Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
22100 felől
Alacsony aktivitás · 10 horgászvíz átlaga
A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.
Nagyon magas0
Magas0
Átlagos2
Alacsony8
Mikor van a legjobb ablakhány horgászvíznek van a legjobb kétórás ablaka adott órában
00
06
12
18
A legtöbb horgászvíznek a legjobb ablaka 06:00 körül van.
A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 23:04.
A vízfolyás térképe és horgászvizei
A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.
A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok.
Vízállás a vízfolyásnál
Vízállás, hőmérséklet és vízhozam mérése, időjárás a vízfolyás mellett és állapot a műholdakról
Vízállások a vízfolyásnál
Állomás
Állapot
Változás
Hőmérséklet
Chalmová
63 cm
–
Chynorany
77 cm
–
Kľačno
9 cm
–
Nedožery
55 cm
–
Nitrianska Streda
37 cm
–
Nitrianske Pravno
21 cm
–
Érsekújvár
170 cm
–
Privigye
6 cm
5,3 °C
Vízfolyás magassági profilja
Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.
Mérsékelt lejtésAz áramlás érezhető, zátonyok és holtágak váltakoznak. Átmenet az alföldi és hegyaljai vízfolyás között.
A vízfolyás magassági profilja: 644-től 111 m tengerszint feletti magasságig 165,8 km hosszan.Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
Legmagasabb pont
644 m a.s.l.
Legalacsonyabb pont
110 m a.s.l.
Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
534 m
Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
3,2 ‰
KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
1,21
Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.
Domborzat 3D-ben
A(z) 3D terepmodell betöltése…
Történelmi képek
Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.
2017felvételezve: 2017. aug. 24.2020felvételezve: 2020. aug. 2.2023felvételezve: 2023. jún. 1.
Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.
A(z) Nitra vízfolyás geológiája és geokémiája
Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül
Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (247 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.
Szikla a víz alatt
Folyami hordalékA vízvezeték 81%-a
5% Fiatal üledékek, 5% vulkanikus sziklák
Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.
Víz az atlasz szerint
pH 8,0modell szerinti becslés
Víztípus Ca–Mg–HCO₃
Mineralizáció 557 mg/l, kemény víz (18,2 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.
Folyói üledék elemei
3 15 felőlelemek a felső 10 %-ban
Legmagasabb: Higany 2,41 mg/kg
A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 95. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Láb alatti hőség
44°C 1000 m mélységben
hőáramlás 76 mW/m²
2 000 m mélységben kb. 76 °C (32 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.
Természetes gamma-sugárzás
53NGY/H dózisteljesítmény
67. percentilis Szlovákiában
Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.
Régi bánya működése
40objektum 3 km-en belül
kitermelt: Au
Legközelebbi: Halda bane Mládež (roncs), 140 m-re a víztől.
Arany a folyami üledékben
15aranyat tartalmazó minta
15 érc ásványi anyag az üledékben
Legfeljebb 12 szem egy mintában (650 m-re a víztől). Panning prospecting aranyszemcséket számolt egy koncentrátumban a folyami üledékből.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Nyomelemek a patakvízben
8 10 felőlmutatók a felső 5%-ban
Legmagasabb: Króm 1 000 μg/l
A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 100. percentilis (NITRA).
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Fúrások és talajvízelemzések
5 355fúrás 3 km-en belül
5443 vízelemzés a közelben
Közülük 5350-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.
Geotermikus energia
80°C a kútfejnél
44 geotermikus fúrás 10 km-en belül
Legmelegebb: Podhájska – Po-1, hozam 53,0 l/s, 7,7 km-re a víztől.
Környezeti terhek és hulladéklerakók
211Telephelyek 3 km-en belül
19 környezeti terhelés, 192 hulladéklerakó
Legközelebbi teher: Bošany – skládka koželužní I, 120 m-re a víztől. A közelség nem jelenti azt, hogy az anyagok a helyről a vízbe szivárognak.
