Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása

Vízfolyás

Bebrava (Krupina)

Vízgyűjtő: GaramLazacfélék – pisztrángos
horgászvíz
1
horgászvizek hossza
10,2km
kerület
Besztercebányai kerület
Légifotó a(z) Bebrava (Korpona) vízfolyásról kiemelt határvonallal
Kék vonal: a vízfolyás vonala (közelítőleg). Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, CC BY 4,0Google Térkép

Most a víznél

Ma a(z) Bebrava (Krupina) vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

Bebrava (Krupina), ablakpontszám 36.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 01:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízállás a vízfolyásnál

    Vízállás, hőmérséklet és vízhozam mérése, időjárás a vízfolyás mellett és állapot a műholdakról

    Vízállások a vízfolyásnál

    ÁllomásÁllapotVáltozásHőmérséklet
    Biskupice64 cm–
    Krásna Ves16 cm–
    Nadlice31 cm–
    Forrás: SHMÚFrissítve: 2026. nov. 8. 00:58

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Bystrina Hegyi patak meredek lejtéssel, kaskádokkal és sziklás fenékkel. A víz tiszta és hideg; a horgászat óvatos megközelítést igényel.

    3003504004505005500 km2 km4 km6 km
    A vízfolyás magassági profilja: 507-től 317 m tengerszint feletti magasságig 6,1 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    507 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    301 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    206 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    33 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,11

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Bebrava (Korpona) vízfolyás 2018-es évekbeli légi felvétele
    2018felvételezve: 2018. szept. 18.
    Bebrava (Korpona) vízfolyás 2021-es évekbeli légi felvétele
    2021felvételezve: 2021. júl. 7.
    Bebrava (Korpona) vízfolyás 2024-es évekbeli légi felvétele
    2024felvételezve: 2024. júl. 27.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Bebrava (Krupina) vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025

    A vízfolyás SHMÚ-adattal rendelkező horgászvizei közül 1 / 1-nél a legközelebbi helyen legalább egy mutató nem teljesíti a normát.

    • 1–2 mutató1

    Legszennyezettebb horgászvizekmindegyik nem teljesített határértékkel

    A vízfolyás profilja a forrástól a torkolatiga nem teljesített mutatók száma 2025-ben az SHMÚ-helyszíneken

    01234Podlužany, fkm 26,9: 3 mutató (2023)a Bán szennyvíztisztító kifolyója felett, fkm 20,5: 2 mutató (2022)Biskupice (az Inovec patak betorkollása felett), fkm 18,1: 3 mutató (2022)Krušovce, fkm 3,4: nincs megszegett szabvány (2025)Seliko Krupina, felett, fkm 2,1: 2 mutató (2022)rkm 27 (felső szakasz)rkm 2 (a torkolat felé)
    Helyek megjelenítése a táblázatban (5)
    • Podlužanyrkm 26,93 mutató
    • a Bán szennyvíztisztító kifolyója felettrkm 20,52 mutató
    • Biskupice (az Inovec patak betorkollása felett)rkm 18,13 mutató
    • Krušovcerkm 3,4nincs nem teljesített norma
    • Seliko Krupina, felettrkm 2,12 mutató
    • a norma nem teljesül
    • nincs nem teljesített norma
    • a pont nincs az évkönyvben

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku Bebrava (Krupina)

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 10 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Staré banské diela

    3objekty do 3 km

    ťažené: Au, Ag

    Najbližšie: Halda k objektu č.1 (halda), 2,5 km od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    10 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    2 10 felőlukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Olovo 8,00 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 97. percentil (bez mena, pravostranný prítok Krupinice).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    372vrtov do 3 km

    413 rozborov vody v okolí

    Z toho 372 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    46°C na ústí vrtu

    1 geotermálny vrt do 10 km

    Najteplejší: Banská Štiavnica – HR-1, 7,2 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    1lokalít do 3 km

    1 skládka

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    11záznamov do 5 km

    1 ložisko, 10 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    14plôch do 3 km

    3 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Halda k objektu č.1 – 5 – halda (2,5 km od vody)Ferencz štôlňa – 2 – štôlňa (2,5 km od vody)Pingový ťah – 4 – pinga, pingový ťah (2,5 km od vody)Skládka odpadov Krupina – Biely Kameň – Krupina – nijaký (1,4 km od vody)Banská Štiavnica – HR-1 – nekúpeľný (7,2 km od vody)H-1 – i1 (7,2 km od vody)d3 (5,5 km od vody)a1 (6,2 km od vody)Krnišov – Tepličky – stavebný kameň (5,0 km od vody)Žibritov – stavebný kameň – andezit (180 m od vody)Bzovík – stavebný kameň – aglomeráty andezitov (910 m od vody)Bzovík – stavebný kameň – aglomeráty andezitov (1,2 km od vody)Krupina Ficberg – stavebný kameň – andezit (1,3 km od vody)Bzovík – stavebný kameň – aglomeráty (2,2 km od vody)Devičie – tehliarske suroviny (3,8 km od vody)Krnišov – stavebný kameň – andezit (3,8 km od vody)Horný Badín – stavebný kameň – aglomeráty andezitov (4,4 km od vody)Ilija II – stavebný kameň – andezit (4,5 km od vody)Kozí Vrbovok – tehliarske suroviny (4,9 km od vody)Krupinské bralce (Štangarígeľ) – vulkanity (340 m od vody)Banská Štiavnica-Šobov – mineralógia (4,2 km od vody)STARA HORA – Zosuvy (650 m od vody)– Zosuvy (770 m od vody)BZOVIK – Zosuvy (810 m od vody)STARA HORA – Zosuvy (880 m od vody)STARA HORA – Zosuvy (910 m od vody)Krupina – Nad Kotlom – Zosuvy (1,1 km od vody)Krupina – Nad Kotlom – Zosuvy (1,1 km od vody)Svätý Anton – Zosuvy (2,2 km od vody)ANTOL – Zosuvy (2,3 km od vody)Svätý Anton – Zosuvy (2,3 km od vody)Svätý Anton – Zosuvy (2,3 km od vody)ANTOL – Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)– Blokové polia (2,9 km od vody)Krupina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (10 m od vody)Krupina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (20 m od vody)Krupina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m od vody)Krupina – negatívny vrt (70 m od vody)Krupina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Krupina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Krupina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Krupina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Krupina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Krupina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (210 m od vody)Krupina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (290 m od vody)Krupina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (310 m od vody)Krupina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (380 m od vody)Krupina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (420 m od vody)Krupina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (500 m od vody)Krupina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (540 m od vody)Krupina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (610 m od vody)Bzovík – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (730 m od vody)Devičie – Červená hora – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (830 m od vody)Krupina – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (910 m od vody)Bzovík – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Antol – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Bzovík – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,9 km od vody)Bzovík – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Antol – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Bzovík – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Bzovík – monitorovací vrt (2,1 km od vody)Bzovík – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,1 km od vody)Bzovík – Devičie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Bzovík – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Bzovík – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Bzovík – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Bzovík – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,00 μg/lmedián 2,50 μg/l10 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, pravostranný prítok Krupinice, 2012, 660 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,54 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek60 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bebrava, 2005, 10 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,80 μg/lmedián 1,00 μg/l10 vzoriek60 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bebrava, 2005, 10 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 2,35 μg/l10 vzoriek10 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, pravostranný prítok Krupinice, 2012, 30 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbmierne zvýšená
      najvyššie 1,19 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek57 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bebrava, 2005, 10 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,73 μg/l10 vzoriek20 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, pravostranný prítok Krupinice, 2012, 30 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 76,0 μg/lmedián 63,0 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: bez mena, pravostranný prítok Krupinice, 2012, 660 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 14,0 μg/lmedián 5,00 μg/l10 vzoriek70 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, pravostranný prítok Krupinice, 2012, 660 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 151 μg/lmedián 118 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Krupinica, 2005, 660 m od vody. Porovnanie: 44. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Krupinica, 630 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2extrémna (horný 1 %)
      najvyššie 58,9 mg/lmedián 41,4 mg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Bebrava, 2005, 10 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)38 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)37 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)37 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Barit (BaSO₄)20 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)15 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Rutil (TiO₂)14 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)7 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Anatas (TiO₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Sfalerit (ZnS)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)38 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)38 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)35 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)34 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)30 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))29 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))10 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • KadmiumCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 21,4 μg/lmedián 0,250 μg/l31 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AlumíniumAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,380 mg/lmedián 0,00500 mg/l31 vzoriek58 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 1,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek74 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,00 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek55 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 770 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HiganyHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l31 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 1,7 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,50 μg/lmedián 0,900 μg/l31 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 770 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,40 μg/lmedián 0,250 μg/l31 vzoriek84 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 1,7 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l31 vzoriek84 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 770 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSemierne zvýšená
      najvyššie 1,40 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek84 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 1,7 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CinkZnmierne zvýšená
      najvyššie 266 μg/lmedián 13,0 μg/l31 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 18,0 μg/lmedián 3,00 μg/l31 vzoriek29 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • VasFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie339,2 Bq/l13,7 Bq/l
    forrás632,8 Bq/l8,75 Bq/l
    studňa41,99 Bq/l1,42 Bq/l
    minerálny prameň125,2 Bq/l25,2 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie114,7 Bq/l14,7 Bq/l
    upravený prameň328,2 Bq/l11,3 Bq/l
    vrt s prelivom288,8 Bq/l50,4 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)

    • Au3×
    • Ag3×

    Druhy banských objektov

    • halda1×
    • štôlňa1×
    • pinga, pingový ťah1×

    Najbližšie staré banské diela

    NévFajŤaženéUkončenieOd vody
    Halda k objektu č.1haldaAu,Ag2,5 km
    Ferencz štôlňaštôlňaAu,Ag2,5 km
    Pingový ťahpinga, pingový ťahAu,Ag2,5 km

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Krnišov – Tepličkystavebný kameňŤažené ložisko – KSR – Kameňolomy SR, s.r.o.5,0 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    372 vrtov v pásme 3 km, z toho 33 hydrogeologických a 339 ostatných; s číslom archívnej správy 372.

    Hĺbky vrtov

    • legfeljebb 10 m190×
    • 10–30 m128×
    • 30–100 m47×
    • 100–300 m4×
    • nad 300 m3×

    Najbližšie vrty

    HelyszínFajMélységArchívna správaOd vody
    Korponaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou20,5 m13587 123Cc6.pdf10 m
    DP-K104inžiniersko-geologický4,8 m10054410 m
    Korponaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou65,0 m10123 123Cc3.pdf20 m
    SP-K102inžiniersko-geologický9,5 m10054430 m
    DP-KJ2inžiniersko-geologický7,0 m10054430 m
    208/2inžiniersko-geologický20,0 m10054430 m
    DP-208/2Binžiniersko-geologický8,2 m10054430 m
    KA-99inžiniersko-geologický6,0 m10054430 m
    DP-KA99inžiniersko-geologický4,9 m10054430 m
    KJ-2inžiniersko-geologický6,0 m10054430 m
    Korponaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou38,0 m21720 123Cc8.pdf40 m
    SP-K100inžiniersko-geologický9,5 m10054440 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtHőmérsékletVýdatnosťMélységChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Selmecbánya – HR-146 °C–910 mNa-Ca-SO4-HCO3nevyužívaný7,2 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória d3minerálna voda39-5516-3015,5 km
    kategória a1minerálna voda< 15< 516,2 km
    H-1geotermálna voda15 – 22< 517,2 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Skládka odpadov Krupina – Biely Kameň – Krupina16 752 m²1976monitorovaná1,4 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy13×
    • Blokové polia1×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny8×
    • Stabilizovaný3×
    • Aktívny3×

    Súčasný stav

    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick5×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova4×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0004×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Korpona1 horgászvíz · 10 km30Bebrava (Krupina)30

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Garam