Ma a(z) VVN Tvrdošín vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

15:00–17:00

VVN Tvrdošín, ablakpontszám 18.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 00:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Magassági profil: állóvíz

    Terepmagasság a horgászvíz mentén és a hozzávetőleges vízállás.

    Állóvíz Ez állóvíz, ezért a vízfolyást itt nem értékelik: a víznek nincs áramlása, esése vagy lejtése. A grafikon mutatja a terep magasságát a horgászvíz mentén.

    5685695705715725730 km1 km2 km3 km
    Terep-magassági profil (Állóvíz): 573 és 569 m tengerszint feletti magasság között 3,0 km-en.
    Terepmagasság a horgászvíz vonala mentén, a kezdetétől (balra) a végéig
    Vízállás körülbelül
    570 m a.s.l.

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A magasság tájékoztató jellegű (néhány méteres hiba).

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    VVN Tvrdošín vízfolyás 2018-es évekbeli légi felvétele
    2018felvételezve: 2018. szept. 13.
    VVN Tvrdošín vízfolyás 2021-es évekbeli légi felvétele
    2021felvételezve: 2021. szept. 9.
    VVN Tvrdošín vízfolyás 2024-es évekbeli légi felvétele
    2024felvételezve: 2024. szept. 5.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) VVN Tvrdošín vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • ammóniumionok vagy nitritek a szabvány felett legalább egy állomáson1

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    A(z) VVN Tvrdošín vízfolyás geológiája és geokémiája

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (3 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    510

    Víz az atlasz szerint

    pH 8,1modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–HCO₃

    Mineralizáció 302 mg/l, közepesen kemény víz (10,0 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    1 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Antimon 36,5 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 95. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Láb alatti hőség

    35°C 1000 m mélységben

    hőáramlás 65 mW/m²

    2 000 m mélységben kb. 55 °C (20 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    Természetes gamma-sugárzás

    46NGY/H dózisteljesítmény

    20. percentilis Szlovákiában

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.

    Régi bánya működése

    5objektum 3 km-en belül

    kitermelt: Fe

    Legközelebbi: Povrchová ťažba (más típusú tárgy), 1,3 km-re a víztől.

    Arany a folyami üledékben

    0aranyat tartalmazó minta

    7 érc ásványi anyag az üledékben

    A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany.

    Nyomelemek a patakvízben

    0 8 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Kadmium 0,500 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 92. percentilis (Oravica).

    Fúrások és talajvízelemzések

    34fúrás 3 km-en belül

    201 vízelemzés a közelben

    Közülük 34-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    Geotermikus energia

    –

    5 geotermikus és ásványvízforrás 10 km-en belül.

    Környezeti terhek és hulladéklerakók

    13Telephelyek 3 km-en belül

    1 környezeti terhelés, 12 hulladéklerakó

    Legközelebbi teher: Trstená – bývalý sklad pohonných hmôt – Hámričky, 2,8 km-re a víztől. A közelség nem jelenti azt, hogy az anyagok a helyről a vízbe szivárognak.

    Lelőhelyek és ércesemények

    6bejegyzés 5 km-en belül

    3 telep, 3 ércelőfordulás

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    117terület 3 km-en belül

    22 aktív

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    Geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    Kvaterneri fedezet

    • árterek folyóvízi üledékei100%SR 68 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    • A kvaterner burkolat tipikus vastagsága1,0m
    • 0 – 2100%SR 16 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neutektonikus egységek

    • negatív egység (hegyvidéki medencék)100%SR 14 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neotektonikus mozgások iránya

    • kis süllyedés50%SR 8,8 %
    • nagyon kicsi süllyedés50%SR 7,3 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Területi geológiai részleg

    • Klippen öv és a szomszédos klippen övezet100%SR 2,2 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Regionális geológiai osztály (alegységek)

    • ovava-szakasz100%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Stabil területek régiója100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 2 pontjából 0-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Fő hidrogénező régió

    • Az Orava-felföld paleogénje, Skorušina és Orava Magura egyes részei100%SR 1,2 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 8,14tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    10,0°dH, közepesen kemény

    Kalcium és magnézium összege (1,78 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    Oldott anyagok

    302mg/l mineralizáció

    Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    Víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–HCO₃