Lelőhelyek és ércesemények
175bejegyzés 5 km-en belül
65 telep, 110 ércelőfordulás
Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.
Földcsuszamlások és lejtős deformációk
199terület 3 km-en belül
13 aktív
Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.
Geológiai szerkezet a víz alatt
Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.
A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.
Folyami hordalék81%SR 72 %
Fiatal üledékek5,1%SR 8,6 %
Vulkanikus kőzetek5,1%SR 3,2 %
Granitoidok3,4%SR 1,5 %
Egyéb sziklák1,7%SR 4,1 %
Metamorf kőzetek1,7%SR 1,4 %
Mészkövek és dolomitok1,7%SR 2,7 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Folyami hordalék: Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják.
A sziklák geológiai kora
Négytagú86%
kristályos5,1%
neovulkáni kőzetek5,1%
víz1,7%
triász1,7%
Leggyakoribb sziklaegységek
Rendszer
Kor
Egység
Pontozás
Négytagú
holocén
folyóvízi üledékek: Lithofacial osztatlan hordalékos agyagok, vagy völgyek és árterek homokostól kavicsos agyagjai
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A kvaterner burkolat tipikus vastagsága8,1m
2 – 536%SR 48 %
10 – 1528%SR 7,1 %
0 – 220%SR 16 %
15 – 2012%SR 1,7 %
20 – 304,0%SR 1,3 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Tekonikus egységek
FATRIKUM45%SR 14 %
TATRIKUM és VEPORIKUM27%SR 7,8 %
HRONIKUM18%SR 8,1 %
TATRIKUM9,1%SR 2,1 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Ekokonikus osztódás
NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT86%SR 84 %
A belső-nyugati Kárpátok paleo-alpesi tektonikus egységei14%SR 16 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Neutektonikus egységek
pozitív egység (alföldi dombok)48%SR 14 %
pozitív egység (hegység)33%SR 60 %
negatív egység (hegyvidéki medencék)13%SR 14 %
negatív egység (alföldi síkságok és medencék, neotektonikus mélyedések)6,3%SR 13 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Neotektonikus mozgások iránya
nagyon kicsi felemelkedés27%SR 6,4 %
nagy felemelkedés27%SR 26 %
közepes felemelkedés13%SR 32 %
kis süllyedés11%SR 8,8 %
kis felemelkedés9,5%SR 7,7 %
nagyon kicsi süllyedés6,3%SR 7,3 %
más6,3%
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Területi geológiai részleg
házon belüli medencék65%SR 44 %
fő hegyek27%SR 11 %
neovulkáni kőzetek7,9%SR 10 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Regionális geológiai osztály (alegységek)
Duna56%SR 23 %
Tribeč16%SR 1,1 %
belső medencék9,5%SR 4,5 %
Közép-szlovák neovulkáni kőzetek7,9%SR 8,8 %
Žiar7,9%SR 0,0 %
Sztrážov-hegység3,2%SR 1,9 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Mérnök-geológiai körzetek
alföldi-folyam-lelőhelyek régiója61%SR 20 %
hordalékos-síkságos lerakódások régiója15%SR 15 %
magmás intruzív kőzetek régiója6,1%SR 3,0 %
kiváló minőségű metamorf kőzetek régiója3,0%SR 1,4 %
proluviális kúpok és köpenyek régiója3,0%SR 2,7 %
az epilasztikus kőzetek régiója3,0%SR 1,4 %
más9,1%
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Műszaki-geológiai képződmények
kvaterner üledékek kialakulása79%SR 71 %
variscan granitoidok kialakulása6,1%SR 3,2 %
neovulcanic Formáció6,1%SR 4,5 %
nagy metamorf kőzetek kialakulása3,0%SR 1,4 %
tarka homokkő–márga–mészkő képződmény3,0%SR 2,2 %
mészkő-dolomit képződmény3,0%SR 1,5 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
a terület lejtődeformációkra való érzékenysége
Stabil területek régiója99%SR 95 %
Potenciálisan instabil területek régiója1,2%SR 4,4 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A térkép a vízvonal 84 pontjából 59-öt fed le.
Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz
A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.
Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)
Kavics62%SR 52 %
Savas plutonikus kőzetek11%SR 3,7 %
Agyag8,5%SR 3,9 %
Homok6,4%SR 3,9 %
Alapvető vulkáni kőzetek6,4%SR 6,6 %
Savas vulkáni eredetű kőzetek2,1%SR 3,2 %
más4,3%
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Víztartó típus
Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne nespevnené sedimenty) (Kavics; Fluviálne)36%SR 27 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Kavics)23%SR 22 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody11%SR 3,7 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Homok)6,4%SR 2,4 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody6,4%SR 6,4 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Agyag)4,3%SR 3,3 %
más13%
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Az áteresztőképesség típusa (Hidrogeológiai alaptérkép 1:50 000)
szemcsés80%SR 86 %
repedés20%SR 12 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Hidrogeológiai funkció
víztartó100%SR 95 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Fő hidrogénező régió
A nitriánus dombok neogénje33%SR 3,3 %
Nitra negyedidőszaka Nitra városától Nové Zámkyig30%SR 1,4 %
A Hornonitri-medence neogén és negyedidőszaka18%SR 0,0 %
tribča déli és középső részének kristályos és mezozoikuma7,9%SR 0,0 %
Lúčanská fatra déli részének mezozoikuma7,9%SR 0,0 %
a dunai síkság közötti folyóvíz negyedidőszaka2,6%SR 2,3 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A talajvíz genetikai típusa
szilikát, illetve silikátovo-sulfidogénne100%SR 0,0 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Vegyi típusú talajvíz
Ca-Mg-HCO380%SR 26 %
Ca-HCO3,Ca-Hco3-SO4 és Ca-SO420%SR 0,0 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Talajvíz minőségi osztály
F43%SR 8,8 %
A29%SR 36 %
H14%SR 8,8 %
D14%SR 15 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Talajvízszintek
Felső nitra-medence36%SR 3,4 %
A Duna-medence központi mélyedése34%SR 21 %
Bánovce-medence28%SR 4,4 %
Komjatice depresszió2,1%SR 2,1 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Felszíni víz kémia az atlasz szerint
A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.
Vízsavasság
pH 7,98tipikus lőtávolság
Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.
Vízkeménység
18,2°dH, kemény
Kalcium és magnézium összege (3,25 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.
lágy
közepes
kemény
nagyon nehéz
Oldott anyagok
557mg/l mineralizáció
Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Víz ionos összetétele
Kationok (pozitív ionok)
Ca 54Mg 32Na+K 13
Anionok (negatív ionok)
HCO₃ 65SO₄ 21Cl 15
Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–HCO₃
A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.
Főbb ionok
KloridCl38,0 mg/l85. percentilis
MagnéziumMg29,4 mg/l84. percentilis
NátriumNa20,3 mg/l80. percentilis
SzulfátokSO471,8 mg/l77. percentilis
BikarbonátokHCO3286 mg/l73. percentilis
KáliumK4,94 mg/l73. percentilis
KalciumCa82,0 mg/l71. percentilis
FluoridF0,129 mg/l57. percentilis
Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)
Tápanyagok és szerves szennyezés
AmmóniaNH40,477 mg/l86. percentilis
NitrátokNO314,2 mg/l84. percentilis
FoszfátokPO40,540 mg/l83. percentilis
Kémiai oxigénigényChSK3,94 mg/l66. percentilis
Fémek
Cink-Zn19,0 μg/l85. percentilis
MangánMn79,8 μg/l75. percentilis
VasalóFe0,152 mg/l66. percentilis
AlumíniumAl96,1 μg/l60. percentilis
Elemek a folyami üledékekben
A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.
Potenciálisan mérgező és nyomelemek
HiganyHg2,41 mg/kg95. percentilis
KrómCr125 mg/kg91. percentilis
ArzénAs20,7 mg/kg90. percentilis
KadmiumCd0,280 mg/kg68. percentilis
Cink-Zn116 mg/kg66. percentilis
RézCu26,3 mg/kg61. percentilis
ÓlomPb17,7 mg/kg60. percentilis
SzelénSe0,292 mg/kg60. percentilis
KobaltCo8,87 mg/kg56. percentilis
NikkelNi25,4 mg/kg54. percentilis
BizmutBi0,225 mg/kg54. percentilis
MolibdénMo0,392 mg/kg53. percentilis
Ón-Sn2,72 mg/kg53. percentilis
VanádiumV68,0 mg/kg50. percentilis
AntimonSb0,484 mg/kg34. percentilis
Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)
Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
KalciumCa3,91 %74. percentilis
FoszforP1 054 mg/kg73. percentilis
MagnéziumMg1,18 %70. percentilis
TitánTi4 619 mg/kg55. percentilis
VasalóFe2,71 %51. percentilis
AlumíniumAl5,62 %50. percentilis
KáliumK1,50 %48. percentilis
NátriumNa0,836 %43. percentilis
MangánMn724 mg/kg35. percentilis
További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
BáriumBa552 mg/kg80. percentilis
CériumCe65,8 mg/kg70. percentilis
StronciumSr152 mg/kg64. percentilis
IttriumY28,4 mg/kg54. percentilis
CirkóniumZr408 mg/kg52. percentilis
GalliumGa13,8 mg/kg48. percentilis
LítiumLi28,6 mg/kg45. percentilis
RubídiumRb86,3 mg/kg44. percentilis
BerilliumBe1,26 mg/kg42. percentilis
BórB52,9 mg/kg29. percentilis
Természetes radioaktivitás és radon
A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.
Gamma sugárzási dózisteljesítmény
53ngy/h a levegőben
35-67 tartomány nGy/h
Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Alapkőzeti radon-kockázat
közepes
A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.
Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)
Területi tevékenység 137CsCS1371 572 Bq/m²53. percentilis
Radonkockázat izopletek által
közepes58%SR 64 %
alacsony42%SR 36 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció
A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.
Mágneses anomália
+9nT
-53-190 tartomány nT
a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.
negatívpozitív
Bouguer gravitációs anomália
-16mGal
Maradék +3,1 mgal
A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.
Geotermikus potenciál
Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.
Szikla hőmérséklete a mélységgel
44 / 76 °C1000 és 2000 m mélységben
32 °C-os növekedés km-enként
A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 76 mW/m².
Geotermikus talajvíztestek a vízvonal alatt
Felső nitra-medence36%SR 3,4 %
A Duna-medence központi mélyedése34%SR 21 %
Bánovce-medence28%SR 4,4 %
Komjatice depresszió2,1%SR 2,1 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Domborzat, éghajlat és talajok
A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.
Geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)103–1 346m a.s.l.
Egységek átlagos magassága296m a.s.l.
