Ma a(z) VN Žibritov vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

15:00–17:00

VN Žibritov, ablakpontszám 19.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 20:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    VN Žibritov vízfolyás 2018-es évekbeli légi felvétele
    2018felvételezve: 2018. júl. 5.
    VN Žibritov vízfolyás 2021-es évekbeli légi felvétele
    2021felvételezve: 2021. júl. 7.
    VN Žibritov vízfolyás 2024-es évekbeli légi felvétele
    2024felvételezve: 2024. júl. 27.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    A(z) VN Žibritov vízfolyás geológiája és geokémiája

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (0 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    Szikla a víz alatt

    Folyami hordalékA vízvezeték 100%-a

    Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    Víz az atlasz szerint

    pH 7,4modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–Na+K–HCO₃

    Mineralizáció 157 mg/l, lágy víz (4,0 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    4 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Vanádium 145 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 95. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    1 km2 km65 °C85 °C

    Láb alatti hőség

    65°C 1000 m mélységben

    hőáramlás 95 mW/m²

    2 000 m mélységben kb. 85 °C (20 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    Természetes gamma-sugárzás

    57NGY/H dózisteljesítmény

    79. percentilis Szlovákiában

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.

    Régi bánya működése

    0objektum 3 km-en belül

    A víztől számított 3 km-en belül egyetlen régi bányaműködést sem jegyeztek fel.

    Arany a folyami üledékben

    0aranyat tartalmazó minta

    8 érc ásványi anyag az üledékben

    A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany.

    Nyomelemek a patakvízben

    0 9 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Szelén 0,930 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 95. percentilis (Bebrava).

    Fúrások és talajvízelemzések

    4fúrás 3 km-en belül

    146 vízelemzés a közelben

    Közülük 4-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    0 °C120

    Geotermikus energia

    46°C a kútfejnél

    1 geotermikus fúrás 10 km-en belül

    Legmelegebb: Banská Štiavnica – HR-1, 7,9 km-re a víztől.

    Környezeti terhek és hulladéklerakók

    0Telephelyek 3 km-en belül

    3 km-en belül nem regisztrálnak környezeti terhet; A hulladéklerakókat csak rögzítik.

    Lelőhelyek és ércesemények

    2bejegyzés 5 km-en belül

    2 ércelőfordulás

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    1terület 3 km-en belül

    1 aktív

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    Geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • Folyami hordalék100%SR 72 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Folyami hordalék: Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják.

    A sziklák geológiai kora

    • Négytagú100%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységPontozás
    Négytagúholocénfolyóvízi üledékek: Lithofacial osztatlan hordalékos agyagok, vagy völgyek és árterek homokostól kavicsos agyagjai1×

    Ekokonikus osztódás

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neutektonikus egységek

    • pozitív egység (hegység)100%SR 60 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neotektonikus mozgások iránya

    • nagy felemelkedés100%SR 26 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Területi geológiai részleg

    • neovulkáni kőzetek100%SR 10 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Regionális geológiai osztály (alegységek)

    • Közép-szlovák neovulkáni kőzetek100%SR 8,8 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Stabil területek régiója100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 1 pontjából 1-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)

    • Alapvető vulkáni kőzetek100%SR 6,6 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Víztartó típus

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody100%SR 6,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Fő hidrogénező régió

    • štiavnické Vrchy és Javoria déli lejtőinek neovulkáni kőzetei100%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,44tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    4,0°dH, lágy

    Kalcium és magnézium összege (0,72 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    Oldott anyagok

    157mg/l mineralizáció

    Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    Víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Na+K–HCO₃

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • KáliumK5,04 mg/l74. percentilis
    • FluoridF0,113 mg/l49. percentilis
    • NátriumNa8,81 mg/l49. percentilis
    • KloridCl4,91 mg/l34. percentilis
    • BikarbonátokHCO393,1 mg/l17. percentilis
    • MagnéziumMg5,78 mg/l14. percentilis
    • KalciumCa19,3 mg/l9. percentilis
    • SzulfátokSO414,9 mg/l7. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Tápanyagok és szerves szennyezés

    • FoszfátokPO40,505 mg/l81. percentilis
    • AmmóniaNH40,197 mg/l68. percentilis
    • Kémiai oxigénigényChSK3,31 mg/l53. percentilis
    • NitrátokNO33,00 mg/l16. percentilis

    Fémek

    • VasalóFe0,569 mg/l94. percentilis
    • AlumíniumAl245 μg/l84. percentilis
    • Cink-Zn12,2 μg/l72. percentilis
    • MangánMn66,0 μg/l70. percentilis

