Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása

Ma a(z) VN Krupina vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

VN Krupina, ablakpontszám 18.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 06:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Magassági profil: víztározó

    Terepmagasság a horgászvíz mentén és a hozzávetőleges vízállás.

    Víztározó Ez egy víztározó, ezért a vízfolyást itt nem értékeljük: a víznek nincs sodrása, esése vagy lejtése. A grafikon mutatja a terep magasságát a horgászvíz mentén.

    2902953003053103150,0 km0,5 km1,0 km
    Terep magassági profilja (Tározó): 311-től 294 m tengerszint feletti magasságig 1,3 km hosszan.
    Terepmagasság a horgászvíz vonala mentén, a kezdetétől (balra) a végéig
    Vízállás körülbelül
    301 m a.s.l.
    A profil legalacsonyabb pontja
    294 m a.s.l.
    A profil legmagasabb pontja
    311 m a.s.l.

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A magasság tájékoztató jellegű (néhány méteres hiba).

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    VN Krupina vízfolyás 2018-es évekbeli légi felvétele
    2018felvételezve: 2018. szept. 18.
    VN Krupina vízfolyás 2021-es évekbeli légi felvétele
    2021felvételezve: 2021. júl. 7.
    VN Krupina vízfolyás 2024-es évekbeli légi felvétele
    2024felvételezve: 2024. júl. 27.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) VN Krupina vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025

    A vízfolyás SHMÚ-adattal rendelkező horgászvizei közül 1 / 1-nél a legközelebbi helyen legalább egy mutató nem teljesíti a normát.

    • 1–2 mutató1

    Legszennyezettebb horgászvizekmindegyik nem teljesített határértékkel

    • VN KrupinaVN Krupina · nem teljesült határérték 4 évből 1 évben2 mutató

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku VN Krupina

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,4modelový odhad

    typ vody Ca–Na+K–HCO₃

    Mineralizácia 231 mg/l, mäkká voda (5,7 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    2 15 felőlprvkov v horných 10 %

    najvyššie: Kobalt 16,2 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km65 °C85 °C

    Teplo pod nohami

    65°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 95 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 85 °C (prírastok 20 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    52nGy/h dávkový príkon

    63. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    8 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 9 felőlukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Selén 1,29 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (Bebrava).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    304vrtov do 3 km

    120 rozborov vody v okolí

    Z toho 304 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    2 zdroje geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    0lokalít do 3 km

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    6záznamov do 5 km

    6 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    5plôch do 3 km

    1 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 0 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Bázické vulkanity100%SR 6,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Bázické vulka)100%SR 6,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,39typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Vízkeménység

    5,7°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (1,01 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    231mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Na+K–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • DraslíkK5,79 mg/l79. percentil
    • NátriumNa16,4 mg/l74. percentil
    • KloridokCl10,7 mg/l54. percentil
    • FluoridokF0,108 mg/l47. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3139 mg/l29. percentil
    • MagnéziumMg8,13 mg/l24. percentil
    • KalciumCa27,1 mg/l17. percentil
    • SzulfátokSO415,9 mg/l8. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaChSK4,92 mg/l80. percentil
    • FosforečnanyPO40,477 mg/l80. percentil
    • AmóniumNH40,171 mg/l64. percentil
    • NitrátokNO34,10 mg/l28. percentil

    Fémek

    • VasFe0,585 mg/l94. percentil
    • MangánMn319 μg/l94. percentil
    • AlumíniumAl138 μg/l69. percentil
    • CinkZn5,94 μg/l44. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • KobaltCo16,2 mg/kg95. percentil
    • VanádiumV120 mg/kg94. percentil
    • ÓlomPb21,4 mg/kg74. percentil
    • CinkZn130 mg/kg74. percentil
    • CínSn3,12 mg/kg66. percentil
    • HiganyHg0,120 mg/kg57. percentil
    • RézCu20,9 mg/kg37. percentil
    • AntimonSb0,504 mg/kg36. percentil
    • KadmiumCd0,131 mg/kg36. percentil
    • ArzénAs5,18 mg/kg28. percentil
    • KrómCr50,9 mg/kg17. percentil
    • BizmutBi0,127 mg/kg14. percentil
    • SzelénSe0,108 mg/kg12. percentil
    • NikkelNi14,9 mg/kg12. percentil
    • MolibdénMo0,162 mg/kg10. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • TitánTi6 859 mg/kg92. percentil
    • AlumíniumAl7,32 %91. percentil
    • VasFe3,93 %90. percentil
    • MangánMn1 305 mg/kg83. percentil
    • FoszforP900 mg/kg57. percentil
    • NátriumNa0,841 %44. percentil
    • DraslíkK1,41 %33. percentil
    • KalciumCa0,972 %13. percentil
    • MagnéziumMg0,577 %11. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • YtriumY36,3 mg/kg86. percentil
    • CérCe69,6 mg/kg79. percentil
    • GáliumGa17,1 mg/kg76. percentil
    • BáriumBa515 mg/kg73. percentil
    • ZirkónZr469 mg/kg71. percentil
    • BerilliumBe1,67 mg/kg66. percentil
    • RubídiumRb92,6 mg/kg60. percentil
    • StronciumSr115 mg/kg30. percentil
    • LítiumLi25,7 mg/kg27. percentil
    • BórB43,8 mg/kg14. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    52nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh8,62 ppm79. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,84 ppm75. percentil
    • Kálium (K)K1,10 %11. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km65 °C85 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    65 / 85 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 20 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 95 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-3,5°C
    • Priemerná júlová teplota18,5°C
    • Ročné zrážky700mm