Átlagos lejtés4,7°
Januári átlaghőmérséklet-2,8°C
Átlagos júliusi hőmérséklet19,2°C
Évi csapadék653mm
Geomorfológiai egységek
Dunai dombok41%SR 10 %
Felső nitra-medence33%SR 1,4 %
Tribeč7,8%SR 0,0 %
Dunai síkság5,9%SR 8,4 %
Vtáčnik5,9%SR 0,0 %
Sztrážov-hegység2,0%SR 1,4 %
más3,9%
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Geomorfológiai területek
Dunai alföld47%SR 18 %
Fatra–Tatra terület47%SR 21 %
Szlovák központi hegyei5,9%SR 9,1 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Éghajlat-földrajzi típusok
alföldi klíma77%SR 38 %
merítőiad17%SR 29 %
hegyi klíma5,6%SR 33 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A talajok savasodásra való érzékenysége
savanyításra érzékeny talajok61%SR 31 %
A savasodásra nem érzékeny talajok27%SR 27 %
A savasodásra gyengén érzékeny talajok11%SR 5,2 %
A savasodásra mérsékelten érzékeny talajok1,5%SR 25 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Talajszennyezés (1:500 000 térkép)
viszonylag tiszta talaj84%SR 53 %
nem szennyezett talaj, egyes kockázati elemek geogén módon meghatározott tartalma eléri a határértékeket a16%SR 45 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Litogeokémiai típusok
Neogén80%SR 48 %
a Bradl zóna mezozoikuma és a közép-nyugati Kárpátok13%SR 10 %
A közép-nyugati Kárpátok plutonikus kőzetei3,8%SR 3,0 %
Neogén vulkáni3,8%SR 11 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
a folyosó térképe
Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.
A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.
Nyomelemek a felszíni vizekben
Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.
KrómCrextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 1 000 μg/lmedián 1,00 μg/l80 minták93 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: NITRA2005, 90 m-re a víztől. Összehasonlítás: 100. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
StronciumSrextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 5 000 μg/lmedián 275 μg/l40 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: NITRA2005, 90 m-re a víztől. Összehasonlítás: 100. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
KadmiumCdextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 110 μg/lmedián 0,250 μg/l80 minták38 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: NITRA, 10 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
ArzénAsextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 1 200 μg/lmedián 3,00 μg/l82 minták17 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Zemianske Kostoľany, 1100m JV od K288, výtok z rúry1992, 60 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
LítiumLiextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 111 μg/lmedián 10,0 μg/l73 minták49 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Zemianske Kostoľany, 1100m JV od K288, výtok z rúry1992, 60 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
ÓlomPbextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 13,0 μg/lmedián 2,50 μg/l80 minták88 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: NITRA2000, 80 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
SzelénSeMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l77 minták92 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Nitrianske Pravno1996, 80 m-re a víztől. Összehasonlítás: 98. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
BáriumBaMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 235 μg/lmedián 50,0 μg/l77 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: bez mena2009, 700 m-re a víztől. Összehasonlítás: 98. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
RézCuemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 4,90 μg/lmedián 1,00 μg/l80 minták74 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Zemianske Kostoľany, 900m JZ od K2351992, 80 m-re a víztől. Összehasonlítás: 91. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
AntimonSbenyhén emelkedett
Legmagasabb 0,600 μg/lmedián 0,500 μg/l36 minták97 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Zemianske Kostoľany, 1100m JV od K288, výtok z rúry1992, 60 m-re a víztől. Összehasonlítás: 76. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
Fő ionok, mineralizáció és pH
Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.
Szilícium-dioxidSiO2emelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 38,2 mg/lmedián 13,7 mg/l81 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Lehotský potok1997, 370 m-re a víztől. Összehasonlítás: 94. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
Arany és érc ásványok a folyami üledékekben
Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.
