Vízfolyás

Breznický potok

Vízgyűjtő: GaramLazacfélék – pisztrángos
horgászvíz
1
horgászvizek hossza
11,7km
kerület
Besztercebányai kerület
Légi felvétel a(z) Breznický potok vízfolyásról kiemelt vonallal
Kék vonal: a vízfolyás vonala (közelítőleg). Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, CC BY 4,0Google Térkép

Most a víznél

Ma a(z) Breznický potok vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

15:00–17:00

Breznický potok, ablakpontszám 34.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 18:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Bystrina Hegyi patak meredek lejtéssel, kaskádokkal és sziklás fenékkel. A víz tiszta és hideg; a horgászat óvatos megközelítést igényel.

    2004006008001 0000 km5 km10 km
    A vízfolyás magassági profilja: 807-től 291 m tengerszint feletti magasságig 11,7 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    825 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    285 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    540 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    46 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,14

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Breznický potok vízfolyás 2018-es évekbeli légi felvétele
    2018felvételezve: 2018. aug. 9.
    Breznický potok vízfolyás 2021-es évekbeli légi felvétele
    2021felvételezve: 2021. júl. 4.
    Breznický potok vízfolyás 2024-es évekbeli légi felvétele
    2024felvételezve: 2024. júl. 27.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Breznický potok vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • káros anyagok a szabvány felett legalább egy állomáson (fémek, növényvédő szerek, PFAS, oldószerek)1
    • ammóniumionok vagy nitritek a szabvány felett legalább egy állomáson1

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    A(z) Breznický potok vízfolyás geológiája és geokémiája

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (12 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    Szikla a víz alatt

    Folyami hordalékA vízvezeték 67%-a

    33% Fiatal üledékek

    Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    Víz az atlasz szerint

    pH 7,8modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Mineralizáció 118 mg/l, lágy víz (3,7 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    2 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Vanádium 130 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 95. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Láb alatti hőség

    45°C 1000 m mélységben

    hőáramlás 95 mW/m²

    2 000 m mélységben kb. 75 °C (30 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    Természetes gamma-sugárzás

    47NGY/H dózisteljesítmény

    21. percentilis Szlovákiában

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.

    Régi bánya működése

    4objektum 3 km-en belül

    kitermelt: Fe

    Legközelebbi: Povrchová dobývka? (más típusú tárgy), 240 m-re a víztől.

    Arany a folyami üledékben

    2aranyat tartalmazó minta

    11 érc ásványi anyag az üledékben

    Legfeljebb 1 szem egy mintában (10 m-re a víztől). Panning prospecting aranyszemcséket számolt egy koncentrátumban a folyami üledékből.

    Nyomelemek a patakvízben

    1 10 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Arzén 10,7 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 96. percentilis (Hron).

    Fúrások és talajvízelemzések

    21fúrás 3 km-en belül

    414 vízelemzés a közelben

    Közülük 21-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    0 °C120

    Geotermikus energia

    49°C a kútfejnél

    17 geotermikus fúrás 10 km-en belül

    Legmelegebb: Kováčová – K-1, hozam 50,0 l/s, 6,0 km-re a víztől.

    Környezeti terhek és hulladéklerakók

    6Telephelyek 3 km-en belül

    6 hulladéklerakó

    3 km-en belül nem regisztrálnak környezeti terhet; A hulladéklerakókat csak rögzítik.

    Lelőhelyek és ércesemények

    12bejegyzés 5 km-en belül

    7 telep, 5 ércelőfordulás

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    87terület 3 km-en belül

    10 aktív

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    Geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • Folyami hordalék67%SR 72 %
    • Fiatal üledékek33%SR 8,6 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Folyami hordalék: Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják.

