Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása

Vízfolyás

VN Turček

Vízgyűjtő: VágLazacfélék – pisztrángos
horgászvizek
2
horgászvizek hossza
7,4km
kerület
Zsolnai kerület
Légi felvétel a(z) VN Turček vízfolyásról kiemelt vonallal
Kék vonal: a vízfolyás vonala (közelítőleg). Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, CC BY 4,0Google Térkép

Most a víznél

Ma a(z) VN Turček vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · 2 horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.
  • Nagyon magas0
  • Magas0
  • Átlagos0
  • Alacsony2

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

VN Turček – prítoky, ablakpontszám 36.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 13:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Magassági profil: víztározó

    Terepmagasság a horgászvíz mentén és a hozzávetőleges vízállás.

    Víztározó Ez egy víztározó, ezért a vízfolyást itt nem értékeljük: a víznek nincs sodrása, esése vagy lejtése. A grafikon mutatja a terep magasságát a horgászvíz mentén.

    7008009001 0001 1001 2000 km2 km4 kmVN Turček – prítoky
    Terep magassági profilja (Tározó): 1 144-től 772 m tengerszint feletti magasságig 5,7 km hosszan.
    Terepmagasság a horgászvíz vonala mentén, a kezdetétől (balra) a végéig
    Vízállás körülbelül
    865 m a.s.l.
    A profil legalacsonyabb pontja
    772 m a.s.l.
    A profil legmagasabb pontja
    1 144 m a.s.l.

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A magasság tájékoztató jellegű (néhány méteres hiba).

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    VN Turček vízfolyás 2018-es évekbeli légi felvétele
    2018felvételezve: 2018. aug. 23.
    VN Turček vízfolyás 2021-es évekbeli légi felvétele
    2021felvételezve: 2021. szept. 8.
    VN Turček vízfolyás 2024-es évekbeli légi felvétele
    2024felvételezve: 2024. szept. 3.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) VN Turček vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező 2 horgászvízből 0 környékén a felszín alatti víz legalább egy mutatóban meghaladja a határértéket.

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku VN Turček

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 7 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Vulkanikus kőzetek50 % čiary vody

    50 % mladé sedimenty

    Silikátové horniny; voda býva mäkká až stredne mineralizovaná. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,9modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 155 mg/l, mäkká voda (4,3 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    2 15 felőlprvkov v horných 10 %

    najvyššie: Vanád 148 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km45 °C65 °C

    Teplo pod nohami

    45°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 75 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 20 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    46nGy/h dávkový príkon

    17. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    75objektov do 3 km

    ťažené: Au

    Najbližšie: Halda (halda), 720 m od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    7 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 9 felőlukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Stroncium 2 380 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (TURIEC).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    40vrtov do 3 km

    315 rozborov vody v okolí

    Z toho 40 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    47°C na ústí vrtu

    1 geotermálny vrt do 10 km

    Najteplejší: Kremnica – KŠ-1, výdatnosť 23,2 l/s, 6,0 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    7lokalít do 3 km

    7 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    14záznamov do 5 km

    1 ložisko, 13 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    23plôch do 3 km

    1 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Vulkanikus kőzetek50%SR 3,2 %
    • Mladé sedimenty50%SR 8,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Vulkanikus kőzetek: Silikátové horniny; voda býva mäkká až stredne mineralizovaná.

    Geologický vek hornín

    • neovulkanity50%
    • kvartér50%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPont
    neovulkanitymladší miocénformácia Vlčieho vrchu, komplex šibeničného vrchu1×
    kvartérpleistocén – holocéndeluviálne sedimenty: prevažne hlinito-kamenité (podradne piesčito-kamenité) svahoviny a sutiny1×

    Kvartérny pokryv

    • deluviálne sedimenty100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľký zdvih100%SR 26 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • neovulkanity100%SR 10 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • stredoslovenské neovulkanity100%SR 8,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón efuzívnych hornín100%SR 3,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia neovulkanitov100%SR 4,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 2 z 3 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Bázické vulkanity67%SR 6,6 %
    • Kyslé vulkanity33%SR 3,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Bázické vulka)67%SR 6,4 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Kyslé vulkani)33%SR 3,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • neovulkanity Kremnických vrchov100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Turčianska kotlina100%SR 3,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,92typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Vízkeménység

    4,3°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (0,78 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    155mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • DraslíkK1,95 mg/l30. percentil
    • MagnéziumMg6,76 mg/l19. percentil
    • NátriumNa3,65 mg/l17. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO390,7 mg/l16. percentil
    • KloridokCl2,63 mg/l15. percentil
    • FluoridokF0,0539 mg/l10. percentil
    • KalciumCa20,0 mg/l10. percentil
    • SzulfátokSO413,4 mg/l5. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • FosforečnanyPO40,0595 mg/l31. percentil
    • AmóniumNH40,0599 mg/l30. percentil
    • NitrátokNO33,84 mg/l25. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK1,70 mg/l13. percentil

    Fémek

    • AlumíniumAl49,7 μg/l43. percentil
    • CinkZn5,10 μg/l38. percentil
    • VasFe0,0576 mg/l27. percentil
    • MangánMn6,49 μg/l12. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • VanádiumV148 mg/kg95. percentil
    • KobaltCo14,8 mg/kg94. percentil
    • ÓlomPb23,5 mg/kg79. percentil
    • AntimonSb1,01 mg/kg71. percentil
    • HiganyHg0,166 mg/kg69. percentil
    • SzelénSe0,316 mg/kg65. percentil
    • RézCu26,2 mg/kg60. percentil
    • KrómCr77,4 mg/kg58. percentil
    • CinkZn105 mg/kg58. percentil
    • BizmutBi0,229 mg/kg55. percentil
    • KadmiumCd0,171 mg/kg47. percentil
    • ArzénAs5,26 mg/kg30. percentil
    • CínSn2,05 mg/kg23. percentil
    • NikkelNi14,4 mg/kg11. percentil
    • MolibdénMo0,145 mg/kg8. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • VasFe4,80 %95. percentil
    • MagnéziumMg2,56 %93. percentil
    • AlumíniumAl7,23 %90. percentil
    • MangánMn1 317 mg/kg84. percentil
    • TitánTi5 431 mg/kg78. percentil
    • KalciumCa4,12 %75. percentil
    • FoszforP1 057 mg/kg73. percentil
    • NátriumNa0,875 %52. percentil
    • DraslíkK0,895 %4. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • StronciumSr227 mg/kg92. percentil
    • BáriumBa500 mg/kg70. percentil
    • GáliumGa15,5 mg/kg64. percentil
    • BerilliumBe0,977 mg/kg26. percentil
    • YtriumY22,4 mg/kg23. percentil
    • ZirkónZr230 mg/kg10. percentil
    • CérCe44,1 mg/kg9. percentil
    • LítiumLi20,5 mg/kg6. percentil
    • RubídiumRb59,3 mg/kg5. percentil
    • BórB21,7 mg/kg3. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    46nGy/h vo vzduchu

    rozsah 30 až 71 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    közepes

    Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,59 ppm50. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,98 ppm34. percentil
    • Kálium (K)K1,01 %6. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1372 732 Bq/m²84. percentil

    Radónové riziko podľa izoplôch

    • közepes100%SR 64 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž

    Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda.

    SVJZ

    Magnetická anomália

    -17nT

    rozsah -147 až 104 nT

    Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží.

    Bouguerova tiažová anomália

    -42mGal

    reziduálna -10,9 mGal

    Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu.

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km45 °C65 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    45 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 20 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 75 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Turčianska kotlina100%SR 3,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)342–1 318m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek851m a.s.l.
    • Átlagos lejtés15,7°
    • Priemerná januárová teplota-6,5°C
    • Priemerná júlová teplota12,5°C
    • Ročné zrážky1 200mm

    Geomorfologické celky

    • Kremnické vrchy100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Slovenské stredohorie100%SR 9,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma100%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť pôd na okysľovanie

    • pôdy stredne náchylné na acidifikáciu100%SR 25 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A100%SR 45 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Neogénne vulkanity100%SR 11 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Halda – 5 – halda (720 m od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (720 m od vody)Halda – 5 – halda (770 m od vody)Halda – 5 – halda (810 m od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (820 m od vody)Halda – 5 – halda (830 m od vody)Halda – 5 – halda (1,2 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (1,2 km od vody)Halda – 5 – halda (1,2 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (1,3 km od vody)Halda – 5 – halda (1,3 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (1,3 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (1,3 km od vody)Halda – 5 – halda (1,3 km od vody)Halda – 5 – halda (1,3 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (1,3 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (1,3 km od vody)Halda – 5 – halda (1,4 km od vody)Halda – 5 – halda (1,4 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (1,4 km od vody)Halda – 5 – halda (1,5 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (1,5 km od vody)Halda – 5 – halda (1,6 km od vody)Halda – 5 – halda (1,6 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (1,6 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (1,6 km od vody)Halda – 5 – halda (1,7 km od vody)Halda – 5 – halda (1,7 km od vody)Halda – 5 – halda (1,7 km od vody)Halda – 5 – halda (1,7 km od vody)Halda – 5 – halda (1,7 km od vody)Halda – 5 – halda (1,7 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (1,7 km od vody)Halda – 5 – halda (1,7 km od vody)Halda – 5 – halda (1,8 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (1,8 km od vody)Dobývka – 6 – iný druh objektu (1,8 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (1,8 km od vody)Halda – 5 – halda (1,8 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (1,8 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (1,9 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (1,9 km od vody)Halda – 5 – halda (1,9 km od vody)Halda – 5 – halda (1,9 km od vody)Halda – 5 – halda (2,0 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,0 km od vody)Halda – 5 – halda (2,0 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,0 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (2,0 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,0 km od vody)Halda – 5 – halda (2,0 km od vody)Šachta – 1 – šachta (2,0 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (2,1 km od vody)Šachta – 1 – šachta (2,1 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,1 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,1 km od vody)Halda – 5 – halda (2,1 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,1 km od vody)Halda – 5 – halda (2,1 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (2,1 km od vody)Halda – 5 – halda (2,1 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,1 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,1 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (2,2 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,3 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,3 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,3 km od vody)Michal št. – 2 – štôlňa (2,7 km od vody)Halda Michal št. – 5 – halda (2,7 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,7 km od vody)Halda – 5 – halda (2,7 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,7 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (2,7 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,7 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,7 km od vody)Kremnické Bane – Polymetalické rudy (3,6 km od vody)Tajov – Baničky – Arzénové rudy (4,3 km od vody)Horný Turček – nijaký (870 m od vody)Horný Turček – občasný (950 m od vody)Horný Turček – nijaký (1,3 km od vody)Horný Turček – nijaký (1,5 km od vody)Dolný Turček – nijaký (2,2 km od vody)Dolný Turček – Čremošné – nijaký (2,4 km od vody)Kordíky – občasný (2,5 km od vody)Kremnica – KŠ-1 – nekúpeľný (6,0 km od vody)KŠ-1 – k4 (6,2 km od vody)a1 (3,8 km od vody)a1 (4,2 km od vody)c1 (8,0 km od vody)Kremnica (8,5 km od vody)Lom Sklené – stavebný kameň (3,8 km od vody)Horný Turček – Krahule – alunit (1,8 km od vody)Kordíky – hnedé uhlie (1,9 km od vody)Horný Turček – Krahule – alunit (2,1 km od vody)Horná Štubňa – Javorová studňa – stavebný kameň – andezit (2,7 km od vody)Harmanecká papiereň – Au rudy, Cu rudy (3,1 km od vody)Kremnica – Au rudy, Ag rudy, Sb rudy (3,5 km od vody)Kunešov – stavebný kameň – andezit (4,0 km od vody)Dolný Turček – stavebný kameň – andezit (4,1 km od vody)Kremnica – Jama Anna – stavebný kameň – andezit (4,5 km od vody)Kremnica – Au rudy, Ag rudy, Sb rudy (4,6 km od vody)Dolný Harmanec – dolina Túfna – stavebný kameň – vápenec (4,8 km od vody)Suchá hora – vulkanity (3,3 km od vody)Kremnica, Šturec – mineralógia (4,1 km od vody)Horná Štubňa – vulkanity (4,5 km od vody)TURCEK – Zosuvy (830 m od vody)HORNY TURCEK – Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)– Skalné zrútenia (1,1 km od vody)– Blokové polia (1,5 km od vody)– Blokové rozpadliny (1,5 km od vody)– Blokové polia (1,6 km od vody)– Skalné zrútenia (1,8 km od vody)– Blokové polia (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)TURCEK – Zosuvy (2,2 km od vody)KORDIKY – Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)– Skalné zrútenia (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)– Blokové polia (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)– Blokové polia (3,0 km od vody)Turček – vrt pre vodné dielo (40 m od vody)Turček – vrt pre vodné dielo (40 m od vody)Turček – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Turček – vrt pre vodné dielo (80 m od vody)Turček – vrt pre vodné dielo (110 m od vody)Turček – vrt pre vodné dielo (140 m od vody)Turček – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Turček – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (310 m od vody)Turček – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)Turček – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (520 m od vody)Turček – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (630 m od vody)Turček – vrt pre vodné dielo (770 m od vody)Horný Turček – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (780 m od vody)Turček – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (930 m od vody)Turček – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (1,7 km od vody)Turček – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (1,7 km od vody)Kordíly-Breziny – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (1,8 km od vody)Turček – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (2,4 km od vody)Turček – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (2,4 km od vody)Turček – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (2,5 km od vody)Horný Turček – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Harmanec-Cenovo – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (2,7 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • StronciumSrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 2 380 μg/lmedián 2 380 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: TURIEC, 1999, 70 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdmierne zvýšená
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,150 μg/l4 vzorky75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: TURIEC, 70 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Turček, 2009, 910 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Turček, 2009, 910 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 33,0 μg/lmedián 16,0 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Turček, 2009, 910 m od vody. Porovnanie: 41. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Turček, 2009, 910 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Turček, 2009, 910 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCunižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Turček, 2009, 910 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Turček, 2009, 910 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2zvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 36,6 mg/lmedián 36,6 mg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Turček, 2009, 910 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Sfalerit (ZnS)7 vzoriek, najviac 6 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)7 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)5 vzoriek, najviac 450 zŕn
    • Realgár (AsS)3 vzorky, najviac 1 zŕn
    • Cinabarit (HgS)2 vzorky, najviac 2 zŕn
    • Auripigment (As₂S₃)1 vzorka, najviac 2 zŕn
    • Markazit (FeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • ÓlomPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 22,0 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 1,80 μg/lmedián 0,250 μg/l24 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AlumíniumAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,180 mg/lmedián 0,00500 mg/l24 vzoriek54 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 70 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,40 μg/lmedián 0,100 μg/l24 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,5 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,00 μg/lmedián 0,750 μg/l24 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,2 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,10 μg/lmedián 0,250 μg/l24 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,8 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsmierne zvýšená
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,3 km od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSemierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,4 km od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CinkZnbežná hodnota
      najvyššie 42,0 μg/lmedián 16,5 μg/l24 vzoriek25 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,9 km od vody. Porovnanie: 55. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • VasFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l19 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HiganyHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,8 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 1,00 μg/l24 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,4 km od vody. Porovnanie: 35. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    vrt s prelivom259,1 Bq/l46,7 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie120,5 Bq/l20,5 Bq/l
    prameň341,8 Bq/l13,1 Bq/l
    upravený prameň134,7 Bq/l34,7 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie10,850 Bq/l0,850 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)

    • Au73×

    Druhy banských objektov

    • halda33×
    • pinga, pingový ťah21×
    • štôlňa18×
    • šachta2×
    • iný druh objektu1×

    Najbližšie staré banské diela

    NévFajŤaženéUkončenieOd vody
    HaldahaldaAu720 m
    ŠtôlňaštôlňaAu720 m
    HaldahaldaAu770 m
    HaldahaldaAu810 m
    ŠtôlňaštôlňaAu820 m
    HaldahaldaAu830 m
    HaldahaldaAu1,2 km
    ŠtôlňaštôlňaAu1,2 km
    HaldahaldaAu1,2 km
    ŠtôlňaštôlňaAu1,3 km

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Lom Sklenéstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Vojenské lesy a majetky SR, štátny podnik Pliešovce3,8 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyFémekFajOd vody
    Kremnické BanePolymetalické rudyPb, Znmineralogický výskyt3,6 km
    Tajov – BaničkyArzénové rudyAsmineralogický výskyt4,3 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    40 vrtov v pásme 3 km, z toho 22 hydrogeologických a 18 ostatných; s číslom archívnej správy 40.

    Hĺbky vrtov

    • legfeljebb 10 m8×
    • 10–30 m9×
    • 30–100 m6×
    • 100–300 m15×
    • nad 300 m2×

    Najbližšie vrty

    HelyszínFajMélységArchívna správaOd vody
    Turčekvrt pre vodné dielo150,0 m62252 110Db6.pdf40 m
    Turčekvrt pre vodné dielo150,0 m62252 110Db5.pdf40 m
    Turčekúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou s artézskym prelivom78,0 m67771 110Db17.pdf50 m
    LX-4mapovací221,7 m4924160 m
    Turčekvrt pre vodné dielo91,0 m62252 110Db10.pdf80 m
    Turčekvrt pre vodné dielo100,0 m62252 110Db8.pdf110 m
    Turčekvrt pre vodné dielo85,0 m62252 110Db7.pdf140 m
    Turčekúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou146,0 m67771 110Db12.pdf160 m
    Turčekúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou182,0 m67771 110Db16.pdf310 m
    Turčekúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou s artézskym prelivom132,0 m67771 110Db14.pdf480 m
    Turčekúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou120,0 m67771 110Db11.pdf520 m
    Turčekúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou93,0 m67771 110Db15.pdf630 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtHőmérsékletVýdatnosťMélységChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Kremnica – KŠ-147 °C23,2 l/s531 mCa-Mg-SO4-HCO3nevyužívaný6,0 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 523,8 km
    KŠ-1geotermálna voda38 – 5531 – 5016,2 km
    kategória c1minerálna voda23-38< 518,0 km
    kategória Kremnicatermálne kúpalisko––18,5 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Horný Turček80 m²––870 m
    Horný Turček–––950 m
    Horný Turček240 m²––1,3 km
    Horný Turček–––1,5 km
    Dolný Turček50 m²––2,2 km
    Dolný Turček – Čremošné40 m²––2,4 km
    Kordíky3 000 m²1965–2,5 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy14×
    • Blokové polia5×
    • Skalné zrútenia3×
    • Blokové rozpadliny1×

    Stupeň aktivity

    • Stabilizovaný13×
    • Potenciálny9×
    • Aktívny1×

    Súčasný stav

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0003×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. OZ Piešťany2 horgászvíz · 7,4 km21VN Turček – prítoky25

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Vág