Magnetit (Fe₃O₄)199 minta, legfeljebb 1815 szem
Ilmenit (FeTiO₃)195 minta, legfeljebb 4115 szem
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)144 minta, legfeljebb 815 szem
Rutil (TiO₂)122 minta, legfeljebb 555 szem
Barit (BaSO₄)114 minta, legfeljebb 555 szem
Vörösvasérc (Fe₂O₃)98 minta, legfeljebb 1815 szem
Anatas (TiO₂)97 minta, legfeljebb 55 szem
Pirit (FeS₂)76 minta, legfeljebb 315 szem
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)69 minta, legfeljebb 315 szem
Scheelit (CaWO₄)22 minta, legfeljebb 315 szem
Arany (Au)15 minta, legfeljebb 12 szem
Cinabarit (HgS)8 minta, legfeljebb 5 szem
Kalkopirit (CuFeS₂)7 minta, legfeljebb 55 szem
Realgár (AsS)1 minta, legfeljebb 3 szem
Galenit (PbS)1 minta, legfeljebb 5 szem
Legközelebbi minták arannyal
Minta
Arany a mintában
A vízből
TB-369
1 szem
90 m
Z67
7 szem
110 m
Z15
1 szem
120 m
Z24
1 szem
160 m
Z1
4 szem
300 m
Z68
5 szem
510 m
Z16
4 szem
520 m
Z3
1 szem
540 m
Kőzetképző és kiegészítő ásványok
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)193 minta, legfeljebb 4115 szem
Cirkónium (ZrSiO₄)190 minta, legfeljebb 1815 szem
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)182 minta, legfeljebb 4115 szem
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)155 minta, legfeljebb 815 szem
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))127 minta, legfeljebb 815 szem
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))122 minta, legfeljebb 2815 szem
Turmalin (összetett boroszilikát)89 minta, legfeljebb 315 szem
Titanit (CaTiSiO₅)83 minta, legfeljebb 525 szem
Korund (Al₂O₃)73 minta, legfeljebb 55 szem
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))25 minta, legfeljebb 555 szem
Sillimanit (Al₂SiO₅)20 minta, legfeljebb 55 szem
Kyanit (Al₂SiO₅)9 minta, legfeljebb 5 szem
Andaluzit (Al₂SiO₅)8 minta, legfeljebb 5 szem
Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)2 minta, legfeljebb 5 szem
Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás
Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.
Vegyi víztípusok a közelben
Ca-Mg-HCO338×
Ca-HCO331×
Mg-Ca-HCO323×
Ca-Mg-SO4-HCO38×
Ca-SO4-HCO38×
Ca-(Mg)-HCO35×
Ca-Mg-Cl-HCO32×
Ca-Mg-HCO3-SO42×
Vízminőségi osztály a hidrogeokémiai térkép szerint
osztály A33×
osztály H24×
osztály F24×
osztály D23×
osztály E16×
osztály B10×
osztály G2×
osztály C2×
Fémek a talajvízben
ArzénAsextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 4 900 μg/lmedián 0,500 μg/l433 minták62 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: drenáž1992, 1,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 100. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
LítiumLiextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 387 μg/lmedián 7,00 μg/l433 minták11 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1992, 2,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
SzelénSeextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 21,0 μg/lmedián 0,500 μg/l433 minták75 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1993, 630 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
KrómCrextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 41,5 μg/lmedián 0,500 μg/l433 minták48 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1993, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
ÓlomPbextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 17,0 μg/lmedián 0,500 μg/l433 minták60 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1992, 1,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
Cink-Znextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 11 772 μg/lmedián 86,0 μg/l433 minták11 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1992, 1,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
RézCuextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 18,2 μg/lmedián 0,900 μg/l433 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1992, 2,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
HiganyHgextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 0,100 μg/l433 minták85 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1992, 2,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
AntimonSbextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 6,20 μg/lmedián 0,100 μg/l433 minták80 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1993, 610 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
AlumíniumAlextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 0,270 mg/lmedián 0,00500 mg/l433 minták68 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: vrt1994, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
KadmiumCdextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 2,40 μg/lmedián 0,250 μg/l433 minták95 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: vrt1993, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
VasalóFeszokásos érték
Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l177 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1993, 400 m-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
Radon vizekben
A helyszín típusa
Minták
Legmagasabb radon
Középső
közellátásra szánt vízforrás
3
7,29 Bq/l
1,66 Bq/l
jól
48
28,9 Bq/l
8,66 Bq/l
szabadon folyó fúrólyuk termikus és ásványvízzel
3
7,19 Bq/l
2,70 Bq/l
szabadon folyó fúrólyuk
5
50,2 Bq/l
13,5 Bq/l
rezervoár
1
5,46 Bq/l
5,46 Bq/l
vízforrás egyéni ellátáshoz
5
30,0 Bq/l
11,7 Bq/l
patak, folyó
18
45,0 Bq/l
1,27 Bq/l
forrás
40
101 Bq/l
10,4 Bq/l
fejlett rugó
20
316 Bq/l
6,96 Bq/l
ásványrugó
2
14,4 Bq/l
10,3 Bq/l
zagytározó
1
2,09 Bq/l
2,09 Bq/l
kiáramlás egy működő bányából
1
1,85 Bq/l
1,85 Bq/l
Bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása
Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.
Amit itt bányásztak (a régi bányaműködési nyilvántartás szerint)
Betét a tartalékok várható felhasználásával – ŠGÚDŠ Pozsony
560 m
Nováky
barnaszén
Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – HBP, a.s.
560 m
Malé Kršteňany, časť Chotárna Dolinka
dolomit
Aláaknázott betét – PREMIUM Dolomit SE
580 m
Krnča
építőkő
Aláaknázott betét – PORFIX Sand s.r.o.
600 m
Nováky
barnaszén
Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – HBP, a.s.
650 m
Krnča
építőkő
Aláaknázott betét – PORFIX Sand s. r. o.
650 m
Krnča
építőkő
Aláaknázott betét – PORFIX Sand s. r. o.
650 m
Érc előfordulása a metallogén térképen
Esemény
Érctípus
Fémek
Faj
A vízből
Malinová
Aranyércek
Au
betét előfordulása
2,8 km
Prochot – Maispiak
Rézércek
Au, Cu
ásványi jelenség
5,0 km
Fúrások és geofond archív jelentések
Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.
5 355 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 1146 hidrogeológiai és 4209 egyéb; archív jelentés számával: 5350.
Fúrólyuk mélységek
legfeljebb 10 m2736×
10–30 m1443×
30–100 m334×
100–300 m286×
több mint 300 m220×
A legközelebbi fúrások
Helyszín
Faj
Mélység
Archív jelentés
A vízből
NZ-81
mérnök-geológiai
1,9 m
12243
10 m
N-1
mérnök-geológiai
8,0 m
70821
10 m
RV-22a
mérnök-geológiai
10,0 m
18720
10 m
Dolné Krškany
keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel
20,0 m
12099 133Aa65.pdf
10 m
NZ-40
mérnök-geológiai
3,0 m
12243
10 m
S-14/III
mérnök-geológiai
5,0 m
5122
10 m
HP-12
hidrogeológiai
10,0 m
86507
10 m
L-23
mérnök-geológiai
4,0 m
50602
10 m
RV-30
mérnök-geológiai
15,0 m
18720
10 m
P-1
mérnök-geológiai
4,0 m
15577
10 m
P-7
mérnök-geológiai
1,8 m
18201
10 m
Z-1
mérnök-geológiai
2,2 m
86999
10 m
Geotermikus energia és ásványvizek
Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.