    A sziklák geológiai kora

    • Négytagú100%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységPontozás
    Négytagúholocénfolyóvízi üledékek: Lithofacial osztatlan hordalékos agyagok, vagy völgyek és árterek homokostól kavicsos agyagjai2×
    NégytagúPleisztocén – holocéndeluviális-poligenetikai üledékek: agyag-agyag és homokos lejtős agyagok1×

    Kvaterneri fedezet

    • földcsuszamlások50%SR 0,8 %
    • tengeri üzérkedések50%SR 16 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    • A kvaterner burkolat tipikus vastagsága3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Ekokonikus osztódás

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neutektonikus egységek

    • pozitív egység (hegység)100%SR 60 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neotektonikus mozgások iránya

    • nagy felemelkedés100%SR 26 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Területi geológiai részleg

    • neovulkáni kőzetek100%SR 10 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Regionális geológiai osztály (alegységek)

    • Közép-szlovák neovulkáni kőzetek100%SR 8,8 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Mérnök-geológiai körzetek

    • hegyi patak lelőhelyek régiója100%SR 21 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Műszaki-geológiai képződmények

    • kvaterner üledékek kialakulása100%SR 71 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Stabil területek régiója100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 5 pontjából 3-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)

    • Alapvető vulkáni kőzetek60%SR 6,6 %
    • Kavics20%SR 52 %
    • Savas vulkáni eredetű kőzetek20%SR 3,2 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Víztartó típus

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody60%SR 6,4 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Kavics)20%SR 22 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody20%SR 3,2 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Fő hidrogénező régió

    • kremnické Vrchy neovulkáni kőzetei75%SR 0,0 %
    • Kvaterner Niva Hrona és Slatina Szlovéntól ľupča tlmače-ig25%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajvízszintek

    • Zvolen-medence100%SR 1,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,83tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    3,7°dH, lágy

    Kalcium és magnézium összege (0,66 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    Oldott anyagok

    118mg/l mineralizáció

    Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    Víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • KáliumK2,32 mg/l38. percentilis
    • SzulfátokSO429,5 mg/l33. percentilis
    • NátriumNa4,67 mg/l25. percentilis
    • KloridCl3,49 mg/l23. percentilis
    • FluoridF0,0630 mg/l19. percentilis
    • MagnéziumMg4,98 mg/l10. percentilis
    • KalciumCa18,1 mg/l8. percentilis
    • BikarbonátokHCO348,2 mg/l6. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Tápanyagok és szerves szennyezés

    • FoszfátokPO40,180 mg/l57. percentilis
    • NitrátokNO36,48 mg/l52. percentilis
    • AmmóniaNH40,101 mg/l47. percentilis
    • Kémiai oxigénigényChSK2,96 mg/l44. percentilis

    Fémek

    • Cink-Zn11,2 μg/l69. percentilis
    • AlumíniumAl99,7 μg/l61. percentilis
    • VasalóFe0,0690 mg/l34. percentilis
    • MangánMn13,6 μg/l28. percentilis

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    Potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • VanádiumV130 mg/kg95. percentilis
    • KobaltCo14,7 mg/kg94. percentilis
    • ÓlomPb27,9 mg/kg85. percentilis
    • RézCu34,5 mg/kg79. percentilis
    • Cink-Zn141 mg/kg78. percentilis
    • AntimonSb1,08 mg/kg73. percentilis
    • HiganyHg0,178 mg/kg71. percentilis
    • KadmiumCd0,292 mg/kg70. percentilis
    • BizmutBi0,229 mg/kg55. percentilis
    • SzelénSe0,241 mg/kg48. percentilis
    • Ón-Sn2,45 mg/kg42. percentilis
    • ArzénAs4,56 mg/kg19. percentilis
    • MolibdénMo0,160 mg/kg10. percentilis
    • KrómCr41,2 mg/kg8. percentilis
    • NikkelNi11,8 mg/kg6. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • TitánTi7 929 mg/kg95. percentilis
    • VasalóFe4,73 %95. percentilis
    • AlumíniumAl7,50 %93. percentilis
    • MangánMn1 488 mg/kg89. percentilis
    • NátriumNa1,02 %74. percentilis
    • MagnéziumMg1,17 %70. percentilis
    • KalciumCa2,23 %54. percentilis
    • FoszforP845 mg/kg50. percentilis
    • KáliumK1,07 %5. percentilis
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • StronciumSr197 mg/kg86. percentilis
    • IttriumY35,8 mg/kg85. percentilis
    • GalliumGa17,7 mg/kg80. percentilis
    • BáriumBa477 mg/kg63. percentilis
    • BerilliumBe1,23 mg/kg40. percentilis
    • CirkóniumZr331 mg/kg27. percentilis
    • CériumCe46,1 mg/kg11. percentilis
    • RubídiumRb69,0 mg/kg10. percentilis
    • LítiumLi19,5 mg/kg5. percentilis
    • BórB30,8 mg/kg5. percentilis

