Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
32100 felől
Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga
A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.
Mai legjobb időablak
06:00–08:00
Krivánsky potok, ablakpontszám 38.
A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 01:04.
A vízfolyás térképe és horgászvizei
A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.
A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok.
Vízállás a vízfolyásnál
Vízállás, hőmérséklet és vízhozam mérése, időjárás a vízfolyás mellett és állapot a műholdakról
Vízállások a vízfolyásnál
Állomás
Állapot
Változás
Hőmérséklet
Losonc
35 cm
–
Mýtna (nad VN)
3 cm
–
Mýtna (pod VN)
14 cm
–
Vízfolyás magassági profilja
Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.
Gyors vízfolyásPodhorský potok: gyors víz, köves fenék, zúgók és az alatta lévő gödrök. Tipikus pisztrángos vizek.
A vízfolyás magassági profilja: 605-től 208 m tengerszint feletti magasságig 26,6 km hosszan.Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
Legmagasabb pont
605 m a.s.l.
Legalacsonyabb pont
181 m a.s.l.
Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
424 m
Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
16 ‰
KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
1,70
Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.
Domborzat 3D-ben
A(z) 3D terepmodell betöltése…
Történelmi képek
Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.
2018felvételezve: 2018. aug. 29.2021felvételezve: 2021. szept. 7.2024felvételezve: 2024. júl. 27.
Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.
Geológia a geochémia toku Krivánsky potok
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 26 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Staré banské diela
66objektov do 3 km
ťažené: Au, Cu
Najbližšie: Odkalisko Podrečany (odkalisko), 110 m od vody.
Zlato v riečnom sedimente
31vzoriek so zlatom
15 rudných minerálov v sedimente
Najviac 24 zŕn v jednej vzorke (810 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Stopové prvky vo vode toku
0 9 felőlukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Arzén 4,00 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 90. percentil (Krivánsky potok).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
1 095vrtov do 3 km
827 rozborov vody v okolí
Z toho 1095 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
–
32 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.
Environmentálne záťaže a skládky
13lokalít do 3 km
13 skládok
V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.
Ložiská a rudné výskyty
69záznamov do 5 km
39 ložísk, 30 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
18plôch do 3 km
4 aktívnych
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
ArzénAszvýšená (horných 10 %)
najvyššie 4,00 μg/lmedián 2,00 μg/l8 vzoriek25 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Krivánsky potok, 2008, 100 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
BáriumBamierne zvýšená
najvyššie 72,0 μg/lmedián 40,5 μg/l8 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 300 m S od obce, 2003, 520 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 300 m S od obce, 2003, 520 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ÓlomPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 300 m S od obce, 2003, 520 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 300 m S od obce, 2003, 520 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 300 m S od obce, 2003, 520 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KrómCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 300 m S od obce, 2003, 520 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 300 m S od obce, 520 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
RézCunižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 300 m S od obce, 2003, 520 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
najvyššie 31,0 mg/lmedián 15,1 mg/l8 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Krivánsky potok, 2008, 100 m od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Ilmenit (FeTiO₃)145 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Rutil (TiO₂)134 vzoriek, najviac 815 zŕn
Magnetit (Fe₃O₄)130 vzoriek, najviac 3995 zŕn
Scheelit (CaWO₄)96 vzoriek, najviac 1115 zŕn
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)96 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Anatas (TiO₂)93 vzoriek, najviac 300 zŕn
Pyrit (FeS₂)69 vzoriek, najviac 1625 zŕn
Hematit (Fe₂O₃)57 vzoriek, najviac 3000 zŕn
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)55 vzoriek, najviac 815 zŕn
Barit (BaSO₄)36 vzoriek, najviac 315 zŕn
Arany (Au)31 vzoriek, najviac 24 zŕn
Cinabarit (HgS)22 vzoriek, najviac 75 zŕn
Chalkopyrit (CuFeS₂)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
Arzenopyrit (FeAsS)4 vzorky, najviac 4 zŕn
Malachit (Cu₂CO₃(OH)₂)1 vzorka, najviac 1 zŕn
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka
Zlato vo vzorke
Od vody
44
1 zrno
30 m
145
1 zrno
40 m
42
1 zrno
40 m
260c
6 zŕn
50 m
275e
5 zŕn
70 m
259c
1 zrno
80 m
43
4 zrná
90 m
15
2 zrná
220 m
Horninotvorné a doprovodné minerály
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))147 vzoriek, najviac 2504 zŕn
Zirkón (ZrSiO₄)147 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))139 vzoriek, najviac 3384 zŕn
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)130 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Titanit (CaTiSiO₅)130 vzoriek, najviac 881 zŕn
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)128 vzoriek, najviac 4000 zŕn
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)109 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Turmalíny (komplexný borosilikát)105 vzoriek, najviac 400 zŕn
Korund (Al₂O₃)61 vzoriek, najviac 350 zŕn
Sillimanit (Al₂SiO₅)9 vzoriek, najviac 300 zŕn
Kyanit (Al₂SiO₅)7 vzoriek, najviac 300 zŕn
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))2 vzorky, najviac 5 zŕn
Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)1 vzorka, najviac 815 zŕn
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Kovy v podzemnej vode
AntimonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 2,30 μg/lmedián 0,100 μg/l65 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 430 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CinkZnvysoká (horných 5 %)
najvyššie 2 445 μg/lmedián 14,0 μg/l65 vzoriek11 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,0 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArzénAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 8,90 μg/lmedián 0,500 μg/l65 vzoriek88 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,2 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
HiganyHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l65 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 340 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AlumíniumAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,120 mg/lmedián 0,0200 mg/l65 vzoriek26 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 620 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,250 μg/l65 vzoriek95 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 3,0 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l65 vzoriek46 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
RézCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 5,70 μg/lmedián 0,800 μg/l65 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SzelénSezvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,10 μg/lmedián 0,500 μg/l65 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KrómCrzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,60 μg/lmedián 0,600 μg/l65 vzoriek34 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 18,0 μg/lmedián 2,00 μg/l65 vzoriek40 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
VasFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l29 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Vzoriek
Najvyšší radón
Medián
forrás
15
111 Bq/l
30,9 Bq/l
studňa
4
25,3 Bq/l
6,63 Bq/l
potok, rieka
1
2,39 Bq/l
2,39 Bq/l
vodný zdroj pre hromadné zásobovanie
1
15,2 Bq/l
15,2 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Au38×
Cu2×
Druhy banských objektov
štôlňa35×
halda19×
šachta5×
pinga, pingový ťah5×
odkalisko1×
iný druh objektu1×
Najbližšie staré banské diela
Név
Faj
Ťažené
Ukončenie
Od vody
Odkalisko Podrečany
odkalisko
magnezit
110 m
Štôlňa Mýtna I.
štôlňa
kremeň
1962
210 m
Ťažná jama Július
šachta
magnezit
260 m
Vetracia jama
šachta
magnezit
260 m
Podrečany (magnezit) – horizont 90 m n. m.
štôlňa
magnezit
260 m
Šachtica ŠM-2
šachta
kremeň
1962
320 m
Podrečany (magnezit) – horizont 30 m n. m.
štôlňa
magnezit
320 m
Podrečany (magnezit) – horizont 90 m n. m.
štôlňa
magnezit
320 m
Podrečany (magnezit) – horizont 167 m n. m.
štôlňa
magnezit
350 m
Šachtica ŠM-1
šachta
kremeň
1962
360 m
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko
Nerast
Stav a organizácia
Od vody
Podrečany
ostatné suroviny
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Silver Farm, s.r.o.
410 m
Podrečany
magnezit
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
420 m
Mýtna – Hrby
stavebný kameň
Ťažené ložisko – AMETYS s.r.o. Košice
740 m
Gregorova Vieska
keramické íly
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – LB MINERALS SK, s.r.o.
1,7 km
Gregorova Vieska
keramické íly
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – LB MINERALS SK, s.r.o.
1,7 km
Podrečany
žiaruvzdorné ily
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
1,7 km
Točnica
keramické íly
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
1,7 km
Podrečany
keramické íly
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
1,7 km
Stará Halič
keramické íly
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – WMJ company, s.r.o.
2,2 km
Stará Halič
keramické íly
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – WMJ company, s.r.o.
2,2 km
Točnica – juh
keramické íly
Ložisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená
2,4 km
Točnica – juh
žiaruvzdorné ily
Ložisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená
2,4 km
Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt
Typ rudy
Fémek
Faj
Od vody
Podrečany
Magnezit
magnezit
stredné ložisko
260 m
Lovinobaňa – cintorín
Komplexné železné rudy
Fe, Cu
mineralogický výskyt
600 m
Lovinobaňa – Dolné Fafáky
Železné rudy
Fe
mineralogický výskyt
680 m
Uderiná – Viničky
Komplexné železné rudy
Fe, Cu
mineralogický výskyt
880 m
Lovinobaňa – Mertlová
Komplexné železné rudy
Fe, Cu, Ag
mineralogický výskyt
1,9 km
Uderiná
Zlaté rudy
Au
ložiskový výskyt
2,1 km
Brezina
Pyrit
Fe
mineralogický výskyt
2,3 km
Cinobaňa – Borisová
Komplexné železné rudy
Fe, Cu
mineralogický výskyt
3,3 km
Ružiná
Magnezit
magnezit
malé ložisko
3,5 km
Cinobaňa – Jarčanisko
Komplexné železné rudy
Fe, Cu
mineralogický výskyt
3,5 km
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
1 095 vrtov v pásme 3 km, z toho 32 hydrogeologických a 1063 ostatných; s číslom archívnej správy 1095.
Hĺbky vrtov
legfeljebb 10 m464×
10–30 m521×
30–100 m85×
100–300 m19×
nad 300 m6×
Najbližšie vrty
Helyszín
Faj
Mélység
Archívna správa
Od vody
DPS-209-01-30
inžiniersko-geologický
3,8 m
95127
10 m
ŠA-209-01-P30-01
inžiniersko-geologický
7,0 m
95127
10 m
ŠA-209-01-P19-01
inžiniersko-geologický
5,0 m
95127
10 m
ŠA-209-01-P17-01
inžiniersko-geologický
6,0 m
95127
10 m
DPS-209-01-24
inžiniersko-geologický
4,1 m
95127
20 m
V-209-01-P10-01
inžiniersko-geologický
20,0 m
95127
20 m
DPS-209-01-07
inžiniersko-geologický
3,0 m
95127
20 m
DPS-209-01-06
inžiniersko-geologický
3,8 m
95127
30 m
DPS-209-01-26
inžiniersko-geologický
4,0 m
95127
30 m
JK-19
inžiniersko-geologický
9,0 m
90449
30 m
MVZ-30
hydrogeologický
4,1 m
95127
30 m
ŠA-209-01-P8-01
inžiniersko-geologický
2,5 m
95127
30 m
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Forrás
Faj
Víz hőmérséklete (°C)
Výdatnosť (l/s)
Počet
Najbližší od vody
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
27
2,9 km
kategória c1
minerálna voda
23-38
< 5
2
5,4 km
kategória b1
minerálna voda
15-22
< 5
3
8,7 km
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Skládky odpadov
Skládka
Plocha
Rok vzniku
Monitorovanie
Od vody
Budinská Dolina – Budiná
370 m²
1994
–
70 m
Baňa Podrečany – Podrečany
4 100 m²
1995
–
410 m
Dobroč – Vlčia jama – Dobroč
–
1970
–
790 m
Lovinobaňa
–
1970
–
800 m
Kriváň
600 m²
1970
–
1,2 km
Nôtovci – Kriváň
200 m²
–
–
1,3 km
Pod cintorínom – Kriváň
6 000 m²
1976
–
1,5 km
Tomášovce
–
1960
–
1,6 km
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Zosuvy18×
Stupeň aktivity
Potenciálny14×
Aktívny4×
Súčasný stav
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick18×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.