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma100%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    H-1 – i1 (7,8 km od vody)a1 (8,3 km od vody)Krupina Ficberg – stavebný kameň – andezit (1,6 km od vody)Bzovík – stavebný kameň – aglomeráty andezitov (3,8 km od vody)Bzovík – stavebný kameň – aglomeráty andezitov (4,1 km od vody)Bzovík – stavebný kameň – aglomeráty (4,5 km od vody)Žibritov – stavebný kameň – andezit (4,6 km od vody)Krnišov – stavebný kameň – andezit (4,7 km od vody)Krupinské bralce (Štangarígeľ) – vulkanity (3,5 km od vody)STARA HORA – Zosuvy (610 m od vody)STARA HORA – Zosuvy (760 m od vody)STARA HORA – Zosuvy (760 m od vody)Krupina – Nad Kotlom – Zosuvy (2,4 km od vody)Krupina – Nad Kotlom – Zosuvy (2,4 km od vody)Krupina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (310 m od vody)Krupina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (380 m od vody)Krupina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (600 m od vody)Krupina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Krupina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Krupina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Krupina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Krupina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Krupina – negatívny vrt (2,2 km od vody)Krupina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Devičie – Červená hora – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Krupina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Krupina – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,3 km od vody)Krupina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Krupina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Krupina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Krupina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • SzelénSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,29 μg/lmedián 0,895 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bebrava, 2005, 780 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsmierne zvýšená
      najvyššie 2,30 μg/lmedián 1,40 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bebrava, 2005, 780 m od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,610 μg/lmedián 0,555 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bebrava, 2005, 780 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCubežná hodnota
      najvyššie 1,30 μg/lmedián 1,15 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bebrava, 2004, 490 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bebrava, 2004, 490 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bebrava, 2004, 490 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 118 μg/lmedián 111 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Bebrava, 2005, 780 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bebrava, 2004, 490 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bebrava, 490 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2extrémna (horný 1 %)
      najvyššie 54,1 mg/lmedián 45,8 mg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Bebrava, 2005, 780 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)12 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)11 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)10 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Barit (BaSO₄)4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Rutil (TiO₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)1 vzorka, najviac 1 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)12 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)12 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)12 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)11 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)11 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))8 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • AlumíniumAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,360 mg/lmedián 0,00500 mg/l9 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,00 μg/lmedián 1,10 μg/l9 vzoriek33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,7 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,50 μg/lmedián 0,800 μg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,7 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l9 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,4 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l9 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,7 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrmierne zvýšená
      najvyššie 1,70 μg/lmedián 0,250 μg/l9 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,4 km od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSemierne zvýšená
      najvyššie 1,30 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek56 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 3,0 km od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CinkZnmierne zvýšená
      najvyššie 167 μg/lmedián 15,0 μg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,7 km od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,4 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLibežná hodnota
      najvyššie 7,00 μg/lmedián 3,00 μg/l9 vzoriek22 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 3,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • VasFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HiganyHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 3,0 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie12,58 Bq/l2,58 Bq/l
    studňa31,99 Bq/l1,56 Bq/l
    minerálny prameň125,2 Bq/l25,2 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie114,7 Bq/l14,7 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    304 vrtov v pásme 3 km, z toho 17 hydrogeologických a 287 ostatných; s číslom archívnej správy 304.

    Hĺbky vrtov

    • legfeljebb 10 m147×
    • 10–30 m120×
    • 30–100 m35×
    • 100–300 m2×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    HelyszínFajMélységArchívna správaOd vody
    Korponaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou60,0 m74747 123Cc23.pdf310 m
    Korponaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou35,0 m10689 123Cc4.pdf380 m
    KA-73inžiniersko-geologický15,0 m100544490 m
    KA-72inžiniersko-geologický12,0 m100544500 m
    KA-70inžiniersko-geologický10,0 m100544500 m
    KA-74inžiniersko-geologický15,0 m100544510 m
    SP-KA68inžiniersko-geologický6,2 m100544520 m
    KA-71inžiniersko-geologický12,0 m100544520 m
    KA-68inžiniersko-geologický8,0 m100544520 m
    KA-69inžiniersko-geologický10,0 m100544520 m
    KA-67inžiniersko-geologický6,0 m100544530 m
    SP-KA67inžiniersko-geologický4,3 m100544530 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    H-1geotermálna voda15 – 22< 517,8 km
    kategória a1minerálna voda< 15< 518,3 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy5×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny4×
    • Aktívny1×

    Súčasný stav

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0003×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick2×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Korpona1 horgászvíz · 1,3 km18VN Krupina18

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Garam