Fúrás
Hőmérséklet
Hozam
Mélység
Vegyi víz típusa
Használat
A vízből
Nagytapolcsány – Tovarníky – FGTz-1
55 °C
–
2106 m
Na-HCO3-SO4
felhasználatlan
100 m
Chalmová – CH-4
42 °C
6,5 l/s
100 m
Ca-Mg-SO4-HCO3
használatban
120 m
Chalmová – HCH-1 (dnes CH-3)
33 °C
–
200 m
Ca-Mg-SO4-HCO3
használatban
120 m
Chalmová – BCH-3
39 °C
–
150 m
Ca-Mg-SO4-HCO3
120 m
Malé Bielice – MB-4
39 °C
–
30 m
adatjelentés nélkül használatban
290 m
Malé Bielice – MB-3
40 °C
8,5 l/s
160 m
Ca-Mg-HCO3
használatban
310 m
Bojnice – NB-4
24 °C
0,1 l/s
510 m
Ca-Mg-HCO3
felhasználatlan
340 m
Simony – HGTP-1
20 °C
–
500 m
Ca-Mg-HCO3
használatban
380 m
Érsekújvár – GNZ-1
59 °C
4,5 l/s
1506 m
Na-HCO3-Cl
használatban
390 m
Simony – FGTz-2
33 °C
–
998 m
Ca-Mg-HCO3
felhasználatlan
430 m
A geotermikus és ásványvizek forrásai
Forrás
Faj
Víz hőmérséklete (°C)
Hozam (l/s)
Számol
Legközelebb a víztől
kategória d2
ásványvíz
39-55
5-15
5
40 m
kategória c2
ásványvíz
23-38
5-15
4
50 m
kategória c1
ásványvíz
23-38
< 5
9
80 m
kategória a1
ásványvíz
< 15
< 5
18
110 m
kategória Malé Bielice
termálfürdő
–
–
1
130 m
kategória d1
ásványvíz
39-55
< 5
2
250 m
kategória d4
ásványvíz
39-55
31-50
1
260 m
GNZ-1
geotermikus víz
55 – 80
< 5
1
500 m
kategória Chalmová
termálfürdő
–
–
1
690 m
FGT-1
geotermikus víz
38 – 55
< 5
1
860 m
Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek
Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.
Környezeti terhek
Helyszín
Tevékenység
Anyag
Osztályozás
A vízből
Bošany – hulladéklerakó koželužní I
SK1000400P
120 m
Bošany – hulladéklerakó koželužní II
SK1000400P
130 m
Nyitra – nelegálne vypustenie RL pri ČOV (Horné Krškany)
SK1000400P
210 m
Bystričany – ENO – dočasné odkalisko
SK1000400P
440 m
Érsekújvár – bývalé kasárne SA – Novocentrum
SK1000400P
580 m
Nováky – NCHZ – areál závodu
SK1000400P
600 m
Nováky – Vojenský opravárenský podnik
SK200170FP
700 m
Privigye – rušňové depo – nádrže
SK1000400P
860 m
Nyitra – bývalé sklady PHM na Novozámockej ceste
SK2001000P
970 m
Érsekújvár – rušňové depo – diagnostické stredisko
SK1000400P
1,0 km
Hulladéklerakók
Szemétlerakó
Terület
Éve alakult
Folyamatos ellenőrzés
A vízből
Nagytapolcsány
3 000 m²
1980
–
10 m
Továrniky – Tovarníky
6 000 m²
1970
–
30 m
Érsekújvár
800 m²
1985
–
30 m
Vedľa ihriska – Kľačno
150 m²
1960
–
30 m
Érsekújvár
800 m²
1985
–
40 m
Opatovce nad Nitrou
1 200 m²
1970
–
50 m
Érsekújvár
10 000 m²
1985
–
50 m
Nyitra – Nyitra I
5 000 m²
1975
–
50 m
Földcsuszamlások és lejtős deformációk
Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.
Alakváltozások típusai
Földcsuszamlások153×
Mezők blokkolása19×
Zárt repedések11×
Aláásott földcsuszamlások8×
Szirtes zuhanás3×
Aláásott blokkok3×
Mezők blokkolása + szirtes zuhanás1×
Mezők blokkolása + földcsuszamlások1×
Tevékenységi fok
Potenciálny105×
Stabilizovaný80×
Aktívny13×
Stabilizált és potenciális formákkal1×
Jelenlegi állapot
SD archív anyagokból vett, ktorá bola konfrontova99×
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick19×
SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S9×
Csak 1:25 000 skálán a regisztráció keretében dolgozzák fel6×
Nem kellően dokumentált4×
Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat
Zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
Percentilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
Pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.