Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása

Vízfolyás

VN Málinec

Vízgyűjtő: GaramPontyosLazacfélék – pisztrángos
horgászvizek
2
horgászvizek hossza
37,3km
kerület
Besztercebányai kerület
  • Pontyos3,3 km1 horgászvíz
  • Lazacfélék – pisztrángos34,0 km1 horgászvíz
Légi felvétel a(z) VN Málinec vízfolyásról kiemelt vonallal
Kék vonal: a vízfolyás vonala (közelítőleg). Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, CC BY 4,0Google Térkép

Most a víznél

Ma a(z) VN Málinec vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · 2 horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.
  • Nagyon magas0
  • Magas0
  • Átlagos0
  • Alacsony2

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

VN Málinec – prítoky, ablakpontszám 37.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 01:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Magassági profil: víztározó

    Terepmagasság a horgászvíz mentén és a hozzávetőleges vízállás.

    Víztározó Ez egy víztározó, ezért a vízfolyást itt nem értékeljük: a víznek nincs sodrása, esése vagy lejtése. A grafikon mutatja a terep magasságát a horgászvíz mentén.

    2004006008001 0001 2000 km5 km10 kmVN Málinec – prítoky
    Terep magassági profilja (Tározó): 989-től 329 m tengerszint feletti magasságig 14,9 km hosszan.
    Terepmagasság a horgászvíz vonala mentén, a kezdetétől (balra) a végéig
    Vízállás körülbelül
    468 m a.s.l.
    A profil legalacsonyabb pontja
    329 m a.s.l.
    A profil legmagasabb pontja
    989 m a.s.l.

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A magasság tájékoztató jellegű (néhány méteres hiba).

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    VN Málinec vízfolyás 2018-es évekbeli légi felvétele
    2018felvételezve: 2018. szept. 30.
    VN Málinec vízfolyás 2021-es évekbeli légi felvétele
    2021felvételezve: 2021. aug. 14.
    VN Málinec vízfolyás 2024-es évekbeli légi felvétele
    2024felvételezve: 2024. szept. 21.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) VN Málinec vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező 2 horgászvízből 0 környékén a felszín alatti víz legalább egy mutatóban meghaladja a határértéket.

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku VN Málinec

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 37 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Staré banské diela

    3objekty do 3 km

    Najbližšie: Grapa štôlňa (štôlňa), 700 m od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    28vzoriek so zlatom

    15 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 7 zŕn v jednej vzorke (230 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    3 8 felőlukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Lítium 60,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 97. percentil (bez mena).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    245vrtov do 3 km

    834 rozborov vody v okolí

    Z toho 245 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    4 zdroje geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    5lokalít do 3 km

    5 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    16záznamov do 5 km

    2 ložiská, 14 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    15plôch do 3 km

    1 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Grapa štôlňa – 2 – štôlňa (700 m od vody)Grapa šachtica – 1 – šachta (780 m od vody)Grapa štôlňa – 2 – štôlňa (780 m od vody)Kokava – Háj – Mastenec (1,2 km od vody)Málinec – Medené rudy (2,1 km od vody)Zastávka Prašivá – Látky – nijaký (330 m od vody)Mláky pod dedinou – Látky – nijaký (650 m od vody)Za družstvom – Látky – nedá sa odhadnúť (740 m od vody)Detvianska Huta – Žabica – chotár – Detvianska H – nijaký (1,4 km od vody)Detva – nedá sa odhadnúť (3,0 km od vody)a1 (810 m od vody)a1 (920 m od vody)a1 (1,8 km od vody)a1 (8,3 km od vody)Látky – kremeň (690 m od vody)Látky – kremeň (740 m od vody)Málinec Hámor – stavebný kameň – granit (90 m od vody)Detvianska Huta – stavebný kameň – granit (1,9 km od vody)Hradište – pyrotit (2,0 km od vody)Málinec – Cu rudy (2,1 km od vody)Detvianska Huta – kremeň (2,3 km od vody)Detvianska Huta – stavebný kameň – granit (2,3 km od vody)Hriňová – Jasienka – kremeň (2,8 km od vody)Detvianska Huta – Ľuľovka – kremeň (3,0 km od vody)Detvianska Huta – stavebný kameň – granit (3,4 km od vody)Lom nad Rimavicou – stavebný piesok – piesky (3,5 km od vody)Ozdín – antimónové rudy (4,3 km od vody)Ozdín – Cerina – zlaté a strieborné rudy (4,6 km od vody)POLIANKY – Skalné zrútenia (80 m od vody)POLIANKY – Skalné zrútenia (90 m od vody)IPELSKY POTOK – Zosuvy (130 m od vody)– Zosuvy (170 m od vody)POLIANKY – Zosuvy (180 m od vody)POLIANKY – Zosuvy (200 m od vody)– Zosuvy (210 m od vody)– Zosuvy (230 m od vody)– Zosuvy (290 m od vody)– Zosuvy (630 m od vody)TALE POD PERESOM – Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)Málinec-Hrozinovo – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (10 m od vody)Málinec-Hrozinovo – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (60 m od vody)Málinec-Hrozinovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Málinec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Málinec – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (100 m od vody)Málinec (110 m od vody)Málinec-Hrozinovo – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (120 m od vody)Látky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (730 m od vody)Látky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (740 m od vody)Málinec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (890 m od vody)Málinec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (920 m od vody)Mláky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Mláky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Málinec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Málinec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Málinec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Málinec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Málinec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)zlato 1 ks – zlato (10 m od vody)zlato 1 ks – zlato (10 m od vody)zlato 1 ks – zlato (50 m od vody)zlato 1 ks – zlato (50 m od vody)zlato 1 ks – zlato (70 m od vody)zlato 1 ks – zlato (70 m od vody)zlato 2 ks – zlato (90 m od vody)zlato 1 ks – zlato (100 m od vody)zlato 1 ks – zlato (100 m od vody)zlato 1 ks – zlato (110 m od vody)zlato 1 ks – zlato (120 m od vody)zlato 2 ks – zlato (140 m od vody)zlato 1 ks – zlato (160 m od vody)zlato 1 ks – zlato (170 m od vody)zlato 7 ks – zlato (230 m od vody)zlato 1 ks – zlato (350 m od vody)zlato 1 ks – zlato (370 m od vody)zlato 7 ks – zlato (490 m od vody)zlato 1 ks – zlato (510 m od vody)zlato 1 ks – zlato (570 m od vody)zlato 1 ks – zlato (590 m od vody)zlato 3 ks – zlato (640 m od vody)zlato 1 ks – zlato (660 m od vody)zlato 2 ks – zlato (720 m od vody)zlato 1 ks – zlato (720 m od vody)zlato 1 ks – zlato (730 m od vody)zlato 1 ks – zlato (880 m od vody)zlato 1 ks – zlato (910 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 60,0 μg/lmedián 22,0 μg/l9 vzoriek22 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2008, 930 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,25 μg/lmedián 2,50 μg/l10 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2008, 290 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 11,7 μg/lmedián 1,00 μg/l10 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: IPEL, 2005, 400 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vodná nádrž Málinec, 2009, 630 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdmierne zvýšená
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,150 μg/l10 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: IPEL, 400 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 37,0 μg/lmedián 23,0 μg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2008, 950 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vodná nádrž Málinec, 2009, 630 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: IPEL, 2005, 400 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 16,9 mg/lmedián 11,7 mg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vodná nádrž Málinec, 2009, 630 m od vody. Porovnanie: 71. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Rutil (TiO₂)156 vzoriek, najviac 450 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)151 vzoriek, najviac 555 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)144 vzoriek, najviac 1600 zŕn
    • Anatas (TiO₂)133 vzoriek, najviac 450 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)115 vzoriek, najviac 1000 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)108 vzoriek, najviac 113 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)74 vzoriek, najviac 900 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)72 vzoriek, najviac 719 zŕn
    • Arany (Au)28 vzoriek, najviac 7 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)25 vzoriek, najviac 550 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)9 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Cinabarit (HgS)6 vzoriek, najviac 3 zŕn
    • Arzenopyrit (FeAsS)4 vzorky, najviac 2 zŕn
    • Sfalerit (ZnS)3 vzorky, najviac 4 zŕn
    • Barit (BaSO₄)2 vzorky, najviac 5 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    288d1 zrno10 m
    289d1 zrno10 m
    273a1 zrno50 m
    280a1 zrno50 m
    491a1 zrno70 m
    276a1 zrno70 m
    293a2 zrná90 m
    256d1 zrno100 m

