Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől Átlagos aktivitás · egy horgászvíz átlaga 15:00–17:00 Kvačianka, ablakpontszám 43. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 13:04. A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre. Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok. Vízállás, hőmérséklet és vízhozam mérése, időjárás a vízfolyás mellett és állapot a műholdakról Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség. Gyors vízfolyás Podhorský potok: gyors víz, köves fenék, zúgók és az alatta lévő gödrök. Tipikus pisztrángos vizek. Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában. A(z) 3D terepmodell betöltése… Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz. Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek. Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti. Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 10 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek100 % čiary vody Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 8,3modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃ Mineralizácia 320 mg/l, stredne tvrdá voda (11,2 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 0 15 felőlprvkov v horných 10 % najvyššie: Molybdén 0,701 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 87. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 38°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 65 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 27 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 47nGy/h dávkový príkon 24. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 0objektov do 3 km V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo. 8vzoriek so zlatom 12 rudných minerálov v sedimente Najviac 14 zŕn v jednej vzorke (250 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 3 10 felőlukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Olovo 10,0 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Suchý potok). 57vrtov do 3 km 303 rozborov vody v okolí Z toho 57 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 66°C na ústí vrtu 13 geotermálnych vrtov do 10 km Najteplejší: Bešeňová – FGTB-1, výdatnosť 32,0 l/s, 6,5 km od vody. 16lokalít do 3 km 16 skládok V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované. 8záznamov do 5 km 8 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 99plôch do 3 km 3 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 4 z 5 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 8,25typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 11,2°dH, stredne tvrdá Súčet vápnika a horčíka (2,01 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 320mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 47nGy/h vo vzduchu rozsah 30 až 54 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. közepes Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda. +4nT rozsah -5 až 13 nT Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží. -61mGal reziduálna -12,8 mGal Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu. Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 38 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 27 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 65 mW/m². značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Suchý potok, 2010, 120 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Suchý potok, 30 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Suchý potok, 1993, 30 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Holné, potok, 1997, 30 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Suchý potok, 1993, 30 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Suchý potok, 1993, 30 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Suchý potok, 2010, 120 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Holné, potok, 1997, 30 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Suchý potok, 2010, 120 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Suchý potok, 2010, 120 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Kvačianka, potok, 1997, 10 m od vody. Porovnanie: 20. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 100. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 160 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 38. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 57 vrtov v pásme 3 km, z toho 30 hydrogeologických a 27 ostatných; s číslom archívnej správy 57. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók Vízgyűjtő: Vág
Most a víznél
Ma a(z) Kvačianka vízfolyáson
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
Mai legjobb időablak
A vízfolyás térképe és horgászvizei
Vízállás a vízfolyásnál
Vízállások a vízfolyásnál
Állomás Állapot Változás Hőmérséklet Liptovská Sielnica 87 cm 3,3 °C Vízfolyás magassági profilja
Domborzat 3D-ben
Történelmi képek



Vízszennyezés a(z) Kvačianka vízfolyáson
Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025
Geológia a geochémia toku Kvačianka
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Pont kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 4× Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Regionálne geologické členenie
Regionálne geologické členenie (podjednotky)
Inžinierskogeologické rajóny
Inžinierskogeologické formácie
Náchylnosť územia na svahové deformácie
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Hlavný hydrogeologický región
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Vízsavasság
Vízkeménység
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
0,149 mg/l65. percentil217 mg/l51. percentil14,6 mg/l48. percentil56,2 mg/l42. percentil20,0 mg/l15. percentil0,955 mg/l10. percentil1,77 mg/l7. percentil2,13 mg/l6. percentilŽiviny a organické znečistenie
0,0601 mg/l30. percentil3,62 mg/l23. percentil1,92 mg/l18. percentil0,0195 mg/l8. percentilFémek
0,130 mg/l60. percentil6,06 μg/l45. percentil14,5 μg/l30. percentil29,4 μg/l28. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
0,701 mg/kg87. percentil0,369 mg/kg74. percentil80,5 mg/kg63. percentil0,218 mg/kg57. percentil0,710 mg/kg56. percentil25,3 mg/kg53. percentil64,0 mg/kg40. percentil5,21 mg/kg29. percentil18,0 mg/kg24. percentil6,67 mg/kg22. percentil0,145 mg/kg20. percentil1,87 mg/kg16. percentil66,3 mg/kg15. percentil0,0336 mg/kg4. percentil6,91 mg/kg4. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
