabb 18,6 mg/lmedián 17,0 mg/l4 minta
SzelénSeextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 21,0 μg/lmedián 1,00 μg/l9 minták11 %-kal a számszerűsítési határ alatt
KrómCrextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 16,3 μg/lmedián 1,70 μg/l9 minták22 %-kal a számszerűsítési határ alatt
Cink-Znextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 7 680 μg/lmedián 57,0 μg/l9 minták
ArzénAsMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 8,10 μg/lmedián 0,500 μg/l9 minták67 %-kal a számszerűsítési határ alatt
KadmiumCdMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 0,900 μg/lmedián 0,250 μg/l9 minták67 %-kal a számszerűsítési határ alatt
AntimonSbMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 0,900 μg/lmedián 0,100 μg/l9 minták56 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l9 minták56 %-kal a számszerűsítési határ alatt
LítiumLiemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 47,0 μg/lmedián 6,00 μg/l9 minták44 %-kal a számszerűsítési határ alatt
RézCuemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 4,30 μg/lmedián 1,70 μg/l9 minták
AlumíniumAlenyhén emelkedett
Legmagasabb 0,0200 mg/lmedián 0,00500 mg/l9 minták67 %-kal a számszerűsítési határ alatt
VasalóFeszokásos érték
Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l4 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
HiganyHgaz Szlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l9 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt


