Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása

Ma a(z) VN Orava vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

VN Orava, ablakpontszám 9.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 07:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Fogások a(z) VN Orava vízfolyáson

    A vízfolyás horgászvizein fogott, jóváhagyott fogások

    1úlovok
    54 cmleghosszabb: Fogassüllő

    Fogási ranglista

    Magassági profil: víztározó

    Terepmagasság a horgászvíz mentén és a hozzávetőleges vízállás.

    Víztározó Ez egy víztározó, ezért a vízfolyást itt nem értékeljük: a víznek nincs sodrása, esése vagy lejtése. A grafikon mutatja a terep magasságát a horgászvíz mentén.

    5805906006106200 km5 km10 km
    Terep magassági profilja (Tározó): 611-től 589 m tengerszint feletti magasságig 13,2 km hosszan.
    Terepmagasság a horgászvíz vonala mentén, a kezdetétől (balra) a végéig
    Vízállás körülbelül
    598 m a.s.l.
    A profil legalacsonyabb pontja
    589 m a.s.l.
    A profil legmagasabb pontja
    611 m a.s.l.

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A magasság tájékoztató jellegű (néhány méteres hiba).

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    VN Orava vízfolyás 2018-es évekbeli légi felvétele
    2018felvételezve: 2018. szept. 13.
    VN Orava vízfolyás 2021-es évekbeli légi felvétele
    2021felvételezve: 2021. szept. 8.
    VN Orava vízfolyás 2024-es évekbeli légi felvétele
    2024felvételezve: 2024. szept. 5.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) VN Orava vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • ammóniumionok vagy nitritek a szabvány felett legalább egy állomáson1

    A vízfolyás profilja a forrástól a torkolatiga nem teljesített mutatók száma 2025-ben az SHMÚ-helyszíneken

    01234szennyvízkifolyó: MAHLE Components és WWT Alsókubin, alatt, fkm 19,5: nincs megszegett szabvány (2023)Žaškov (híd), fkm 8,8: nincs megszegett szabvány (2024)Kraľovany, fkm 0,3: nincs megszegett szabvány (2025)rkm 20 (felső szakasz)rkm 0 (a torkolat felé)
    Helyek megjelenítése a táblázatban (3)
    • szennyvízkifolyó: MAHLE Components és WWT Alsókubin, alattrkm 19,5nincs nem teljesített norma
    • Žaškov (híd)rkm 8,8nincs nem teljesített norma
    • Kraľovanyrkm 0,3nincs nem teljesített norma
    • a norma nem teljesül
    • nincs nem teljesített norma
    • a pont nincs az évkönyvben

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku VN Orava

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 43 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek50 % čiary vody

    38 % mladé sedimenty, 13 % flyš

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,0modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 272 mg/l, stredne tvrdá voda (9,2 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 15 felőlprvkov v horných 10 %

    najvyššie: Antimón 5,36 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 91. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 55 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 55 °C (prírastok 20 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    46nGy/h dávkový príkon

    18. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    8objektov do 3 km

    Najbližšie: Šachtička (šachta), 880 m od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    4vzorky so zlatom

    14 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 3 zrná v jednej vzorke (880 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 8 felőlukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Bárium 57,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 68. percentil (Polhoranka).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    179vrtov do 3 km

    632 rozborov vody v okolí

    Z toho 179 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    29°C na ústí vrtu

    1 geotermálny vrt do 10 km

    Najteplejší: Oravská Polhora – FPJ-1, výdatnosť 1,0 l/s, 6,5 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    19lokalít do 3 km

    2 záťaže, 17 skládok

    Najbližšia záťaž: Zubrohlava – kalové pole – ZŤS Námestovo, 720 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    15záznamov do 5 km

    3 ložiská, 12 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    145plôch do 3 km

    12 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek50%SR 72 %
    • Mladé sedimenty38%SR 8,6 %
    • Flyš13%SR 4,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér88%
    • flyš13%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPont
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív4×
    kvartérholocénorganické sedimenty: rašeliny (slatiny a vrchoviská), humózne rašelinové hliny1×
    kvartérpleistocén – holocéndeluviálne sedimenty vcelku: litofaciálne nerozlíšené svahoviny a sutiny1×
    flyšeocénzlínske súvrstvie1×
    kvartérpleistocén – holocéndeluviálno-polygenetické sedimenty: hlinito-ílovité a piesčité svahové hliny1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,8m
    • 0 – 260%SR 16 %
    • 2 – 520%SR 48 %
    • 10 – 1520%SR 7,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • MAGURSKÝ PRÍKROV100%SR 34 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)87%SR 14 %
    • pozitívna jednotka (pohorie)13%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • malý pokles40%SR 8,8 %
    • stredný pokles40%SR 6,8 %
    • stredný zdvih13%SR 32 %
    • veľmi malý pokles6,7%SR 7,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 8 z 15 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Pieskovce57%SR 15 %
    • Kavics29%SR 52 %
    • Íly14%SR 3,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)40%SR 15 %
    • ;;30%SR 0,5 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)20%SR 22 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Íly; Morské)10%SR 0,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén povodia Bielej Oravy a neogén Oravskej kotliny93%SR 1,9 %
    • paleogén Oravskej vrchoviny, Skorušiny a časti Oravskej Magury6,7%SR 1,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Vízsavasság

    pH 8,02typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Vízkeménység

    9,2°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (1,64 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    272mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • KalciumCa51,6 mg/l37. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3171 mg/l37. percentil
    • DraslíkK1,81 mg/l27. percentil
    • MagnéziumMg8,48 mg/l26. percentil
    • KloridokCl3,80 mg/l26. percentil
    • NátriumNa4,58 mg/l24. percentil
    • SzulfátokSO419,6 mg/l15. percentil
    • FluoridokF0,0516 mg/l7. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,199 mg/l68. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK2,66 mg/l37. percentil
    • NitrátokNO34,57 mg/l33. percentil
    • FosforečnanyPO40,0317 mg/l18. percentil

    Fémek

    • VasFe0,121 mg/l57. percentil
    • MangánMn36,2 μg/l54. percentil
    • AlumíniumAl22,1 μg/l21. percentil
    • CinkZn1,39 μg/l7. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • AntimonSb5,36 mg/kg91. percentil
    • KrómCr110 mg/kg86. percentil
    • KadmiumCd0,185 mg/kg50. percentil
    • NikkelNi22,2 mg/kg38. percentil
    • SzelénSe0,176 mg/kg31. percentil
    • HiganyHg0,0625 mg/kg23. percentil
    • MolibdénMo0,233 mg/kg21. percentil
    • BizmutBi0,141 mg/kg19. percentil
    • ArzénAs4,43 mg/kg17. percentil
    • VanádiumV54,4 mg/kg17. percentil
    • ÓlomPb10,6 mg/kg17. percentil
    • CínSn1,85 mg/kg15. percentil
    • KobaltCo5,80 mg/kg13. percentil
    • CinkZn63,3 mg/kg11. percentil
    • RézCu13,5 mg/kg7. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • NátriumNa1,17 %85. percentil
    • TitánTi4 315 mg/kg45. percentil
    • MangánMn743 mg/kg38. percentil
    • AlumíniumAl4,92 %23. percentil
    • DraslíkK1,29 %18. percentil
    • VasFe2,14 %17. percentil
    • FoszforP514 mg/kg9. percentil
    • MagnéziumMg0,557 %9. percentil
    • KalciumCa0,712 %5. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • ZirkónZr569 mg/kg90. percentil
    • BerilliumBe1,74 mg/kg70. percentil
    • LítiumLi31,6 mg/kg61. percentil
    • YtriumY29,1 mg/kg58. percentil
    • CérCe58,6 mg/kg48. percentil
    • BórB59,3 mg/kg46. percentil
    • RubídiumRb77,7 mg/kg24. percentil
    • BáriumBa352 mg/kg18. percentil
    • GáliumGa9,14 mg/kg15. percentil
    • StronciumSr89,6 mg/kg6. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    46nGy/h vo vzduchu

    rozsah 39 až 50 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,34 ppm24. percentil
    • Kálium (K)K1,22 %23. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,56 ppm21. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 55 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 20 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 55 mW/m².