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    Potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • VanádiumV145 mg/kg95. percentilis
    • ÓlomPb93,6 mg/kg95. percentilis
    • Cink-Zn344 mg/kg95. percentilis
    • KadmiumCd1,09 mg/kg94. percentilis
    • RézCu37,4 mg/kg82. percentilis
    • BizmutBi0,360 mg/kg81. percentilis
    • ArzénAs9,88 mg/kg75. percentilis
    • SzelénSe0,346 mg/kg70. percentilis
    • NikkelNi26,4 mg/kg58. percentilis
    • Ón-Sn2,75 mg/kg54. percentilis
    • AntimonSb0,659 mg/kg52. percentilis
    • MolibdénMo0,350 mg/kg45. percentilis
    • HiganyHg0,0863 mg/kg41. percentilis
    • KobaltCo7,14 mg/kg29. percentilis
    • KrómCr43,4 mg/kg10. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • VasalóFe4,73 %95. percentilis
    • MangánMn1 880 mg/kg94. percentilis
    • TitánTi7 434 mg/kg94. percentilis
    • AlumíniumAl7,38 %91. percentilis
    • NátriumNa0,862 %49. percentilis
    • KáliumK1,49 %47. percentilis
    • MagnéziumMg0,718 %28. percentilis
    • FoszforP683 mg/kg28. percentilis
    • KalciumCa1,24 %22. percentilis
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • IttriumY39,6 mg/kg92. percentilis
    • BáriumBa620 mg/kg88. percentilis
    • StronciumSr199 mg/kg86. percentilis
    • BerilliumBe1,93 mg/kg80. percentilis
    • RubídiumRb97,5 mg/kg72. percentilis
    • CirkóniumZr437 mg/kg62. percentilis
    • GalliumGa13,8 mg/kg48. percentilis
    • CériumCe56,0 mg/kg39. percentilis
    • LítiumLi24,8 mg/kg22. percentilis
    • BórB36,6 mg/kg8. percentilis

    Természetes radioaktivitás és radon

    A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    Gamma sugárzási dózisteljesítmény

    57ngy/h a levegőben

    Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    alacsony

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Egyenértékű urán (EU)eU2,97 ppm80. percentilis
    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh8,70 ppm80. percentilis
    • Kálium (K)K1,37 %68. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • Területi tevékenység 137CsCS1373 850 Bq/m²93. percentilis

    Radonkockázat izopletek által

    • alacsony100%SR 36 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    Mágneses anomália

    -229nT

    -229--229 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -22mGal

    maradék −7,8 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    Geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    1 km2 km65 °C85 °C

    Szikla hőmérséklete a mélységgel

    65 / 85 °C1000 és 2000 m mélységben

    20 °C-os növekedés km-enként

    A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 95 mW/m².

    Domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • Januári átlaghőmérséklet-4,8°C
    • Átlagos júliusi hőmérséklet17,3°C
    • Évi csapadék750mm

    Éghajlat-földrajzi típusok

    • hegyi klíma100%SR 33 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • nem szennyezett talaj, egyes kockázati elemek geogén módon meghatározott tartalma eléri a határértékeket a100%SR 45 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • Neogén vulkáni100%SR 11 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Banská Štiavnica – HR-1 – spanyollal hajó (7,9 km-re a víztől)d3 (6,2 km-re a víztől)Žibritov – építőkő – andezita (1,0 km-re a víztől)Krupina Ficberg – építőkő – andezita (5,0 km-re a víztől)Krupinské bralce (Štangarígeľ) – vulkanikus sziklák (2,2 km-re a víztől)Banská Štiavnica-Šobov – ásványtan (4,9 km-re a víztől)Svätý Anton – Földcsuszamlások (3,0 km-re a víztől)Antol – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km-re a víztől)Antol – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km-re a víztől)2 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    Nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • SzelénSeemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 0,930 μg/lmedián 0,930 μg/l1 minta

      Legmagasabb érték: Bebrava2005, 800 m-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCremelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 5,80 μg/lmedián 5,80 μg/l1 minta

      Legmagasabb érték: Bebrava2005, 800 m-re a víztől. Összehasonlítás: 94. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbenyhén emelkedett
      Legmagasabb 1,19 μg/lmedián 1,19 μg/l1 minta

      Legmagasabb érték: Bebrava2005, 800 m-re a víztől. Összehasonlítás: 85. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuenyhén emelkedett
      Legmagasabb 2,70 μg/lmedián 2,70 μg/l1 minta

      Legmagasabb érték: Bebrava2005, 800 m-re a víztől. Összehasonlítás: 77. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsenyhén emelkedett
      Legmagasabb 2,14 μg/lmedián 2,14 μg/l1 minta

      Legmagasabb érték: Bebrava2005, 800 m-re a víztől. Összehasonlítás: 76. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Bebrava2005, 800 m-re a víztől. Összehasonlítás: 43. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • StronciumSrSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 139 μg/lmedián 139 μg/l1 minta

      Legmagasabb érték: Bebrava2005, 800 m-re a víztől. Összehasonlítás: 40. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLiSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Bebrava2005, 800 m-re a víztől. Összehasonlítás: 34. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Bebrava, 800 m-re a víztől. Összehasonlítás: 26. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Fő ionok, mineralizáció és pH

    Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.

    • Szilícium-dioxidSiO2emelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 35,8 mg/lmedián 35,8 mg/l1 minta

      Legmagasabb érték: Bebrava2005, 800 m-re a víztől. Összehasonlítás: 93. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Arany és érc ásványok a folyami üledékekben

    Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.

    • Ilmenit (FeTiO₃)3 minta, legfeljebb 815 szem
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)3 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Magnetit (Fe₃O₄)3 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Pirit (FeS₂)3 minta, legfeljebb 55 szem
    • Barit (BaSO₄)2 minta, legfeljebb 5 szem
    • Rutil (TiO₂)2 minta, legfeljebb 5 szem
    • Szfalerit (ZnS)1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Vörösvasérc (Fe₂O₃)1 minta, legfeljebb 55 szem

    Kőzetképző és kiegészítő ásványok

    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))3 minta, legfeljebb 155 szem
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)3 minta, legfeljebb 4115 szem
    • Cirkónium (ZrSiO₄)3 minta, legfeljebb 815 szem
    • Korund (Al₂O₃)2 minta, legfeljebb 5 szem
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)1 minta, legfeljebb 55 szem
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))1 minta, legfeljebb 55 szem
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)1 minta, legfeljebb 5 szem

    Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Fémek a talajvízben

    • KadmiumCdMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 0,250 μg/l11 minták91 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1993, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AlumíniumAlMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,110 mg/lmedián 0,0200 mg/l11 minták27 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 2,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l11 minták73 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1991, 1,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 90. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l11 minták64 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 890 m-re a víztől. Összehasonlítás: 90. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsenyhén emelkedett
      Legmagasabb 1,70 μg/lmedián 0,500 μg/l11 minták64 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1991, 1,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 86. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuenyhén emelkedett
      Legmagasabb 2,80 μg/lmedián 0,800 μg/l11 minták

      Legmagasabb érték: studňa1991, 1,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 82. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • Cink-Znenyhén emelkedett
      Legmagasabb 182 μg/lmedián 7,00 μg/l11 minták

      Legmagasabb érték: studňa1991, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 77. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • VasalóFeszokásos érték
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l3 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1991, 1,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • HiganyHgSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l11 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLiSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 2,00 μg/l11 minták36 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt1991, 1,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: 40. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l11 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 39. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l11 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 29. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Radon vizekben

    A helyszín típusaMintákLegmagasabb radonKözépső
    forrás332,8 Bq/l4,60 Bq/l
    jól11,27 Bq/l1,27 Bq/l
    szabadon folyó fúrólyuk111,9 Bq/l11,9 Bq/l
    fejlett rugó228,2 Bq/l19,8 Bq/l

    Fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    4 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 2 hidrogeológiai és 2 egyéb; archív jelentés számával: 4.

    Fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m0×
    • 10–30 m0×
    • 30–100 m3×
    • 100–300 m1×
    • több mint 300 m0×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységArchív jelentésA vízből
    PK-3térképészet30,0 m88591,5 km
    PK-7térképészet30,0 m88592,3 km
    Antolkeskeny profilú kút közönséges ivóvízzel és artézi túlcsordulású közüzemi vízzel35,0 m45448 122Dd5.pdf2,5 km
    Antolkeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel150,0 m72768 122Dd7.pdf2,7 km

    Geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    FúrásHőmérsékletHozamMélységVegyi víz típusaHasználatA vízből
    Selmecbánya – HR-146 °C–910 mNa-Ca-SO4-HCO3felhasználatlan7,9 km

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    kategória d3ásványvíz39-5516-3016,2 km

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.

    Alakváltozások típusai

    • Földcsuszamlások1×

    Tevékenységi fok

    • Aktívny1×

    Jelenlegi állapot

    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×

    Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • Zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Percentilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • Pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Korpona1 horgászvíz · 0,1 km9VN Žibritov9

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Garam