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • BikarbonátokHCO3194 mg/l43. percentilis
    • KalciumCa53,5 mg/l39. percentilis
    • MagnéziumMg10,8 mg/l35. percentilis
    • KáliumK1,81 mg/l27. percentilis
    • SzulfátokSO424,3 mg/l24. percentilis
    • KloridCl3,23 mg/l21. percentilis
    • NátriumNa3,94 mg/l20. percentilis
    • FluoridF0,0607 mg/l17. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Tápanyagok és szerves szennyezés

    • AmmóniaNH40,107 mg/l49. percentilis
    • Kémiai oxigénigényChSK2,49 mg/l32. percentilis
    • FoszfátokPO40,0531 mg/l29. percentilis
    • NitrátokNO34,10 mg/l28. percentilis

    Fémek

    • VasalóFe0,105 mg/l51. percentilis
    • MangánMn20,5 μg/l40. percentilis
    • AlumíniumAl33,5 μg/l32. percentilis
    • Cink-Zn1,00 μg/l0. percentilis

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    Potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • AntimonSb36,5 mg/kg95. percentilis
    • KrómCr102 mg/kg82. percentilis
    • KadmiumCd0,290 mg/kg70. percentilis
    • HiganyHg0,0928 mg/kg45. percentilis
    • Ón-Sn2,53 mg/kg45. percentilis
    • VanádiumV64,5 mg/kg41. percentilis
    • ÓlomPb14,1 mg/kg41. percentilis
    • SzelénSe0,195 mg/kg37. percentilis
    • NikkelNi21,8 mg/kg36. percentilis
    • ArzénAs5,45 mg/kg33. percentilis
    • MolibdénMo0,276 mg/kg29. percentilis
    • RézCu16,0 mg/kg15. percentilis
    • Cink-Zn65,9 mg/kg14. percentilis
    • BizmutBi0,121 mg/kg12. percentilis
    • KobaltCo5,28 mg/kg9. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • NátriumNa1,03 %75. percentilis
    • KáliumK1,54 %54. percentilis
    • MagnéziumMg0,823 %43. percentilis
    • KalciumCa1,69 %39. percentilis
    • AlumíniumAl5,14 %32. percentilis
    • TitánTi3 847 mg/kg26. percentilis
    • FoszforP668 mg/kg26. percentilis
    • VasalóFe2,26 %24. percentilis
    • MangánMn626 mg/kg22. percentilis
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • BórB75,7 mg/kg84. percentilis
    • LítiumLi33,1 mg/kg68. percentilis
    • CériumCe63,5 mg/kg65. percentilis
    • CirkóniumZr436 mg/kg61. percentilis
    • BerilliumBe1,48 mg/kg54. percentilis
    • IttriumY26,7 mg/kg45. percentilis
    • RubídiumRb83,8 mg/kg37. percentilis
    • BáriumBa393 mg/kg33. percentilis
    • StronciumSr111 mg/kg26. percentilis
    • GalliumGa9,14 mg/kg15. percentilis

    Természetes radioaktivitás és radon

    A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    Gamma sugárzási dózisteljesítmény

    46ngy/h a levegőben

    Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    közepes

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Egyenértékű urán (EU)eU2,38 ppm27. percentilis
    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh6,75 ppm25. percentilis
    • Kálium (K)K1,20 %20. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • Területi tevékenység 137CsCS1371 608 Bq/m²55. percentilis

    Radonkockázat izopletek által

    • közepes100%SR 64 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    Mágneses anomália

    +35nT

    33-38 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -66mGal

    maradék −14,0 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    Geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Szikla hőmérséklete a mélységgel

    35 / 55 °C1000 és 2000 m mélységben

    20 °C-os növekedés km-enként

    A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 65 mW/m².

    Domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • Geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)475–993m a.s.l.
    • Egységek átlagos magassága657m a.s.l.
    • Átlagos lejtés7,9°
    • Januári átlaghőmérséklet-5,3°C
    • Átlagos júliusi hőmérséklet15,3°C
    • Évi csapadék755mm

    Geomorfológiai egységek

    • Ovai-medence50%SR 0,0 %
    • Orava Felföld50%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geomorfológiai területek

    • Podhôľne–Magura körzet50%SR 4,5 %
    • Stredné Beskydy50%SR 3,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Éghajlat-földrajzi típusok