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Šachtička – 1 – šachta (880 m od vody)Nárazište – 6 – iný druh objektu (920 m od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (1,2 km od vody)Povrchová ťažba – 6 – iný druh objektu (1,4 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (1,5 km od vody)Prieskumná štôlňa? – 2 – štôlňa (2,9 km od vody)Prieskumná štôlňa? – 2 – štôlňa (2,9 km od vody)Prieskumná štôlňa? – 2 – štôlňa (2,9 km od vody)Zubrohlava – kalové pole – ZŤS Námestovo – SK2003200P (720 m od vody)Trstená – bývalý sklad pohonných hmôt – Hámričky – SK2001800F (2,2 km od vody)Zubrohlava – Slanica – nedá sa odhadnúť (210 m od vody)Zubrohlava – Slanica – nedá sa odhadnúť (250 m od vody)Zubrohlava – skládka TKO – Slanica – nedá sa odhadnúť (680 m od vody)TKO Zubrohlava – Slanica – nedá sa odhadnúť (870 m od vody)Námestovo – nedá sa odhadnúť (930 m od vody)Dolný Štefanov – občasný (1,2 km od vody)Trstená časť Ústie nad Priehradou /lokalita Jamy – nedá sa odhadnúť (1,4 km od vody)Svätý Ján – Námestovo – trvalý (1,5 km od vody)Námestovo – nedá sa odhadnúť (1,5 km od vody)Horný Štefanov – trvalý (2,0 km od vody)Tvrdošín – Tvrdošín I – trvalý (2,3 km od vody)Tvrdošín /za mäsozávodom p.č. 3086/ – Tvrdošín I – nedá sa odhadnúť (2,5 km od vody)Tvrdošín – Tvrdošín I – trvalý (2,6 km od vody)Oravská Jasenica – nedá sa odhadnúť (2,6 km od vody)Zábiedovo – Tvrdošín I – nedá sa odhadnúť (2,8 km od vody)Rabča – nedá sa odhadnúť (2,9 km od vody)Oravská Jasenica – nedá sa odhadnúť (3,0 km od vody)Oravská Polhora – FPJ-1 – kúpeľný (6,5 km od vody)a1 (180 m od vody)a1 (230 m od vody)a1 (430 m od vody)a1 (4,2 km od vody)a1 (5,0 km od vody)a1 (5,8 km od vody)c1 (6,0 km od vody)a1 (7,7 km od vody)a1 (9,5 km od vody)a1 (9,9 km od vody)Ústie nad Priehradou – stavebný kameň (2,2 km od vody)Lom Trstená – stavebný kameň (2,4 km od vody)Krásna Hôrka – stavebný kameň (4,3 km od vody)Zubrohlava – keramické íly (760 m od vody)Námestovo – hnedé uhlie (980 m od vody)Námestovo – hnedé uhlie (1,1 km od vody)Námestovo – hnedé uhlie (1,2 km od vody)Ústie nad Priehradou – hnedé uhlie (1,4 km od vody)Horný Štefanov – hnedé uhlie (1,7 km od vody)Bobrov – hnedé uhlie (2,4 km od vody)Zubrohlava – stavebný kameň – pieskovec (2,5 km od vody)Rabčice – stavebný kameň – pieskovec (2,5 km od vody)Rabča – stavebný kameň – pieskovec (3,3 km od vody)Krásna Hôrka – štrkopiesky (4,2 km od vody)Trstená – hnedé uhlie (4,2 km od vody)Oravská Magura – mineralógia (1,3 km od vody)Trstená, Halečková – všeobecná geológia (2,8 km od vody)Štefanov nad Oravou – Zosuvy (30 m od vody)DOLNY STEFANOV – Zosuvy (90 m od vody)– Zosuvy (200 m od vody)– Zosuvy (210 m od vody)– Zosuvy (310 m od vody)– Zosuvy (330 m od vody)– Zosuvy (380 m od vody)– Zosuvy (460 m od vody)ORAVSKA PRIEHRADA – Zosuvy (470 m od vody)TVRDOSIN – Zosuvy (510 m od vody)RABCA – Zosuvy (520 m od vody)– Zosuvy (530 m od vody)– Zosuvy (560 m od vody)– Zosuvy (620 m od vody)DOLNY STEFANOV – Zosuvy (630 m od vody)– Zosuvy (630 m od vody)– Zosuvy (690 m od vody)– Zosuvy (700 m od vody)– Zosuvy (720 m od vody)– Zosuvy (760 m od vody)ORAVSKA PRIEHRADA – Zosuvy (770 m od vody)ORAVSKA PRIEHRADA – Zosuvy (820 m od vody)– Zosuvy (830 m od vody)– Zosuvy (840 m od vody)– Zosuvy (850 m od vody)DOLNY STEFANOV – Zosuvy (890 m od vody)– Zosuvy (930 m od vody)– Zosuvy (940 m od vody)TVRDOSIN – Zosuvy (950 m od vody)USTIE – Zosuvy (970 m od vody)DOLNY STEFANOV – Zosuvy (980 m od vody)KLIN – Zosuvy (980 m od vody)KLIN – Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)RABCA – Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)TVRDOSIN – Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)TVRDOSIN – Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)HORNY STEFANOV – Zosuvy (1,3 km od vody)TVRDOSIN – Zosuvy (1,3 km od vody)BOBROV – Zosuvy (1,3 km od vody)ZUBAROHLAVA – Zosuvy (1,3 km od vody)RABCA – Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)TVRDOSIN – Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)NAMESTOVO – Zosuvy (1,5 km od vody)HORNY STEFANOV – Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)BOBROV – Zosuvy (1,6 km od vody)HORNY STEFANOV – Zosuvy (1,6 km od vody)KLIN – Zosuvy (1,7 km od vody)KLIN – Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)NAMESTOVO – Zosuvy (1,7 km od vody)NAMESTOVO – Zosuvy (1,7 km od vody)DOLNY STEFANOV – Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)ZUBROHLAVA – Zosuvy (1,8 km od vody)NAMESTOVO – Zosuvy (1,8 km od vody)ZUBROHLAVA – Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)TVRDOSIN – Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)NAMESTOVO – Zosuvy (1,9 km od vody)KLIN – Zosuvy (1,9 km od vody)RABCA – Zosuvy (1,9 km od vody)Bobrov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (90 m od vody)Bobrov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (110 m od vody)Bobrov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Bobrov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (140 m od vody)Klín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (150 m od vody)Klín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (270 m od vody)Zubrohlava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (350 m od vody)Zubrovka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (360 m od vody)Zubrohlava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (390 m od vody)Námestovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (660 m od vody)Klín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (960 m od vody)Námestovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Námestovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Námestovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Oravská Priehrada – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Ústie nad Priehradou, Dolný Kubín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Námestovo – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,5 km od vody)Tvrdošín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Tvrdošín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Bobov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Tvrdošín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Tvrdošín – negatívny vrt (2,2 km od vody)Tvrdošín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Vavrečka – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,2 km od vody)Tvrdošín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Tvrdošín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Tvrdošín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Bobrov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Tvrdošín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Trstená – negatívny vrt (2,8 km od vody)Trstená – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Rabča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km od vody)Rabčice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km od vody)zlato 1 ks – zlato (120 m od vody)zlato 1 ks – zlato (210 m od vody)zlato 1 ks – zlato (600 m od vody)zlato 3 ks – zlato (880 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • BáriumBabežná hodnota
      najvyššie 57,0 μg/lmedián 43,0 μg/l4 vzorky

      Najvyššia hodnota: Polhoranka, 2009, 560 m od vody. Porovnanie: 68. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jelešňa, 2009, 320 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jelešňa, 2009, 320 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jelešňa, 2009, 320 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jelešňa, 2009, 320 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jelešňa, 320 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCunižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jelešňa, 2009, 320 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jelešňa, 2009, 320 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 9,28 mg/lmedián 7,13 mg/l4 vzorky

      Najvyššia hodnota: Jelešňa, 2009, 320 m od vody. Porovnanie: 42. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Rutil (TiO₂)36 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Anatas (TiO₂)32 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Barit (BaSO₄)31 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)31 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)25 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)20 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)19 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)17 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)10 vzoriek, najviac 4 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)5 vzoriek, najviac 2 zŕn
    • Arany (Au)4 vzorky, najviac 3 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Wolframit ((Fe,Mn)WO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Cinabarit (HgS)1 vzorka, najviac 1 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    2761 zrno120 m
    2771 zrno210 m
    3731 zrno600 m
    3203 zrná880 m

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)36 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)35 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)34 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)32 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))28 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)20 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))15 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))12 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)6 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)2 vzorky, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • CinkZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1 525 μg/lmedián 7,00 μg/l49 vzoriek6 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,250 μg/l49 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,3 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,250 μg/l49 vzoriek98 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,3 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 0,600 μg/l49 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,3 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l49 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSemierne zvýšená
      najvyššie 1,40 μg/lmedián 0,500 μg/l49 vzoriek82 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 680 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AlumíniumAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0300 mg/lmedián 0,00500 mg/l49 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,0 km od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l49 vzoriek98 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,2 km od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 22,0 μg/lmedián 6,00 μg/l49 vzoriek10 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • VasFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l31 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HiganyHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l49 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l49 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 38. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    forrás926,7 Bq/l10,4 Bq/l
    upravený prameň11,36 Bq/l1,36 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie19,42 Bq/l9,42 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Druhy banských objektov

    • štôlňa5×
    • iný druh objektu2×
    • šachta1×

    Najbližšie staré banské diela

    NévFajŤaženéUkončenieOd vody
    Šachtičkašachtauhlie880 m
    Nárazišteiný druh objektuuhlie920 m
    Štôlňaštôlňauhlie1,2 km
    Povrchová ťažbainý druh objektuuhliekoniec 19.stor.-zač.20.stor.1,4 km
    Štôlňaštôlňauhlie1,5 km
    Prieskumná štôlňa?štôlňauhlie?2,9 km
    Prieskumná štôlňa?štôlňauhlie?2,9 km
    Prieskumná štôlňa?štôlňauhlie?2,9 km

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Ústie nad Priehradoustavebný kameňŤažené ložisko – DB REAL FINANCE, s.r.o.2,2 km
    Lom Trsztenastavebný kameňŤažené ložisko – ŠTRKOMO, s. r. o.2,4 km
    Krásna Hôrkastavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Balún Marián BAPA4,3 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    179 vrtov v pásme 3 km, z toho 33 hydrogeologických a 146 ostatných; s číslom archívnej správy 179.

    Hĺbky vrtov

    • legfeljebb 10 m126×
    • 10–30 m35×
    • 30–100 m5×
    • 100–300 m3×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    HelyszínFajMélységArchívna správaOd vody
    P-5inžiniersko-geologický27,0 m10054210 m
    Bobrovširokoprofilový vrt6,5 m32057 88Ca6.pdf90 m
    Bobrovširokoprofilový vrt7,1 m32057 88Ca5.pdf110 m
    M-7inžiniersko-geologický5,0 m83470120 m
    Bobrovúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou100,0 m75797 88Ca11.pdf130 m
    O-1inžiniersko-geologický26,5 m100542130 m
    Bobrovširokoprofilový vrt7,1 m32057 88Ca4.pdf140 m
    Klínúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou7,0 m19060 88Ca3.pdf150 m
    O-2inžiniersko-geologický27,5 m100542160 m
    O2-Pinžiniersko-geologický8,0 m100542160 m
    O2-Pinžiniersko-geologický8,0 m100544160 m
    Klínúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,0 m16254 88Ca1.pdf270 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtHőmérsékletVýdatnosťMélységChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Oravská Polhora – FPJ-129 °C1,0 l/s2417 mNa-Clnevyužívaný6,5 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 59180 m
    kategória c1minerálna voda23-38< 516,0 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    HelyszínČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Zubrohlava – kalové pole – ZŤS NámestovoSK2003200P720 m
    Trsztena – bývalý sklad pohonných hmôt – HámričkySK2001800F2,2 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Zubrohlava – Slanica–––210 m
    Zubrohlava – Slanica–––250 m
    Zubrohlava – skládka TKO – Slanica–1995monitorovaná680 m
    TKO Zubrohlava – Slanica8 280 m²1995monitorovaná870 m
    Námesztó300 m²––930 m
    Dolný Štefanov42 m²––1,2 km
    Trstená časť Ústie nad Priehradou /lokalita Jamy p.č. 195/ – Trstená120 m²––1,4 km
    Svätý Ján – Námesztó–––1,5 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy145×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny112×
    • Stabilizovaný21×
    • Aktívny12×

    Súčasný stav

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00053×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova17×
    • Nedostatočne doložené7×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick5×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. RADA1 horgászvíz · 43 km8VN Orava8

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Vág