Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
23100 felől
Alacsony aktivitás · 4 horgászvíz átlaga
A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.
Nagyon magas0
Magas0
Átlagos1
Alacsony3
Mikor van a legjobb ablakhány horgászvíznek van a legjobb kétórás ablaka adott órában
00
06
12
18
A legtöbb horgászvíznek a legjobb ablaka 06:00 körül van.
A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 18:04.
A vízfolyás térképe és horgászvizei
A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.
A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok.
Vízállás a vízfolyásnál
Vízállás, hőmérséklet és vízhozam mérése, időjárás a vízfolyás mellett és állapot a műholdakról
Vízállások a vízfolyásnál
Állomás
Állapot
Változás
Hőmérséklet
Jaklovce
151 cm
–
Stratená
68 cm
–
Švedlár
172 cm
–
Vízfolyás magassági profilja
Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.
Élénk vízfolyásHegylábi folyó kavicsos fenékkel és gyors sodrással. Itt már a pér és a pisztráng is jól fejlődik.
A vízfolyás magassági profilja: 779-től 329 m tengerszint feletti magasságig 65,2 km hosszan.Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
Legmagasabb pont
787 m a.s.l.
Legalacsonyabb pont
329 m a.s.l.
Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
458 m
Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
7,0 ‰
KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
1,35
Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.
Domborzat 3D-ben
A(z) 3D terepmodell betöltése…
Történelmi képek
Környezet és természet alakulása 2019 és 2025 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.
Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.
A(z) Hnilec vízfolyás geológiája és geokémiája
Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül
Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (64 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.
Szikla a víz alatt
Folyami hordalékA vízvezeték 87%-a
7% vulkanikus sziklák, 7% metamorf kőzetek
Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.
Víz az atlasz szerint
pH 8,0modell szerinti becslés
Víztípus Ca–Mg–HCO₃–SO₄
Mineralizáció 158 mg/l, lágy víz (5,6 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.
Folyói üledék elemei
7 15 felőlelemek a felső 10 %-ban
Legmagasabb: Réz 286 mg/kg
A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 95. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Láb alatti hőség
31°C 1000 m mélységben
hőáramlás 55 mW/m²
2 000 m mélységben kb. 57 °C (26 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.
Természetes gamma-sugárzás
62NGY/H dózisteljesítmény
90. percentilis Szlovákiában
Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.
Régi bánya működése
2 744objektum 3 km-en belül
kitermelt: Fe, Cu, Ni, Co, Sb
Legközelebbi: Halda pri bezmennej štôlni č.1 (roncs), 10 m-re a víztől.
Arany a folyami üledékben
7aranyat tartalmazó minta
17 érc ásványi anyag az üledékben
Legfeljebb 9 szem egy mintában (510 m-re a víztől). Panning prospecting aranyszemcséket számolt egy koncentrátumban a folyami üledékből.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Nyomelemek a patakvízben
7 10 felőlmutatók a felső 5%-ban
Legmagasabb: Antimon 413 μg/l
A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 100. percentilis (Štofova dolina).
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Fúrások és talajvízelemzések
694fúrás 3 km-en belül
2202 vízelemzés a közelben
Közülük 694-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.
Geotermikus energia
25°C a kútfejnél
1 geotermikus fúrás 10 km-en belül
Legmelegebb: Vlachovo – G-Vl-1, hozam 2,0 l/s, 7,4 km-re a víztől.
Legközelebbi teher: Prakovce II. – H_nad, 70 m-re a víztől. A közelség nem jelenti azt, hogy az anyagok a helyről a vízbe szivárognak.
Lelőhelyek és ércesemények
302bejegyzés 5 km-en belül
33 telep, 269 ércelőfordulás
Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.
Földcsuszamlások és lejtős deformációk
12terület 3 km-en belül
Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.
Geológiai szerkezet a víz alatt
Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.
A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.
Folyami hordalék87%SR 72 %
Vulkanikus kőzetek6,7%SR 3,2 %
Metamorf kőzetek6,7%SR 1,4 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Folyami hordalék: Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják.
A sziklák geológiai kora
Négytagú87%
régebbi paleozoikum13%
Leggyakoribb sziklaegységek
Rendszer
Kor
Egység
Pontozás
Négytagú
holocén
folyóvízi üledékek: Lithofacial osztatlan hordalékos agyagok, vagy völgyek és árterek homokostól kavicsos agyagjai
13×
régebbi paleozoikum
idősebb – közép-szilur
Vlachov formáció
2×
Kvaterneri fedezet
árterek folyóvízi üledékei75%SR 68 %
tengeri üzérkedések25%SR 16 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A kvaterner burkolat tipikus vastagsága3,3m
2 – 591%SR 48 %
0 – 29,1%SR 16 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Tekonikus egységek
GEMERIKUM100%SR 13 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Ekokonikus osztódás
A belső-nyugati Kárpátok paleo-alpesi tektonikus egységei100%SR 16 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Neutektonikus egységek
pozitív egység (hegység)100%SR 60 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Neotektonikus mozgások iránya
nagy felemelkedés100%SR 26 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Területi geológiai részleg
Gemer öv100%SR 5,9 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Regionális geológiai osztály (alegységek)
Spiš–Gemer Ore-hegység91%SR 2,9 %
Galmus4,3%SR 0,0 %
Szlovák Paradicsom4,3%SR 0,7 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Mérnök-geológiai körzetek
hegyi patak lelőhelyek régiója75%SR 21 %
alacsony fokú metamorf kőzetek régiója25%SR 1,7 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Műszaki-geológiai képződmények
kvaterner üledékek kialakulása75%SR 71 %
epimetamorf kőzetek kialakulása25%SR 2,2 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
a terület lejtődeformációkra való érzékenysége
Stabil területek régiója100%SR 95 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A térkép a vízvonal 23 pontjából 15-öt fed le.
Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz
A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.
Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)
Kavics75%SR 52 %
Metamorf kőzetek20%SR 2,4 %
Alapvető vulkáni kőzetek5,0%SR 6,6 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Víztartó típus
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Kavics)75%SR 22 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Metamorf kőzetek)20%SR 2,3 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody5,0%SR 6,4 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Az áteresztőképesség típusa (Hidrogeológiai alaptérkép 1:50 000)
szemcsés100%SR 86 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Hidrogeológiai funkció
víztartó100%SR 95 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Fő hidrogénező régió
A Szlovák Ore-hegység paleozoikuma a Hornád-medencében100%SR 2,1 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A talajvíz genetikai típusa
fluviogén100%SR 6,4 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Vegyi típusú talajvíz
Ca-Mg-Na-HCO3-SO4100%SR 4,5 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Talajvíz minőségi osztály
B83%SR 18 %
H8,7%SR 8,8 %
E4,3%SR 6,5 %
A4,3%SR 36 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Felszíni víz kémia az atlasz szerint
A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.
Vízsavasság
pH 7,99tipikus lőtávolság
Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.
Vízkeménység
5,6°dH, lágy
Kalcium és magnézium összege (0,99 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.
lágy
közepes
kemény
nagyon nehéz
Oldott anyagok
158mg/l mineralizáció
Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Víz ionos összetétele
Kationok (pozitív ionok)
Ca 59Mg 34
Anionok (negatív ionok)
HCO₃ 56SO₄ 38
Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–HCO₃–SO₄
A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.
Főbb ionok
SzulfátokSO437,8 mg/l47. percentilis
FluoridF0,0882 mg/l35. percentilis
KloridCl4,30 mg/l29. percentilis
MagnéziumMg8,82 mg/l27. percentilis
KalciumCa25,3 mg/l15. percentilis
KáliumK1,10 mg/l12. percentilis
NátriumNa2,98 mg/l12. percentilis
BikarbonátokHCO369,8 mg/l11. percentilis
Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)
Tápanyagok és szerves szennyezés
NitrátokNO37,22 mg/l58. percentilis
FoszfátokPO40,0777 mg/l38. percentilis
AmmóniaNH40,0633 mg/l32. percentilis
Kémiai oxigénigényChSK2,10 mg/l22. percentilis
Fémek
AlumíniumAl240 μg/l84. percentilis
Cink-Zn11,9 μg/l71. percentilis
MangánMn40,5 μg/l57. percentilis
VasalóFe0,116 mg/l55. percentilis
Elemek a folyami üledékekben
A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.
Potenciálisan mérgező és nyomelemek
RézCu286 mg/kg95. percentilis
BizmutBi2,07 mg/kg95. percentilis
Ón-Sn13,3 mg/kg95. percentilis
ArzénAs38,9 mg/kg95. percentilis
AntimonSb18,3 mg/kg95. percentilis
HiganyHg1,42 mg/kg95. percentilis
KobaltCo14,1 mg/kg93. percentilis
Cink-Zn191 mg/kg88. percentilis
ÓlomPb31,5 mg/kg88. percentilis
MolibdénMo0,717 mg/kg87. percentilis
KadmiumCd0,555 mg/kg87. percentilis
NikkelNi36,1 mg/kg84. percentilis
VanádiumV80,8 mg/kg73. percentilis
KrómCr86,2 mg/kg70. percentilis
SzelénSe0,204 mg/kg39. percentilis
Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)
Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
KáliumK2,05 %95. percentilis
MangánMn1 871 mg/kg94. percentilis
VasalóFe4,35 %93. percentilis
AlumíniumAl7,04 %87. percentilis
NátriumNa1,07 %78. percentilis
TitánTi5 414 mg/kg78. percentilis
FoszforP962 mg/kg64. percentilis
MagnéziumMg1,04 %63. percentilis
KalciumCa1,03 %15. percentilis
További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
IttriumY47,6 mg/kg96. percentilis
BórB100 mg/kg95. percentilis
RubídiumRb120 mg/kg93. percentilis
LítiumLi43,2 mg/kg92. percentilis
BerilliumBe2,26 mg/kg91. percentilis
CériumCe69,0 mg/kg78. percentilis
GalliumGa17,2 mg/kg76. percentilis
BáriumBa494 mg/kg68. percentilis
CirkóniumZr445 mg/kg64. percentilis
StronciumSr81,8 mg/kg4. percentilis
Természetes radioaktivitás és radon
A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.
Gamma sugárzási dózisteljesítmény
62ngy/h a levegőben
32-76 tartomány nGy/h
Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Alapkőzeti radon-kockázat
közepes
A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.
Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)
Területi tevékenység 137CsCS1372 032 Bq/m²70. percentilis
Radonkockázat izopletek által
közepes95%SR 64 %
magas4,5%SR 0,1 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció
A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.
Mágneses anomália
-16nT
-127-85 tartomány nT
a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.
negatívpozitív
Bouguer gravitációs anomália
-21mGal
Maradék +3,3 mgal
A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.
Geotermikus potenciál
Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.
Szikla hőmérséklete a mélységgel
31 / 57 °C1000 és 2000 m mélységben
26 °C-os növekedés km-enként
A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 55 mW/m².
Domborzat, éghajlat és talajok
A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.
Geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)226–1 319m a.s.l.
Egységek átlagos magassága652m a.s.l.
Átlagos lejtés14,0°
Januári átlaghőmérséklet-5,1°C
Átlagos júliusi hőmérséklet16,2°C
Évi csapadék869mm
Geomorfológiai egységek
Volovec-hegység94%SR 2,8 %
Čierna hora5,6%SR 0,0 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Geomorfológiai területek
Szlovák Ore-hegység100%SR 10 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Éghajlat-földrajzi típusok
hegyi klíma100%SR 33 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A talajok savasodásra való érzékenysége
A savasodásra mérsékelten érzékeny talajok70%SR 25 %
természetesen savas talajok26%SR 8,5 %
A savasodásra gyengén érzékeny talajok4,3%SR 5,2 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Talajszennyezés (1:500 000 térkép)
szennyezett talaj, a kockázati elemek tartalma magasabb, mint a C határértéke56%SR 0,9 %
nem szennyezett talaj, egyes kockázati elemek geogén módon meghatározott tartalma eléri a határértékeket a44%SR 45 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Litogeokémiai típusok
A Gemericum korai paleozoikuma62%SR 1,7 %
A közép-nyugati-karpathai késő paleozoikum23%SR 1,9 %
a Bradl zóna mezozoikuma és a közép-nyugati Kárpátok15%SR 10 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
a folyosó térképe
Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.
A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.
Nyomelemek a felszíni vizekben
Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.
AntimonSbextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 413 μg/lmedián 1,85 μg/l90 minták21 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Štofova dolina2000, 520 m-re a víztől. Összehasonlítás: 100. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
RézCuextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 56,2 μg/lmedián 2,80 μg/l90 minták17 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: 1000m JZ od K Veľká Knala1992, 960 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
KrómCrextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 27,6 μg/lmedián 3,60 μg/l90 minták24 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Grajnar, potok1992, 580 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
SzelénSeextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 2,90 μg/lmedián 0,500 μg/l89 minták96 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Hnilec1993, 50 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
ArzénAsMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 16,0 μg/lmedián 1,50 μg/l90 minták27 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: V okraj obce Prakovce1992, 330 m-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 8,00 μg/lmedián 2,50 μg/l90 minták93 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Hnilec1992, 30 m-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
KadmiumCdMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 0,800 μg/lmedián 0,250 μg/l89 minták24 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Hnilec, 80 m-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
StronciumSremelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 610 μg/lmedián 60,0 μg/l89 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: S okraj obce Mlynky1992, 370 m-re a víztől. Összehasonlítás: 94. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
BáriumBaemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 100 μg/lmedián 20,0 μg/l90 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: 1300 km JV od K791 Kurtova skala1992, 620 m-re a víztől. Összehasonlítás: 91. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
LítiumLienyhén emelkedett
Legmagasabb 10,0 μg/lmedián 5,00 μg/l89 minták98 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Mníšek nad Hnilcom2000, 780 m-re a víztől. Összehasonlítás: 75. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
Fő ionok, mineralizáció és pH
Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.
Szilícium-dioxidSiO2enyhén emelkedett
Legmagasabb 18,2 mg/lmedián 7,37 mg/l89 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Mníšek nad Hnilcom2000, 90 m-re a víztől. Összehasonlítás: 75. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
Arany és érc ásványok a folyami üledékekben
Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.
Barit (BaSO₄)52 minta, legfeljebb 4115 szem
Magnetit (Fe₃O₄)42 minta, legfeljebb 1815 szem
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)39 minta, legfeljebb 815 szem
Pirit (FeS₂)38 minta, legfeljebb 2815 szem
Vörösvasérc (Fe₂O₃)37 minta, legfeljebb 4115 szem
Rutil (TiO₂)34 minta, legfeljebb 555 szem
Cinabarit (HgS)31 minta, legfeljebb 315 szem
Anatas (TiO₂)31 minta, legfeljebb 55 szem
Scheelit (CaWO₄)19 minta, legfeljebb 55 szem
Kasiterit (SnO₂)16 minta, legfeljebb 500 szem
Kalkopirit (CuFeS₂)11 minta, legfeljebb 500 szem
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)10 minta, legfeljebb 55 szem
Ilmenit (FeTiO₃)9 minta, legfeljebb 815 szem
Arany (Au)7 minta, legfeljebb 9 szem
Arzenopirit (FeAsS)4 minta, legfeljebb 50 szem
Malachit (Cu₂CO₃(OH)₂)4 minta, legfeljebb 5 szem
Realgár (AsS)1 minta, legfeljebb 5 szem
Legközelebbi minták arannyal
Minta
Arany a mintában
A vízből
N79
1 szem
330 m
M117
1 szem
450 m
351
2 szem
450 m
348
9 szem
510 m
600
3 szem
730 m
288
1 szem
780 m
800
1 szem
990 m
Kőzetképző és kiegészítő ásványok
Turmalin (összetett boroszilikát)44 minta, legfeljebb 4115 szem
Cirkónium (ZrSiO₄)41 minta, legfeljebb 815 szem
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)38 minta, legfeljebb 4115 szem
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))36 minta, legfeljebb 4115 szem
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)18 minta, legfeljebb 315 szem
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)14 minta, legfeljebb 315 szem
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))11 minta, legfeljebb 55 szem
Korund (Al₂O₃)7 minta, legfeljebb 15 szem
Titanit (CaTiSiO₅)4 minta, legfeljebb 789 szem
Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)3 minta, legfeljebb 5 szem
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 minta, legfeljebb 5 szem
Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás
Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.
Vegyi víztípusok a közelben
Ca-Mg-SO4-HCO342×
Ca-Mg-HCO333×
Ca-SO4-HCO322×
Mg-Ca-SO4-HCO317×
Ca-Mg-HCO3-SO414×
Mg-Ca-HCO3-SO410×
Ca-HCO39×
Ca-HCO3-SO45×
Vízminőségi osztály a hidrogeokémiai térkép szerint
osztály B110×
osztály F32×
osztály A24×
osztály E12×
osztály H10×
osztály D6×
osztály G3×
osztály C1×
Fémek a talajvízben
AntimonSbextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 513 μg/lmedián 0,200 μg/l155 minták43 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1992, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
ÓlomPbextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 22,0 μg/lmedián 0,500 μg/l155 minták59 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1992, 2,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
RézCuextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 27,2 μg/lmedián 0,700 μg/l155 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1992, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
KadmiumCdextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 80,0 μg/lmedián 0,250 μg/l155 minták96 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1992, 960 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
KrómCrextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 14,0 μg/lmedián 0,250 μg/l155 minták59 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1993, 1,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
ArzénAsextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 42,5 μg/lmedián 0,500 μg/l155 minták62 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1992, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
Cink-Znextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 5 200 μg/lmedián 5,00 μg/l155 minták30 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1992, 960 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
HiganyHgextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 0,900 μg/lmedián 0,100 μg/l155 minták89 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1992, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
AlumíniumAlextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 0,290 mg/lmedián 0,0100 mg/l155 minták48 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1993, 80 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
SzelénSeMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 3,60 μg/lmedián 0,500 μg/l155 minták97 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1993, 260 m-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
LítiumLienyhén emelkedett
Legmagasabb 24,0 μg/lmedián 2,00 μg/l155 minták50 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1993, 260 m-re a víztől. Összehasonlítás: 82. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
VasalóFeszokásos érték
Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l72 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1992, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
Radon vizekben
A helyszín típusa
Minták
Legmagasabb radon
Középső
forrás
50
519 Bq/l
7,24 Bq/l
közellátásra szánt vízforrás
4
9,91 Bq/l
3,90 Bq/l
kiáramlás egy működő bányából
9
22,0 Bq/l
6,55 Bq/l
fejlett rugó
7
71,4 Bq/l
11,2 Bq/l
szabadon folyó fúrólyuk
1
134 Bq/l
134 Bq/l
patak, folyó
2
1,65 Bq/l
1,40 Bq/l
vízforrás egyéni ellátáshoz
3
6,41 Bq/l
4,61 Bq/l
Bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása
Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.
Amit itt bányásztak (a régi bányaműködési nyilvántartás szerint)
Betét a tartalékok várható felhasználásával – DORO Slovakia s.r.o.
670 m
Švedlár
kvarc
Betét a tartalékok várható felhasználásával – DORO Slovakia s.r.o.
670 m
Mníšek nad Hnilcom I
kvarc
Betét a tartalékok várható felhasználásával – ŠGÚDŠ Pozsony
820 m
Mníšek nad Hnilcom I
kvarc
Betét a tartalékok várható felhasználásával – ŠGÚDŠ Pozsony
820 m
Jaklovce
azbeszt + azbesztrock
Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – ŠGÚDŠ Pozsony
840 m
Jaklovce I
barit
Betét a tartalékok várható felhasználásával – ŠGÚDŠ Pozsony
1,2 km
Mlynky
rézércek
Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – ŠGÚDŠ Pozsony
1,4 km
Jaklovce I
barit
Betét a tartalékok várható felhasználásával – ŠGÚDŠ Pozsony
1,4 km
Mníšek nad Hnilcom
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – ŠGÚDŠ Pozsony
1,4 km
Prakovce
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – ŠGÚDŠ Pozsony
1,8 km
Jaklovce – Kurtova Skala
kiváló minőségű mészkő
Aláaknázott betét – Calmit, spol. s r.o. – závod Margecany
1,9 km
Jaklovce – Kurtova Skala
kiváló minőségű mészkő
Aláaknázott betét – Calmit, spol. s r.o. – závod Margecany
1,9 km
Érc előfordulása a metallogén térképen
Esemény
Érctípus
Fémek
Faj
A vízből
Gölnic – žila Cézar
Erezett kvarc
kvarc
ásványi jelenség
150 m
Gölnic, žily Koriolán és Kolumbán
Erezett kvarc
kvarc
betét előfordulása
230 m
Gölnicbánya, žily Palmarum, František és Jozef
Összetett vasércek
Fe, Cu
ásványi jelenség
250 m
Gölnic, žila Filip
Összetett vasércek
Fe, Cu
betét előfordulása
300 m
Prakovce, výskyt Prakovce-Šibeň
Többfémből készült ércek
Cu, Pb, Zn, Ag
ásványi jelenség
350 m
Mníšek nad Hnilcom – žila Šajby
Vasércek
Fe
ásványi jelenség
400 m
Švedlár – žila Kremeň
Erezett kvarc
kvarc
ásványi jelenség
430 m
Gölnicbánya, žily Mäsiarka
Összetett vasércek
Fe, Cu
ásványi jelenség
440 m
Gölnic, žily Karin és Šajby
Erezett kvarc
kvarc
betét előfordulása
460 m
Gölnicbánya, žily Gregori, Roberti és Fridrich
Összetett vasércek
Fe, Cu
betét előfordulása
470 m
Fúrások és geofond archív jelentések
Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.
694 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 85 hidrogeológiai és 609 egyéb; archív jelentés számával: 694.
Fúrólyuk mélységek
legfeljebb 10 m167×
10–30 m137×
30–100 m151×
100–300 m143×
több mint 300 m49×
A legközelebbi fúrások
Helyszín
Faj
Mélység
Archív jelentés
A vízből
Jaklovce
keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel
7,0 m
8092 114Bd8.pdf
20 m
HJ-5
hidrogeológiai
7,0 m
8092
20 m
SPR-5
különleges célok
1,5 m
86016
20 m
Vyšné Jaklovce
keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel
5,2 m
8092 114Bd4.pdf
30 m
R-150
mérnök-geológiai
5,0 m
80782
30 m
HJ-1
hidrogeológiai
5,2 m
8092
30 m
R-103
mérnök-geológiai
5,0 m
80782
30 m
R-104
mérnök-geológiai
5,0 m
80782
30 m
V-2
mérnök-geológiai
5,0 m
87208
30 m
SPR-6
különleges célok
1,2 m
86016
30 m
SPR-3
különleges célok
2,3 m
86016
40 m
V-1
mérnök-geológiai
5,0 m
87208
40 m
Geotermikus energia és ásványvizek
Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.
Fúrás
Hőmérséklet
Hozam
Mélység
Vegyi víz típusa
Használat
A vízből
Vlachovo – G-Vl-1
25 °C
2,0 l/s
1 201,3 m
Na-HCO3
felhasználatlan
7,4 km
A geotermikus és ásványvizek forrásai
Forrás
Faj
Víz hőmérséklete (°C)
Hozam (l/s)
Számol
Legközelebb a víztől
kategória a1
ásványvíz
< 15
< 5
6
4,0 km
Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek
Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.
Környezeti terhek
Helyszín
Tevékenység
Anyag
Osztályozás
A vízből
Dobšiná – hulladéklerakó odpadov Bingarten
SK200280FK
1,8 km
Margecany – Rušňové depo, Cargo a.s.
SK200510KF
2,2 km
Hulladéklerakók
Szemétlerakó
Terület
Éve alakult
Folyamatos ellenőrzés
A vízből
Gölnicbánya
1 600 m²
1987
–
30 m
Gölnicbánya
100 m²
1992
–
40 m
Švedlár
100 m²
1990
–
50 m
Suchá Dolina – hulladéklerakó TDO – Mníšek nad Hnilcom
2 560 m²
1980
–
50 m
Jaklovce
100 m²
1997
–
50 m
Mlynky
125 m²
1990
–
60 m
Nálepkovo
600 m²
1989
–
60 m
Prakovce
200 m²
1990
–
70 m
Antropogén üledékek
Helyszín
Lerakott hulladék
A vízből
Prakovce II. – H_nad
70 m
Prakovce II. – H_pod
70 m
Prakovce II. – P-7
160 m
Prakovce II. – P-4
180 m
Prakovce II. – P-2
210 m
Földcsuszamlások és lejtős deformációk
Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.
Alakváltozások típusai
Földcsuszamlások11×
Szirtes zuhanás1×
Tevékenységi fok
Potenciálny9×
Stabilizovaný3×
Jelenlegi állapot
SD archív anyagokból vett, ktorá bola konfrontova8×
SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S2×
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×
Csak 1:25 000 skálán a regisztráció keretében dolgozzák fel1×
Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat
Zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
Percentilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
Pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.