Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
26100 felől
Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga
A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.
Mai legjobb időablak
15:00–17:00
Stará Voda, ablakpontszám 33.
A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 00:04.
A vízfolyás térképe és horgászvizei
A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.
A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok.
Vízfolyás magassági profilja
Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.
BystrinaHegyi patak meredek lejtéssel, kaskádokkal és sziklás fenékkel. A víz tiszta és hideg; a horgászat óvatos megközelítést igényel.
A vízfolyás magassági profilja: 1 105-től 496 m tengerszint feletti magasságig 11,9 km hosszan.Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
Legmagasabb pont
1 126 m a.s.l.
Legalacsonyabb pont
467 m a.s.l.
Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
658 m
Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
55 ‰
KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
1,38
Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.
Domborzat 3D-ben
A(z) 3D terepmodell betöltése…
Történelmi képek
Környezet és természet alakulása 2019 és 2025 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.
Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.
A(z) Stará Voda vízfolyás geológiája és geokémiája
Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül
Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (12 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.
Szikla a víz alatt
Vulkanikus kőzetekA vízvezeték 100%-a
Szilikát kőzetek; A víz általában lágy vagy közepesen mineralizált. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.
Víz az atlasz szerint
pH 8,1modell szerinti becslés
Víztípus Ca–HCO₃–SO₄
Mineralizáció 80,3 mg/l, lágy víz (2,7 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.
Folyói üledék elemei
5 15 felőlelemek a felső 10 %-ban
Legmagasabb: Bizmut 1,18 mg/kg
A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 95. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Láb alatti hőség
35°C 1000 m mélységben
hőáramlás 55 mW/m²
2 000 m mélységben kb. 62 °C (27 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.
Természetes gamma-sugárzás
66NGY/H dózisteljesítmény
95. percentilis Szlovákiában
Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.
Régi bánya működése
189objektum 3 km-en belül
kitermelt: Cu, Fe, Sb, Ag, Pb
Legközelebbi: Ryžoviská (más típusú tárgy), 80 m-re a víztől.
Arany a folyami üledékben
7aranyat tartalmazó minta
14 érc ásványi anyag az üledékben
Legfeljebb 4 szem egy mintában (350 m-re a víztől). Panning prospecting aranyszemcséket számolt egy koncentrátumban a folyami üledékből.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Nyomelemek a patakvízben
4 10 felőlmutatók a felső 5%-ban
Legmagasabb: Szelén 2,90 μg/l
A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 99. percentilis (Hnilec).
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Fúrások és talajvízelemzések
13fúrás 3 km-en belül
483 vízelemzés a közelben
Közülük 13-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.
Geotermikus energia
–
1 geotermikus és ásványvízforrás 10 km-en belül.
Környezeti terhek és hulladéklerakók
4Telephelyek 3 km-en belül
4 hulladéklerakó
3 km-en belül nem regisztrálnak környezeti terhet; A hulladéklerakókat csak rögzítik.
Lelőhelyek és ércesemények
70bejegyzés 5 km-en belül
3 telep, 67 ércelőfordulás
Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.
Földcsuszamlások és lejtős deformációk
1terület 3 km-en belül
Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.
Geológiai szerkezet a víz alatt
Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.
A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.
Vulkanikus kőzetek100%SR 3,2 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Vulkanikus kőzetek: Szilikát kőzetek; A víz általában lágy vagy közepesen mineralizált.
A sziklák geológiai kora
régebbi paleozoikum100%
Leggyakoribb sziklaegységek
Rendszer
Kor
Egység
Pontozás
régebbi paleozoikum
idősebb – közép-szilur
Vlachov formáció
1×
Kvaterneri fedezet
árterek folyóvízi üledékei100%SR 68 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A kvaterner burkolat tipikus vastagsága3,5m
2 – 5100%SR 48 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Tekonikus egységek
GEMERIKUM100%SR 13 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Ekokonikus osztódás
A belső-nyugati Kárpátok paleo-alpesi tektonikus egységei100%SR 16 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Neutektonikus egységek
pozitív egység (hegység)100%SR 60 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Neotektonikus mozgások iránya
nagy felemelkedés100%SR 26 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Területi geológiai részleg
Gemer öv100%SR 5,9 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Regionális geológiai osztály (alegységek)
Spiš–Gemer Ore-hegység100%SR 2,9 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Mérnök-geológiai körzetek
alacsony fokú metamorf kőzetek régiója100%SR 1,7 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Műszaki-geológiai képződmények
epimetamorf kőzetek kialakulása100%SR 2,2 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
a terület lejtődeformációkra való érzékenysége
Stabil területek régiója100%SR 95 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A térkép a vízvonal 5 pontjából 1-öt fed le.
Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz
A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.
Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)
Alapvető vulkáni kőzetek67%SR 6,6 %
Kavics33%SR 52 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Víztartó típus
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody67%SR 6,4 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Kavics)33%SR 22 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Az áteresztőképesség típusa (Hidrogeológiai alaptérkép 1:50 000)
szemcsés100%SR 86 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Hidrogeológiai funkció
víztartó100%SR 95 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Fő hidrogénező régió
A Szlovák Ore-hegység paleozoikuma a Hornád-medencében100%SR 2,1 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A talajvíz genetikai típusa
szilikát, kevésbé szilikát-szulfidogén100%SR 1,4 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Ca-Mg-HCO3, Ca-Mg-HCO3-SO4 és Ca-Mg-SO4-HCO333%SR 0,0 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Talajvíz minőségi osztály
B100%SR 18 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Felszíni víz kémia az atlasz szerint
A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.
Vízsavasság
pH 8,14tipikus lőtávolság
Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.
Vízkeménység
2,7°dH, lágy
Kalcium és magnézium összege (0,48 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.
lágy
közepes
kemény
nagyon nehéz
Oldott anyagok
80,3mg/l mineralizáció
Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Víz ionos összetétele
Kationok (pozitív ionok)
Ca 67Mg 23Na+K 10
Anionok (negatív ionok)
HCO₃ 49SO₄ 40Cl 11
Víztípus domináns ionok szerint: Ca–HCO₃–SO₄
A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.
Főbb ionok
KloridCl3,87 mg/l26. percentilis
FluoridF0,0593 mg/l16. percentilis
SzulfátokSO418,4 mg/l12. percentilis
KalciumCa14,3 mg/l6. percentilis
NátriumNa2,01 mg/l5. percentilis
KáliumK0,653 mg/l5. percentilis
MagnéziumMg2,95 mg/l4. percentilis
BikarbonátokHCO329,0 mg/l3. percentilis
Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)
Tápanyagok és szerves szennyezés
NitrátokNO38,60 mg/l67. percentilis
AmmóniaNH40,153 mg/l61. percentilis
Kémiai oxigénigényChSK1,78 mg/l15. percentilis
FoszfátokPO40,0237 mg/l13. percentilis
Fémek
AlumíniumAl172 μg/l75. percentilis
Cink-Zn4,43 μg/l33. percentilis
VasalóFe0,0410 mg/l17. percentilis
MangánMn5,93 μg/l11. percentilis
Elemek a folyami üledékekben
A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.
Potenciálisan mérgező és nyomelemek
BizmutBi1,18 mg/kg95. percentilis
AntimonSb10,7 mg/kg94. percentilis
HiganyHg0,702 mg/kg92. percentilis
Ón-Sn5,29 mg/kg91. percentilis
KadmiumCd0,661 mg/kg90. percentilis
RézCu52,2 mg/kg90. percentilis
ArzénAs16,8 mg/kg87. percentilis
MolibdénMo0,545 mg/kg75. percentilis
ÓlomPb20,8 mg/kg72. percentilis
KobaltCo9,12 mg/kg61. percentilis
Cink-Zn106 mg/kg59. percentilis
NikkelNi26,2 mg/kg57. percentilis
VanádiumV70,3 mg/kg55. percentilis
SzelénSe0,218 mg/kg43. percentilis
KrómCr53,4 mg/kg21. percentilis
Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)
Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
KáliumK1,90 %90. percentilis
NátriumNa1,25 %89. percentilis
MangánMn1 473 mg/kg88. percentilis
AlumíniumAl6,63 %79. percentilis
FoszforP1 084 mg/kg75. percentilis
VasalóFe3,23 %74. percentilis
TitánTi5 111 mg/kg72. percentilis
MagnéziumMg0,648 %19. percentilis
KalciumCa0,633 %4. percentilis
További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
IttriumY47,1 mg/kg96. percentilis
RubídiumRb120 mg/kg93. percentilis
CirkóniumZr589 mg/kg92. percentilis
BerilliumBe2,30 mg/kg92. percentilis
CériumCe76,7 mg/kg89. percentilis
LítiumLi39,4 mg/kg87. percentilis
BáriumBa557 mg/kg81. percentilis
BórB69,8 mg/kg75. percentilis
GalliumGa15,7 mg/kg65. percentilis
StronciumSr89,3 mg/kg6. percentilis
Természetes radioaktivitás és radon
A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.
Gamma sugárzási dózisteljesítmény
66ngy/h a levegőben
58-70 tartomány nGy/h
Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Alapkőzeti radon-kockázat
közepes
A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.
Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)
Területi tevékenység 137CsCS1372 910 Bq/m²86. percentilis
Radonkockázat izopletek által
közepes100%SR 64 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció
A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.
Mágneses anomália
-23nT
-31--15 tartomány nT
a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.
negatívpozitív
Bouguer gravitációs anomália
-24mGal
maradék −1,9 mgal
A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.
Geotermikus potenciál
Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.
Szikla hőmérséklete a mélységgel
35 / 62 °C1000 és 2000 m mélységben
27 °C-os növekedés km-enként
A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 55 mW/m².
Domborzat, éghajlat és talajok
A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.
Geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)294–1 319m a.s.l.
Egységek átlagos magassága767m a.s.l.
Átlagos lejtés17,7°
Januári átlaghőmérséklet-6,0°C
Átlagos júliusi hőmérséklet13,8°C
Évi csapadék1 083mm
Geomorfológiai egységek
Volovec-hegység100%SR 2,8 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Geomorfológiai területek
Szlovák Ore-hegység100%SR 10 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Éghajlat-földrajzi típusok
hegyi klíma100%SR 33 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A talajok savasodásra való érzékenysége
természetesen savas talajok75%SR 8,5 %
A savasodásra mérsékelten érzékeny talajok25%SR 25 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Talajszennyezés (1:500 000 térkép)
nem szennyezett talaj, egyes kockázati elemek geogén módon meghatározott tartalma eléri a határértékeket a67%SR 45 %
szennyezett talaj, a kockázati elemek tartalma magasabb, mint a C határértéke33%SR 0,9 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Litogeokémiai típusok
A Gemericum korai paleozoikuma100%SR 1,7 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
a folyosó térképe
Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.
A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.
Nyomelemek a felszíni vizekben
Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.
SzelénSeextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 2,90 μg/lmedián 0,500 μg/l11 minták82 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Hnilec1993, 980 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 10,0 μg/lmedián 2,50 μg/l11 minták82 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: 800m SV od K934 Malé Sedlo1992, 990 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
KrómCrMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 7,00 μg/lmedián 3,50 μg/l11 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Hnilec1993, 980 m-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
KadmiumCdMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 0,800 μg/lmedián 0,250 μg/l11 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Hnilec, 980 m-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
RézCuemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 7,80 μg/lmedián 1,10 μg/l11 minták45 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Hnilec1993, 980 m-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
AntimonSbemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 3,40 μg/lmedián 2,50 μg/l11 minták18 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Stará Voda, potok1992, 70 m-re a víztől. Összehasonlítás: 94. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
ArzénAsszokásos érték
Legmagasabb 1,70 μg/lmedián 1,10 μg/l11 minták27 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Stará Voda, potok1992, 90 m-re a víztől. Összehasonlítás: 68. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
LítiumLiSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l11 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: 1000m S od K1260 Hekerová1993, 920 m-re a víztől. Összehasonlítás: 34. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
BáriumBaSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 20,0 μg/lmedián 10,0 μg/l11 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: 800m SV od K934 Malé Sedlo1992, 990 m-re a víztől. Összehasonlítás: 23. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
StronciumSrSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 70,0 μg/lmedián 40,0 μg/l11 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Hnilec1993, 980 m-re a víztől. Összehasonlítás: 19. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
Fő ionok, mineralizáció és pH
Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.
Szilícium-dioxidSiO2Szlovákia fele alatt
Legmagasabb 9,19 mg/lmedián 7,80 mg/l11 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: 2500m SV od K961 Poľana1992, 730 m-re a víztől. Összehasonlítás: 41. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
Arany és érc ásványok a folyami üledékekben
Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.
Magnetit (Fe₃O₄)43 minta, legfeljebb 1815 szem
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)40 minta, legfeljebb 815 szem
Anatas (TiO₂)36 minta, legfeljebb 55 szem
Rutil (TiO₂)31 minta, legfeljebb 315 szem
Pirit (FeS₂)22 minta, legfeljebb 55 szem
Ilmenit (FeTiO₃)21 minta, legfeljebb 4115 szem
Vörösvasérc (Fe₂O₃)10 minta, legfeljebb 1815 szem
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)9 minta, legfeljebb 315 szem
Scheelit (CaWO₄)8 minta, legfeljebb 50 szem
Arany (Au)7 minta, legfeljebb 4 szem
Barit (BaSO₄)6 minta, legfeljebb 5 szem
Cinabarit (HgS)3 minta, legfeljebb 5 szem
Kalkopirit (CuFeS₂)3 minta, legfeljebb 5 szem
Arzenopirit (FeAsS)2 minta, legfeljebb 5 szem
Legközelebbi minták arannyal
Minta
Arany a mintában
A vízből
T72
1 szem
20 m
T75
2 szem
90 m
M183
1 szem
110 m
T58
2 szem
300 m
732
3 szem
350 m
M173
4 szem
350 m
M177
1 szem
990 m
Kőzetképző és kiegészítő ásványok
Cirkónium (ZrSiO₄)43 minta, legfeljebb 1815 szem
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))34 minta, legfeljebb 815 szem
Turmalin (összetett boroszilikát)33 minta, legfeljebb 55 szem
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)12 minta, legfeljebb 1815 szem
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)7 minta, legfeljebb 55 szem
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))5 minta, legfeljebb 5 szem
Titanit (CaTiSiO₅)2 minta, legfeljebb 644 szem
Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás
Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.
Vegyi víztípusok a közelben
Ca-SO4-HCO315×
Ca-Mg-SO4-HCO35×
Ca-Mg-HCO3-SO44×
Ca-HCO34×
Ca-Mg-HCO33×
Ca-Na-SO4-HCO33×
Ca-HCO3-SO41×
Ca-Mg-NO3-Cl-SO41×
Vízminőségi osztály a hidrogeokémiai térkép szerint
osztály B24×
osztály F13×
osztály C1×
osztály H1×
osztály G1×
osztály D1×
Fémek a talajvízben
RézCuextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 26,0 μg/lmedián 0,700 μg/l33 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1992, 130 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
AntimonSbextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 24,0 μg/lmedián 0,200 μg/l33 minták36 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1992, 70 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
ArzénAsextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 28,5 μg/lmedián 0,500 μg/l33 minták73 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1992, 840 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
AlumíniumAlMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 0,200 mg/lmedián 0,00500 mg/l33 minták58 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1993, 1,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
KrómCrMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 5,90 μg/lmedián 0,250 μg/l33 minták73 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1993, 1,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
SzelénSeMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 3,60 μg/lmedián 0,500 μg/l33 minták94 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1993, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
HiganyHgMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l33 minták97 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1992, 130 m-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
ÓlomPbemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l33 minták79 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1992, 200 m-re a víztől. Összehasonlítás: 90. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
Cink-Znenyhén emelkedett
Legmagasabb 345 μg/lmedián 2,00 μg/l33 minták39 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1993, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 84. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
LítiumLienyhén emelkedett
Legmagasabb 24,0 μg/lmedián 1,00 μg/l33 minták79 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1993, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 82. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
VasalóFeszokásos érték
Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l20 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1992, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
KadmiumCdSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l33 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1992, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: 47. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
Radon vizekben
A helyszín típusa
Minták
Legmagasabb radon
Középső
forrás
16
79,4 Bq/l
13,1 Bq/l
szabadon folyó fúrólyuk termikus és ásványvízzel
1
244 Bq/l
244 Bq/l
közellátásra szánt vízforrás
1
9,91 Bq/l
9,91 Bq/l
patak, folyó
1
1,16 Bq/l
1,16 Bq/l
Bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása
Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.
Amit itt bányásztak (a régi bányaműködési nyilvántartás szerint)
Švedlár, žily Farská, Slnečný svit, Lindner, Starohorská, Špuiler, Ružencová, Tichovodská a Pri cintoríne
Fe, Cu
betét előfordulása
1,2 km
Švedlár, žily Pater Noster és Leonidas
Rézércek
Cu
betét előfordulása
1,5 km
Švedlár, Uršula I. és II.
Vasércek
Fe
ásványi jelenség
1,8 km
Smolník, žila Banisko
Antimonit aranyércek
Sb, Au
betét előfordulása
1,9 km
Fúrások és geofond archív jelentések
Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.
13 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 8 hidrogeológiai és 5 egyéb; archív jelentés számával: 13.
Fúrólyuk mélységek
legfeljebb 10 m7×
10–30 m1×
30–100 m4×
100–300 m1×
több mint 300 m0×
A legközelebbi fúrások
Helyszín
Faj
Mélység
Archív jelentés
A vízből
Švedlár – Stará Voda
keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel
4,5 m
78097 114Cb13.pdf
50 m
Švedlár – Stará voda
keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel
40,0 m
70541 114Cb9.pdf
60 m
Švedlár – Stará Voda
keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel
151,0 m
75997 114Cb11.pdf
80 m
R-101
mérnök-geológiai
5,0 m
80782
110 m
Stará Voda
keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel
30,0 m
70088 114Cb10.pdf
230 m
Švedlár – Hrable
keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel
8,0 m
52784 114Cb4.pdf
600 m
R-106
mérnök-geológiai
4,7 m
80782
1,0 km
Švedlár
keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel
20,0 m
31652 114Cb3.pdf
1,2 km
Švedlár
keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel
40,0 m
25415 114Cb1.pdf
1,4 km
R-109
mérnök-geológiai
4,0 m
80782
2,1 km
R-105
mérnök-geológiai
5,0 m
80782
2,2 km
R-108
mérnök-geológiai
5,0 m
80782
2,2 km
Geotermikus energia és ásványvizek
Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.
A geotermikus és ásványvizek forrásai
Forrás
Faj
Víz hőmérséklete (°C)
Hozam (l/s)
Számol
Legközelebb a víztől
kategória a1
ásványvíz
< 15
< 5
1
9,4 km
Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek
Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.
Hulladéklerakók
Szemétlerakó
Terület
Éve alakult
Folyamatos ellenőrzés
A vízből
Stará Voda
150 m²
1990
–
30 m
Stará Voda
180 m²
1990
–
110 m
Švedlár
100 m²
1990
–
2,3 km
Švedlár
200 m²
1988
–
2,5 km
Földcsuszamlások és lejtős deformációk
Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.
Alakváltozások típusai
Földcsuszamlások1×
Tevékenységi fok
Stabilizovaný1×
Jelenlegi állapot
SD archív anyagokból vett, ktorá bola konfrontova1×
Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat
Zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
Percentilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
Pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.