Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől Alacsony aktivitás · 2 horgászvíz átlaga 06:00–08:00 Biely Váh č.1, ablakpontszám 37. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 05:04. A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre. Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok. Vízállás, hőmérséklet és vízhozam mérése, időjárás a vízfolyás mellett és állapot a műholdakról Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség. Élénk vízfolyás Hegylábi folyó kavicsos fenékkel és gyors sodrással. Itt már a pér és a pisztráng is jól fejlődik. Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában. A(z) 3D terepmodell betöltése… Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz. Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek. Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz A vízfolyás 2 / 2 SHMÚ-adattal rendelkező horgászvize közül a legközelebbi helyen legalább egy mutatóban nem teljesíti a normát. A méréssel rendelkező 2 horgászvízből 0 környékén a felszín alatti víz legalább egy mutatóban meghaladja a határértéket. Vízszennyezés a vízgyűjtőn – VágSzennyezett víz – Szlovákia Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 19 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek100 % čiary vody Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 8,0modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃ Mineralizácia 198 mg/l, mäkká voda (6,6 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 0 15 felőlprvkov v horných 10 % najvyššie: Antimón 1,84 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 82. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 25°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 58 mW/m² Atlas geotermálnej energie SR. 47nGy/h dávkový príkon 22. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 0objektov do 3 km V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo. 8vzoriek so zlatom 14 rudných minerálov v sedimente Najviac 5 zŕn v jednej vzorke (70 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 0 10 felőlukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Chróm 5,20 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 92. percentil (Biely Váh). 51vrtov do 3 km 457 rozborov vody v okolí Z toho 51 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 43°C na ústí vrtu 4 geotermálne vrty do 10 km Najteplejší: Liptovská Kokava – ZGL-3, 6,8 km od vody. 13lokalít do 3 km 1 záťaž, 12 skládok Najbližšia záťaž: Kráľova Lehota – skládka III, 720 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 17záznamov do 5 km 2 ložiská, 15 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 51plôch do 3 km 5 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 1 z 7 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,98typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 6,6°dH, mäkká Súčet vápnika a horčíka (1,17 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 198mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 47nGy/h vo vzduchu rozsah 34 až 51 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Biely Váh, 1993, 80 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Východná, 1300m SSZ od K743, 1992, 960 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Východná, 1300m SSZ od K743, 1992, 960 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Východná, 1300m SSZ od K743, 1992, 960 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Belienec, potok, 840 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Východná, 1300m SSZ od K743, 1992, 960 m od vody. Porovnanie: 68. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: BIELY VAH, 2003, 80 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Belienec, potok, 1992, 840 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Belienec, potok, 1992, 840 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Belienec, potok, 1992, 840 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Východná, 1300m SSZ od K743, 1992, 960 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 190 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 960 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,7 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 360 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: drenáž, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,3 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 190 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1991, 1,5 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 190 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 360 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 600 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 51 vrtov v pásme 3 km, z toho 43 hydrogeologických a 8 ostatných; s číslom archívnej správy 51. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók Vízgyűjtő: Vág
Most a víznél
Ma a(z) Fehér-Vág vízfolyáson
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
Mai legjobb időablak
A vízfolyás térképe és horgászvizei
Vízállás a vízfolyásnál
Vízállások a vízfolyásnál
Állomás Állapot Változás Hőmérséklet Východná 103 cm 2,2 °C Vízfolyás magassági profilja
Domborzat 3D-ben
Történelmi képek



Vízszennyezés a(z) Fehér-Vág vízfolyáson
Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025
Legszennyezettebb horgászvizekmindegyik nem teljesített határértékkel
Problémás szennyvíztisztító telepek a horgászvizek közelében1 tisztító 2 km-en belül a horgászvíztől
Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025
A vízfolyás profilja a forrástól a torkolatiga nem teljesített mutatók száma 2025-ben az SHMÚ-helyszíneken
Helyek megjelenítése a táblázatban (3)
Geológia a geochémia toku Biely Váh
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Pont kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 1× Kvartérny pokryv
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Hlavný hydrogeologický región
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Vízsavasság
Vízkeménység
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
4,66 mg/l32. percentil9,74 mg/l31. percentil131 mg/l27. percentil4,06 mg/l21. percentil30,9 mg/l20. percentil0,0530 mg/l9. percentil0,850 mg/l8. percentil13,7 mg/l5. percentilŽiviny a organické znečistenie
2,42 mg/l31. percentil0,0388 mg/l22. percentil0,0326 mg/l13. percentil1,99 mg/l7. percentilFémek
521 μg/l95. percentil10,5 μg/l66. percentil17,3 μg/l35. percentil0,0591 mg/l28. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
1,84 mg/kg82. percentil0,397 mg/kg77. percentil0,0919 mg/kg44. percentil0,291 mg/kg32. percentil0,118 mg/kg32. percentil0,173 mg/kg31. percentil60,5 mg/kg31. percentil79,5 mg/kg30. percentil20,4 mg/kg30. percentil2,09 mg/kg25. percentil6,59 mg/kg21. percentil55,9 mg/kg20. percentil10,9 mg/kg19. percentil16,5 mg/kg17. percentil4,37 mg/kg17. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
1,37 %92. percentil0,963 %57. percentil5,83 %57. percentil894 mg/kg55. percentil1,44 %38. percentil747 mg/kg36. percentil1,51 %33. percentil3 897 mg/kg28. percentil2,25 %23. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
76,8 mg/kg89. percentil169 mg/kg75. percentil34,8 mg/kg74. percentil452 mg/kg55. percentil1,46 mg/kg53. percentil28,0 mg/kg52. percentil405 mg/kg51. percentil59,8 mg/kg47. percentil11,5 mg/kg29. percentil80,2 mg/kg29. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
2,75 ppm70. percentil1,26 %32. percentil5,71 ppm7. percentilGeotermálny potenciál
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka Zlato vo vzorke Od vody 272 5 zŕn 50 m NT-1010/A 1 zrno 60 m 265 5 zŕn 70 m 268 5 zŕn 90 m 283 5 zŕn 90 m 284 5 zŕn 290 m 25 5 zŕn 530 m 23 5 zŕn 900 m Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián forrás 15 67,2 Bq/l 8,30 Bq/l upravený prameň 3 18,6 Bq/l 15,7 Bq/l minerálny prameň 1 24,2 Bq/l 24,2 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 1 1,64 Bq/l 1,64 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Východná (odhadom – preskúmanosť) štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Farma Východná p.d. 1,4 km Podkopy – Važec štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Poľnohospodárske družstvo Važec 2,4 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Fémek Faj Od vody Malužiná – Olovienka Polymetalické rudy Cu, Pb, Zn mineralogický výskyt 5,0 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Helyszín Faj Mélység Archívna správa Od vody Važec štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 40,0 m 66389 100Dd3.pdf70 m Východná úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 30,0 m 67670 100Dd5.pdf80 m Východná úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 50,0 m 78523 100Dd8.pdf80 m Važec štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 101,0 m 66389 100Dd1.pdf80 m Važec štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 100,0 m 66389 100Dd2.pdf80 m Východná štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 100,0 m 66389 100Dd4.pdf90 m Važec úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 60,0 m 81481 100Dd12.pdf120 m Východná úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 60,0 m 81481 100Dd11.pdf150 m Východná negatívny vrt 70,0 m 78523 100Dd9.pdf220 m Kráľova Lehota úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou – 56613 100Dc25.pdf220 m Kráľova Lehota štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 70,0 m 66389 100Dc44.pdf340 m Kráľova Lehota úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou – 76128 100Dc61.pdf470 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Hőmérséklet Výdatnosť Mélység Chemický typ vody Využívanie Od vody Liptovská Kokava – ZGL-3 43 °C – 2373 m Ca-HCO3 nevyužívaný 6,8 km Liptovský Ján – B-1 28 °C – 120 m Ca-Mg-SO4-HCO3 nevyužívaný 9,9 km Liptovský Ján – B-2 29 °C – 65 m Ca-Mg-HCO3-SO4 nevyužívaný 10,0 km Liptovský Ján – vrt 29 °C 30,0 l/s 95 m Ca-Mg-HCO3 využívaný bez nahlasovania údajov 10,0 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Forrás Faj Víz hőmérséklete (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 10 1,9 km ZGL-3 geotermálna voda 38 – 55 16 – 30 1 6,2 km kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 1 9,1 km kategória c3 minerálna voda 23-38 16-30 1 9,8 km kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 1 9,8 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Helyszín Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Kráľova Lehota – skládka III SK200340KF 720 m Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Pri rybníku – Východná 220 m² – – 200 m Važec – skládka Biroutova dolinka – Važec – 1990 – 450 m Nad Bielym Vág – Východná 400 m² – – 580 m Pri Čiernom Vág – Kráľova Lehota – – – 660 m Kráľová 1 – Hybe – – – 680 m Kráľová 2 – Hybe – – – 690 m Šajba – Východná 300 m² – – 840 m Korcuby – Važec – – – 1,0 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Szervezetek és helyszín
További vízfolyások a közelben
Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása
31100 felől
1445horgászvíz
A térkép színe
Térkép betöltése…
alacsonyabbmagasabb
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
KrómCrzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 5,20 μg/lmedián 2,15 μg/l16 vzoriek31 % pod medzou stanovenia
BáriumBamierne zvýšená
najvyššie 70,0 μg/lmedián 20,0 μg/l15 vzoriek
StronciumSrmierne zvýšená
najvyššie 330 μg/lmedián 90,0 μg/l15 vzoriek
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 10,0 μg/lmedián 5,00 μg/l15 vzoriek93 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdmierne zvýšená
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l16 vzoriek
RézCubežná hodnota
najvyššie 2,10 μg/lmedián 1,00 μg/l16 vzoriek88 % pod medzou stanovenia
ArzénAsbežná hodnota
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
ÓlomPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
najvyššie 22,5 mg/lmedián 12,9 mg/l15 vzoriek
RézCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 45,0 μg/lmedián 0,500 μg/l34 vzoriek
HiganyHgextrémna (horný 1 %)
najvyššie 3,80 μg/lmedián 0,100 μg/l34 vzoriek82 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,250 μg/l34 vzoriek88 % pod medzou stanovenia
AlumíniumAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,120 mg/lmedián 0,00500 mg/l34 vzoriek85 % pod medzou stanovenia
ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l34 vzoriek82 % pod medzou stanovenia
LítiumLizvýšená (horných 10 %)
najvyššie 43,0 μg/lmedián 7,00 μg/l34 vzoriek24 % pod medzou stanovenia
KrómCrzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,80 μg/lmedián 0,250 μg/l34 vzoriek85 % pod medzou stanovenia
CinkZnzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 541 μg/lmedián 0,750 μg/l34 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l34 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
SzelénSemierne zvýšená
najvyššie 1,20 μg/lmedián 0,500 μg/l34 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
ArzénAsmierne zvýšená
najvyššie 1,50 μg/lmedián 0,500 μg/l34 vzoriek91 % pod medzou stanovenia
VasFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l26 vzoriek100 % pod medzou stanovenia