    • merítőiad100%SR 29 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • viszonylag tiszta talaj100%SR 53 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • A Klippen-öv kréta és paleogénjének agyagos-homokos üledékei, a Tatricum és a Hronicum100%SR 2,9 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Povrchová ťažba – 6 – más típusú tárgy (1,3 km-re a víztől)Šachtička – 1 – nyél (1,6 km-re a víztől)Nárazište – 6 – más típusú tárgy (1,6 km-re a víztől)Štôlňa – 2 – tárna (2,0 km-re a víztől)Štôlňa – 2 – tárna (2,5 km-re a víztől)Trstená – bývalý sklad pohonných hmôt – Hámričky – SK2001800F (2,8 km-re a víztől)Tvrdošín – Tvrdošín I – állandó (630 m-re a víztől)Dolný Štefanov – alkalmi (860 m-re a víztől)Tvrdošín – Tvrdošín I – alkalmi (900 m-re a víztől)Tvrdošín – Tvrdošín I – nem becsülhető meg (910 m-re a víztől)Krásna Hôrka – egyik sem (1,1 km-re a víztől)Tvrdošín – Tvrdošín I – állandó (1,4 km-re a víztől)Horný Štefanov – állandó (1,6 km-re a víztől)Krásna Hôrka – állandó (2,0 km-re a víztől)Tvrdošín – Tvrdošín I – állandó (2,1 km-re a víztől)Krásna Hôrka – állandó (2,1 km-re a víztől)Tvrdošín /za mäsozávodom p.č. 3086/ – Tvrdošín I – nem becsülhető meg (2,4 km-re a víztől)Skládka odpadov Jurčov Laz 2. kazeta – Tvrdošín – nem becsülhető meg (2,9 km-re a víztől)a1 (280 m-re a víztől)a1 (1,1 km-re a víztől)a1 (6,6 km-re a víztől)a1 (9,0 km-re a víztől)a1 (9,7 km-re a víztől)Krásna Hôrka – építőkő (1,9 km-re a víztől)Lom Trstená – építőkő (3,2 km-re a víztől)Ústie nad Priehradou – építőkő (3,4 km-re a víztől)Horný Štefanov – barnaszén (1,5 km-re a víztől)Krásna Hôrka – kavicsos homok (1,7 km-re a víztől)Ústie nad Priehradou – barnaszén (2,7 km-re a víztől)Trstená, Halečková – általános geológia (3,6 km-re a víztől)Oravská Magura – ásványtan (4,7 km-re a víztől)TVRDOSIN – Földcsuszamlások (70 m-re a víztől)DOLNY STEFANOV – Földcsuszamlások (160 m-re a víztől)TVRDOSIN – Földcsuszamlások (170 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (170 m-re a víztől)DOLNY STEFANOV – Földcsuszamlások (180 m-re a víztől)DOLNY STEFANOV – Földcsuszamlások (190 m-re a víztől)TVRDOSIN – Földcsuszamlások (200 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (280 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (460 m-re a víztől)TVRDOSIN – Földcsuszamlások (510 m-re a víztől)TVRDOSIN – Földcsuszamlások (570 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (620 m-re a víztől)TVRDOSIN – Földcsuszamlások (650 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (680 m-re a víztől)HORNY STEFANOV – Földcsuszamlások (830 m-re a víztől)TVRDOSIN – Földcsuszamlások (840 m-re a víztől)Štefanov nad Oravou – Földcsuszamlások (880 m-re a víztől)TVRDOSIN – Földcsuszamlások (890 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (900 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (990 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,0 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,0 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,1 km-re a víztől)ORAVSKA PRIEHRADA – Földcsuszamlások (1,1 km-re a víztől)HAMRICKY – Földcsuszamlások (1,1 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,1 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,1 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,1 km-re a víztől)MEDVEDZIE – Földcsuszamlások (1,1 km-re a víztől)DOLNY STEFANOV – Földcsuszamlások (1,2 km-re a víztől)HORNY STEFANOV – Földcsuszamlások (1,2 km-re a víztől)HORNY STEFANOV – Földcsuszamlások (1,2 km-re a víztől)DOLNY STEFANOV – Földcsuszamlások (1,2 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,3 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,3 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,3 km-re a víztől)TVRDOSIN – Földcsuszamlások (1,3 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,3 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,4 km-re a víztől)TVRDOSIN – Földcsuszamlások (1,4 km-re a víztől)TVRDOSIN – Földcsuszamlások (1,5 km-re a víztől)ORAVSKA PRIEHRADA – Földcsuszamlások (1,5 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,5 km-re a víztől)TVRDOSIN – Földcsuszamlások (1,5 km-re a víztől)ORAVSKA PRIEHRADA – Földcsuszamlások (1,5 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,5 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,5 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,5 km-re a víztől)TVRDOSIN – Földcsuszamlások (1,6 km-re a víztől)DOLNY STEFANOV – Földcsuszamlások (1,6 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,6 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,6 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,7 km-re a víztől)TVRDOSIN – Földcsuszamlások (1,7 km-re a víztől)TVRDOSIN – Földcsuszamlások (1,7 km-re a víztől)USTIE – Földcsuszamlások (1,7 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,8 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,8 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,8 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,8 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,9 km-re a víztől)TVRDOSIN – Földcsuszamlások (1,9 km-re a víztől)TVRDOSIN – Földcsuszamlások (1,9 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,0 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,0 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,1 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,1 km-re a víztől)TVRDOSIN – Földcsuszamlások (2,1 km-re a víztől)KRASNA HORKA – Földcsuszamlások (2,1 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,1 km-re a víztől)KRASNA HORKA – Földcsuszamlások (2,1 km-re a víztől)DOLNY STEFANOV – Földcsuszamlások (2,2 km-re a víztől)HORNY STEFANOV – Földcsuszamlások (2,2 km-re a víztől)HORNY STEFANOV – Földcsuszamlások (2,2 km-re a víztől)KRASNA HORKA – Földcsuszamlások (2,2 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,3 km-re a víztől)HORNY STEFANOV – Földcsuszamlások (2,3 km-re a víztől)HORNY STEFANOV – Földcsuszamlások (2,3 km-re a víztől)NIZNA – Földcsuszamlások (2,3 km-re a víztől)HORNY STEFANOV – Földcsuszamlások (2,3 km-re a víztől)Tvrdošín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km-re a víztől)Krásna Hôrka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km-re a víztől)Krásna Hôrka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km-re a víztől)Tvrdošín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km-re a víztől)Tvrdošín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km-re a víztől)Tvrdošín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km-re a víztől)Tvrdošín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km-re a víztől)Tvrdošín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km-re a víztől)Tvrdošín – negatív fúrólyuk (2,0 km-re a víztől)Tvrdošín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km-re a víztől)Tvrdošín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km-re a víztől)Oravská Priehrada – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km-re a víztől)Nižná na Orave – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km-re a víztől)Nižná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km-re a víztől)5 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    Nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • KadmiumCdemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 minta

      Legmagasabb érték: Oravica, 990 m-re a víztől. Összehasonlítás: 92. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • BáriumBaszokásos érték
      Legmagasabb 44,0 μg/lmedián 44,0 μg/l1 minta

      Legmagasabb érték: Oravica2009, 990 m-re a víztől. Összehasonlítás: 54. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Oravica2009, 990 m-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Oravica2009, 990 m-re a víztől. Összehasonlítás: 43. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLiSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Oravica2009, 990 m-re a víztől. Összehasonlítás: 34. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Oravica2009, 990 m-re a víztől. Összehasonlítás: 32. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Oravica2009, 990 m-re a víztől. Összehasonlítás: 22. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Oravica2009, 990 m-re a víztől. Összehasonlítás: 22. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Fő ionok, mineralizáció és pH

    Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.

    • Szilícium-dioxidSiO2Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 5,42 mg/lmedián 5,42 mg/l1 minta

      Legmagasabb érték: Oravica2009, 990 m-re a víztől. Összehasonlítás: 15. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Arany és érc ásványok a folyami üledékekben

    Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.

    • Anatas (TiO₂)1 minta, legfeljebb 55 szem
    • Barit (BaSO₄)1 minta, legfeljebb 55 szem
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)1 minta, legfeljebb 55 szem
    • Magnetit (Fe₃O₄)1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Pirit (FeS₂)1 minta, legfeljebb 55 szem
    • Rutil (TiO₂)1 minta, legfeljebb 55 szem

    Kőzetképző és kiegészítő ásványok

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)1 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Turmalin (összetett boroszilikát)1 minta, legfeljebb 55 szem
    • Cirkónium (ZrSiO₄)1 minta, legfeljebb 55 szem

    Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Fémek a talajvízben

    • ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l16 minták69 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 4,00 μg/lmedián 0,250 μg/l16 minták94 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,700 μg/lmedián 0,100 μg/l16 minták94 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 570 m-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 3,50 μg/lmedián 0,500 μg/l16 minták94 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 570 m-re a víztől. Összehasonlítás: 93. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeenyhén emelkedett
      Legmagasabb 1,40 μg/lmedián 0,500 μg/l16 minták94 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 1,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 87. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLienyhén emelkedett
      Legmagasabb 22,0 μg/lmedián 6,00 μg/l16 minták19 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 1,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 80. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuenyhén emelkedett
      Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 0,600 μg/l16 minták

      Legmagasabb érték: studňa1992, 570 m-re a víztől. Összehasonlítás: 76. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AlumíniumAlenyhén emelkedett
      Legmagasabb 0,0100 mg/lmedián 0,00500 mg/l16 minták94 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 75. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • Cink-Znszokásos érték
      Legmagasabb 39,0 μg/lmedián 4,50 μg/l16 minták

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: 55. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • VasalóFeszokásos érték
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l9 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l16 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: 47. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • HiganyHgSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l16 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Radon vizekben

    A helyszín típusaMintákLegmagasabb radonKözépső
    ásványrugó17,12 Bq/l7,12 Bq/l
    forrás110,4 Bq/l10,4 Bq/l

    Bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása

    Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.

    Amit itt bányásztak (a régi bányaműködési nyilvántartás szerint)

    • Fe1×

    Bányászati tárgyak típusai

    • tárna2×
    • más típusú tárgy2×
    • nyél1×

    Legközelebbi régi bányaműködés

    NévFajAláaknázottVéget értA vízből
    Povrchová ťažbamás típusú tárgyszén19. század vége – 20. század eleje1,3 km
    Šachtičkanyélszén1,6 km
    Nárazištemás típusú tárgyszén1,6 km
    Tárnatárnaszén2,0 km
    TárnatárnaFe2,5 km

    Lelőhelyek és bányászati területek

    LetétÁsványiÁllapot és szervezetA vízből
    Krásna HôrkaépítőkőLetétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – Balún Marián BAPA1,9 km
    Lom TrsztenaépítőkőAláaknázott betét – ŠTRKOMO, s. r. o.3,2 km
    Ústie nad PriehradouépítőkőAláaknázott betét – DB REAL FINANCE, s.r.o.3,4 km

    Fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    34 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 14 hidrogeológiai és 20 egyéb; archív jelentés számával: 34.

    Fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m19×
    • 10–30 m15×
    • 30–100 m0×
    • 100–300 m0×
    • több mint 300 m0×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységArchív jelentésA vízből
    M-7mérnök-geológiai5,0 m83470100 m
    M-4mérnök-geológiai3,0 m83470160 m
    Z-3mérnök-geológiai20,0 m83470160 m
    M-3mérnök-geológiai3,0 m83470170 m
    M-1mérnök-geológiai4,0 m83470180 m
    Z-1mérnök-geológiai20,0 m83470180 m
    M-5mérnök-geológiai2,0 m83470180 m
    Z-2mérnök-geológiai16,0 m83470190 m
    M-2mérnök-geológiai5,0 m83470210 m
    Z-4mérnök-geológiai18,0 m83470220 m
    Z-6mérnök-geológiai10,0 m83470240 m
    M-6mérnök-geológiai2,0 m83470270 m

    Geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    kategória a1ásványvíz< 15< 55280 m

    Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    Környezeti terhek

    HelyszínTevékenységAnyagOsztályozásA vízből
    Trsztena – bývalý sklad pohonných hmôt – HámričkySK2001800F2,8 km

    Hulladéklerakók

    SzemétlerakóTerületÉve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    Trsztena – Trsztena I–––630 m
    Dolný Štefanov42 m²––860 m
    Trsztena – Trsztena I–––900 m
    Trsztena – Trsztena I1 190 m²––910 m
    Krásna Hôrka–––1,1 km
    Trsztena – Trsztena I500 m²––1,4 km
    Horný Štefanov100 m²––1,6 km
    Krásna Hôrka600 m²––2,0 km

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.

    Alakváltozások típusai

    • Földcsuszamlások117×

    Tevékenységi fok

    • Potenciálny84×
    • Aktívny22×
    • Stabilizovaný11×

    Jelenlegi állapot

    • Csak 1:25 000 skálán a regisztráció keretében dolgozzák fel52×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick7×
    • SD archív anyagokból vett, ktorá bola konfrontova5×
    • Nem kellően dokumentált2×

    Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • Zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Percentilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • Pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Trsztena1 horgászvíz · 3,0 km10VVN Tvrdošín10

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Vág