    Természetes radioaktivitás és radon

    A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    Gamma sugárzási dózisteljesítmény

    47ngy/h a levegőben

    40-59 tartomány nGy/h

    Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    közepes

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Egyenértékű urán (EU)eU2,64 ppm59. percentilis
    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh6,50 ppm20. percentilis
    • Kálium (K)K1,15 %16. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • Területi tevékenység 137CsCS1372 915 Bq/m²86. percentilis

    Radonkockázat izopletek által

    • közepes100%SR 64 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    Mágneses anomália

    -128nT

    -342--7 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -34mGal

    maradék −9,8 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    Geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Szikla hőmérséklete a mélységgel

    45 / 75 °C1000 és 2000 m mélységben

    30 °C-os növekedés km-enként

    A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 95 mW/m².

    Geotermikus talajvíztestek a vízvonal alatt

    • Zvolen-medence100%SR 1,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • Geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)252–1 318m a.s.l.
    • Egységek átlagos magassága551m a.s.l.
    • Átlagos lejtés12,9°
    • Januári átlaghőmérséklet-4,8°C
    • Átlagos júliusi hőmérséklet17,3°C
    • Évi csapadék750mm

    Geomorfológiai egységek

    • Kremennica-hegység100%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geomorfológiai területek

    • Szlovák központi hegyei100%SR 9,1 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Éghajlat-földrajzi típusok

    • hegyi klíma100%SR 33 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajok savasodásra való érzékenysége

    • savanyításra érzékeny talajok50%SR 31 %
    • A savasodásra mérsékelten érzékeny talajok50%SR 25 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • nem szennyezett talaj, egyes kockázati elemek geogén módon meghatározott tartalma eléri a határértékeket a100%SR 45 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • Neogén vulkáni100%SR 11 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Povrchová dobývka? – 6 – más típusú tárgy (240 m-re a víztől)Šachtica Š-1/61 – 1 – nyél (250 m-re a víztől)Peter štôlňa – 2 – tárna (300 m-re a víztől)Daniel štôlňa – 2 – tárna (320 m-re a víztől)Železná Breznica – Vasércek (500 m-re a víztől)Do stráni – Železná Breznica – egyik sem (60 m-re a víztől)Hlobejka – Železná Breznica – nem becsülhető meg (360 m-re a víztől)Hronská Dúbrava – egyik sem (910 m-re a víztől)Hronská Dúbrava – egyik sem (1,3 km-re a víztől)Kašova Lehôtka – Tŕnie – egyik sem (1,4 km-re a víztől)Pri ihrisku – Tŕnie – alkalmi (1,6 km-re a víztől)Sielnica – KMV-1 – spanyollal hajó (5,9 km-re a víztől)Sielnica – BO-8 – spanyollal hajó (5,9 km-re a víztől)Kováčová – K-2 – gyógyfürdő (6,0 km-re a víztől)Kováčová – K-1 – gyógyfürdő (6,0 km-re a víztől)Kováčová – P-3 – gyógyfürdő (6,0 km-re a víztől)Kováčová – gyógyfürdő (6,0 km-re a víztől)Kováčová – P-4 – gyógyfürdő (6,0 km-re a víztől)Kováčová – P-6 – gyógyfürdő (6,0 km-re a víztől)Kováčová – P-7 – gyógyfürdő (6,0 km-re a víztől)Sielnica – BO-9 – spanyollal hajó (6,2 km-re a víztől)Badín – BO-10 – spanyollal hajó (7,6 km-re a víztől)Badín – BL-1 – spanyollal hajó (7,7 km-re a víztől)Sliač – BO-7 – gyógyfürdő (7,7 km-re a víztől)Borova Hora – BL-2 – spanyollal hajó (8,5 km-re a víztől)Sklené Teplice – ST-5 – spanyollal hajó (9,7 km-re a víztől)Žiar nad Hronom – RGŽ-2 – spanyollal hajó (9,9 km-re a víztől)Sliač – gyógyfürdő (10 km-re a víztől)KŠ-1 – k4 (9,1 km-re a víztől)c1 (5,3 km-re a víztől)a1 (5,9 km-re a víztől)d4 (6,3 km-re a víztől)d2 (6,3 km-re a víztől)a1 (6,4 km-re a víztől)b1 (6,8 km-re a víztől)a1 (6,9 km-re a víztől)a1 (7,0 km-re a víztől)c1 (7,1 km-re a víztől)a1 (7,3 km-re a víztől)a1 (7,4 km-re a víztől)b1 (7,8 km-re a víztől)a1 (8,0 km-re a víztől)a1 (8,1 km-re a víztől)b1 (8,8 km-re a víztől)a1 (8,9 km-re a víztől)c1 (9,0 km-re a víztől)a1 (9,1 km-re a víztől)a1 (9,3 km-re a víztől)a1 (9,4 km-re a víztől)a1 (9,6 km-re a víztől)b1 (9,7 km-re a víztől)c1 (9,8 km-re a víztől)d1 (9,9 km-re a víztől)Kováčová (6,3 km-re a víztől)Kremnica (8,1 km-re a víztől)Ostrá Lúka – építőkő (3,6 km-re a víztől)Badín – Skalica – építőkő (4,0 km-re a víztől)Močiar – kétatemes (5,0 km-re a víztől)Ostrá Lúka – építőkő (3,6 km-re a víztől)Badín – Skalica – építőkő (3,9 km-re a víztől)Močiar – kétatemes (5,0 km-re a víztől)Jastrabá – lom Legio – építőkő (4,5 km-re a víztől)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 157,603 – 169,1 – kavicsos homok (840 m-re a víztől)Hronská Breznica Bystrá dolina – építőkő – andezita (2,4 km-re a víztől)Turová – kétatemes (2,5 km-re a víztől)Budča – építőkő – tufa, agglomerál (3,8 km-re a víztől)Hronská Breznica – vulkanikus sziklák (1,6 km-re a víztől)Tŕnie-Kašova Lehôtka – vulkanikus sziklák (1,9 km-re a víztől)Boky, Čertova skala – vulkanikus sziklák (1,9 km-re a víztől)Turová – vulkanikus sziklák (3,1 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (120 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (130 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (160 m-re a víztől)ZELEZNA BREZNICA – Földcsuszamlások (190 m-re a víztől)– Zárt repedések (200 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (200 m-re a víztől)SKALITE/SABATIN – Földcsuszamlások (200 m-re a víztől)SKALITE/SABATIN – Földcsuszamlások (210 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (210 m-re a víztől)– Mezők blokkolása (240 m-re a víztől)ZELEZNA BREZNICA – Földcsuszamlások (340 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (350 m-re a víztől)– Zárt repedések (350 m-re a víztől)SKALITE/SABATIN – Földcsuszamlások (410 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (410 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (430 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (450 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (460 m-re a víztől)TRNIE – Mezők blokkolása (640 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (680 m-re a víztől)ZELEZNA BREZNICA – Mezők blokkolása (750 m-re a víztől)TRNIE – Zárt repedések (970 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,1 km-re a víztől)SIELNICA – Földcsuszamlások (1,3 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,3 km-re a víztől)TRNIE – Földcsuszamlások (1,4 km-re a víztől)SIELNICA – Mezők blokkolása (1,5 km-re a víztől)– Mezők blokkolása (1,6 km-re a víztől)SIELNICA – Földcsuszamlások (1,6 km-re a víztől)SIELNICA – Földcsuszamlások (1,7 km-re a víztől)IHRAC – Földcsuszamlások (1,7 km-re a víztől)SIELNICA – Földcsuszamlások (1,7 km-re a víztől)LADNO – Földcsuszamlások (1,8 km-re a víztől)– Mezők blokkolása (1,8 km-re a víztől)SIELNICA – Földcsuszamlások (1,8 km-re a víztől)SIELNICA – Földcsuszamlások (1,8 km-re a víztől)SIELNICA – Földcsuszamlások (1,8 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,9 km-re a víztől)TRNIE – Földcsuszamlások (1,9 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,9 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,9 km-re a víztől)– Mezők blokkolása (1,9 km-re a víztől)IHRAC – Földcsuszamlások (2,0 km-re a víztől)– Zárt repedések (2,0 km-re a víztől)– Zárt repedések (2,0 km-re a víztől)TRNAVA HORA – Mezők blokkolása (2,0 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,1 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,1 km-re a víztől)– Mezők blokkolása (2,1 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,2 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,2 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,2 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,2 km-re a víztől)– Lejtőáramlások (2,3 km-re a víztől)IHRAC – Földcsuszamlások (2,3 km-re a víztől)– Mezők blokkolása (2,3 km-re a víztől)IHRAC – Földcsuszamlások (2,3 km-re a víztől)– Zárt repedések (2,3 km-re a víztől)SIELNICA – Földcsuszamlások (2,3 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,4 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,4 km-re a víztől)TUROVA – Mezők blokkolása (2,4 km-re a víztől)SIELNICA – Földcsuszamlások (2,5 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,5 km-re a víztől)– Zárt repedések (2,5 km-re a víztől)TUROVE – Földcsuszamlások (2,5 km-re a víztől)SIELNICA – Földcsuszamlások (2,6 km-re a víztől)– Zárt repedések (2,6 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,7 km-re a víztől)SIELNICA – Földcsuszamlások (2,7 km-re a víztől)TUROVA (2,7 km-re a víztől)– Mezők blokkolása (2,7 km-re a víztől)– Szirtes zuhanás (2,7 km-re a víztől)SIELNICA – Földcsuszamlások (2,7 km-re a víztől)TUROVA – Földcsuszamlások (2,7 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,7 km-re a víztől)– Mezők blokkolása (2,7 km-re a víztől)PITELOVA – Földcsuszamlások (2,7 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,8 km-re a víztől)– Mezők blokkolása (2,9 km-re a víztől)Tŕnie – negatív fúrólyuk (1,3 km-re a víztől)Sielnica – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (1,6 km-re a víztől)Tŕnie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km-re a víztől)Ihráč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,2 km-re a víztől)Ihráč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km-re a víztől)Ihráč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (3,0 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (1,7 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (1,8 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (1,8 km-re a víztől)vodárensky využívaný prameň – Talajvízforrások (2,0 km-re a víztől)vodárensky využívaný prameň – Talajvízforrások (2,2 km-re a víztől)zlato 1 ks – arany (10 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (980 m-re a víztől)5 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    Nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • ArzénAsMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 10,7 μg/lmedián 0,500 μg/l6 minták67 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Hron1993, 680 m-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l6 minták

      Legmagasabb érték: 1250m SZ od K639, 530 m-re a víztől. Összehasonlítás: 92. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 2,30 μg/lmedián 0,500 μg/l6 minták83 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Hron1993, 680 m-re a víztől. Összehasonlítás: 92. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrenyhén emelkedett
      Legmagasabb 3,50 μg/lmedián 1,00 μg/l6 minták67 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: 1250m SV od K678 Demián1993, 110 m-re a víztől. Összehasonlítás: 84. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuszokásos érték
      Legmagasabb 1,50 μg/lmedián 1,00 μg/l6 minták67 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: 2000m S od K6391993, 90 m-re a víztől. Összehasonlítás: 55. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • StronciumSrszokásos érték
      Legmagasabb 170 μg/lmedián 90,0 μg/l6 minták

      Legmagasabb érték: Hron1993, 680 m-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l6 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: 1250m SV od K678 Demián1993, 110 m-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l6 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: 1250m SV od K678 Demián1993, 110 m-re a víztől. Összehasonlítás: 43. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • BáriumBaSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 30,0 μg/lmedián 20,0 μg/l6 minták

      Legmagasabb érték: Hron1993, 680 m-re a víztől. Összehasonlítás: 37. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLiSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l6 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: 1250m SV od K678 Demián1993, 110 m-re a víztől. Összehasonlítás: 34. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Fő ionok, mineralizáció és pH

    Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.

    • Szilícium-dioxidSiO2emelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 34,2 mg/lmedián 30,6 mg/l6 minták

      Legmagasabb érték: 1250m SZ od K6391993, 530 m-re a víztől. Összehasonlítás: 92. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Arany és érc ásványok a folyami üledékekben

    Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.