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Zirkón (ZrSiO₄)262 vzoriek, najviac 2579 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))243 vzoriek, najviac 2285 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)180 vzoriek, najviac 2870 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))162 vzoriek, najviac 3975 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)141 vzoriek, najviac 850 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)131 vzoriek, najviac 1177 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)65 vzoriek, najviac 950 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)41 vzoriek, najviac 1010 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)11 vzoriek, najviac 900 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • RézCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 24,0 μg/lmedián 0,650 μg/l66 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 14,0 μg/lmedián 0,500 μg/l66 vzoriek73 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 1,90 μg/lmedián 0,250 μg/l66 vzoriek98 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AlumíniumAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,110 mg/lmedián 0,00500 mg/l66 vzoriek58 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 880 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HiganyHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l66 vzoriek86 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,30 μg/lmedián 0,250 μg/l66 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CinkZnmierne zvýšená
      najvyššie 316 μg/lmedián 0,500 μg/l66 vzoriek55 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l66 vzoriek95 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 700 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSemierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l66 vzoriek95 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,0 km od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 16,0 μg/lmedián 1,00 μg/l66 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 150 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • VasFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l28 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l66 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 38. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    forrás7228 Bq/l41,4 Bq/l
    upravený prameň271,5 Bq/l66,5 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie249,1 Bq/l30,7 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie1121 Bq/l121 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Druhy banských objektov

    • štôlňa2×
    • šachta1×

    Najbližšie staré banské diela

    NévFajŤaženéUkončenieOd vody
    Grapa štôlňaštôlňakremeň1964700 m
    Grapa šachticašachtakremeň1964780 m
    Grapa štôlňaštôlňakremeň1964780 m

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    LátkykremeňLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava690 m
    LátkykremeňLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava740 m

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyFémekFajOd vody
    Kokava – HájMastenecmastenecmineralogický výskyt1,2 km
    MálinecMedené rudyCu, Femineralogický výskyt2,1 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    245 vrtov v pásme 3 km, z toho 18 hydrogeologických a 227 ostatných; s číslom archívnej správy 245.

    Hĺbky vrtov

    • legfeljebb 10 m29×
    • 10–30 m89×
    • 30–100 m81×
    • 100–300 m6×
    • nad 300 m2×

    Najbližšie vrty

    HelyszínFajMélységArchívna správaOd vody
    Málinec-Hrozinovoširokoprofilový vrt6,5 m29432 124Ad13.pdf10 m
    MHD-213inžiniersko-geologický7,0 m6920610 m
    MHD-222inžiniersko-geologický6,0 m6920620 m
    TK-3inžiniersko-geologický6,0 m3770150 m
    Málinec-Hrozinovoširokoprofilový vrt5,5 m29432 124Ad11.pdf60 m
    J-13inžiniersko-geologický120,0 m5037660 m
    J-44inžiniersko-geologický40,0 m5862160 m
    J-19inžiniersko-geologický90,0 m5037660 m
    J-46inžiniersko-geologický30,0 m5862170 m
    J-2inžiniersko-geologický30,0 m3425370 m
    J-28inžiniersko-geologický25,0 m5862170 m
    JMH-27inžiniersko-geologický30,0 m5037670 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 54810 m

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Zastávka Prašivá – Látky100 m²1996–330 m
    Mláky pod dedinou – Látky200 m²1994–650 m
    Za družstvom – Látky1 200 m²1970monitorovaná740 m
    Detvianska Huta – Žabica – chotár – Detvianska Huta200 m²2004–1,4 km
    Gyetva80 m²1980–3,0 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy13×
    • Skalné zrútenia2×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny11×
    • Stabilizovaný3×
    • Aktívny1×

    Súčasný stav

    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S9×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0004×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova2×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. OZ B. Bystrica2 horgászvíz · 37 km21VN Málinec – prítoky30

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Garam