Vízfolyás

Vadičovský potok – prehrádzka

Vízgyűjtő: VágLazacfélék – pisztrángos
horgászvíz
1
horgászvizek hossza
0,1km
kerület
Zsolnai kerület
Légi felvétel a(z) Vadičovský potok - prehrádzka vízfolyásról kiemelt vonallal
Kék vonal: a vízfolyás vonala (közelítőleg). Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, CC BY 4,0Google Térkép

Most a víznél

Ma a(z) Vadičovský potok – prehrádzka vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

15:00–17:00

Vadičovský potok – prehrádzka, ablakpontszám 35.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 00:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Vadičovský potok - prehrádzka vízfolyás 2018-es évekbeli légi felvétele
    2018felvételezve: 2018. máj. 22.
    Vadičovský potok - prehrádzka vízfolyás 2021-es évekbeli légi felvétele
    2021felvételezve: 2021. szept. 10.
    Vadičovský potok - prehrádzka vízfolyás 2024-es évekbeli légi felvétele
    2024felvételezve: 2024. júl. 31.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Vadičovský potok – prehrádzka vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 0 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    A(z) Vadičovský potok – prehrádzka vízfolyás geológiája és geokémiája

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (0 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    Szikla a víz alatt

    Fiatal üledékekA vízvezeték 100%-a

    Fiatal, nem konszolidált üledékek; A finom anyag könnyen bemosódik a patakba esőben. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    Víz az atlasz szerint

    pH 8,1modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–HCO₃

    Mineralizáció 371 mg/l, közepesen kemény víz (12,5 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    0 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Kobalt 10,6 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 77. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Láb alatti hőség

    35°C 1000 m mélységben

    hőáramlás 55 mW/m²

    2 000 m mélységben kb. 55 °C (20 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    Természetes gamma-sugárzás

    54NGY/H dózisteljesítmény

    71. percentilis Szlovákiában

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.

    Régi bánya működése

    0objektum 3 km-en belül

    A víztől számított 3 km-en belül egyetlen régi bányaműködést sem jegyeztek fel.

    Arany a folyami üledékben

    0aranyat tartalmazó minta

    7 érc ásványi anyag az üledékben

    A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany.

    Nyomelemek a patakvízben

    0 7 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Réz 4,90 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 91. percentilis (Vadičovský, potok).

    Fúrások és talajvízelemzések

    3fúrás 3 km-en belül

    129 vízelemzés a közelben

    Közülük 3-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    Geotermikus energia

    –

    2 geotermikus és ásványvízforrás 10 km-en belül.

    Környezeti terhek és hulladéklerakók

    7Telephelyek 3 km-en belül

    7 hulladéklerakó

    3 km-en belül nem regisztrálnak környezeti terhet; A hulladéklerakókat csak rögzítik.

    Lelőhelyek és ércesemények

    1bejegyzés 5 km-en belül

    1 ércelőfordulás

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    71terület 3 km-en belül

    3 aktív

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    Geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • Fiatal üledékek100%SR 8,6 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Fiatal üledékek: Fiatal, nem konszolidált üledékek; A finom anyag könnyen bemosódik a patakba esőben.

    A sziklák geológiai kora

    • Négytagú100%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységPontozás
    NégytagúPleisztocén – holocéndeluviális üledékek egésze: LithoFacial differenciálatlan lejtők és törmelékek1×

    Kvaterneri fedezet

    • A kvaterner burkolat tipikus vastagsága3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neutektonikus egységek

    • pozitív egység (hegység)100%SR 60 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neotektonikus mozgások iránya

    • közepes felemelkedés100%SR 32 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Területi geológiai részleg

    • Klippen öv és a szomszédos klippen övezet100%SR 2,2 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Regionális geológiai osztály (alegységek)

    • VÍN ÚGY SZEKCIÓ100%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Stabil területek régiója100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 1 pontjából 1-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Fő hidrogénező régió

    • A Kysuce-medence paleogén és kvaterner100%SR 2,7 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 8,10tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    12,5°dH, közepesen kemény

    Kalcium és magnézium összege (2,23 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    Oldott anyagok

    371mg/l mineralizáció

    Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    Víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–HCO₃

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • KalciumCa75,6 mg/l65. percentilis
    • BikarbonátokHCO3248 mg/l62. percentilis
    • NátriumNa7,24 mg/l41. percentilis
    • KáliumK2,11 mg/l33. percentilis
    • MagnéziumMg8,41 mg/l26. percentilis
    • SzulfátokSO423,4 mg/l23. percentilis
    • KloridCl2,51 mg/l14. percentilis
    • FluoridF0,0541 mg/l10. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Tápanyagok és szerves szennyezés

    • AmmóniaNH40,242 mg/l73. percentilis
    • FoszfátokPO40,146 mg/l52. percentilis
    • Kémiai oxigénigényChSK1,81 mg/l15. percentilis
    • NitrátokNO32,87 mg/l15. percentilis

    Fémek

    • VasalóFe0,691 mg/l95. percentilis
    • Cink-Zn29,3 μg/l92. percentilis
    • MangánMn28,4 μg/l48. percentilis
    • AlumíniumAl47,1 μg/l41. percentilis