    • Ilmenit (FeTiO₃)18 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Magnetit (Fe₃O₄)17 minta, legfeljebb 815 szem
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)16 minta, legfeljebb 815 szem
    • Rutil (TiO₂)11 minta, legfeljebb 555 szem
    • Vörösvasérc (Fe₂O₃)9 minta, legfeljebb 155 szem
    • Barit (BaSO₄)7 minta, legfeljebb 5 szem
    • Cinabarit (HgS)7 minta, legfeljebb 4 szem
    • Szfalerit (ZnS)5 minta, legfeljebb 21 szem
    • Pirit (FeS₂)3 minta, legfeljebb 55 szem
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)2 minta, legfeljebb 5 szem
    • Arany (Au)2 minta, legfeljebb 1 szem

    Legközelebbi minták arannyal

    MintaArany a mintábanA vízből
    304/C1 szem10 m
    162/E1 szem980 m

    Kőzetképző és kiegészítő ásványok

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)18 minta, legfeljebb 155 szem
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)18 minta, legfeljebb 4115 szem
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)17 minta, legfeljebb 815 szem
    • Cirkónium (ZrSiO₄)17 minta, legfeljebb 815 szem
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))14 minta, legfeljebb 5 szem
    • Korund (Al₂O₃)8 minta, legfeljebb 5 szem
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))4 minta, legfeljebb 5 szem
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))3 minta, legfeljebb 5 szem
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 minta, legfeljebb 827 szem

    Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Fémek a talajvízben

    • AlumíniumAlMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,150 mg/lmedián 0,0200 mg/l31 minták26 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 1,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 1,10 μg/lmedián 0,250 μg/l31 minták90 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 2,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l31 minták71 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 1,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 93. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 2,30 μg/lmedián 0,500 μg/l31 minták52 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 90. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeenyhén emelkedett
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l31 minták97 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 610 m-re a víztől. Összehasonlítás: 83. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrenyhén emelkedett
      Legmagasabb 0,900 μg/lmedián 0,250 μg/l31 minták77 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 1,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 76. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbenyhén emelkedett
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l31 minták90 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 75. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • Cink-Znszokásos érték
      Legmagasabb 95,0 μg/lmedián 0,500 μg/l31 minták58 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 68. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuszokásos érték
      Legmagasabb 1,30 μg/lmedián 0,500 μg/l31 minták

      Legmagasabb érték: prameň1991, 2,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: 60. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLiszokásos érték
      Legmagasabb 7,00 μg/lmedián 1,00 μg/l31 minták68 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • VasalóFeszokásos érték
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l17 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • HiganyHgSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l31 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Radon vizekben

    A helyszín típusaMintákLegmagasabb radonKözépső
    forrás1835,0 Bq/l7,15 Bq/l
    vízforrás egyéni ellátáshoz327,0 Bq/l9,80 Bq/l
    közellátásra szánt vízforrás14,57 Bq/l4,57 Bq/l

    Bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása

    Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.

    Amit itt bányásztak (a régi bányaműködési nyilvántartás szerint)

    • Fe4×

    Bányászati tárgyak típusai

    • tárna2×
    • nyél1×
    • más típusú tárgy1×

    Legközelebbi régi bányaműködés

    NévFajAláaknázottVéget értA vízből
    Povrchová dobývka?más típusú tárgyFeércek – limonit240 m
    Šachtica Š-1/61nyélFeércek – limonit1961250 m
    Peter štôlňatárnaFeércek – limonit300 m
    Daniel štôlňatárnaFeércek – limonit320 m

    Lelőhelyek és bányászati területek

    LetétÁsványiÁllapot és szervezetA vízből
    Ostrá LúkaépítőkőBetét a tartalékok várható felhasználásával – Organizácia neurčená3,6 km
    Ostrá LúkaépítőkőBetét a tartalékok várható felhasználásával – Organizácia neurčená3,6 km
    Badín – SzakolcaépítőkőAláaknázott betét – Resale SE3,9 km
    Badín – SzakolcaépítőkőAláaknázott betét – Resale SE4,0 km
    Jastrabá – lom LegioépítőkőLetétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – bez organizácie4,5 km
    MočiarkétatemesLetétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – A. R. C. Logistics, s.r.o.5,0 km
    MočiarkétatemesLetétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – A. R. C. Logistics, s.r.o.5,0 km

    Érc előfordulása a metallogén térképen

    EseményÉrctípusFémekFajA vízből
    Železná BreznicaVasércekFeásványi jelenség500 m

    Fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    21 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 6 hidrogeológiai és 15 egyéb; archív jelentés számával: 21.

    Fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m13×
    • 10–30 m0×
    • 30–100 m2×
    • 100–300 m5×
    • több mint 300 m1×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységArchív jelentésA vízből
    DGJ-1mérnök-geológiai6,0 m84952370 m
    J-14mérnök-geológiai6,0 m875931,3 km
    J-9mérnök-geológiai6,0 m875931,3 km
    J-1mérnök-geológiai6,0 m875931,3 km
    J-13mérnök-geológiai6,0 m875931,3 km
    J-2mérnök-geológiai6,0 m875931,3 km
    J-3mérnök-geológiai6,0 m875931,3 km
    J-5mérnök-geológiai6,0 m875931,3 km
    Tŕnienegatív fúrólyuk80,0 m33259 123Aa12.pdf1,3 km
    J-4mérnök-geológiai6,0 m875931,3 km
    J-6mérnök-geológiai6,0 m875931,3 km
    J-7mérnök-geológiai6,0 m875931,3 km

    Geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    FúrásHőmérsékletHozamMélységVegyi víz típusaHasználatA vízből
    Sielnica – KMV-133 °C3,0 l/s417 mCa-SO4használatban5,9 km
    Sielnica – BO-834 °C17,7 l/s405 mfelhasználatlan5,9 km
    Kováčová – K-246 °C20,0 l/s536 mCA-SO4, vagy CA-MG-SO4használatban6,0 km
    Kováčová – K-149 °C50,0 l/s512 mCA-SO4, vagy CA-MG-SO4felhasználatlan6,0 km
    Kováčová – P-342 °C–9 mCA-SO4, vagy CA-MG-SO4felhasználatlan6,0 km
    Kováčová46 °C20,0 l/s412 mCA-SO4, vagy CA-MG-SO4felhasználatlan6,0 km
    Kováčová – P-441 °C–9 mCA-SO4, vagy CA-MG-SO4felhasználatlan6,0 km
    Kováčová – P-625 °C–9 mCA-SO4, vagy CA-MG-SO4felhasználatlan6,0 km
    Kováčová – P-712 °C–9 mCA-SO4, vagy CA-MG-SO4felhasználatlan6,0 km
    Sielnica – BO-929 °C5,5 l/s353 mfelhasználatlan6,2 km

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    kategória c1ásványvíz23-38< 545,3 km
    kategória a1ásványvíz< 15< 5135,9 km
    kategória Kováčovátermálfürdő––16,3 km
    kategória d4ásványvíz39-5531-5016,3 km
    kategória d2ásványvíz39-555-1516,3 km
    kategória b1ásványvíz15-22< 546,8 km
    kategória Kremnicatermálfürdő––18,1 km
    KŠ-1geotermikus víz38 – 5531 – 5019,1 km
    kategória d1ásványvíz39-55< 519,9 km

    Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    Hulladéklerakók

    SzemétlerakóTerületÉve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    Do stráni – Železná Breznica400 m²1970–60 m
    Hlobejka – Železná Breznica150 m²1980–360 m
    Hronská Dúbrava–1972–910 m
    Hronská Dúbrava–1975–1,3 km
    Kašova Lehôtka – Tŕnie300 m²1980–1,4 km
    Pri ihrisku – Tŕnie20 m²1985–1,6 km

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.

    Alakváltozások típusai

    • Földcsuszamlások58×
    • Mezők blokkolása16×
    • Zárt repedések9×
    • Lejtőáramlások1×
    • Szirtes zuhanás1×

    Tevékenységi fok

    • Potenciálny49×
    • Stabilizovaný28×
    • Aktívny10×

    Jelenlegi állapot

    • Nem kellően dokumentált24×
    • Csak 1:25 000 skálán a regisztráció keretében dolgozzák fel7×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick4×
    • SD archív anyagokból vett, ktorá bola konfrontova1×

    Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • Zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Percentilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • Pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Garam