2,02 %89. percentil5,28 %82. percentil2,45 %36. percentil0,730 %22. percentil3 728 mg/kg22. percentil589 mg/kg17. percentil1,27 %16. percentil4,67 %16. percentil502 mg/kg8. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
65,4 mg/kg64. percentil30,9 mg/kg58. percentil14,1 mg/kg50. percentil123 mg/kg38. percentil0,912 mg/kg23. percentil74,9 mg/kg19. percentil275 mg/kg16. percentil19,0 mg/kg12. percentil44,6 mg/kg9. percentil292 mg/kg5. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
Alapkőzeti radon-kockázat
2,64 ppm59. percentil1,24 %27. percentil6,33 ppm16. percentil1 579 Bq/m²54. percentilRadónové riziko podľa izoplôch
Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž
Magnetická anomália
Bouguerova tiažová anomália
Geotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Geomorfologické celky
Geomorfologické oblasti
Klimatickogeografické typy
Náchylnosť pôd na okysľovanie
Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)
Litogeochemické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka Zlato vo vzorke Od vody 41 4 zrná 20 m SCH-18 3 zrná 40 m 54 1 zrno 90 m 58 1 zrno 100 m SCH-17 14 zŕn 250 m SCH-16 1 zrno 410 m SCH-15 1 zrno 720 m 77 1 zrno 950 m Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián prameň 10 48,9 Bq/l 25,7 Bq/l studňa 1 13,7 Bq/l 13,7 Bq/l upravený prameň 1 29,5 Bq/l 29,5 Bq/l potok, rieka 1 0,190 Bq/l 0,190 Bq/l vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody 1 0,250 Bq/l 0,250 Bq/l Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Helyszín Faj Mélység Archívna správa Od vody J-2 bez určenia účelu 12,0 m 8506240 m J-3 bez určenia účelu 12,0 m 8506240 m V-1 inžiniersko-geologický 3,5 m 8721260 m J-7 bez určenia účelu 5,0 m 8506260 m Liptovská Sielnica úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 10,5 m 58450 100Ca35.pdf70 m V-4 inžiniersko-geologický 3,5 m 8721270 m J-4 bez určenia účelu 10,0 m 8506270 m V-5 inžiniersko-geologický 3,5 m 8721270 m Liptovské Matiašovce štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 14,0 m 57593 100Ac2.pdf80 m Liptovské Matiašovce štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 120,0 m 57593 100Ac13.pdf80 m J-5 bez určenia účelu 8,0 m 8506280 m Liptovské Matiašovce štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 150,0 m 81477 100Ac17.pdf90 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Hőmérséklet Výdatnosť Mélység Chemický typ vody Využívanie Od vody Liptovský Trnovec – ZGL-2/A 61 °C 31,0 l/s 2500 m Na-HCO3 využívaný 5,3 km Bešeňová – FBe-1 25 °C 5,4 l/s 401 m Ca-Mg-HCO3-SO4 využívaný 6,3 km Bešeňová – ZGL-1 62 °C 27,0 l/s 1987 m Ca-Mg-SO4-HCO3 využívaný 6,4 km Bešeňová – FGTB-1 66 °C 32,0 l/s 1833 m Ca-Mg-SO4-HCO3 využívaný 6,5 km Kalameny – HGL-2 33 °C 23,5 l/s 500 m Ca-Mg-SO4 nevyužívaný 6,9 km Lúčky 31 °C 0,5 l/s 6 m Ca-Mg-SO4 nevyužívaný 8,5 km Lúčky – HGL-3 35 °C 12,5 l/s 600 m Ca-Mg-SO4 využívaný 8,5 km Lúčky – BJ-101 31 °C 18,9 l/s 97 m Ca-Mg-SO4 využívaný 8,5 km Lúčky 31 °C 15,0 l/s 1,3 m Ca-Mg-SO4 nevyužívaný 8,6 km Lúčky – BLK-2 31 °C – 15 m Ca-Mg-SO4 nevyužívaný 8,6 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Forrás Faj Víz hőmérséklete (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody ZGL-2/A geotermálna voda 55 – 80 31 – 50 1 2,7 km kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 9 5,4 km ZGL-1 geotermálna voda 55 – 80 16 – 30 1 6,2 km kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 3 6,4 km kategória Bešeňová termálne kúpalisko – – 1 7,1 km kategória c3 minerálna voda 23-38 16-30 3 7,2 km kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 1 9,1 km kategória c2 minerálna voda 23-38 5-15 1 9,1 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Vyšné Matiašovce – Liptovské Matiašovce – – – 60 m Liptovské Matiašovce 210 m² – – 90 m Kvačany – – – 90 m Kvačany – 1992 – 100 m Liptovská Sielnica – – – 170 m Liptovská Sielnica – 1988 – 200 m Prosiek – skládka Močiar – Prosiek – 1992 – 1,1 km Ambrušky – Ižipovce 400 m² – – 2,0 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Szervezetek és helyszín
Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma
További vízfolyások a közelben
Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása
35100 felől
1445horgászvíz
A térkép színe
Térkép betöltése…
alacsonyabbmagasabb
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 10,0 μg/lmedián 2,50 μg/l6 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,150 μg/l6 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
SzelénSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l6 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
StronciumSrmierne zvýšená
najvyššie 384 μg/lmedián 218 μg/l3 vzorky
RézCumierne zvýšená
najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,05 μg/l6 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
ArzénAsbežná hodnota
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l6 vzoriek67 % pod medzou stanovenia
BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 35,0 μg/lmedián 30,0 μg/l3 vzorky
AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
KrómCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 6,16 mg/lmedián 4,72 mg/l6 vzoriek
KadmiumCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 4 000 μg/lmedián 0,250 μg/l24 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
ÓlomPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 37,0 μg/lmedián 1,00 μg/l24 vzoriek46 % pod medzou stanovenia
HiganyHgextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l24 vzoriek75 % pod medzou stanovenia
SzelénSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 4,60 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
RézCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,60 μg/lmedián 0,700 μg/l24 vzoriek
AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l24 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
KrómCrzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,90 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek46 % pod medzou stanovenia
AlumíniumAlmierne zvýšená
najvyššie 0,0300 mg/lmedián 0,00500 mg/l24 vzoriek88 % pod medzou stanovenia
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 17,0 μg/lmedián 3,00 μg/l24 vzoriek29 % pod medzou stanovenia
CinkZnbežná hodnota
najvyššie 20,0 μg/lmedián 2,00 μg/l24 vzoriek33 % pod medzou stanovenia
VasFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
ArzénAsnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia