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    Potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • KobaltCo10,6 mg/kg77. percentilis
    • NikkelNi30,0 mg/kg70. percentilis
    • RézCu27,5 mg/kg64. percentilis
    • BizmutBi0,252 mg/kg62. percentilis
    • MolibdénMo0,391 mg/kg52. percentilis
    • VanádiumV68,5 mg/kg51. percentilis
    • KrómCr72,6 mg/kg51. percentilis
    • SzelénSe0,250 mg/kg51. percentilis
    • Ón-Sn2,68 mg/kg51. percentilis
    • HiganyHg0,101 mg/kg49. percentilis
    • ÓlomPb13,8 mg/kg39. percentilis
    • Cink-Zn82,9 mg/kg34. percentilis
    • ArzénAs5,23 mg/kg29. percentilis
    • AntimonSb0,212 mg/kg4. percentilis
    • KadmiumCd0,0522 mg/kg2. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • NátriumNa0,937 %63. percentilis
    • KalciumCa2,62 %61. percentilis
    • AlumíniumAl5,57 %48. percentilis
    • MagnéziumMg0,820 %43. percentilis
    • VasalóFe2,55 %42. percentilis
    • KáliumK1,43 %37. percentilis
    • MangánMn707 mg/kg33. percentilis
    • TitánTi3 903 mg/kg28. percentilis
    • FoszforP470 mg/kg6. percentilis
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • BórB79,2 mg/kg87. percentilis
    • LítiumLi38,5 mg/kg85. percentilis
    • GalliumGa17,8 mg/kg80. percentilis
    • BerilliumBe1,82 mg/kg74. percentilis
    • StronciumSr137 mg/kg50. percentilis
    • RubídiumRb86,0 mg/kg43. percentilis
    • CériumCe53,9 mg/kg31. percentilis
    • BáriumBa385 mg/kg30. percentilis
    • IttriumY21,7 mg/kg21. percentilis
    • CirkóniumZr286 mg/kg18. percentilis

    Természetes radioaktivitás és radon

    A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    Gamma sugárzási dózisteljesítmény

    54ngy/h a levegőben

    Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    alacsony

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Kálium (K)K1,43 %77. percentilis
    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh8,03 ppm69. percentilis
    • Egyenértékű urán (EU)eU2,70 ppm65. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • Területi tevékenység 137CsCS1371 882 Bq/m²66. percentilis

    Radonkockázat izopletek által

    • alacsony100%SR 36 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    Mágneses anomália

    +43nT

    43-43 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -57mGal

    maradék −11,9 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    Geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Szikla hőmérséklete a mélységgel

    35 / 55 °C1000 és 2000 m mélységben

    20 °C-os növekedés km-enként

    A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 55 mW/m².

    Domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • Geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)451–652m a.s.l.
    • Egységek átlagos magassága541m a.s.l.
    • Átlagos lejtés10,9°
    • Januári átlaghőmérséklet-5,8°C
    • Átlagos júliusi hőmérséklet14,8°C
    • Évi csapadék950mm

    Geomorfológiai egységek

    • Kysuce Felföld100%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geomorfológiai területek

    • Stredné Beskydy100%SR 3,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Éghajlat-földrajzi típusok

    • hegyi klíma100%SR 33 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajok savasodásra való érzékenysége

    • A savasodásra mérsékelten érzékeny talajok100%SR 25 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • viszonylag tiszta talaj100%SR 53 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Horný Vadičov – nem becsülhető meg (140 m-re a víztől)Horný Vadičov – állandó (330 m-re a víztől)Horný Vadičov – állandó (750 m-re a víztől)Horný Vadičov – állandó (1,6 km-re a víztől)Horný Vadičov – nem becsülhető meg (1,6 km-re a víztől)Horný Vadičov – állandó (2,2 km-re a víztől)Horný Vadičov – állandó (2,7 km-re a víztől)a1 (5,6 km-re a víztől)a1 (6,5 km-re a víztől)Kotrčiná Lúčka – Prostredný Vadičov – kerámia agyag – meszes agyagkövek (4,2 km-re a víztől)HORNY VADICOV – Földcsuszamlások (70 m-re a víztől)HORNY VADICOV – Földcsuszamlások (280 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (460 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (480 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (650 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (700 m-re a víztől)HORNY VADICOV – Földcsuszamlások (770 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (850 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (880 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (930 m-re a víztől)HORNY VADICOV – Földcsuszamlások (970 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (980 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,1 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,2 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,2 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,2 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,3 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,3 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,4 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,4 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,4 km-re a víztől)HORNY VADICOV – Földcsuszamlások (1,4 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,4 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,4 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,5 km-re a víztől)HORNY VADICOV – Földcsuszamlások (1,5 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,5 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,7 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,7 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,7 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,7 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,8 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,8 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,8 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,8 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,9 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,9 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,0 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,0 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,0 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,1 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,1 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,1 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,2 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,2 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,2 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,2 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,3 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,4 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,4 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,4 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,5 km-re a víztől)POVINNA – Földcsuszamlások (2,6 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,6 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,7 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,7 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,7 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,7 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,7 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,7 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,8 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,8 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,8 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,8 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,8 km-re a víztől)Povina – Földcsuszamlások (2,8 km-re a víztől)POVINNA – Lejtőáramlások (2,9 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,9 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,9 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,9 km-re a víztől)POVINNA – Földcsuszamlások (3,0 km-re a víztől)2 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    Nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • RézCuemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 4,90 μg/lmedián 3,60 μg/l2 minta

      Legmagasabb érték: Vadičovský, potok1997, 710 m-re a víztől. Összehasonlítás: 91. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrenyhén emelkedett
      Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,15 μg/l2 minta

      Legmagasabb érték: Vadičovský, potok1997, 710 m-re a víztől. Összehasonlítás: 78. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdenyhén emelkedett
      Legmagasabb 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l2 minta

      Legmagasabb érték: Vadičovský, potok, 780 m-re a víztől. Összehasonlítás: 75. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsszokásos érték
      Legmagasabb 1,10 μg/lmedián 0,800 μg/l2 minta50 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Vadičovský, potok1997, 780 m-re a víztől. Összehasonlítás: 53. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Vadičovský, potok1997, 780 m-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l2 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Vadičovský, potok1997, 780 m-re a víztől. Összehasonlítás: 43. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Vadičovský, potok1997, 780 m-re a víztől. Összehasonlítás: 37. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Arany és érc ásványok a folyami üledékekben

    Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.

    • Barit (BaSO₄)9 minta, legfeljebb 315 szem
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)9 minta, legfeljebb 815 szem
    • Pirit (FeS₂)9 minta, legfeljebb 815 szem
    • Rutil (TiO₂)9 minta, legfeljebb 315 szem
    • Magnetit (Fe₃O₄)7 minta, legfeljebb 55 szem
    • Anatas (TiO₂)6 minta, legfeljebb 55 szem
    • Ilmenit (FeTiO₃)2 minta, legfeljebb 5 szem

    Kőzetképző és kiegészítő ásványok

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)9 minta, legfeljebb 815 szem
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)9 minta, legfeljebb 55 szem
    • Cirkónium (ZrSiO₄)9 minta, legfeljebb 315 szem
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)7 minta, legfeljebb 55 szem
    • Turmalin (összetett boroszilikát)5 minta, legfeljebb 5 szem
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 minta, legfeljebb 5 szem

    Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Fémek a talajvízben

    • ÓlomPbextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 16,0 μg/lmedián 0,750 μg/l10 minták50 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • Cink-Znextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 4 500 μg/lmedián 0,500 μg/l10 minták60 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • HiganyHgextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l10 minták80 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 1,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 9,80 μg/lmedián 0,750 μg/l10 minták

      Legmagasabb érték: prameň1992, 310 m-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,700 μg/lmedián 0,250 μg/l10 minták90 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 1,70 μg/lmedián 0,500 μg/l10 minták90 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 90. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLienyhén emelkedett
      Legmagasabb 29,0 μg/lmedián 7,00 μg/l10 minták

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 86. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsenyhén emelkedett
      Legmagasabb 1,10 μg/lmedián 0,500 μg/l10 minták90 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 81. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrszokásos érték
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l10 minták90 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 66. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • VasalóFeszokásos érték
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l8 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l10 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: 40. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AlumíniumAlSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l10 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: 30. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Radon vizekben

    A helyszín típusaMintákLegmagasabb radonKözépső
    közellátásra szánt vízforrás111,3 Bq/l11,3 Bq/l
    forrás116,1 Bq/l16,1 Bq/l

    Fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    3 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 0 hidrogeológiai és 3 egyéb; archív jelentés számával: 3.

    Fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m3×
    • 10–30 m0×
    • 30–100 m0×
    • 100–300 m0×
    • több mint 300 m0×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységArchív jelentésA vízből
    RA-14mérnök-geológiai6,0 m86297930 m
    RA-13mérnök-geológiai5,0 m862971,5 km
    RA-12mérnök-geológiai6,0 m862972,3 km

    Geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    kategória a1ásványvíz< 15< 525,6 km

    Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    Hulladéklerakók

    SzemétlerakóTerületÉve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    Horný Vadičov700 m²––140 m
    Horný Vadičov300 m²––330 m
    Horný Vadičov250 m²––750 m
    Horný Vadičov300 m²––1,6 km
    Horný Vadičov450 m²––1,6 km
    Horný Vadičov120 m²––2,2 km
    Horný Vadičov320 m²––2,7 km

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.

    Alakváltozások típusai

    • Földcsuszamlások70×
    • Lejtőáramlások1×

    Tevékenységi fok

    • Potenciálny48×
    • Stabilizovaný20×
    • Aktívny3×

    Jelenlegi állapot

    • SD archív anyagokból vett, ktorá bola konfrontova19×
    • Csak 1:25 000 skálán a regisztráció keretében dolgozzák fel9×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×

    Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • Zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Percentilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • Pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Kisucaújhely1 horgászvíz · 0,1 km27Vadičovský potok – prehrádzka27

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Vág