Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga 06:00–08:00 Bukovec (Brusno), ablakpontszám 35. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 10:04. A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre. Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok. Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség. Bystrina Hegyi patak meredek lejtéssel, kaskádokkal és sziklás fenékkel. A víz tiszta és hideg; a horgászat óvatos megközelítést igényel. Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában. A(z) 3D terepmodell betöltése… Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz. Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek. Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti. Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 9 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek100 % čiary vody Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 8,0modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃ Mineralizácia 134 mg/l, mäkká voda (4,4 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 3 15 felőlprvkov v horných 10 % najvyššie: Arzén 228 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 96. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 72nGy/h dávkový príkon 96. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 132objektov do 3 km ťažené: Sb, Au, Fe, Cu Najbližšie: Štôlňa (štôlňa), 10 m od vody. 23vzoriek so zlatom 17 rudných minerálov v sedimente Najviac 8 zŕn v jednej vzorke (70 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 3 10 felőlukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Arzén 180 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Bukovecký potok). 93vrtov do 3 km 349 rozborov vody v okolí Z toho 93 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. – 18 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km. 6lokalít do 3 km 6 skládok V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované. 50záznamov do 5 km 5 ložísk, 45 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 3plôch do 3 km 1 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 1 z 4 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 8,04typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 4,4°dH, mäkká Súčet vápnika a horčíka (0,78 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 134mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 72nGy/h vo vzduchu rozsah 56 až 88 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. közepes Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda. -23nT rozsah -41 až -7 nT Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží. -40mGal reziduálna -4,3 mGal Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu. Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Bukovecký potok, 1993, 10 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Hron, 1993, 630 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Bukovecký potok, 1993, 40 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Hron, 1993, 630 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Bukovecký potok, 1993, 70 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Hron, 630 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Bukovecký potok, 1993, 10 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Hron, 1993, 630 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Hron, 1993, 630 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Hron, 1993, 630 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Pohronský Bukovec, 400m VSV od K682, 1993, 100 m od vody. Porovnanie: 57. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 990 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,1 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,1 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,0 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,8 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,0 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,8 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 920 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 710 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 93 vrtov v pásme 3 km, z toho 20 hydrogeologických a 73 ostatných; s číslom archívnej správy 93. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók Vízgyűjtő: Garam
Most a víznél
Ma a(z) Bukovec (Brusno) vízfolyáson
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
Mai legjobb időablak
A vízfolyás térképe és horgászvizei
Vízfolyás magassági profilja
Domborzat 3D-ben
Történelmi képek



Vízszennyezés a(z) Bukovec (Brusno) vízfolyáson
Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025
Geológia a geochémia toku Bukovec (Brusno)
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Pont kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 1× Kvartérny pokryv
Tektonické jednotky
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Regionálne geologické členenie
Regionálne geologické členenie (podjednotky)
Inžinierskogeologické rajóny
Inžinierskogeologické formácie
Náchylnosť územia na svahové deformácie
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Hlavný hydrogeologický región
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Vízsavasság
Vízkeménység
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
4,15 mg/l21. percentil0,0643 mg/l20. percentil6,49 mg/l18. percentil2,53 mg/l14. percentil18,9 mg/l13. percentil75,8 mg/l12. percentil20,4 mg/l10. percentil0,937 mg/l9. percentilŽiviny a organické znečistenie
0,452 mg/l78. percentil2,38 mg/l29. percentil3,59 mg/l23. percentil0,0344 mg/l15. percentilFémek
37,8 μg/l95. percentil204 μg/l80. percentil8,89 μg/l18. percentil0,0326 mg/l11. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
228 mg/kg96. percentil18,5 mg/kg95. percentil0,686 mg/kg94. percentil31,4 mg/kg88. percentil39,3 mg/kg83. percentil3,75 mg/kg78. percentil129 mg/kg73. percentil0,489 mg/kg68. percentil0,324 mg/kg67. percentil0,239 mg/kg62. percentil0,129 mg/kg60. percentil8,63 mg/kg53. percentil67,4 mg/kg48. percentil20,2 mg/kg29. percentil41,1 mg/kg8. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
2,26 %96. percentil1 228 mg/kg85. percentil1,15 %84. percentil6,61 %78. percentil1,20 %71. percentil2,63 %47. percentil1,83 %44. percentil4 058 mg/kg34. percentil588 mg/kg16. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
151 mg/kg97. percentil49,7 mg/kg96. percentil102 mg/kg95. percentil631 mg/kg88. percentil530 mg/kg85. percentil17,0 mg/kg75. percentil33,8 mg/kg71. percentil66,3 mg/kg67. percentil1,66 mg/kg65. percentil133 mg/kg47. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
Alapkőzeti radon-kockázat
2,07 %96. percentil3,63 ppm95. percentil9,65 ppm91. percentil1 827 Bq/m²64. percentilRadónové riziko podľa izoplôch
Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž
Magnetická anomália
Bouguerova tiažová anomália
Geotermálny potenciál
Reliéf, klíma a pôdy
Geomorfologické celky
Geomorfologické oblasti
Klimatickogeografické typy
Náchylnosť pôd na okysľovanie
Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)
Litogeochemické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka Zlato vo vzorke Od vody BK-13/C 1 zrno 10 m BK-5/C 2 zrná 20 m BK-20 2 zrná 20 m BK-1 2 zrná 40 m BK-9/C 1 zrno 50 m BK-2/C 2 zrná 50 m BK-15/C 2 zrná 50 m BK-25 1 zrno 60 m Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián minerálny prameň 2 44,2 Bq/l 27,2 Bq/l upravený prameň 1 45,1 Bq/l 45,1 Bq/l forrás 10 293 Bq/l 18,8 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 1 12,9 Bq/l 12,9 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 1 3,16 Bq/l 3,16 Bq/l vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody 1 13,3 Bq/l 13,3 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Név Faj Ťažené Ukončenie Od vody Štôlňa štôlňa Cu,Fe 19.storočie 10 m Halda halda Cu,Fe 19.storočie 40 m Ryžovisko iný druh objektu Cu 19.storočie 60 m Štôlňa štôlňa Cu,Fe 19.storočie 90 m Halda halda Au rudy 90 m Štôlňa bez mena štôlňa Cu,Fe 19.storočie 100 m Štôlňa štôlňa Au rudy 100 m Pinga pinga, pingový ťah Sb,Au 19.storočie 110 m Šachta šachta Cu,Fe 19.storočie 110 m Pinga pinga, pingový ťah Sb,Au 19.storočie 120 m Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Lom Ráztoka štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – Roľnícke družstvo HRON Slovenská Ľupča 420 m Medzibrod zlaté rudy Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 3,2 km Medzibrod zlaté rudy Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 3,2 km Medzibrod zlaté rudy Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 3,2 km Medzibrod – Zadná dolina stavebný kameň Ťažené ložisko – Greško Miroslav – BIELOSTAV 4,0 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Fémek Faj Od vody Matúšova dolina Antimónové rudy Sb mineralogický výskyt 190 m Ryzničky Antimónové rudy Sb mineralogický výskyt 260 m Pohronský Bukovec Medené rudy Cu mineralogický výskyt 330 m Seče Arzénové rudy As, Sb mineralogický výskyt 690 m Ramženô Medené rudy Cu, Fe mineralogický výskyt 1,1 km Javorinka Antimónové rudy Sb mineralogický výskyt 1,2 km Seče hrebeň Antimónové rudy Sb mineralogický výskyt 1,3 km Sopotnica Antimónové rudy Sb mineralogický výskyt 1,3 km Ráztocká hoľa sever Zlaté rudy Au mineralogický výskyt 2,0 km Ráztocké poľany Medené rudy Cu mineralogický výskyt 2,4 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Helyszín Faj Mélység Archívna správa Od vody VPB-4 ložiskový 328,5 m 7913360 m PVB-6 ložiskový 300,0 m 7913360 m Pohronský Bukovec štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 100,0 m 63664 111Bd1.pdf100 m VPB-7 ložiskový 300,0 m 79133110 m Dubová monitorovací vrt 4,5 m 89422 111Db73.pdf200 m PVB-5 ložiskový 650,0 m 79133250 m PVB-3 ložiskový 650,0 m 79133310 m VNT-5 ložiskový 250,0 m 76112500 m S-1 inžiniersko-geologický 30,0 m 4771730 m S-3 inžiniersko-geologický 30,0 m 4771740 m S-2 inžiniersko-geologický 25,0 m 4771760 m BHV-17 ložiskový 10,0 m 84325770 m Geotermálna energia a minerálne vody
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Forrás Faj Víz hőmérséklete (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 14 550 m kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 3 2,5 km kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 1 3,5 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Pohronský Bukovec 40 m² 1985 – 80 m Ráztoka 750 m² 1978 – 1,5 km Hliniská – Nemecká – 1982 – 1,6 km Brusno 250 m² 1950 – 1,9 km Brusno – kúpele – Brusno 75 m² 1986 – 2,0 km Medzibrod – 1970 – 2,8 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Szervezetek és helyszín
Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma
További vízfolyások a közelben
Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása
25100 felől
1445horgászvíz
A térkép színe
Térkép betöltése…
alacsonyabbmagasabb
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
ArzénAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 180 μg/lmedián 68,0 μg/l5 vzoriek20 % pod medzou stanovenia
KrómCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 7,00 μg/lmedián 2,90 μg/l5 vzoriek
AntimonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 4,50 μg/lmedián 3,70 μg/l5 vzoriek
BáriumBazvýšená (horných 10 %)
najvyššie 120 μg/lmedián 10,0 μg/l5 vzoriek
ÓlomPbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 4,00 μg/lmedián 2,50 μg/l5 vzoriek80 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdmierne zvýšená
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l5 vzoriek
RézCumierne zvýšená
najvyššie 2,40 μg/lmedián 1,40 μg/l5 vzoriek20 % pod medzou stanovenia
StronciumSrbežná hodnota
najvyššie 170 μg/lmedián 80,0 μg/l5 vzoriek
SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 12,5 mg/lmedián 9,08 mg/l5 vzoriek
ArzénAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 146 μg/lmedián 0,500 μg/l27 vzoriek52 % pod medzou stanovenia
AntimonSbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 6,50 μg/lmedián 0,900 μg/l27 vzoriek30 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 2,10 μg/lmedián 0,250 μg/l27 vzoriek85 % pod medzou stanovenia
HiganyHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l27 vzoriek96 % pod medzou stanovenia
ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l27 vzoriek74 % pod medzou stanovenia
SzelénSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l27 vzoriek41 % pod medzou stanovenia
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 56,0 μg/lmedián 1,00 μg/l27 vzoriek52 % pod medzou stanovenia
KrómCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 3,80 μg/lmedián 0,250 μg/l27 vzoriek63 % pod medzou stanovenia
RézCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 5,00 μg/lmedián 1,10 μg/l27 vzoriek
AlumíniumAlzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,0400 mg/lmedián 0,00500 mg/l27 vzoriek59 % pod medzou stanovenia
CinkZnmierne zvýšená
najvyššie 136 μg/lmedián 0,500 μg/l27 vzoriek78 % pod medzou stanovenia
VasFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia





